رژیم غذایی

بهترین چای قبل از خواب که به شما کمک می کند راحت بخوابید

چای های مناسب برای قبل از خواب

آمریکایی ها به طور متوسط سالانه 3.8 میلیارد گالن چای می نوشند. دمنوش‌های گیاهی مدت‌هاست برای آرامش و خواب مورد استفاده قرار می ‌گرفتند و شواهد علمی برای حمایت از دمنوش‌های گیاهی به عنوان راهی جامع برای کاهش خستگی و بهبود کیفیت خواب وجود دارد.

دمنوش‌های گیاهی هم در روز و هم در شب می ‌توانند گزینه‌ ای عالی باشند، به خصوص اگر می ‌خواهید قبل از خواب عادت کافئین را کنار بگذارید.
دمنوش های گیاهی را می توان از هر گیاه یا گیاه خوراکی تهیه کرد، اما شش گیاه خاص وجود دارد که نشان داده شده است که خواب را بهبود می بخشد و باعث آرامش می شود. اگر می ‌خواهید خواب خود را بهتر کنید، دفعه بعد که در عطا ری هستید به دنبال این دمنوش‌های گیاهی باشید.
چیزهای کمی به اندازه یک فنجان چای داغ آرامش بخش هستند، به خصوص قبل از خواب. برخی از انواع می توانند به شما کمک کنند پس از یک روز طولانی آرام شوید، سرعت خود را کاهش دهید و آرام شوید.
بسیاری از انواع چای گیاهی به دلیل توانایی آنها در مبارزه با بی خوابی، استرس و اضطراب قرن ها به عنوان داروهای خواب طبیعی مورد استفاده قرار گرفته اند. حتی برخی از آنها به دلیل خواص خواب‌آورشان مورد مطالعه قرار گرفته‌ اند.
این مقاله به بررسی 6 تا از بهترین چای های قبل از خواب می پردازد.

1. چای مگنولیا

چای ماگنولیا که از پوست خشک، جوانه ها و ساقه های گیاه ماگنولیا تهیه می شود، اغلب به عنوان یک خواب آور طبیعی در بسیاری از اشکال طب سنتی استفاده می شود.
این گیاه حاوی هونوکیول و مگنولول است، دو ترکیبی که دارای اثرات آرام بخش هستند.
اگرچه تحقیقات بر روی انسان انجام نشده است، برخی از مطالعات قدیمی ‌تر روی حیوانات نشان داده‌اند که هم هونوکیول و هم ماگنولول به القای خواب و کاهش بی‌ خوابی کمک می ‌کنند.
طبق یک مطالعه بر روی زنانی که اخیراً زایمان کردند، نوشیدن چای ماگنولیا به مدت 3 هفته به طور قابل توجهی افسردگی و کیفیت خواب را در مقایسه با گروه کنترل بهبود بخشید.
مطالعه دیگری، هرچند مسن تر، روی 89 زن نشان داد که مصرف قرص حاوی منیزیم و 60 میلی گرم عصاره ماگنولیا، اختلالات خواب ناشی از یائسگی را کاهش می دهد.
با این حال، تحقیقات جدیدتری برای ارزیابی بهتر چگونگی تأثیر چای ماگنولیا بر خواب در انسان مورد نیاز است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

2. چای سبز کم کافئین

چای سبز یک نوع چای محبوب است که به دلیل طعم متمایز و فواید سلامتی اش شناخته شده است.
جالب توجه است، برخی از مطالعات نشان می دهد که می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد و با بی خوابی مقابله کند.
به عنوان مثال، یک مطالعه در بزرگسالان نشان داد که نوشیدن چای سبز کم کافئین با بهبود کیفیت خواب، کاهش استرس و کاهش خستگی در مقایسه با نوشیدن چای سبز معمولی مرتبط است.
مطالعه کوچک دیگری نیز یافته های مشابهی داشت و گزارش داد که چای سبز کم کافئین سطوح استرس را کاهش می دهد و کیفیت خواب را در افراد مسن بهبود می بخشد.
اگر قصد دارید نزدیک به زمان خواب آن را بنوشید، حتماً چای سبز با محتوای کم یا بدون کافئین را انتخاب کنید.

3. چای بابونه

چای بابونه نوعی چای گیاهی با طعم گلی لطیف و فواید سلامتی احتمالی است.
این گیاه از بابونه تهیه شده است، گیاهی که اغلب به دلیل اثرات آرام بخش آن برای بهبود خواب استفاده می شود.
بابونه همچنین حاوی آنتی اکسیدانی به نام آپیژنین است که می تواند باعث آرامش عضلات و خواب شود.
در بررسی 12 مطالعه، بابونه به طور ایمن کیفیت خواب را بهبود می بخشد، اگرچه تاثیر قابل توجهی بر بی خوابی نداشت.
مطالعه دیگری بررسی کرد که چگونه نوشیدن چای بابونه بر 80 زن که به تازگی زایمان کرده بودند و کیفیت خواب آنها ضعیف بود، تأثیر گذاشت. در عرض 2 هفته، آنها علائم مرتبط با مشکل خواب کمتری را در مقایسه با گروه کنترل گزارش کردند.
با این حال، از آنجایی که تحقیقات هنوز محدود است، مطالعات بیشتری برای درک اینکه چگونه چای بابونه ممکن است بر خواب تأثیر بگذارد، مورد نیاز است.

4. چای اسطوخودوس

چای اسطوخودوس از دم کردن جوانه‌های گل اسطوخودوس در آب تهیه می ‌شود و نوشیدنی بنفش پر جنب و جوش با طعم و عطری متمایز ایجاد می ‌کند.
نه تنها از آن به عنوان یک چای آرام بخش قبل از خواب استفاده می شود، بلکه برخی تحقیقات نیز نشان می دهد که اسطوخودوس می تواند باعث آرامش و بهبود کیفیت خواب شود.
به عنوان مثال، یک مطالعه کوچک نشان داد که زنانی که به تازگی زایمان کرده اند و به مدت 2 هفته روزانه 1 فنجان (237 میلی لیتر) چای اسطوخودوس می نوشند، نسبت به گروه کنترل، خستگی کمتری را تجربه می کنند.
مطالعه دیگری در افراد مسن نشان داد که چای اسطوخودوس به طور موثر علائم افسردگی و اضطراب را کاهش می دهد، که هر دو می توانند به بی خوابی کمک کنند.
برخی از مطالعات همچنین نشان می‌ دهند که اسانس اسطوخودوس می ‌تواند اضطراب را کاهش داده و خواب را بهبود بخشد، اگرچه مشخص نیست که آیا این یافته‌ها در مورد چای اسطوخودوس صدق می کنند یا خیر.
در نهایت، هنوز تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

5. چای سنبل الطیب

سنبل الطیب نوعی گیاه گلدار است که به عنوان گیاه دارویی یا مکمل استفاده می شود.
از ریشه های خشک شده این گیاه برای تهیه چای سنبل الطیب استفاده می شود که گاهی اوقات به عنوان یک خواب آور طبیعی از آن استفاده می شود.
در حالی که مشخص نیست ریشه سنبل الطیب چگونه کار می کند، تصور می شود که سطح یک انتقال دهنده عصبی به نام گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) را افزایش می دهد، که استرس را کاهش می دهد و خواب را بهبود می بخشد.
اگرچه چند مطالعه نشان می‌ دهد که ریشه سنبل الطیب می ‌تواند به درمان اضطراب، بهبود کیفیت خواب، و افزایش احساس آرامش کمک کند، تحقیقات خاص در مورد اثرات چای سنبل الطیب محدود است.
بنابراین، در حالی که برخی افراد ممکن است متوجه شوند که چای سنبل الطیب برای آنها مفید است، مطالعات بیشتری برای درک بهتر اثرات آن مورد نیاز است.

6. چای گل ساعتی

گل ساعتی که گاهی اوقات به آن Passiflora یا maypop نیز می گویند، گیاهی است که مدت هاست به دلیل خواص دارویی قدرتمند آن مورد مطالعه قرار گرفته است.
عصاره گل ساعتی به صورت تنتور و کپسول موجود است و به طور گسترده به عنوان مکمل گیاهی استفاده می شود.
همچنین می توانید برگ های تازه یا خشک گیاه را در چای گل ساعتی دم کنید. گاهی اوقات به عنوان یک درمان طبیعی برای درمان اضطراب و مشکلات خواب استفاده می شود.
بر اساس بررسی 9 مطالعه، فرآورده های گیاهی گل ساعتی - از جمله چای، شربت و تنتور - می توانند به عنوان یک آرام بخش طبیعی عمل کنند و به تسکین اضطراب کمک کنند.
مطالعه قدیمی دیگری روی 41 نفر نشان داد که نوشیدن 1 فنجان (237 میلی لیتر) چای گل ساعتی در روز به مدت 1 هفته به طور قابل توجهی کیفیت خواب ذهنی را در مقایسه با دارونما بهبود می بخشد.
انتخاب های Healthline از بهترین چای های خواب آور
در اینجا لیستی از بهترین محصولات چای که می توانید برای خواب بخرید، توسط کارشناسان گردآوری شده است.
مزایا و معایب نوشیدن چای برای کمک به خواب

طرفداران

نوشیدن یک فنجان چای قبل از خواب می تواند به ایجاد عادات خواب خوب کمک کند
خیلی ها گرما و عطر چای را آرامش بخش و تسکین دهنده می دانند.
برخی از چای‌ها گزینه‌های ایمن و آسانی هستند که می‌ توانید در صورت داشتن مشکلات خواب امتحان کنید.

مخالفان

ممکن است به موارد شدید بی خوابی کمکی نکند.
باید به عنوان یک ابزار مکمل برای بهبود مشکلات خواب در نظر گرفته شود، نه یک درمان.
تحقیقات علمی در مورد اثربخشی چای های خواب آور ترکیبی است.
نوشیدن آن خیلی نزدیک به خواب می تواند شما را در شب بیدار کند تا از دستشویی استفاده کنید.

سوالات متداول

چه مدت قبل از خواب باید چای را بنوشم؟

به عنوان یک قانون کلی، سعی کنید مایعات مصرفی خود را حداقل 2 ساعت قبل از خواب به حداقل برسانید.
این می تواند از استفاده از توالت رفتن در نیمه شب جلوگیری کند و به طور بالقوه باعث می شود دوباره به خواب بروید.

آیا همه چای های زمان خواب بی خطر هستند؟

در حالی که چای ها به طور کلی راهی ایمن برای مبارزه با مشکلات خواب هستند، برخی از انواع آن حاوی مکمل های طبیعی هستند که توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تنظیم نشده اند.
اگر دارو مصرف می کنید، حتما قبل از استفاده از هر مکمل جدیدی با پزشک مشورت کنید، زیرا برخی از انواع می توانند با داروهای تجویزی تداخل داشته باشند.
به طور مشابه، اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید، با پزشک مشورت کنید. نه تنها تحقیقات محدودی در مورد ایمنی برخی مکمل های گیاهی در دوران بارداری وجود دارد، بلکه برخی از ترکیبات ممکن است بر رشد جنین تأثیر منفی بگذارد یا زایمان زودرس را تحریک کند.
علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که گزارش هایی از سردرد، سرگیجه و واکنش های پوستی پس از مصرف برخی گیاهان دارویی از جمله ریشه سنبل الطیب گزارش شده است.
اگر بعد از مصرف چای گیاهی با عوارض جانبی منفی مواجه شدید، مصرف آن را قطع کرده و با پزشک مشورت کنید.

چند فنجان چای باید بنوشم؟

مقدار چایی که باید در روز بنوشید به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.
در حالی که لذت بردن از 1 فنجان (237 میلی لیتر) قبل از خواب برای بسیاری از افراد کافی است، مصرف 2 تا 3 فنجان (473-710 میلی لیتر) در طول روز ممکن است برای دیگران مفید باشد.
در حالت ایده آل، با مقدار کمتر شروع کنید و به آرامی افزایش دهید تا تحمل خود را ارزیابی کنید و از عوارض جانبی احتمالی جلوگیری کنید.
به خاطر داشته باشید که نوشیدن چندین فنجان چای می تواند خطر شب ادراری یا تکرر ادرار را در طول شب افزایش دهد، به خصوص اگر آن را در حوالی زمان خواب می نوشید.
به این ترتیب، ممکن است مفید باشد که مصرف مایعات خود را 2 ساعت قبل از خواب محدود کنید و قبل از خواب از حمام استفاده کنید.
خط پایان
دمنوش گیاهی می تواند یک مکمل ساده و آرام بخش به برنامه خواب شما باشد. بسیاری از انواع آن اغلب به عنوان داروهای طبیعی برای تقویت آرامش و خواب استفاده می شود.
اغلب، آنها با گیاهانی ساخته می شوند که بر انتقال دهنده های عصبی خاص تأثیر می گذارند تا به طور بالقوه کیفیت خواب را بهبود بخشند، استرس و اضطراب را کاهش دهند و به شما کمک کنند سریعتر به خواب بروید.
با این حال، شواهد فعلی در مورد مزایای آنها ضعیف و متناقض است. به علاوه، بیشتر تحقیقات بر روی گیاهان به شکل عصاره یا مکمل و نه به عنوان چای متمرکز شده است. بنابراین، برای درک بهتر اینکه چگونه دمنوش های گیاهی ممکن است خواب را بهبود بخشد، تحقیقات با کیفیت بیشتری مورد نیاز است.
از آنجایی که برخی از گیاهان و مکمل ها می توانند با داروها تداخل داشته باشند، بهتر است قبل از افزودن چای گیاهی به رژیم غذایی روزانه خود با پزشک مشورت کنید.
با این حال، در حالی که نتایج ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد، این دمنوش ها ممکن است ارزش افزودن به روتین شبانه شما را داشته باشند تا به شما کمک کنند قبل از خواب آرام و آرام شوید.

مطالب مرتبط

10 عاملی که ممکن است خواب شما را تحت تأثیر قرار دهند

19 تا از بهترین چای ها برای از دست دادن وزن

چرا خواب کافی و خوب مهم است؟

9 اثر جانبی نوشیدن زیاد چای

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search