رژیم غذایی

10 غذایی که نباید در صبحانه بخورید

این غذاها را در صبحانه نخورید

غلات که کربوهیدرات و قند زیاد و فیبر کم دارند می توانند باعث افزایش قند خون شوند سپس به سرعت کاهش پیدا کنند این می تواند منجر به هوس و احساس خستگی در اواسط صبح شود. توصیه می شود که در هر وعده یک غلات را با حداقل 3 گرم فیبر انتخاب کنید.

فیبر را با اضافه کردن انواع توت ها، یک اسپرینکل با جوانه گندم یا تخم کتان یا بادام خرد شده بیشتر تقویت کنید. تا همین اواخر، اجماع عمومی در مورد صبحانه این بود که مهمترین وعده غذایی روزانه است. بیشتر متخصصان تغذیه موافق بودند که همه باید صبحانه متعادل مصرف کنند تا متابولیسم را دوباره زنده کنند و گرسنگی را در طول روز حفظ کنند. با این حال، برخی از روندهای اخیر پیشنهاد کرده اند که صبحانه را به طور کلی صرفنظر کنید - طرفداران ناشتا و به ویژه ناشتای متناوب. مطالعات انجام شده حاکی از فواید سلامتی این روند است.
بعضی از افراد احساس نمی کنند که اول صبح چیزی بخورند در حالی که برخی دیگر اغلب گرسنه می شوند. زمینه زندگی نیز اهمیت دارد - ساعت خواب و بیدار شدن از خواب، سطح فعالیت بدنی، نوع کارهایی که افراد انجام می دهند و غیره.
اگر صبحانه همه چیز شماست حتماً یک غذای متعادل داشته باشید. این بدان معنی است که هر سه ریز مغذی (کربوهیدرات، پروتئین و چربی ها) را به عنوان بخش هایی از صبحانه خود قرار دهید.
علاوه بر این، غذاهای خاصی نباید در لیست صبحانه شما باشند. برخی از این غذاها شما را شگفت زده می کنند زیرا اغلب به عنوان گزینه های سالم برای اولین وعده غذایی روز ترویج می شوند.

بیشتر بخوانید: اثرات نخوردن صبحانه

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

آنچه در صبحانه نباید بخورید

در اینجا چند مورد از مواد غذایی معمول ذکر شده است که ممکن است گزینه مناسبی برای صبحانه به نظر برسد با این حال از این موارد باید به عنوان اولین وعده غذایی مستقل روز اجتناب شود:

1. غلات صبحانه

بیشتر غلات سرد ایالات متحده از نظر قند زیاد و سایر مواد مغذی کم است. اینها به سرعت قند خون شما را افزایش می دهد و به زودی باعث افت ناگهانی قند می شود که ممکن است باعث شود شما دوباره تحریک پذیر، لرزان و گرسنه شوید.
اگر عجله دارید و غلات تنها گزینه شماست، میوه ها، آجیل ها، دانه ها یا ماست یونانی بدون جوش را اضافه کنید تا احساس سیری از پروتئین های اضافی و چربی های سالم افزایش یابد.

2. گرانولولا

با توجه به انتخاب سالم صبحانه، گرانولا معمولاً قند زیادی دارد. یک فنجان بالای ماست یا مخلوط آن با میوه کاملاً خوب است اما ریختن یک فنجان یا بیشتر در کاسه، شما را به چرخه حمله به قند و شکستن آن می فرستد.

3. میوه یا آب میوه

به عنوان بخشی از یک صبحانه متعادل، میوه ها به دلیل داشتن ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و فیتوشیمیایی عناصر فوق العاده ای هستند. با این حال، تنها خورده می شوند همانطور که در بالا گفته شد می توانند نتیجه مشابهی با غلات و گرانولا داشته باشند.
همچنین ممکن است در برخی از افراد نسبت به ماهیت اسیدی میوه ها حساسیت معده آنها افزایش یافته و منجر به ناراحتی روده شوند.
بسیاری از مصرف کنندگان صبحانه با آگاهی از این باور که در مسیر صحیحی برای شروع روز مرخصی خود با نوشیدن آب میوه قرار گرفته اند گمراه شده اند. هیچ چیز نمی تواند از حقیقت دور باشد.
آبمیوه یک محصول تصفیه شده است. شکر، آب و برخی از ویتامین ها و مواد معدنی هنوز وجود دارند اما فیبر و گوشت کاملاً از بین می روند. این فرمولاسیون می تواند قند خون را در عرض چند دقیقه زیاد کند و باعث اثرات مشابه انتخاب های فوق می شود.

4. شیرینی

از مواد بسیار فرآوری شده (آرد سفید، شکر، مارگارین) ساخته شده است شیرینی های تولید شده تجاری (کلوچه، کیک قهوه، دانیش، دونات، وفل، نان سفید، نان شیرینی حلقوی ساده، پنکیک) اغلب دارای مواد مغذی کمی هستند و ممکن است مواد افزودنی زیادی برای حفظ ماندگاری و طراوت آنها داشته باشند.

5- جو دوسر با طعم فوری

برخلاف جوهای قدیمی و یا جوهای بریده شده با استیل، جو دوسر فوری برای پخت سریع پردازش می شود. این بدان معنی است که بیشتر فیبر و برخی از مواد مغذی از بین رفته اند. طعم اضافه شده اغلب از مواد افزودنی مصنوعی و شکر اضافی حاصل می شود.
از جو دوسر قدیمی و بدون طعم که در کنار میوه های تازه، عسل یا شکر قهوه ای و آجیل قرار دارند بخاطر سود بیشتر غذایی و افزایش سیری استفاده کنید.

6. آب نبات

گرفتن یک نوار آب نبات از یک ماشین فروش در محل کار ممکن است نیازهای شما را بعنوان یک افزایش سریع انرژی برطرف کند اما به عنوان غذای روزانه صبحانه خود به آن اعتماد نکنید.
آب نبات سرشار از قند، چربیهای فرآوری شده و مواد افزودنی مانند مواد نگهدارنده و تقویت کننده برای طعم است. هنگام مصرف آب نبات، مواد مغذی سالم، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در غذاهای کامل را از دست خواهید داد.

7. ماست شیرین شده طعم دار

بسیاری از افراد فکر می کنند با انتخاب ماست برای صبحانه، یک انتخاب سالم را انجام می دهند. نوع ماست در این انتخاب تفاوت ایجاد می کند. ماست با طعم شیرین پر از شکر یا شربت ذرت با فروکتوز بالا، طعم دهنده های مصنوعی و مواد نگهدارنده است.
ماست یونانی ساده گزینه بهتری است و شما می توانید با چاشنی آن با میوه تازه، آجیل و دانه ها طعم های دلخواه خود را اضافه کنید.

8- شیک پروتئین تجاری

غالباً با داشتن طعم دهنده های اضافی و شیرین کننده ها یا مقادیر بیش از حد قندهای اضافه شده، شیک پروتئین تجاری ممکن است برای افرادی که سعی در انتخاب صبحانه سالم تر دارند مناسب نباشد.
بهتر است با مخلوط کردن یک مشت از میوه ها، یک ملاقه پودر پروتئین و شیر دلخواه، شیک یا اسموتی خود را درست کنید.

9. بیکن و یا سوسیس

هر دو بیکن و سوسیس صبحانه تولید شده هر دو نوع گوشت فرآوری شده محسوب می شوند.
سازمان بهداشت جهانی در سال 2015 هشدار داد كه گوشتهای فرآوری شده باعث سرطان می شوند. آنها دریافتند که خوردن 50 گرم گوشت فرآوری شده هر روز خطر ابتلا به سرطان کولورکتال را 18 درصد افزایش می دهد. این معادل حدود 4 نوار بیکن یا 1 هات داگ است.
برای گوشت قرمز، شواهدی مبنی بر افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ، لوزالمعده و پروستات وجود دارد.

10. نوشیدنی ها و شیک های سفارشی ساخته شده

فراپوچینو شیر کم چرب ماکا کارامل نمکی یا هر نوع قهوه دیگر ساخته شده یا سفارشی از کافی شاپ.
یک فنجان از این ترکیب، قند بیشتری از یک بطری نوشابه را در خود جای می دهد و به دلیل اضافه شدن طعم ها و ترکیبات مواد تشکیل دهنده باعث می شود تا بیشتر مصرف کنید.

برای صبحانه چه بخوریم؟

اما لطفاً اگر یک بار در هر لحظه با انتخاب سختی از این نوع غذاهای موجود روبرو هستید ناراحت نشوید. تصویر بزرگ صبحانه های معمول شما بیش از یک نان شیرینی حلقوی یا موکا frappuccino اهمیت دارد.
در هر وعده غذایی صبحانه، از موارد زیر اطمینان حاصل کنید:
پروتئین (ماست یونانی، ماهی قزل آلا دودی، تخم مرغ، پودر پروتئین در اسموتی، آجیل و کره گردو، شیر سویا و ماست)
کربوهیدرات های پیچیده (جو قدیمی، میوه و نان سبوس دار)
چربی های سالم (آجیل و کره گردو، ماهی آزاد دودی، چیا و دانه های کتان)
ترکیب هر سه ریز مغذی انرژی پایدار، اشباع، هضم آسان و تأمین بلوک های ساختمانی برای بدن شما را تضمین می کند.
مهمترین نکته برای سازگاری با غذای سالم برنامه ریزی در آینده است. لیستی از صبحانه هایی را که برای داشتن برنامه در هفته برنامه ریزی کرده اید تهیه کنید همه مواد را ببندید و به سوپر مارکت بروید. هنگامی که همه موارد مورد نیاز را در دست دارید مابقی فقط مونتاژ است.
بدن شما از شما بخاطر معالجه خوب تشکر خواهد کرد.
و هنگامی که نوبت به اولین وعده غذایی سالم و متعادل روز رسید گزینه های زیر را در نظر بگیرید:
نان تست سبوس دار یا سبزیجات دارای آووکادو، پنیر بز 1 اونس، 1 عدد تخم مرغ طعم دار و 1 عدد ماهی آزاد دودی است.
ماست یونانی (کاهش چربی) در صدر میوه های تازه بادام، 1 قاشق چایخوری عسل و 1 قاشق غذاخوری گرانول کم قند یا جو دوسر قدیمی است.
پنکیک های سبوس دار با کره بادام، بان موز خرد شده، دارچین و انواع توت فرنگی در صدر قرار دارند.
جو دوسر شبانه با کره گردو، میوه تازه، پودر پروتئین و دانه چیا یا دانه کتان آسیاب شده است.
پودینگ دانه چیا که با شیر سویا یا بادام، انواع توت ها و دانه های آفتابگردان با لایه میوه تازه و ماست یونانی در یک دسر تهیه می شود.

در ادامه بخوانید: بهترین مواد غذایی برای خوردن در صبح

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search