رژیم غذایی

بهترین زمان مصرف ویتامین D چه موقع است؟

زمان مصرف ویتامین د

افرادی که ویتامین D کم دارند ممکن است در معرض خطر استخوانهای شکننده، برخی از انواع سرطان، چاقی، دیابت و سایر بیماریهای مزمن باشند. D به عنوان ویتامین آفتاب شناخته می شود زیرا بدن شما در پاسخ به نور خورشید آن را تولید می کند.

اگر در طول و عرض جغرافیایی بالاتری زندگی می کنید ممکن است در زمستان به اندازه کافی ویتامین خورشید آفتاب نداشته باشید و دریافت D مورد نیاز از غذاهای غنی شده (مانند شیر) دشوار است. این بدان معنی است که شما ممکن است نیاز به مکمل داشته باشید. ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است بنابراین باید آن را با چربی مصرف کنید. "هیچ زمان صحیح یا اشتباهی برای مصرف D وجود ندارد مادامی با غذا مصرف کنید. آن را همزمان با غذا میل کنید تا این یک عادت شود. "همین توصیه در مورد ویتامین های محلول در چربیA ، E و K نیز وجود دارد."ویتامین D یک ویتامین فوق العاده مهم است اما در غذاهای بسیار کمی یافت می شود و تامین آن تنها با رژیم غذایی سخت است.
از آنجا که درصد زیادی از جمعیت جهان در معرض کمبود هستند ویتامین D یکی از رایج ترین مکمل های غذایی است.
با این حال، بسیاری از عوامل می توانند بر اثربخشی آن تأثیر بگذارند از جمله اینکه چه موقع و چگونه دوز روزانه خود را مصرف می کنید.
در این مقاله بهترین زمان مصرف ویتامین D برای به حداکثر رساندن جذب و اثربخشی آن بررسی شده است

چرا افراد باید مکمل مصرف کنند؟

ویتامین D از ویتامین های دیگر جداست زیرا این هورمون محسوب می شود و در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور خورشید توسط پوست شما تولید می شود.
دریافت مقدار کافی ویتامین D برای سلامتی شما ضروری است ،زیرا مطالعات نشان می دهد که ممکن است در عملکرد سیستم ایمنی، سلامت استخوان ها، پیشگیری از سرطان و موارد دیگر نقش داشته باشد.
با این حال، ویتامین D در منابع غذایی معدودی رخ می دهد - اگر در معرض منظم آفتاب قرار نگرفتید پاسخگویی به نیازهای شما را دشوار می کند.
برای بزرگسالان مسن و افرادی که پوست تیره تری دارند اضافه وزن دارند یا در مناطقی زندگی می کنند که نور خورشید محدود است خطر کمبود حتی بیشتر است.
حدود 42٪ از بزرگسالان در ایالات متحده در این ویتامین کلیدی دچار کمبودند.
مکمل راهی آسان و مؤثر برای تأمین نیازهای ویتامین D شماست به خصوص اگر در معرض کمبود هستید.
خلاصه
اگرچه ویتامین D در پاسخ به نور خورشید توسط پوست شما تولید می شود اما به طور طبیعی در غذاهای بسیار کمی یافت می شود. مکمل ویتامین D روشی مؤثر برای رفع نیازهای شما و جلوگیری از کمبود آن است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

جذب بهتر با وعده های غذایی

ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است به این معنی که در آب حل نمی شود و هنگام جفت شدن با غذاهای پر چربی، در جریان خون شما به بهترین وجه جذب می شود.
به همین دلیل، توصیه می شود مکمل های ویتامین D را با یک وعده غذایی برای تقویت جذب توصیه کنید.
طبق یک مطالعه در 17 نفر، مصرف ویتامین D با بیشترین وعده غذایی در روز پس از طی 2-3 ماه سطح خون ویتامین D را حدود 50٪ افزایش داد.
در یک مطالعه دیگر در 50 بزرگسال بزرگتر، مصرف ویتامین D در کنار وعده غذایی بدون چربی، میزان ویتامین D خون را پس از 12 ساعت در مقایسه با یک وعده غذایی بدون چربی 32 درصد افزایش داده است.
آووکادو، آجیل، دانه ها، لبنیات پرچرب و تخم مرغ منابع مغذی چربی هستند که به تقویت جذب ویتامین D شما کمک می کنند.
خلاصه
مطالعات نشان می دهد که داشتن ویتامین D با یک وعده غذایی بزرگ یا منبع چربی می تواند به میزان قابل توجهی جذب را افزایش دهد.

ویتامین D را در صبح خود مصرف کنید

بسیاری از افراد ترجیح می دهند صبحانه مکمل هایی مانند ویتامین D مصرف کنند.
نه تنها اغلب راحت تر است بلکه یادآوری ویتامین های شما در صبح آسان تر از دیرهنگام روز است.
این امر به ویژه در صورتی که چندین مکمل مصرف می کنید صحیح است زیرا مکمل ها یا داروهای گیج کننده در طول روز می تواند چالش برانگیز باشد.
به همین دلیل، شاید بهتر باشد که عادت کنید مکمل ویتامین D را با یک صبحانه سالم میل کنید.
استفاده از قرص، تنظیم زنگ هشدار یا ذخیره مکمل های شما در نزدیکی میز ناهار خوری چند راهکار ساده برای یادآوری مصرف ویتامین D شماست.
خلاصه
برخی افراد ممکن است دریابند که مصرف ویتامین D اولین چیزی که در صبح انجام می شود راحت تر و راحت تر از مصرف آن است که بعداً مصرف کرد.
در اواخر روز ممکن است خواب را تحت تأثیر قرار دهد

تحقیقات سطح ویتامین D را به کیفیت خواب پیوند می دهند.

در حقیقت، چندین مطالعه سطح پایین ویتامین D در خون شما با خطر بیشتری از اختلال خواب، كیفیت خواب ضعیف تر و كاهش مدت زمان خواب مرتبط می كنند.
برعکس، یک مطالعه کوچک نشان داد که ممکن است سطح بالای ویتامین D خون با سطح پایین تر ملاتونین - هورمون مسئول تنظیم چرخه خواب شما - در افراد مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس مرتبط باشد.
برخی گزارش های حکایتی ادعا می کنند که مصرف ویتامین D در شب می تواند با تداخل در تولید ملاتونین بر کیفیت خواب تأثیر منفی بگذارد.
با این حال، تحقیقات علمی برای تعیین چگونگی تأثیر مکمل ویتامین D در شب ممکن است در دسترس نباشد.
تا زمانی که مطالعات وجود داشته باشد شاید بهترین کار این باشد که به سادگی آزمایش کنید و بدانید که چه چیزی برای شما بهتر است.
خلاصه
کمبود ویتامین D ممکن است بر کیفیت خواب تأثیر منفی بگذارد. برخی از گزارش های حکایتی ادعا می کنند که مکمل ویتامین D در شب ممکن است در خواب اختلال ایجاد کند اما داده های علمی از این نظر در دسترس نیست.

زمان ایده آل برای استفاده از آن چیست؟

مصرف ویتامین D به همراه وعده غذایی می تواند جذب آن را افزایش داده و سطح خون را به طور مؤثر افزایش دهد.
با این حال، تحقیقات محدود در مورد اینکه آیا مصرف آن در شب یا صبح ممکن است مؤثر باشد وجود دارد.
مهمترین اقدامات، قرار دادن ویتامین D در روال شما و مصرف آن به طور مداوم برای اطمینان از حداکثر کارایی است.
سعی کنید آن را به همراه صبحانه یا همراه یک میان وعده در زمان خواب مصرف کنید تا زمانی که در خواب شما اختلال ایجاد نکند.
نکته مهم این است که برای اطمینان از برآورده شدن نیازهای ویتامین D شما، چه چیزهایی برای شما مفید است .
خلاصه
مصرف ویتامین D به همراه وعده غذایی می تواند جذب آن را افزایش دهد اما مطالعات در مورد زمان بندی خاص محدود است. برای بهترین نتیجه، با برنامه های مختلف آزمایش کنید تا آنچه برای شما مفید است را پیدا کنید.
نکته پایانی
مکمل ها می توانند یک روش مؤثر در تقویت سطح ویتامین D خون شما باشند که برای سلامتی شما بسیار مهم است.
مصرف ویتامین D به همراه غذا، می تواند اثر آن را تقویت کند زیرا محلول در چربی است.
در حالی که بهترین زمان بندی مشخص نشده است داده های علمی برای تأیید گزارش های حکایتی مبنی بر اینکه مکمل شب ممکن است در خواب اختلال ایجاد کند در دسترس نیست.
تحقیقات فعلی نشان می دهد هر زمان که ترجیح دهید می توانید ویتامین D را در برنامه خود قرار دهید.

در ادامه بخوانید: زمان مصرف قرص ویتامین دی 50000

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search