رژیم غذایی

آیا می توانید تخم مرغ ها را دوباره گرم کنید

آیا می توانید تخم مرغ از قبل پخته شده را دوباره گرم کرد

تخم مرغ به راحتی یکی از ساده ترین غذاهایی است که می توانید درست کنید. روش های زیادی وجود دارد که می توانید تخم مرغ درست کنید - چه یک غذای فانتزی مانند frittata را ترجیح دهید یا دوست دارید آن را با تخم مرغ های ساده مخلوط کنید به طور معمول گزینه هایی برای همه وجود دارد.

تخم مرغ ارزان قیمت است و کار با آن آسان است. نه تنها می توانید غذای مبتنی بر تخم مرغ درست کنید تا لذت ببرید بلکه تعدادی غذا نیز وجود دارد که به دلایل مختلف حاوی تخم مرغ است.
آیا می توانید تخم مرغ را دوباره گرم کنید؟ اغلب غذای حاوی تخم مرغ بسیار خوب گرم می شوند و بیشتر آنها می توانند به روش های مختلف دوباره گرم شوند. شما کاملاً می توانید غذای حاوی تخم مرغ خود را زودتر از موعد درست کرده و در صورت نیاز دوباره آنها را گرم کنید. استثناء در این قانون تخم مرغ های آب پز است. آنها سخت ترین نوع تخم مرغ پخته شده برای گرم شدن مجدد هستند. با این حال، اگر مراقب روند کار باشید می توانید این کار را انجام دهید.
تخم مرغ یک ماده غذایی اصلی در سراسر جهان است که اغلب به دلیل پروتئین زیاد و چند منظوره بودن در وعده های غذایی و دستور العمل ها مصرف می شود.
در حالی که برخی از افراد تخم مرغ آماده خود را در یک جلسه مصرف می کنند ممکن است از خود بپرسید که آیا تخم مرغ های پخته شده را می توان به عنوان مواد باقی مانده ذخیره کرد و دوباره گرم کرد تا بعداً بخورید.
این مقاله برخی از عواملی را که باید در هنگام گرم کردن تخم مرغ در نظر گرفته شود و همچنین نحوه گرم کردن مجدد انواع مختلف تخم مرغ های پخته شده را با اطمینان مرور می کند.

اثرات گرم شدن مجدد تخم مرغ

گرم شدن مجدد مواد باقی مانده از هر نوع ممکن است بر روی بافت، طعم و محتوای غذایی غذا تأثیر بگذارد.
به عنوان مثال، نشان داده شده است که حرارت دادن به سبزیجات در مقایسه با سبزیجات خام و نپخته، باعث کاهش ویتامین می شود.
هنگامی که نوبت به تخم مرغ می رسد برخی مطالعات برخی اختلافات مغذی و ترکیبی بین تخم مرغ خام و پخته شده را یافته اند. با این حال، تحقیق در مورد اینکه آیا گرم شدن مجدد تخم مرغ های پخته شده تاثیری بر روی محتوای تغذیه ای آنها دارد انجام شده است.
در عوض، اثرات مهمتر تغییرات احتمالی در بافت، عطر و طعم بالقوه آن است. غذای حاوی تخم مرغ که دوباره گرم می شوند ممکن است خشک یا لاستیکی شوند.
با توجه به ایمنی، تا زمانی که غذای حاوی تخم مرغ به درستی ذخیره شوند و سپس در دمای توصیه شده دوباره گرم شوند به طور کلی خوردن تخم های باقیمانده بی خطر است.
خلاصه
در حالی که پختن تخم مرغ های خام می تواند ترکیب تغذیه ای آنها را تغییر دهد هیچ تحقیقی وجود ندارد که نشان دهد گرم شدن تخم مرغ هایی که قبلاً پخته شده اند غیر از بافت آنها - و احتمالاً عطر و طعم - آنها تأثیر بگذارد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

همچنین بخوانید: همه آن چیزی که باید در مورد زرده تخم مرغ بدانید

چگونه تخم مرغ را دوباره گرم کنیم

به طور کلی، تخم مرغ ها و غذای حاوی تخم مرغ که دوباره گرم می شوند به شرطی که در ابتدا تا دمای 160 درجه فارنهایت (71 درجه سانتیگراد) پخته شده و به طور صحیح نگهداری شوند قابل خوردن هستند.
تخمهای خام در ابتدا باید بپزند تا سفت شوند و دیگر روان نباشند. این کمک می کند خطر ابتلا به باکتری ها، مانند سالمونلا را کاهش دهد که می تواند باعث یک بیماری جدی غذایی شود که با علائمی مانند اسهال، تب، گرفتگی عضلات و استفراغ مشخص می شود.
هنگامی که تخم مرغ کاملاً پخته شد باید در ظرف کم عمق قرار داده شود تا سریع و یکنواخت خنک شود و سپس در یخچال و در دمای 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) یا پایین نگهداری شود. تخم مرغ های مانده باید 3-4 روز خورده شوند.
برای از بین بردن هر نوع میکروب و کاهش خطر بیماری، یک قانون کلی این است که تخم مرغ و غذاهای مانده تخم مرغ باید قبل از خوردن کاملاً تا 165 درجه فارنهایت (74 درجه سانتیگراد) گرم شوند.
در اینجا چند نکته برای گرم کردن برخی از انواع معمول غذاهای تخم مرغ به دمای مناسب آورده شده است:
تخم مرغ مخلوط شده سریعترین روش برای گرم کردن مجدد تخم مرغ های خرد شده در ظرفی است که برای استفاده در مایکروویو مناسب نیست. در فواصل 20-30 ثانیه ای روی سطح بالا بپزید و در این بین هم بزنید تا کاملاً گرم شود.
املت و کیک. غذای حاوی تخم مرغ چند ماده ای را در اجاق گرم کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. با استفاده از ظرف قابل استفاده در فر، در دمای 350 درجه فارنهایت (176 درجه سانتیگراد) به مدت 15-20 دقیقه یا در صورت یخ زدگی 25-30 دقیقه گرم کنید.
تخم مرغ آب پز. به دلیل خطر ترکیدن زرده نباید اینها را مایکروویو کرد. در عوض، آب را بجوشانید و آن را روی تخم مرغ آب پز شده در ظرف مقاوم در برابر حرارت بریزید تا غوطه ور شود. بگذارید 10 دقیقه بمانند تا دوباره گرم شوند.
تخم مرغ سرخ شده. تخم مرغ های سرخ شده را روی ماهی تابه با مقدار کمی کره یا روغن قرار دهید. و اجازه دهید تخم مرغ ها 2-5 دقیقه روی یک طرف گرم شوند.
تخم مرغ آب پز. یک قابلمه آب را بگذارید تا دم بکشد و تخم مرغ های آب پز شده را به مدت 1-2 دقیقه درون آن قرار دهید تا قبل از برداشتن با دقت گرم شوند.
تخم مرغ نیمرو یک طرف پخته شده (Sunny-side up). این ها را باید روی بشقاب چربی که به مدت 30 ثانیه از قبل گرم شده قرار دهید. تخم مرغ را 30 ثانیه دیگر مایکروویو کنید و سپس اجازه دهید 1 دقیقه استراحت کند تا از انفجار زرده جلوگیری شود.
خلاصه
پس از نگهداری مناسب، قانون کلی این است که غذای حاوی تخم مرغ و تخم مرغ که قبلاً پخته شده اند باید قبل از خوردن در دمای 165 درجه فارنهایت (74 درجه سانتیگراد) گرم شوند. روش های مختلف گرمایش برای انواع مختلف تخم مرغ و غذای حاوی تخم مرغ بهترین عملکرد را دارند.
خط آخر
اگر تخم مرغ و غذای تخم مرغ پخته شده در ابتدا کاملاً پخته شده، به طور صحیح ذخیره شده و دوباره در دمای مناسب برای از بین بردن میکروب ها و جلوگیری از بیماری های ناشی از غذا گرم شوند می توانند با خیال راحت به عنوان مواد باقیمانده مصرف شوند.
روشهای مختلف گرمایش برای انواع خاصی از تخم مرغ و غذای حاوی تخم مرغ پخته شده بهترین نتیجه را دارند. اینها شامل مایکروویو، جوشاندن، سرخ کردن یا پخت برای گرم شدن دمای داخلی حداقل تا 165 درجه فارنهایت (74 درجه سانتیگراد) قبل از غذا خوردن است.
در حالی که هیچ مدرکی دال بر اثبات حرارت دادن مجدد غذاهای حاوی تخم مرغ پخته شده بر محتوای تغذیه ای آنها اثبات نشده است تخمهای باقیمانده ممکن است تغییر کمی در بافت یا طعم داشته باشند.

بیشتر بخوانید: تخم مرغ: مزایای سلامتی، حقایق تغذیه ای و خطرات

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search