رژیم غذایی

خواص پودر لوکوما

خواص پودر لوکوما

لوکوما یک نوع میوه بومی پرو است. همچنین به عنوان یک شیرین کننده و یک عامل طعم دهنده برای غذاها مانند بستنی استفاده می شود همچنین لوکوما مزایای سلامتی مختلفی را ارائه می دهد.

Lucuma اغلب به عنوان یک منبع غنی از مواد مغذی شامل بتا کاروتن، ویتامین B3، آهن، روی، کلسیم، منیزیم و دیگر ویتامین ها و مواد معدنی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین حاوی پروتئین، آنتی اکسیدان ها و فیبر غذایی است.
Lucuma میوه درخت Pouteria lucuma بومی در آمریکای جنوبی است. پوسته بیرونی ان سخت و سبز و گوشت نرم و زرد با بافت خشک و طعم شیرین دارد که اغلب به ترکیب سیب زمینی شیرین و شکلات شکر زرد شباهت دارد.
لوکووما در قرن ها به عنوان یک درمان سنتی در آمریکای جنوبی مورد استفاده قرار گرفته است.
این بیشتر به شکل پودر مکمل یافت می شود و برای بسیاری از مزایای سلامتی بالقوه آن قابل مقایسه است.
به علاوه طعم شیرین آن به عنوان یک جایگزین سالم برای شکر و سایر شیرینی های محبوب استفاده می شود.
در اینجا 6 مزایای شگفت انگیز از پودر لوکوما وجود دارد.

1. مغذی تر از بیشتر شیرین کننده ها

لوکوما می تواند خوراکی خام باشد اما بیشتر در یک فرم مکمل خشک شده و پودری یافت می شود که اغلب به عنوان یک شیرین کننده طبیعی استفاده می شود.
یک قاشق غذاخوری (7.5 گرم) از پودر لوکوما شامل:
کالری: 30
پروتئین: 0 گرم
چربی: 0 گرم
کربوهیدرات: 6 گرم
شکر: 1.5 گرم
فیبر: 2 گرم
لوکوما حاوی شکر کمتری است اما مواد مغذی بیشتری نسبت به شکر در جدول دارد. به طور خاص، آن حدود نیمی از کربوهیدرات ها و 75٪ شکر کمتر از همان مقدار شکر در جدول دارد.
پودر لوکوما همچنین بر خلاف اکثر شیرین کننده های معمولی مانند شکر قهوه ای، مقدار نسبتاً خوبی از فیبر محلول و غیرحلال را دارد.
فیبر نامحلول به حجم دهنده های مدفوع شما اضافه می شود و با خوردن آن با کمک به تسهیل عبور غذا از طریق روده باعث رفع یبوست می شود.
فیبر محلول باعث تغذیه باکتری های مفید روده می شود که به نوبه خود باعث تولید اسید چرب زنجیره کوتاه (SCFA) مانند استات، پروپیونات و بوتیرات می شود. اینها سپس به عنوان غذا توسط سلول ها در روده شما، سلامت آنها را حفظ می کنند.
این چربی ها با زنجیره کوتاه نیز اثر ضد التهاب دارد و علائم اختلالات روده از جمله سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، بیماری کرون و کولیت زخمی را بهبود می بخشد.
یک قاشق غذاخوری (7.5 گرم) از پودر lucuma نیز برخی از مزایای کلسیم، آهن، پتاسیم، نیاسین و ویتامین C را فراهم می کند - هر چند این مقادیر به طور کلی کمتر از 1٪ مقدار روزانه (DV) را پوشش می دهد. با این حال، این مغذی تر از سایر شیرینی های محبوب است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

2. ممکن است به کنترل قند خون کمک کند

با وجود غنی بودن از کربوهیدرات، لوکوما ممکن است برخی از دیابت نوع 2 را محفاظت کند.
بخشی از این ممکن است به این دلیل باشد که اکثر کربوهیدرات ها پیچیده هستند. کربوهیدرات ها را می توان به سه دسته تقسیم کرد:
قندها. اینها انواع کربوهیدراتی هستند که در بسیاری از غذاها مثلا گلوکز، فروکتوز و لاکتوز وجود دارد.. آنها به سرعت هضم می شوند و می توانند موجب افزایش سطح قند خون شما شوند.(1)
نشاسته. اینها زنجیرهای طولانی تر از قندها دارند که در روده شما به قندها تقسیم می شوند. آنها هضم طولانی دارند و با احتمال کمتر پیک قند خون به طور مستقیم وجود دارد.
فیبر. این یک نوع کربوهیدرات غیر قابل هضم است که شکسته شده و به عنوان غذا توسط باکتری های مفید روده استفاده می شود. این کمک می کند تا سطح قند خون پایدار را حفظ کند.
شکرها کربوهیدرات ساده ای هستند در حالی که نشاسته و فیبر به عنوان پیچیده مورد توجه قرار گرفته اند. نشان داده شده است که کربوهیدراتهای کمپلکس مانند نشاسته و فیبر، اکثر کربوهیدرات ها را در لیکوما دارا هستند که سطح قند خون سالم را ترویج می دهند.
فیبر محلول در lucuma ممکن است از طریق بهبود حساسیت به انسولین و پیشگیری از افزایش قند خون بعد از غذا یا میان وعده در برابر دیابت محافظت کند.
علاوه بر این، تحقیقات آزمایشگاهی نشان می دهد که مکانیسم های کاهش قند خون لوکوما ممکن است نسبت به داروهای ضد دیابتی مشابه باشد.
این مانع فعالیت آنزیم آلفا گلوکوزیداز است که مسئول تجزیه کربوهیدرات های پیچیده به قندهای ساده است که قند خون را افزایش می دهند.
Lucuma اغلب ادعا می شود که دارای شاخص گلیسمی پایین است (GI)، به این معنی که سطح قند خون به مقدار بسیار پایین تر از شیرین کننده های دیگر مانند شکر خالص افزایش می یابد.
اگر درست باشد این امر می تواند دلیل دیگری باشد که چرا lucuma ممکن است به کنترل قند خون کمک کند. با این حال، هیچ مطالعات نمره GI پایین را برای lucuma تایید نمی کند. همانطور که با تمام شیرین کننده ها، بهتر است در حد متوسط مصرف شود.
به طور کلی، در مورد اثرات مفید بالقوه لوکوما در کنترل قند خون تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

بیشتر بخوانید: رژیم غذایی برای دیابت

3. حاوی انواع آنتی اکسیدان ها است

Lucuma حاوی انواع آنتی اکسیدان ها است که ترکیبی قدرتمند هستند که به محافظت از سلول های شما از آسیب ناشی از مولکول های بسیار واکنش دهنده که به نام رادیکال های آزاد هستند کمک می کند.
مصرف رژیم غذایی با غلظت آنتی اکسیدان ها می تواند در برابر شرایط سلامتی مانند بیماری های قلبی و برخی از سرطان ها محافظت کند.
به عنوان مثال، تحقیقات نشان می دهد که lucuma به ویژه در پلی فنل ها و کاروتنوئید ها، دو گروه از آنتی اکسیدان ها شناخته شده برای ضد التهابی، مبارزه با سرطان و ویژگی های ارتقا دهنده سلامت قلب است.
این به ویژه در xanthophylls بالا است یک گروه از کاروتنوئید مسئول رنگ زرد lucuma است که به نظر می رسد برای بهبود سلامت چشم و بینایی خوب است.
لوکوما همچنین با ویتامین C، یک ماده مغذی با خواص آنتی اکسیدانی است که نقش مهمی در بدن شما مانند حمایت از دید، سیستم ایمنی قوی و سلامت قلب دارد.
علاوه بر این، پلی فنولها در لوکوما محافظت قوی در برابر بیماریهای مزمن مانند دیابت و بیماری قلبی دارند.
با این حال، تحقیق در مورد نوع خاصی از آنتی اکسیدان ها در lucuma محدود است و مطالعات بیشتری لازم است تا کاملاً مزایای آنتی اکسیدانی بالقوه این میوه درک شود.

4. می تواند سلامت قلب را ارتقا دهد

Lucuma ممکن است مقداری محافظت در برابر بیماری های قلبی ارائه دهد که احتمالا به علت محتوای پلی فنول آن است.
پلی فنول ها ترکیبات گیاهی مفید هستند که به نظر می آیند در مقابل فشار خون بالا و بیماری های قلبی محافظت می کنند.
یک مطالعه لوله آزمایشی نشان داد که لوکوما ممکن است از اثر آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین I (ACE) جلوگیری کند که در تنظیم فشار خون شما دخیل است.
با انجام این کار، lucuma ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.
اگر چه نتایج اولیه به نظر امیدوار کننده است تحقیقات فاقد آن هستند و مطالعات بیشتری برای تایید این مزایای سلامت قلب در انسان لازم است.

بیشتر بدخوانید: رژیم غذایی قلبی: غذاهای سلامت قلب را در رژیم غذایی خود وارد کنید

5. می تواند برای پخت یا دسر استفاده شود

پودر لوکووما می تواند به عنوان یک جایگزین برای قند در پایی ها، کیک ها و سایر دسرها یا محصولات پخته شده استفاده شود.
بافت لوکووما قابل مقایسه با شکر گرانول است اما طعم آن بیشتر شبیه شکر قهوه ای است.
شما می توانید از یک نسبت 1: 2 برای حجم مناسب شکر قهوه ای برای لوکووما استفاده کنید. به عنوان مثال، از یک فنجان (120 گرم) لیکووما برای هر 2/1 فنجان (200 گرم) شکر قهوه ای استفاده کنید.(2)
با این حال، ممکن است نیاز به آزمایش کمی داشته باشید زیرا ممکن است برای تمام دستورالعمل ها کار نکند.
لوکوما همچنین طعمی معروف برای ظروف مانند بستنی و سایر دسرها دارد.
علاوه بر این، می توان آن را به ماست، بلغور جو دوسر، کوکی ها و شیرینی های خانگی ساخته شده اضافه کرد تا انگیزه های شیرین طبیعی را برای اطمینان به بزرگسالان و کودکان به طور یکسان ارائه دهد.

6. به آسانی به رژیم غذایی شما اضافه می شود

میوه های لوکومای تازه ممکن است دشوار باشد اما پودر لوکووما به طور گسترده ای هر دو آنلاین و در فروشگاه های سلامت مواد غذایی در دسترس است.
شما به راحتی می توانید پودر لوکووما را با پاشیدن به مقدار کم بر روی muesli، جو، غلات یا حبوبات امتحان کنید. بعلاوه، مقداری را به کوکی ها اضافه کنید یا آن را به جای شکر در دسر یا دستور العمل های پخته شده استفاده کنید.
در حالی که لوکووما را می توان در بسیاری از موارد به رژیم غذایی اضافه کرد توجه داشته باشید که تحقیقات در مورد این مکمل محدود است و عوارض جانبی بالقوه آن در حال حاضر ناشناخته است.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search