رژیم غذایی

آیا آب هویج در کاهش وزن کمک می کند؟

نقش اب هویج در کاهش وزن

آیا آب میوه را مکمل رژیم کاهش وزن خود دانسته اید؟ آب هویج مغذی، سیر کننده است و دارای خواصی است که می تواند متابولیسم شما را تقویت کند! آب میوه و سبزیجات تازه با آنتی اکسیدان ها پر شده اند و در هر وعده فقط کالری کمی دارند.

به عنوان مثال، آب هویج سرشار از ویتامین A، پتاسیم، منگنز و کاروتنوئیدها است که هم طعم دهنده و هم تغذیه را ارائه می دهد. آب هویج چربی سوز معجزه آسایی نیست و به شما کمک نمی کند یک شبه لاغر شوید. با این حال، سرشار از ویتامین A، کاروتنوئیدها، آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیبات فعال زیستی است که به کاهش چربی، کاهش وزن کمک می کند و ممکن است از عوارض مربوط به چاقی جلوگیری کند.
تلاش برای یافتن غذاهای مناسب برای رژیم در هنگام تلاش برای کاهش وزن سخت است. یافتن راه هایی برای ترکیب بسیاری از میوه ها و سبزیجات به همراه غذاهای کامل، یک روش عالی برای شروع رژیم غذایی سالم است. نکته ای که ممکن است شما به رژیم غذایی خود اضافه کنید آب هویج است.
آب هویج فواید سلامتی زیادی دارد باعث می شود که در هر رژیم غذایی سالم و حتی در ریختن وزن اضافی مفید باشد.
هویج نارنجی و آب آنها از بهترین منابع رژیم غذایی بتاکاروتن است. این آنتی اکسیدان به رنگ هویج، رنگ روشن می بخشد و می تواند در بدن به ویتامین A تبدیل شود.
هویج بنفش سرشار از آنتوسیانین ها و سایر ترکیبات فنولیک است که قلب شما را سالم می کند. لوتئین، یک کاروتنوئید طبیعی است که در هویج های زرد و بنفش وجود دارد چشم شما را از استرس اکسیداتیو محافظت می کند و ممکن است خطر آب مروارید و دژنراسیون ماکولا وابسته به سن را کاهش دهد.
این سبزیجات از دیرباز برای عطر و طعم غنی و ارزش غذایی آنها مورد استفاده قرار می گرفت. یک فنجان هویج رنده شده یا یک وعده آن فقط 45 کالری دارد و بیش از 100 درصد از ویتامین A روزانه توصیه شده را تأمین می کند. همچنین منبع خوبی از فیبر، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و ویتامین K است. آب هویج حتی مغذی تر است.
غیر معمول نیست که ببینید افراد رژیم غذایی آب هویج را برای کاهش وزن، بهبود بینایی و سلامتی بهتر می نوشند. یک وعده (نصف فنجان) مواد مغذی زیر را تأمین می کند:
47 کالری
1.1 گرم پروتئین
11 گرم کربوهیدرات
0.9 گرم فیبر
4.6 گرم قند
125 درصد از DV (نیاز روزانه) ویتامین A است
15 درصد از DV ویتامین K
15 درصد از DV ویتامین B6
11 درصد از DV ویتامین C
7 درصد از DV پتاسیم
4 درصد DV منیزیم
آب هویج همچنین حاوی مقادیر زیادی ویتامین E، آلفا و بتاکاروتن، لوتئین، زیزانتین و مواد معدنی کمیاب است. در مقایسه با آن، آب پرتقال 56 کالری و 10.4 گرم قند را در هر وعده (نصف فنجان) تأمین می کند. ویتامین A آن به میزان قابل توجهی پایین است و ویتامین C آن نیز بیشتر است.
به همین مقدار آب سیب 57 کالری و 11.9 گرم قند در هر وعده دارد در حالی که آب گریپ فروت حاوی 46 کالری و 10 گرم قند در هر وعده (نصف فنجان) است. آب انگور حتی در کالری و کربوهیدرات نیز بیشتر است. یک وعده (نصف فنجان) 76 کالری را تأمین می کند.

بیشتر بدانید: چرا بدن شما هویج را دوست دارد

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

آب هویج حاوی ویتامین هایی است.

هویج خام از دیرباز به عنوان منبع ویتامین A شناخته شده است. یک فنجان آب هویج می تواند بیش از 250 درصد از ویتامین A توصیه شده روزانه را تأمین کند که می تواند در بهبودی بعد از تمرین کمک کند.
با این حال، اگرچه ویتامین A یکی از ادعاهای بزرگ در شهرت هویج است اما حاوی مقدار زیادی ویتامین های ضروری دیگر نیز هست.
ویتامین های C و K برای حفظ یک رژیم غذایی سالم نیز مهم هستند. ویتامین C که در آب هویج یافت می شود به تنظیم قند خون کمک می کند.
ویتامین K نیز بسیار فراوان است و ارزش آن فقط یک فنجان آب موجود در روز است. ویتامین K در سلامت کلی ساختمان و ترمیم استخوان ها نقش اساسی دارد.
شاید از همه مهمتر برای رژیم های کاهش وزن، آب هویج همچنین منبع بسیاری برای ویتامین های گروه B از جمله B1 ،B2 و B6 باشد.
این ویتامین ها گلوکز، چربی ها و پروتئین ها را تجزیه می کنند. این امر به افزایش توانایی ایجاد عضلات ضمن تقویت سوخت و ساز بدن کمک می کند و باعث کاهش وزن می شود.

آبمیوه ای که سیر کننده است

هنگام کنار هم قرار دادن یک رژیم غذایی برای کمک به کاهش وزن، این مهم است که روی غذاهایی که به روش های بیشتری به بدن سود می دهند تمرکز کنید و آب هویج یکی از این موارد است.
این ماده نه تنها با بسیاری از مواد مغذی پر شده است بلکه به فیبر نیز مجهز است که به شما در مقاومت در برابر تنقلات غیر ضروری کمک می کند.
هویج همچنین حاوی آب زیادی است که باعث سیری راحت تر، هیدراته ماندن و ماندگاری سیری برای مدت های طولانی تر روز می شود.
هویج کالری زیادی ندارد و از آنجا که ایده کاهش وزن این است که کالری را سریعتر از کالری مصرفی بسوزانید آب هویج یک گزینه ایده آل است.

آب هویج در هضم غذا کمک می کند

غذاهایی که در طول رژیم غذایی خورده می شوند نه تنها بر کاهش وزن تأثیر می گذارند بلکه بر هضم غذا نیز تأثیر می گذارند.
برخی از غذاها ممکن است باعث ناراحتی بیشتر از سایرین شوند. هویج خام به همراه آب هویج می تواند در تنظیم هضم نقش بسزایی داشته باشد.
آب هویج به بدن کمک می کند تا مواد مغذی بیشتری را که برای هضم مناسب ضروری است جذب کند زیرا این ماده در آب شکسته شده و جذب آن در بدن آسان تر می شود.
هرچه مواد مغذی بیشتری جذب شوند ناراحتی کمتری به همراه خواهد داشت. بدن باید سخت تر عمل کند تا مواد مغذی موجود در میوه ها و سبزیجات خام را تجزیه کند اما وقتی به صورت آب میوه مصرف می شود استرس بدن را کاهش می دهد تا تجزیه شود و مواد مغذی را جذب کند.
هنگامی که بدن احساس بهتری دارد انرژی بیشتری برای ادامه کار خواهید داشت و کارهای بیشتری انجام خواهید داد.

چگونه آب هویج تهیه کنیم

برای کسی که به طور کلی نوشیدن آب میوه جدید است ممکن است شروع کار سختی داشته باشد. با توجه به اینکه بیشتر تلاشها در آماده سازی آب میوه ها از قبل انجام می شود.
اولین قدم برای شروع، اطمینان از داشتن ابزارهای مناسب است.
یک آبمیوه گیری به طور معمول می تواند به هر قیمتی از 50 دلار و حتی بیش از 100 دلار برای یک مارک گران تر و دارای ویژگی های ممتاز باشد.
پس از تهیه آبمیوه گیری، از سبزیجات مورد علاقه خود شروع کنید تا انتقال سبزیجات خام به آب آسان تر شود.
بسیاری از دستور العمل های آبمیوه محبوب همچنین شامل چندین میوه و سبزیجات و حتی مواردی مانند لیمو و زنجبیل برای طعم دادن به آن هستند.
پس از برداشت میوه و سبزیجات، آب بگیرید! مقدار اضافی آن را می تواند بلافاصله منجمد کنید تا مواد مغذی آن برای بعداً حفظ و از آن لذت ببرند.
نتیجه:
آب هویج در طی سالیان متمادی به دلیل مزایای بی نظیر سلامتی خود محبوبیت فراوانی کسب کرده است فقط با یک فنجان تنها با ویتامین ها پر شده و در هضم نیز کمک می کند.
از آنجا که به صورت آبمیوه مصرف می شود این باعث شود تا بدن بسیاری از این مواد مغذی مهم را تجزیه و هضم کند و می تواند به تسکین ناراحتی دستگاه گوارش در روند کار کمک کند.
یک لیوان آب هویج همچنین می تواند در مبارزه با گرسنگی در طول روز کمک کند زیرا هویج با فیبر پر شده است که در آب نیز وجود دارد.
جلوگیری از تنقلات غیر ضروری در طول روز برای کاهش وزن مهم است.
سعی کنید آب هویج را در رژیم غذایی خود استفاده کنید تا از بسیاری از مزایای سلامتی آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آب هویج: خواص و ارزش غذایی

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search