پزشکی

نداشتن میل جنسی: علل و درمان آن

کاهش میل جنسیعدم و یا نداشتن میل جنسی و یا (بدون داشتن میل جنسی) یک اختلال عملکرد جنسی شایع است اما مهم پیدا کردن ریشه میل جنسی پایین است که با درمان آن از فعالیت جنسی می توان لذت برد اختلال عملکرد جنسی در زنان شایعتر است نداشتن میل جنسی در مردان شایع نیست

مطالعات نشان داده اند که بیش از 30 درصد از زنان جوان و میانسال اغلب با دوره های طولانی هیچ احساس تمایلی به رابطه جنسی ندارند در اغلب موارد، آن یک مرحله به طور موقت برای زنان است اما گاهی اوقات، لازم است به دنبال توصیه های روانی و پزشکی کارشناسان باشند متاسفانه، حل این مشکل عمدتاً به دلیل به بسیاری از عوامل اساسی که منجر به کمبود میل جنسی می شود آسان نیست امید خود را از دست ندهید همیشه چیزهایی که شما می توانید انجام دهید و یا درمان پزشکی برای کمک به شما وجود دارد.

چرا من هیچ میل جنسی ندارم؟

میل جنسی کم، تعاریف مختلفی برای افراد مختلف دارد و ممکن است برخی از تفاوت ها در چیزی باشد که منجر به یک هدایت جنسی کم در مردان و زنان می شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

نداشتن میل جنسی در خانم ها

تمایل جنسی کم یکی از رایج ترین مسائل جنسی برای زنان است تمایل پایین جنسی به معنی نداشتن استمناء، عدم تمایل به داشتن رابطه جنسی، داشتن کم یا نداشتن رابطه جنسی فانتزی نیست در مورد نداشتن میل جنسی خوب نگران باشید تکنیک های جنسی مختلف و تغییر در شیوه زندگی می تواند به بهبود چیزهایی کمک کند اما مهم است که اول علت ریشه ای مشکل را تشخیص دهید در اینجا برخی از دلایلی است که چرا برخی از زنان هیچ علاقه ای به رابطه جنسی نشان نمی دهد:

مسائل فیزیکی

تعدادی از تغییرات فیزیکی، بیماری و داروها می توانند علت کاهش میل جنسی در زنان باشد دیگر علل فیزیکی شامل موارد زیر است:
درد در هنگام رابطه جنسی و یا عدم توانایی برای رسیدن به اوج لذت جنسی ممکن است روی تمایل زن برای رابطه جنسی تاثیر بگذارد.
استفاده از داروهای ضد افسردگی، ضد فشار خون و ضد تشنج داروهایی که می توانند میل جنسی را کاهش دهد.
برخی بیماری های غیر جنسی  مانند دیابت، ورم مفاصل، سرطان، بیماری های عروق کرونر، فشار خون بالا و اختلالات عصبی می تواند میل جنسی را کاهش دهد.
مواد غیر قانونی، مانند کوکائین، هروئین و ماری جوانا ممکن است میل جنسی را کاهش دهد.
جراحی مربوط به دستگاه تناسلی می تواند روی عملکرد جنسی شما تاثیر بگذارد و باعث کاهش میل جنسی شود.

تغییرات هورمونی

نوسان هورمونی می تواند تمایل زن را برای رابطه جنسی تغییر دهد این معمولاً پس از یائسگی اتفاق می افتد که میزان هورمون استروژن یک زن کاهش می یابد همچنین خشکی واژن و مقاربت دردناک در یائسگی ممکن است باعث میل جنسی پایین تر شود به طور مشابه، برای زنان تجربه تغییرات هورمونی در دوران بارداری آشکار است در زنان شیرده سطح هورمون ها تغییر می یابد که می تواند یک تعدیل کننده در میل جنسی باشد.

علل روانی و رابطه

مسائل روانی خاص مانند اضطراب، استرس، اعتماد به نفس پایین، تصویر بدن ضعیف و سابقه سوء استفاده جنسی می تواند میل جنسی یک زن را در راه منفی تحت تاثیر قرار دهد به طور مشابه، مسائل مربوط به رابطه متفاوت می تواند روی نزدیکی عاطفی تاثیر بگذارد و می تواند یک قاتل میل جنسی باشد این مسائل شامل درگیری حل نشده، ارتباطات ضعیف، نقض اعتماد و خیانت می باشد.
نداشتن میل جنسی در مردان
همانطور که گفته شد پیدا کردن مرد با میل جنسی کم غیر معمول است اما ممکن است اختلال نعوظ تنها مسئله جنسی شایع در مردان باشد برای هر 25 مرد مبتلا به اختلال نعوظ تنها یک نفر میل جنسی پایین دارد این بدان معنی است یک فرد ممکن است میل جنسی کم داشته باشد اما آن معمولاً ممکن است برای برای رسیدن او به نعوظ مناسب باشد.
پیری یکی از عوامل است اما استثناء هم وجود دارد برخی مردان مسن تر، از یک زندگی جنسی فعال لذت می برند با این حال، برخی از مردان از سردمزاجی (HSDD) و از دست دادن میل جنسی به طور کامل رنج می برند در اینجا برخی از دلایل متداول میل جنسی پایین در مردان آورده می شود.

مسائل روانی

اضطراب و استرس ناشی از کار روز به روز می تواند میل جنسی را تحت تاثیر قرار دهد دیگر مسائل روانی مربوط به خانواده و روابط نیز ممکن است مشکلات جنسی ایجاد کنید.

مشکلات پزشکی

میل جنسی پایین در افراد مبتلا به دیابت شایع است شرایط دیگر مانند فشار خون بالا، چاقی و کلسترول بالا ممکن است باعث اثر منفی بر روی سلامت جنسی شما داشته باشد به طور مشابه، برخی از داروهای ریزش مو، داروهای HIV و بسیاری از داروهای دیگر می تواند اثرات منفی بر میل مرد به داشتن رابطه جنسی داشته باشد.

علل هورمونی

تستوسترون میل جنسی در مردان و همچنین زنان را کنترل می کند و کاهش در سطح تستوسترون بر چگونگی داشتن احساس رابطه جنسی تاثیر می گذارد سطوح پایین در مردان مسن وجود دارد اما برخی از داروها، بیماری های مزمن و داروها می تواند سطح تستوسترون را کاهش دهد هورمون های دیگر مانند سطح هورمون تیروئید پایین یا به ندرت، سطح پرولاکتین بالا همچنین می توانند میل جنسی را کاهش دهند.

اگر میل جنسی ندارید چه باید بکنید؟

تغییر در شیوه زندگی سالم به یک راه طولانی در احیای زندگی جنسی شما است در اینجا چند پیشنهاد برای افراد مبتلا به میل جنسی کم و یا بدون میل جنسی عبارتند از:
ورزش: فعال ماندن به بهبود گردش خون، بالا بردن خلق و خوی و بهبود میل جنسی کمک خواهد کرد هر دو تمرین قدرتی و تمرینات هوازی به همان اندازه موثر هستند.
مدیریت استرس: کنار آمدن با استرس های مالی، استرس کاری و مسائل مربوط به زندگی روزانه به منظور افزایش میل جنسی خود را یاد بگیرید.
برای شریک زندگی خود مفتوح باشید: به اشتراک گذاشتن احساسات با شریک زندگی خود برای ساخت یک ارتباط عاطفی بهتر را یاد بگیرید این است که زندگی جنسی شما را تا حدی بهبود می بخشد.
نوآورانه: دنبال روی از یک روال می تواند کمی خسته کننده باشد سعی کنید پوزیشن های جنسی، زمان و مکان شما برای ایجاد تنوع، کمی نوآورانه باشد.
یک انتظار ایجاد کنید: ایده های خود انگیزه جنسی زیاد است اما گاهی اوقات، بهتر است که یک حضور ذهنی از کاری که می خواهید انجام دهید برای همسر خود ایجاد کنید.

درمان کاهش میل جنسی در زنان

باز هم، درمان شناسایی شامل شناسایی علت مشکلات جنسی است اگر داروهای ضد افسردگی باعث مشکل شده است دکتر شما ممکن است آن را برای بهبود میل جنسی تغییر دهد برای حل و فصل مسائل عاطفی، بحث در مورد آن با یک درمانگر جنسی مفید است که می تواند تکنیک های خاص و تمرینات برای کمک به زوج ها برای یک زندگی جنسی فعال را آموزش دهد.
در مورد سطوح پایین استروژن موثر بر میل جنسی یک زن استفاده از قرص یا ژل استروژن ممکن است کمک کند یک دکتر ممکن است از یک کرم واژینال استروژن برای بهبود جریان خون به مهبل (واژن) استفاده کند به طور مشابه، ترکیبی از پروژسترون و استروژن همچنین برای درمان میل جنسی پایین استفاده می شود.

درمان کاهش میل جنسی در مردان

برای پیدا کردن درمان، پیدا کردن آنچه عامل میل جنسی کم مهم است وقتی که مسئله روانی باشد درمان رابطه جنسی انتخاب درستی است برای اصلاح مسائل مربوط به سطوح تستوسترون، مردان می توانند مکمل تستوسترون را بخورند و یا فرمولاسیون ژل و پچ های پوستی را انتخاب کنند.
به طور مشابه، موضوع ممکن است توسط سطح دوپامین پایین ایجاد شود که درمان شامل مصرف داروهای افزایش دهنده دوپامین می باشد به یاد داشته باشید این داروها ممکن است اثرات جانبی داشته باشد متاسفانه، اگر علت ریشه ای هر چیزی غیر از کمبود تستوسترون باشد هیچ داروی در دسترس برای افزایش میل جنسی وجود ندارد.
با این حال، مردان می تواند برخی از توصیه های تغذیه ای برای افزایش میل جنسی را استفاده کنند.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (12)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 7 رای

 1. مهتاب

سلام من زنی ۲۷ ساله ام و الان ۱۰ سالی هس که هیچ میل جنسی ندارم، و تا حالا ارضا‌ نشدم... و پیش مشاور رفتم گفت درمانی نداره
نمیدونم پیش متخصص چه دکتری باید برم، میشه راهنمایی کنین؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهتاب
 1. 4.5 / 5

سلام به متخصص غدد مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. یاوریان
 1. 4 / 5

سلام خسته نباشید دکتر ،،من زنی ۱۷ ساله هستم که به مدت چهار بار رابطه ی جنسی بعد از عروسی داشتیم ولی الان دیگه هیچ میلی به رابطه ندارم حتی فکرش هم ازارم میده چکار باید بکنم ؟؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    یاوریان
 1. 5 / 5

سلام نزد پزشک بروید تا تست های هورمونی برایتان درخواست شود و در صورت داشتن مشکل درمان لازم انجام شود

  پیوست ها
 

 1. رمضانی

سلام خسته نباشید.من یک خانم۳۶ساله هستم و مدت پنج ساله ک هیچ میلی به رابطه جنسی ندارم وحتی گاهی با همسرم سر این موضوع مشکل دارم ایا دارو ی خاصی برای رفع این موضوع هست.به دکتر مراجعه کنم تأثبیری دارد؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    رمضانی
 1. 5 / 5

با سلام
مدیریت استرس و ورزش نقش مهمی دارد ولی در صورتی که مشکل از استروژن باشد پزشک با تجویز هورمون استروژن می تواند به شما کمک کند لذا نزد پزشک بروید تا داروی لازم برایتان نسخه شود

  پیوست ها
 

 1. نسرین

سلام من ۳ سال ازدواج کردم همسرم از ابتدا خیلی کم میل بودن خیلی وقتا ارگاسم نداشتن یک ساله بچه دار شدیم ولی بازم کم میل هستن شوهرم دکترم رفتن ازمایش داد و هیچ مشکلی تو ازمایشش نبود چه دارویی بخوره که میلش بیشتر بشه ممنونم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نسرین
 1. 5 / 5

با سلام این مقاله مواد غذایی برای افزایش میل جنسی را بخوانید

  پیوست ها
 

 1. Saghar

سلام من ٥ساله كه ازدواج كردم شوهرم از همون اول ميل جنسي كمي داشت و خيلي زود ارضا ميشد و اين موضوع اذيتش ميكرد و همينطور تعداد دفعات رابطه در ماه كم و كمتر شد تا اينكه در دوران بارداري تقريبا قطع شد. الان كه فرزندم يك ساله هست ما شايد هر چند ماه...

سلام من ٥ساله كه ازدواج كردم شوهرم از همون اول ميل جنسي كمي داشت و خيلي زود ارضا ميشد و اين موضوع اذيتش ميكرد و همينطور تعداد دفعات رابطه در ماه كم و كمتر شد تا اينكه در دوران بارداري تقريبا قطع شد. الان كه فرزندم يك ساله هست ما شايد هر چند ماه يك بار رابطه داشته باشيم و اين موضوع باعث سرد شدن زندگيمان شده خواهشا راهنمايي كنيد

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Saghar
 1. 5 / 5

کاهش میل جنسی کاهش علاقه به فعالیت جنسی نامیده می شود. کاهش میل جنسی موجب نگرانی می شود و می تواند شاخص سلامت جنسی باشد. در زیر 15 علت بالقوه کمبود میل جنسی در مردان آورده می شود.
1. تستوسترون پایین
سطح تستوسترون کمتر از 300 تا 250 نانوگرام در...

کاهش میل جنسی کاهش علاقه به فعالیت جنسی نامیده می شود. کاهش میل جنسی موجب نگرانی می شود و می تواند شاخص سلامت جنسی باشد. در زیر 15 علت بالقوه کمبود میل جنسی در مردان آورده می شود.
1. تستوسترون پایین
سطح تستوسترون کمتر از 300 تا 250 نانوگرام در دسی لیتر کاهش تستوسترون است.
وقتی سطح تستوسترون کاهش می یابد میل برای رابطه جنسی نیز کاهش می یابد.
اگر این مشکل وجود داشته باشد مکمل ها یا ژل ها برای افزایش سطح تستوسترون وجود دارد در این مورد با پزشک خود صحبت کنید.
۲. داروها
مصرف برخی از داروها می تواند سطح تستوسترون را کاهش دهد که به نوبه ی خود باعث کاهش میل جنسی می شود. این دارو برای درمان افسردگی، فشار خون بالا و سایر بیماری های عادی استفاده می شود.
۳. سندرم پاهای بی قرار (RLS)
سندرم پاهای بی قرار (RLS) میل بی اراده برای حرکت پاهای شما است. این مطالعه نشان داد مردان مبتلا به RLS در معرض خطر ابتلا به اختلال نعوظ (ED) بیشتر از افرادی هستند که بدون آن هستند.
۴. افسردگی
بدون تردید افسردگی تمام قسمت های زندگی یک فرد را تغییر می دهد. اغلب سبب کاهش میل جنسی می شود.
کمبود میل جنسی می تواند یک اثر جانبی برخی از داروهای ضد افسردگی باشد. گاهی اوقات تغییر دارو یا کاهش دوز به درمان کمک می کند.
روان درمانی یکی از روش های موثر درمان افسردگی است.
۵. بیماری مزمن
بیماری مزمن می تواند عواقب وخیم و جسمی فرد را درگیر کند.
شرایطی مانند آرتریت روماتوئید، فیبرومیالژیا، سرطان و سندرم خستگی مزمن میل جنسی را کاهش می دهد.
بیماری مزمن با افزایش خطر افسردگی همراه است در حالی که از سوی دیگر، می تواند به طور مستقیم با عملکرد های هورمونی، عصبی یا عروقی متمرکز سبب کاهش میل جنسی مردانه باشد.
علاوه بر این، داروهای مورد استفاده برای درمان بیشتر بیماری های مزمن (مانند شیمی درمانی یا داروهای قلب و عروق) ممکن است به طور مستقیم باعث کاهش میل جنسی مردان شود.
۶. کمبود خواب
این مطالعه نشان داد مردان مبتلا به آپنه انسدادی خواب (OSA) سطح تستوسترون پایین تر را تجربه می کنند. در نتیجه، این باعث کاهش فعالیت جنسی و میل جنسی می شود. در این مطالعه، محققان دریافتند که تقریباً نیمی از مردان مبتلا به آپنه شدید خواب همچنین در طول شب میزان بسیار پایین تستوسترون را تجربه کردند.
در یک مطالعه اخیر توسط مجله غدد درون ریز و متابولیسم بالینی (JCEM)، آنها دریافتند که مردان مبتلا به سطوح پایین تستوسترون نیز عملکرد کمتری در خواب دارند. این مطالعه نشان می دهد که کاهش سطح کل تستوسترون با خواب سالم کمتر، به ویژه در مردان مسن تر، ارتباط دارد.
7. پیری
سطح تستوسترون مرتبط با میل جنسی در مردان نوجوان بالاتر است. مردان معمولا در سن 60 تا 65 سالگی اختلال میل جنسی خود را می بینند.
وقتی بزرگتر می شوید ممکن است اوج لذت جنسی، انزال و تحریک شدن طولانی شود. نعوظ ممکن است سخت نباشد و ممکن است آلت تناسلی با تاخیر ارکشن پیدا کند.
8. استرس
استرس می تواند منافع جنسی را مختل کند. اثر آن بر روی میل جنسی بیشتر موذیانه است. مطالعه ای در مجله بیماری های عصبی و روانی از این مفهوم حمایت می کند که استرس، جدا از نشانه های روانشناختی و کیفیت رابطه، تأثیر مستقیم بر مشکلات جنسی دارد.
استرس موجب تولید کورتیزول، هورمونی که مانند یک سیستم زنگ خطر ساخته شده در بدن عمل می کند. کورتیزول می تواند ساختار عروق خونی ایجاد کند که باعث کاهش ED و کاهش شدید تستوسترون می شود.
استرس همچنین به بیخوابی و سایر ناراحتی های خواب مرتبط است که می تواند خطر خستگی را افزایش دهد و علاقه به رابطه جنسی کاهش دهد.
۹. چشم انداز
گاهی اوقات درمان کم میل جنسی بستگی به درمان مسئله اساسی دارد. ممکن است لازم باشد داروهایتان را عوض کنید. اگر میل جنسی پایین شما یک علت روانی دارد ممکن است لازم باشد از یک درمانگر برای مشاوره در رابطه با آن استفاده کنید.
همچنین می توانید اقداماتی برای افزایش میل جنسی انجام دهید. شما می توانید موارد زیر را برای افزایش میل جنسی خود در نظر بگیرید:
• سبک زندگی سالم
• دریافت خواب کافی
• تمرین مدیریت استرس
• خوردن یک رژیم سالم
۱۰. سبک زندگی
برخی از انتخاب شیوه زندگی در مردان ممکن است تحت تاثیر میل جنسی باشد. این ها به راحتی با تغییر دادن برخی رفتارها، راحت تر می شوند.
در میان مردان سیگار کشیدن نه تنها به طور مستقیم خطر ابتلا به ED را افزایش می دهد بلکه به طور غیرمستقیم باعث کاهش تحریک جنسی است
الکل زمانی که در بیشتر دوره های سال مصرف می شود باعث کاهش میزان تستوسترون می شود.
چاقی یکی از عواملی است که می تواند میل جنسی را تحت تاثیر قرار دهد. این تخریب مستقیم متابولیسم و عملکرد هورمون منجر به کاهش قابل توجه تستوسترون آزاد می شود. در مقابل، ورزش و کاهش وزن نه تنها موجب افزایش سطح خلقی و انرژی می شود بلکه باعث بهبود عملکرد جنسی می شود.
۱۱. اعتماد به نفس پایین
هنگامی که اعتماد به نفس شما پایین می آید یا زمانی که یک تصویر بدنی ناسازگار دارید احساس سختی می کنید.
افرادی که احساس غرورآمیز دارند کمتر احتمال دارد که بخواهند در رابطه جنسی شرکت کنند و همچنین ممکن است از ترس از رد شدن نیز استفاده کنند
12. اختلال نعوظ
کمبود میل جنسی یکی از عوارض جانبی رایج ED است.
هنگامی که اکثر مردان ED را تجربه می کنند ممکن است مضطرب و متزلزل شوند. و ممکن است ترس از دوباره اتفاق افتادن عامل باشد.
14. شریک
میل جنسی یک نیاز دو نفره است. هر دو طرف باید احساس پیوستگی کنند و به ویژه به احساس نیاز زنان بستگی دارند.
ارتباطات ضعیف، حس خیانت، عدم اعتماد و دعواهای مکرر و عیب جویی ممکن است روابطی ایجاد کند که نزدیکی و صمیمیت نداشته باشد. مشاوره ممکن است جواب دهد اگر زن و شوهر بتوانند مسائل خود را حل کنند.
15. نداشتن زمان
کمبود زمان نیز می تواند باعث کمبود میل جنسی در مردان شود.
اکثر مردم بر این عقیده اند که زمان برای رابطه جنسی انها وجود نخواهد داشت و در پایان روز دیگر هیچ چیز برای رابطه وجود ندارد.
در نهایت، عدم رابطه جنسی می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. ب

سلام. این مواردی که گفتید رو من ندارم.من دختر ۱۸ساله هستم و اصلا میل به رابطه ندارم و بهش که فکر میکنم میبینم که بدم میاد ازش.دیگران که میگن هی ازدواج کن من جوابی ندارم بهشون بدم چون حسی ندارم.و صرفا نگاهم به ازدواج فقط یک رابطه ی عاطفییه نه رفع...

سلام. این مواردی که گفتید رو من ندارم.من دختر ۱۸ساله هستم و اصلا میل به رابطه ندارم و بهش که فکر میکنم میبینم که بدم میاد ازش.دیگران که میگن هی ازدواج کن من جوابی ندارم بهشون بدم چون حسی ندارم.و صرفا نگاهم به ازدواج فقط یک رابطه ی عاطفییه نه رفع نیاز جنسی.چیکار کنم؟علتش چیه؟ لطفا سوالمو جواب بدید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ب
 1. 5 / 5

تغییرات هورمونی نیز برای زنان جوان نیز تاثیر می گذارد. "تغییرات هورمونی زیادی در بدن و بی نظمی های مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک وجود دارد که شما دوره های منظم ندارید."
"بیماران مبتلا به بی اشتهایی و یا ورزش شدید که چربی بدن کم می شود برای تولید...

تغییرات هورمونی نیز برای زنان جوان نیز تاثیر می گذارد. "تغییرات هورمونی زیادی در بدن و بی نظمی های مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک وجود دارد که شما دوره های منظم ندارید."
"بیماران مبتلا به بی اشتهایی و یا ورزش شدید که چربی بدن کم می شود برای تولید استروژن چربی کافی وجود ندارند واژن آنها احساس یائسگی خواهد کرد حتی اگر آنها جوان باشند. هنگامی که این اتفاق می افتد یک سیستم تولید مثل زن به حالت تعلیق درآمده و متوقف می شود.
علل روانشناختی
حالت ذهن شما می تواند میل جنسی شما را تحت تاثیر قرار دهد. علل روانشناختی بسیاری در کاهش میل جنسی وجود دارد از جمله:
مشکلات روانی مانند اضطراب یا افسردگی
استرس، مانند استرس مالی یا استرس کاری
تصویر بدن ضعیف
عزت نفس پایین
تاریخچه سوءاستفاده جسمانی یا جنسی
تجارب قبلی منفی جنسی
مسائل مربوط به رابطه
برای بسیاری از زنان، نزدیکی عاطفی، مقدمه ای برای صمیمیت جنسی است. بنابراین مشکلات در رابطه می تواند عامل مهمی در کاهش جنسی پایین باشد. کاهش علاقه به رابطه جنسی اغلب به دلیل مسائل در حال انجام است، مانند:
عدم ارتباط با شریک زندگی
درگیری یا دعوا
ارتباط ضعیف از نیازهای جنسی و اولویت

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search