رژیم غذایی

چگونه کره بادام زمینی خراب می شود

ماندگاری کره بادام زمینی

کره بادام زمینی به دلیل داشتن طعم و مزه غنی و بافت خامه ای محبوبیت گسترده ای دارد. این ماده همچنین منبع خوبی از مواد مغذی ضروری مانند ویتامین ها، مواد معدنی و چربی های سالم است.

از آنجا که ماندگاری نسبتاً طولانی دارد بسیاری از مردم از این سوال که کره بادام زمینی خراب است تعجب می کنند.
در این مقاله توضیح داده شده است که به طور معمول کره بادام زمینی چقدر ماندگاری دارد اگر خراب شود چگونه می توان فهمید و چگونه می توان آن را به درستی ذخیره کرد.

کره بادام زمینی چه مدت سالم می ماند؟

در مقایسه با سایر مواد غذایی، کره بادام زمینی عموماً ماندگاری بالایی دارد.
دلیل این امر این است که کره بادام زمینی دارای چربی پر و دارای رطوبت نسبتاً کمی است که شرایط نامساعدی را برای رشد باکتریها فراهم می کند.
فاکتورهای مهم دیگری نیز وجود دارند که می توانند بر ماندگاری کره بادام زمینی تأثیر بگذارند.
برای مبتدیان، نحوه تولید آن نقش مهمی در ماندگاری آن دارد.
اکثر کره های تجاری بادام زمینی از تثبیت کننده ها مانند روغن های گیاهی هیدروژنه یا روغن نخل و همچنین مواد نگهدارنده مانند بنزوات سدیم برای افزایش عمر مفید آن استفاده می کنند.
افزودن تثبیت کننده ها به جلوگیری از جداسازی روغن و بهبود بافت و ظاهر کمک می کند در حالی که مواد نگهدارنده از جمله بنزوات سدیم به مبارزه با رشد میکروبی کمک می کند.
به دلیل افزودن تثبیت کننده ها و مواد نگهدارنده، کره تجاری بادام زمینی ممکن است 6 - 24 ماه اگر باز نشده باشد باقی بماند یا 2 - 3 ماه یک بار باز شود. قرار دادن آن در یخچال می تواند ماندگاری آن را فراتر از این افزایش دهد.
از طرف دیگر، محصولاتی که به عنوان کره بادام زمینی طبیعی نامیده می شوند باید حداقل دارای 90٪ بادام زمینی باشند. ماندگاری کوتاه تری دارند زیرا به طور کلی فاقد مواد نگهدارنده و تثبیت کننده هستند. با این حال، برخی از کره های طبیعی بادام زمینی ممکن است حاوی مواد ثبات دهنده ای برای جلوگیری از جداسازی روغن باشند.
به طور کلی، کره های بادام زمینی طبیعی بدون تثبیت کننده و در صورت باز نشدن درب آن می توانند برای مدت چند ماه در آبدارخانه باقی بماند یا بالای یک ماه یک بار باز شود. با این حال، آنها ممکن است تا یک سال در سردخانه در صورت باز نشدن درب آن و یا 3 - 4 ماه در سردخانه در صورتی که یک بار باز شوند باقی بمانند.
بسیاری از محصولات کره بادام زمینی طبیعی که فقط حاوی بادام زمینی و نمک هستند برای حفظ آن پس از باز شدن، در یخچال قرار می گیرد.
ماندگاری کره طبیعی بادام زمینی به دلیل افزودن مواد مختلف می تواند در بین مارک ها بسیار متفاوت باشد بنابراین بررسی بهترین تاریخ روی بسته بندی بسیار مهم است.
کره بادام زمینی پودر جایگزین جدیدی است که با فشار دادن اکثر روغنهای طبیعی از بادام زمینی بو داده و خرد کردن آجیل به یک پودر ساخته می شود. اکثر برچسب ها اظهار می دارند که آنها می توانند 10 - 12 ماه بدون باز شدن و یا اگر یک بار باز شوند 4 - 6 ماه باقی بمانند.
خلاصه
در انبار، کره بادام زمینی تجاری ممکن است 6-24 ماه باز نشده یا 2-3 ماه یک بار باز شود. کره بادام زمینی طبیعی ممکن است چندین ماه بدون باز شدن یا تا یک ماه یک بار باز شود. قرار دادن کره بادام زمینی در یخچال می تواند ماندگاری آن را افزایش دهد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

چگونه بفهمیم آیا کره بادام زمینی خراب شده است

اکثر کره های بسته بندی شده بادام زمینی دارای تاریخ انقضا هستند همچنین روی آنها بهترین تاریخ توصیه می شود - روی ظرف بسته بندی نشان می دهد چه مدت محصول تازه خواهد ماند.
با این حال، این برچسب ها اجباری نیستند و امنیت این محصول را تضمین نمی کنند. این بدان معناست که کره بادام زمینی شما هنوز هم برای خوردن فراتر از تاریخ مناسب خود ممکن است ایمن باشد.
بهترین راهها برای اینکه بگوییم کره بادام زمینی شما خراب شده است ازنظر دید و بو است.
در حالی که کره بادام زمینی تازه به طور طبیعی نرم و خامه ای است کره بادام زمینی بد، ممکن است دارای بافت سخت و خشک باشد. همچنین ممکن است از قهوه ای تیره، در مقایسه با رنگ معمولی آن برنزه روشن، برخوردار باشد.
علاوه بر این، اگر بوی تندتر، صابونی یا تلخی می دهد احتمالاً خراب شده است.
علاوه بر این، اگر کره بادام زمینی شما به جای مغذی کمی مزه ترش دارد ممکن است خراب شده باشد.
به خاطر داشته باشید که جداسازی روغن برای کره طبیعی بادام زمینی طبیعی است زیرا ممکن است فاقد مواد تثبیت کننده باشند. این نشانه ای این نیست که کره بادام زمینی خراب شده است.
مشکل تر می توان فهمید که آیا کره بادام زمینی پودرشده خراب شده است اما تغییر در بو، بافت و طعم شاخص های خوبی هستند.
خلاصه
کره بادام زمینی که خراب شده است ممکن است علائمی مانند تغییر در بافت خشک و سخت را نشان دهد. تغییر در عطر، از جمله از بین رفتن عطر و طعم ترش یا تلخ تر را دارد.

همچنین بخوانید: فواید کره بادام زمینی و دستور تهیه آن در خانه

نحوه نگهداری صحیح کره بادام زمینی

برای اطمینان از ماندگاری بیشتر کره بادام زمینی، مهم است که به درستی آن را ذخیره کنید.
اگرچه نیازی به یخچال و فریزر نیست اما دمای سرد اطمینان از ماندگاری بیشتر آن دارد. اگر ترجیح می دهید کره بادام زمینی خود را در یخچال و سردخانه نگذارید هدف نگه داشتن آن در مکانی خنک و تاریک مانند آبدارخانه است.
همچنین مهم است که همیشه شیشه کره بادام زمینی را محکم ببندید. قرار گرفتن کره بادام زمینی بیش از حد طولانی در معرض هوا ممکن است باعث سریع تر خراب شدن آن شود.
علاوه بر این، هنگام استفاده از کره بادام زمینی حتما از وسایل تمیز استفاده کنید. وسایل مورد استفاده کثیف می توانند باکتری های ناخواسته را از طریق آلودگی وارد کنند که می تواند باعث فاسد شدن آن شود.
کره بادام زمینی پودر شده را نیز باید در جای خنک و خشک و تاریک مانند آبدارخانه نگه داشت. اگر کره بادام زمینی پودری را با آب مخلوط کرده اید تا کره بادام زمینی خامه ای درست شود می توانید این کار را در ظرف محکم و در یخچال تا 48 ساعت ذخیره کنید.
خلاصه
ایده آل برای ذخیره کره بادام زمینی در مکان های خنک و تاریک، مانند آبدارخانه یا یخچال است. برای جلوگیری از آلودگی متقاطع، کره بادام زمینی را با وسایل تمیز حتماً کنترل کنید و ظرف را محکم ببندید تا در معرض هوا قرار نگیرد.
در پایان
کره بادام زمینی به طور کلی ماندگاری طولانی دارد.
در انبار، کره بادام زمینی تجاری ممکن است 6 - 24 ماه باز نشده یا 2-3 ماه یک بار باز شده سالم بماند. کره بادام زمینی طبیعی فاقد مواد نگهدارنده است و ممکن است چندین ماه بدون باز شدن یا یک بار باز شده سالم بماند.
با این حال، برخی از مارک های کره بادام زمینی طبیعی به دلیل افزودن تثبیت کننده ممکن است طولانی تر بمانند بنابراین بررسی بهترین تاریخ مهم است.
کره بادام زمینی پودری به بهترین وجه در جای خنک و تاریک و خشک مانند آبدارخانه ذخیره می شود و بهترین نوع تاریخ آن تا 12 ماه است. با این حال، به احتمال زیاد می تواند بیش از این دوام بیاورد زیرا دارای خواصی است که باعث می شود تا سفت شدن آن کمتر شود.
استفاده و ذخیره صحیح می تواند ماندگاری هر نوع کره بادام زمینی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.
نشانه هایی از اینکه کره بادام زمینی شما بد شده است شامل تغییر در بافت به خشک و سخت است. تغییر در عطر، از جمله از بین رفتن عطر و طعم ترش یا تلخ است.

بیشتر بدانید: آیا کره بادام زمینی باعث افزایش وزن می شود؟

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.




سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (1)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای

  1. شیزین

سلام وقتت‌ون بخیر کره بادام زمینی در جای گرم بوده روی درش کنارش البته مثه ظرفی که کف داشته باشه اینجوری شده خراب شده؟ولی بو و مزه تغییری نکرده

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search