رژیم غذایی

لیموناد اسطوخودوس برای از بین بردن سردرد و اضطراب

طرز تهیه لیموناد اسطوخودوس

اسطوخودوس یکی از گیاهان شناخته شده است که به تضعیف تنش، سردرد و استرس کمک می کند. یک روش موثر برای استفاده از اسطوخودوس برای خواص شگفت انگیز شفا دهنده آن در لیموناد خانگی است.

شما می توانید عمل درمانی اسطوخودوس را با لیمو ترکیب کنید و لیموناد اسطوخودوس برای اضطراب و استرس تهیه کنید. هنگام ساخت این نوشیدنی اسطوخودوس ضد اضطراب، شما مجبور نیستید فقط از لیمو استفاده کنید. تعدادی دیگر از مواد طبیعی مفید است که دارای خواص ضد درد و استرس هستند. به عنوان مثال، زنجبیل نه تنها ترم کننده گوارشی است بلکه می تواند به درمان اضطراب نیز کمک کند. یکی دیگر از مواد مهم برای کمک به تسکین سردرد تنش و میگرن مزمن، بابونه است.
در این مقاله شما نحوه استفاده از دستور العمل های لیموناد اسطوخودوس را برای درمان اضطراب، استرس و سردرد پیدا خواهید کرد. شما همچنین در مورد دلایل اینکه چرا اسطوخودوس چنین درمان خانگی مناسب برای استرس و اضطراب است یاد می گیرید.

چگونه اسطوخودوس کمک می کند تا سردرد، استرس و اضطراب را کاهش دهید

اسطوخودوس یک گیاه کوچک مانند درختچه است که دارای گل های بنفش و عطر گل تازه است. یکی از کاربردهای اصلی اسطوخودوس اسانس آن است که دارای خواص دارویی است. این اسانس اسطوخودوس است که برای تسکین درد و سردرد بسیار مفید است.
در واقع، مطالعات علمی بسیاری در مورد مزایای اسطوخودوس برای درمان اضطراب وجود دارد. به عنوان مثال، یک مطالعه مبتنی بر شواهد علمی نشان داد که مصرف کپسول روغن اسطوخودوس خوراکی برای کاهش علائم اضطراب همانند داروهای ضد اضطراب لورازپام مفید است. علاوه بر این، بر خلاف داروهای اضطراب، اسطوخودوس دارای اثر آرام بخش بدون ایجاد خواب آلودگی یا سستی است. (1)
بنابراین، حتی اگر اسطوخودوس یک درمان آرامبخش خوب برای اضطراب است شواهدی وجود دارد که خوردن اسانس آن می تواند به اضطراب کمک کند.
علاوه بر کاهش اضطراب، روغن اسطوخودوس دارای خواصی است که به درمان سردرد میگرنی کمک می کند. این اثر درمانی بر سردرد مخصوصاً در هنگام استنشاق عطر اسطوخودوس مشخص شد.
تحقیقات دیگر در مورد اثر آرام سازی استفاده از داروهای اسطوخودوس نشان می دهد که اسطوخودوس برای درمان افسردگی خفیف، آرام کردن اعصاب خراب و به خواب بهتر کمک می کند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

چگونه لیمو به تسکین سردرد و بهبود خلق شما کمک می کند

به غیر از اسطو خودوس که دارای خواص ضد استرس و تسکین درد است شواهدی وجود دارد که لیمو همچنین می تواند به تسکین اضطراب و درد کمک کند.
لیمو یک نوع میوه مرکبات غنی از ویتامین C است که دارای مزایایی برای سلامت عمومی شماست. بنابراین، ارتباط بین آب لیمو و درمان سردرد چیست؟
یک مطالعه از سال 2016 نشان داد که یک نوع میوه مرکبات به نام سیترون (Citrus medica L.) می تواند به کاهش شدت سردرد میگرنی کمک کند. مصرف شربت سیترون، 3 بار در روز به مدت 4 هفته در کاهش سردرد شدید موثر بود. در واقع، شربت سیترون به همان اندازه پروپرانولول (دارو برای میگرن) موثر است که در کاهش مدت و شدت درد حملات میگرنی موثر است.
همچنین به تسکین سردرد کمک می کند قرار دادن روغن لیمو در diffuser می تواند اثرات مفید در افزایش خلق و خو شما داشته باشد. در واقع، یک مطالعه نشان داد که پس از استنشاق عطر روغن لیمو، مردم احساس مثبت تر می کنند.(2)

لیموناد اسطوخودوس با هیدراته نگه داشتن شما با سردرد مبارزه می کند

یکی دیگر از دلایل اینکه مصرف لیموناد اسطوخودوس یا سایر انواع نوشیدنی های اسطوخودوس کمک می کند تا سردرد را کاهش دهد به این دلیل است که شما را هیدراته می کند.
شواهد زیادی مبنی بر اینکه از دست دادن آب بدن می تواند باعث سردرد شود وجود دارد و می تواند باعث میگرن شود. به عنوان مثال، در برخی از مطالعات مشاهده شده است که دریافت آب کافی نمی تواند باعث سردرد شدید شود. علاوه بر این، از دست دادن آب بدن می تواند باعث سردرد شود.
درمان برای سردرد کم آبی چیست؟ مطالعات نشان داده است که نوشیدن مقدار زیادی آب به منظور کاهش علائم این نوع سردرد به اندازه زمان کمی به مدت 30 دقیقه کافی است. افزایش مصرف روزانه آب همچنین راهی برای جلوگیری از سردرد است.
البته، شما فقط می توانید آب ساده و یا انواع سالم آب طعم دهنده را برای آبرسانی بنوشید و به تسکین سردرد کمک کنید. با این حال، از آنجا که اسطوخودوس و لیمو دارای خواص ضد درد هستند نوشیدن لیموناد اسطوخودوس ممکن است یکی از راه های موثر برای کاهش نیاز به داروهای آرام بخش باشد تا سردرد را تسکین دهد.
بنابراین، اگر شما به دنبال مزایای استفاده از لیموناد اسطوخودوس برای تسکین سردرد یا اضطراب هستید در اینجا برخی از دستورالعمل های عالی از نوشیدنی های ضد اضطراب آورده می شود.

دستور العمل لیموناد اسطوخودوس برای اضطراب

برای دستور العمل لیموناد اسطوخودوس، شما نیاز به گل های خشک اسطوخودوس، مقداری لیمو و عسل برای طعم دارید.

چگونگی ساخت لیموناد اسطوخودوس

برای هر فنجان لیموناد اسطوخودوس 1 قاشق چای خوری گل خشک شده اسطوخودوس و آب نصف لیمو لازم است. شما می توانید مقدار را افزایش دهید در حالی که نسبت مواد را حفظ کنید.
در اینجا دستور العمل برای 4 فنجان است:
4 فنجان آب جوشانده شود. از روی حرارت بردارید و 4 قاشق چای خوری گل اسطوخودوس را اضافه کنید.
فنجان را بپوشانید و اجازه دهید اسطوخودوس برای 10-15 دقیقه به داخل ان نفوذ کند.
سپس اسطوخودوس نفوذ کرده به مایع را فشار دهید و آب 2 لیموی کوچک را اضافه کنید.
در حالی که مایع گرم است اما نه خیلی گرم، عسل را برای طعم اضافه کنید.
صبر کنید تا نوشیدنی تا دمای اتاق خنک شود و 3 تا 4 بار در روز مصرف کند.
همچنین این نوشیدنی لیموناد اسطوخودوس را برای اضطراب و سردرد مصرف کنید شما همچنین می توانید مقداری از روغن اسطوخودوس را بر گیجگاه خود ماساژ دهید. اسانس اسطوخودوس یکی از بهترین چیزهایی است که می توانید برای درمان سردرد و میگرن استفاده کنید.

دستور العمل برای لیموناد اسطوخودوس با زنجبیل برای اضطراب، استرس و درد

این دستور غذایی لیموناد اسطوخودوس شامل زنجبیل و لیمو می باشد تا به تعدادی از مسائل مرتبط با اضطراب و درد کمک کند.
زنجبیل گیاه دارویی است که می تواند به کاهش تهوع (که اغلب همراه با میگرن است) و ناراحتی های گوارشی کمک کند. مطالعات دیگر نشان داده اند که خوردن زنجبیل نیز می تواند به کاهش سردردها کمک کند.

چطور لیموناد اسطوخودوس و زنجبیل تهیه کنیم

برای این دستور غذای خوشمزه، شما به مقداری از گل های اسطوخودوس خشک و زنجبیل تازه یا خشک نیاز دارید.
4 فنجان آب را در یک قوطی متوسط بریزید.
2 اینچ تکه از زنجبیل را خرد کنید و آن را در آب گرم همراه با 4 قاشق چای خوری گل های اسطوخودوس خشک قرار دهید.
سپس 30 دقیقه درپوش را گذاشته و ترک کنید.
مایع را در یک کوزه فشار دهید و سپس آب 2 لیموی کوچک را اضافه کنید.
در حالی که مایع گرم است اما نه خیلی گرم، عسل را برای طعم اضافه کنید.
صبر کنید تا نوشیدنی تا دمای اتاق خنک شود و لیموناد زنجبیل و اسطوخودوس 3 یا 4 بار در روز برای از بین بردن علائم سردرد یا اضطراب استفاده شود.
اگر از زنجبیل خشک استفاده می کنید زنجبیل تازه را با 2 قاشق چای خوری پودر زنجبیل جایگزین کنید.

دستورالعمل لیموناد اسطوخودوس با لیمو و نعنا برای کاهش درد و استرس

با ترکیب سایر میوه های مرکبات می توانید دستور غذای لیموناد اسطوخودوس بیشتری تهیه کنید.
این دستور نوشیدنی اسطوخودوس شامل لیموترش زرد و لیموترش سبز است. بعضی از مطالعات نشان می دهد که لیموترش سبز نیز دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به کاهش درد کمک کند.
اگرچه روغن اسانس نعناع در آروماتراپی برای درمان سردرد بهتر از خوردن آن استفاده می شود نعناع به این نوشیدنی طراوت می دهد.

چگونه یک نوشیدنی اسطوخودوس لیموترش زرد و لیموترش سبز ایجاد کنیم

برای این دستور غذای لیموناد اسطوخودوس، شما می توانید از شاخه های اسطوخودوس تازه استفاده کنید.
4 فنجان آب را در یک قوطی متوسط بریزید.
4 قاشق چای خوری گلهای اسطوخودوس خشک شده و مقدار کمی از نعناع تازه خرد شده اضافه کنید درپوش آن را قرار داده و 30 دقیقه صبر کنید تا نفوذ انجام شود.
مایع نعنا اسطوخودوس را به یک کوزه بزرگ فشار دهید.
2 قاشق غذاخوری از آب لیموترش زرد و 2 قاشق غذاخوری آب لیموترش سبز را اضافه کنید
در حالی که مایع گرم است اما نه خیلی گرم، عسل را برای طعم اضافه کنید.
به یک شیشه وارد کنید و به طور مرتب مصرف کنید تا به کاهش سردرد تنش و استرس کمک کنید.

دستور العمل ضد اضطراب برای نوشیدنی لیموناد اسطوخودوس و رزماری

رزماری یکی دیگر از عناصر عالی برای ترکیب در لیموناد اسطوخودوس است.
رزماری گیاهی معطر برای خواص درمانی و دارویی آن مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال، برخی مطالعات نشان می دهد که گیاه رزماری اثر ضد درد دارد و برای درمان سردرد مفید است.
همچنین مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که مصرف نوشیدنی های رزماری ممکن است اثر ضد افسردگی داشته باشد. در برخی موارد، آب گل رزماری باعث کاهش احساس اضطراب و ترس شد.
چگونه لیموناد اسطوخودوس رزماری را برای اضطراب و سردرد تهیه کنیم
برای این دستور العمل، می توانید از سبزی های تازه استفاده کنید تا یک نوشیدنی معطر، لیموناد گل دار داشته باشید.
4 فنجان آب را در یک قابلمه متوسط بجوشانید.
4 قاشق چای خوری گلهای اسطوخودوس خشک شده و مقدار کمی از برگ های تازه رزماری تازه خرد شده را اضافه کنید پوشش آنرا قرار دهید و 30 دقیقه صبر کنید.
مایع اسطوخودوس - رزماری را در یک کوزه بزرگ فشار دهید.
مایع را به یک کوزه وارد کنید و آب 2 لیمو کوچک تازه فشرده را اضافه کنید.
در حالی که مایع گرم است اما نه خیلی گرم، به اندازه کافی عسل خام را برای شیرین کردن نوشیدنی اضافه کنید.
توصیه می شود به طور منظم لیمو رزماری - اسطوخودوس را برای کاهش اضطراب و جلوگیری از سردرد استفاده کنید.

لیمو اسطوخودوس بابونه برای تسکین سردردها و استرس

نوشیدن چای بابونه یک درمان طبیعی ضد استرس شناخته شده است که به کاهش اضطراب و سردرد کمک می کند.
در واقع، برخی مطالعات در مورد مزایای استفاده از بابونه نشان داده اند که به درمان اختلالات اضطراب عمومی کمک می کند. استفاده از بابونه برای خواص درمانی آن به کاهش افسردگی خفیف و علائم اضطراب مرتبط است.
بنابراین اضافه کردن بابونه به لیموناد اسطوخودوس ممکن است به افزایش اثربخشی این نوشیدنی تسکین دهنده ضد استرس کمک کند. اثر ترکیبی بابونه و اسطوخودوس همچنین می تواند به کاهش استرس و درد در طی حمله میگرنی کمک کند.
چگونه لیموناد بابونه اسطوخودوس تهیه کنیم؟
2 قاشق چای خوری هر یک از بابونه خشک شده و گل های اسطوخودوس خشک را به یک ماهیتابه متوسط بریزید.
4 فنجان آب اضافه کنید و به جوش اورید.
از گرما بردارید و درپوش آن را قرار دهید و اجازه دهيد تا 20 دقيقه نفوذ انجام شود.
در یک کوزه بزرگ فشار دهید.
در حالی که مایع هنوز گرم است اما نه خیلی گرم، مقداری از عسل خام را برای طعم و مزه ترکیب کنید.
2 فنجان آب لیمو تازه را اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید.
3 یا 4 فنجان به طور منظم در طول روز برای کمک به کاهش اضطراب و کاهش درد سردرد بنوشید.

لیموناد اسطوخودوس با گلابی برای سردرد و استرس

اگر طعم تیز آب لیمو تازه و اسطوخودوس برای شما خیلی قوی باشد پس این دستور العمل لیموناد اسطوخودوس فقط می تواند چیزی باشد که شما دنبال آن هستید.
در این دستور العمل از آب گلابی تازه خرد شده استفاده کنید تا طعم ملایم شیرین را به نوشیدنی لیموناد اضافه کند. این یک تغییر کوچک در دستور العمل لیموناد اسطوخودوس کلاسیک است.
چگونه لیموناد اسطوخودوس گلابی تهیه کنید؟
برای این دستور غذایی، یک گلابی بزرگ، عسل یا شربت افرا را به عنوان یک شیرین کننده طبیعی و اسطوخودوس تازه یا خشک استفاده کنید.
نفوذ اسطوخودوس قوی را با قرار دادن مشتی از گل های اسطوخودوس تازه در یک ماهیتابه متوسط با یک فنجان آب ایجاد کنید.
به جوش آورید و برای 5 دقیقه درپوش را قرار دهید.
20 دقیقه ترک کنید تا اسانس روغن اسطوخودوس خارج شود.
اسطوخودوس را فشار دهید و مایع را به یک کوزه بزرگ وارد کنید.
آب گلابی بزرگ به انفیوژن اسطوخودوس همراه با آب از 2 لیمو اضافه کنید.
4 فنجان آب شفاف برای ایجاد لیموناد اسطوخودوس گلابی اضافه کنید.
شربت خام یا شربت افرا را برای مزه اضافه کنید.
هر روز برای اثرات تسکین دهنده استرس 2 یا 3 لیوان نوشیدنی گلابی اسطوخودوس مصرف کنید.

لیموناد اسطوخودوس صورتی برای اضطراب و درد

برای ساختن چیزهای جالب تر با دستور العمل لیموناد اسطوخودوس، می توانید از توت های قرمز خوشمزه برای افزودن ویتامین C و رنگ پر جنب و جوش استفاده کنید.
توت ها حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. مصرف انواع توت ها به داشتن قلب و عروق بهتر، سلامت گوارش و سلامت شناختی مرتبط است.
برخی از توت های قرمز که مواد مغذی و رنگی را برای این دستور غذا اضافه می کنند شامل تمشک، توت فرنگی یا کرانبری می باشد. همه چیزهایی که شما باید انجام دهید این است که آب یک فنجان انواع توت ها را قبل از آن و سپس به دستورالعمل لیموناد صورتی اضافه کنید. شما می توانید توت های قرمز را با بلوبری جایگزین و لیموناد اسطوخودوس بنفش ایجاد کنید.
چگونه می توان لیموناد صورتی را ساخت.
اینفیوژن قوی اسطوخودوس را با قرار دادن مشتی از گل های اسطوخودوس تازه و تعداد انگشت شماری از برگ های نعناع تازه در ماهیتابه متوسط با 2 فنجان آب بریزید.
آب را به جوش آورید 10 دقیقه درپوش آن را بگذارید و بجوشانید.
15 دقیقه برای نفوذ ترک کنید.
مایع اسطوخودوس را به یک کوزه بزرگ فشار دهید.
در یک فنجان آب تمشک، کرانبری، بلوبری یا توت فرنگی مخلوط کنید.
2 فنجان آب لیمو تازه را اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید.
4 فنجان آب شفاف برای ایجاد لیموناد صورتی یا بنفش کف دار اضافه کنید.
عسل خام را برای طعم اضافه کنید.

راه های دیگر برای تسکین اضطراب

مصرف لیموناد اسطوخودوس برای از بین بردن سردرد و اضطراب می تواند هنگام استفاده با روش های دیگر کمک می کند. اغلب، رژیم غذایی سالم به شما کمک می کند تا به اندازه کافی از مواد مغذی مورد نیاز برای کمک به توازن رفاه عاطفی خود دریافت کنید.
در برخی موارد، تغییراتی در سبک زندگی ساده می تواند به کاهش سطح اضطراب کمک کند و به شما کمک کند بهتر عمل کنید. در اینجا چند ایده ای که می توانید امتحان کنید:
تمرین نه فقط برای سلامت عمومی عالی است بلکه برای درمان اضطراب مفید است. مطالعات نشان داده اند که فعالیت بدنی منظم می تواند در کمک به مردم در بهبود افکار اضطراب موثر باشد.
مکمل ها ممکن است به ایجاد توازن احساسی کمک کنند که باعث افزایش برخی مواد شیمیایی در مغز می شود. در مقاله داروهای طبیعی برای اضطراب، می توانید به یاد بیاورید که چگونه جینسنگ، آشوآگاندا، کاوا کاوا، GABA و مکمل های L-Theanine می تواند اضطراب را از بین ببرند.
مدیریت زمان نیز در جلوگیری از اضطراب و تحت استرس غیر ضروری مفید است. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که مدیریت زمان می تواند در کاهش استرس و اضطراب کمک کند و حتی برخی از علائم افسردگی را نیز کاهش دهد.
در بعضی موارد ممکن است روان درمانی برای مشاوره و مشاوره حرفه ای از یک متخصص روانپزشکی واجد شرایط باشد. درمانگران آموزش دیده می توانند به بیماران تکنیک های یادگیری را برای بهبود افکار اضطرابی و مقابله با اضطراب مرتبط با اضطراب کمک کنند.(3)

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search