رژیم غذایی

چرا جو دوسر برای رژیم لاغری مناسب است

نقش جودوسر در رژیم لاغری

جو دوسر سالم است این بی دلیل نیست. به دلیل کربوهیدرات های زنجیره ای طولانی که در آن موجود است و مقدار زیادی فیبرهای غذایی، جو دوسر واقعاً احساس سیری می دهد.

و دقیقاً به همین دلیل است که قرار است جو دوسر در کاهش وزن به شما کمک کند. رژیم به اصطلاح جو دوسر شامل عمدتاً خوردن پوسته جو دوسر و سایر محصولات جو دو سر است. این باید به غلبه بر گرسنگی کمک کند و همچنین به شما کمک می کند کالری لازم برای کاهش وزن را افزایش ندهید. اکنون ما به شما خواهیم گفت که این رژیم چگونه کار می کند و چه مواردی را باید هنگام استفاده از رژیم جو دوسر در نظر بگیرید.
کلید سلامتی حفظ وزن مناسب به جای لاغر به نظر رسیدن است. بسیار مهم است که درک کنیم کاهش وزن یک هدف بلند مدت است که باید با تغییر سبک زندگی و عادات غذایی به آن دست یابید. کسانی که به سرعت لاغر می شوند تمایل به اضافه وزن مجدد دارند.
یک رژیم غذایی متعادل نقش مهمی در کاهش وزن دارد. افزودن جو دوسر به رژیم غذایی می تواند به کاهش وزن کمک کند زیرا کالری کمی دارد و فیبر محلول زیادی دارد. فیبر محلول همچنین به شما کمک می کند تا برای مدت طولانی تری سیر بمانید.

ارزش کالری جو دوسر

یک فنجان جو دوسر خشک در صورت تهیه با آب حدود 150 کالری دارد.
برای مدیریت وزن سالم جو دوسر مصرف کنید
جو دوسر یک افزودنی عالی برای یک رژیم غذایی متعادل است. با این حال، من اعتقاد ندارم که جو دوسر منجر به کاهش وزن شود. جو دو سر ممکن است در هنگام بارگیری با مواد اضافی مانند میوه ها، کره آجیل و دانه ها به کاهش وزن کمک کند.
این غذاها برای شما مفید هستند اما می توانند کالری بسیار بالایی داشته و مانع کاهش وزن شوند. بنابراین، کنترل قسمت کلیدی است.
وقتی به جو دوسر خود میوه اضافه می کنید خوردن با حجم زیاد در نظر گرفته می شود. این بدان معنی است که شما حجم بالایی از غذا را می خورید اما کالری آن کم است. میوه ها بهترین ترکیب با جو دوسر هستند زیرا شما را سیر نگه می دارند.
هنگام افزودن مغزها، دانه ها و کره مغزها، اطمینان حاصل کنید که آنها را از بقیه جدا در نظر بگیرید.
زیرا این مواد از نظر کالری متراکم در نظر گرفته می شوند. به عنوان مثال، 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی 200 کالری دارد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

نقش فیبر در کاهش وزن

جو دو سر حاوی فیبر محلول است که شناخته شده است و باعث ایجاد ماده ای ژل مانند در روده می شود. فیبر محلول با کاهش کلسترول خون و سطح گلوکز خون ارتباط دارد.
از طرف دیگر، فیبر نامحلول حرکت در دستگاه گوارش را تشویق می کند و به افرادی که ممکن است "منظم" باشند کمک می کند.
ترکیبی از هر دو فیبر نامحلول و محلول، فراتر از کاهش وزن مزایای ماندگار برجای می گذارد. این فواید شامل کنترل سطح قند خون، حفظ سلامت روده و کاهش خطر بسیاری از بیماری های قلبی است.
موسسه پزشکی پیشنهاد می کند که زنان باید 25 گرم فیبر در روز و مردان 38 گرم فیبر در روز مصرف کنند. برای در نظر گرفتن میزان فیبر، یک سیب متوسط حاوی حدود 4 گرم فیبر است.

همچنین بخوانید: فواید سلامتی جودوسر (Avena Sativa)

بهترین انواع جو دو سر برای کاهش وزن

هنگام مشاهده مشخصات ماده مغذی تفاوت زیادی بین جو دو سر رولی و برش داده شده وجود ندارد. اما این هنگام صحبت در مورد جو دوسر ساده است.
بسیاری از افراد از مارک هایی استفاده می کنند که طعم دهنده های مختلفی مانند افرا یا سیب دارند. این بسته به مواد تشکیل دهنده و اندازه سهم جو دوسر تغییر می کند.
من پیشنهاد می کنم به جو دوسر ساده بچسبید و سپس مواد اضافه شدنی را به آن اضافه کنید. به این ترتیب، شما می توانید چیزهایی را به درون جو دوسر وارد کنید. اگر به دلیل راحتی، جو دوسر از قبل آماده شده را ترجیح می دهید پیشنهاد می کنم زیر 5 گرم قند باشد.
یک گزینه عالی دیگر این است که در ابتدای هفته جو دوسر را آماده کنید و سپس کاسه جو دوسرهای خود را از آنجا تهیه کنید.

سالم ترین روش پخت جو دوسر

من پیشنهاد می کنم که اگر هدف کلی کاهش وزن باشد جو دو سر را باید با آب تهیه کرد. دلیل آن این است که هرچه کالری بیشتری مصرف کنید کاهش وزن شما کندتر خواهد شد.
با این حال، افزودن شیر می تواند پروتئین، کلسیم، ویتامین D و سایر مواد مغذی را اضافه کند که می تواند برای سلامت کلی شما مفید باشد.

آیا می توان جو دوسر را هر روز و بدون هیچگونه عوارض جانبی خورد؟

همانطور که تحقیقات نشان داده است مصرف جو دوسر هر روز اثرات سوئی ندارد. با این حال، بهترین راه برای دستیابی به سلامتی و سلامتی کلی، خوردن غذاهای متنوع با رنگ های مختلف است.
جو دوسر یک افزودنی عالی برای یک رژیم غذایی سالم است اما توصیه می کنم از داشتن چندین وعده در روز به امید رسیدن به کاهش وزن خودداری کنید.

مزایای مقایسه جو دوسر فوری و جو پخته

هم جو دوسر فوری و هم پخته به شرطی که هر دو به صورت ساده تهیه شوند از ارزش غذایی یکسانی برخوردار هستند. به محض افزودن شیر، مغزها، دانه ها و سایر مواد تشکیل دهنده، عنصر مواد مغذی متفاوت می شود.
مشخصات مغذی به کالری، پروتئین، چربی، فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی و غیره اشاره دارد.
آیا بلغور جو دوسر در کاهش چربی شکم مفید است
هیچ غذایی وجود ندارد که به کاهش چربی در هر مکان، به ویژه در بدن کمک کند. تک تک افراد دارای یک نوع بدن متفاوت و یک رژیم روزانه متفاوت هستند. ترکیبی از رژیم لاغری و ورزش می تواند به کاهش چربی در بدن کمک کند اما نه فقط چربی در اطراف شکم.
بسیاری از افراد عدم تحمل غذایی دارند که می تواند باعث نفخ بیش از حد شود. حتی یک رژیم غذایی با سدیم بالا می تواند شکمی متمایز به شکم بدهد.

روش های مختلف مصرف جو

با استفاده از جو دو سر در غذاهای مختلف مانند اسموتی ها، کلوچه ها، گلوله های انرژی زا و کاسه های آکایا می توانید به راحتی جو دوسر را در رژیم روزانه خود بگنجانید.
این تنوع به شما امکان می دهد دوز روزانه جو دوسر خود را دریافت کنید بدون اینکه از طعم آن خسته شوید. علاوه بر این، آنها یک میان وعده عالی برای نگهداری در محل کار شماهستند زیرا تمام آنچه شما نیاز دارید مایکروویو و آب است.
ترکیبی از پروتئین، فیبر و کربوهیدرات ها ضمن جلوگیری از سقوط همراه با کربوهیدرات ها، شما را سیر نگه می دارند.
می خواهم بیان کنم که کربوهیدرات ها برای شما مضر نیستند. این فقط نحوه خوردن آنهاست.
به عنوان مثال، جو دوسر با دانه های چیا و توت فرنگی به دلیل این ترکیب، انرژی پایداری به شما می دهد در حالی که خوردن جو دوسر ساده ممکن است شما را طی چند ساعت گرسنه کند.
حرف آخر
مدیریت وزن هدفی بلند مدت است که می توان با اتخاذ یک رژیم غذایی سالم و سبک زندگی به آن دست یافت. بهتر است برای وزن ایده آل خود و چگونگی دستیابی به آن با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت کنید.
هیچ تحقیقی حاکی از آن نیست که رژیم های غذایی جو دوسر باعث کاهش وزن می شوند. با این حال، مشخصات مغذی جو دوسر، به ویژه هنگامی که همراه با میوه باشد می تواند یک وعده غذایی سالم و پر از مواد مغذی و کم کالری را تشکیل دهد.

در ادامه بخوانید: آیا رژیم غذایی جو دوسر می تواند به مدیریت دیابت کمک کند؟

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search