پزشکی

شکستگی مارپیچی بازو: علائم، درمان و پیشگیری

شکستگی اسپیرال بازوبرخورد با یک شکستگی مارپیچی استخوان بازو آسان نیست زیرا می تواند سبب درد شدید و بی حسی در دست و انگشتان شما شود در وهله اول راه های کاهش خطرات را بشناسید. استخوان بازو استخوانی است که از مفصل شانه ی شما تا به مفصل آرنج کشیده می شود.

اگر استخوان بازو به اندازه کافی قوی نباشد شما نمی توانید چیزهای سنگین را بلند کنید این در واقع سومین استخوان در بدن، پس از استخوان ران ) فمور ( و درشت نی (تیبیا) است که استخوان بازو نیاز به یک شرایط خوب و کاملاً کاربردی دارد تا به شما اجازه استفاده از آرنج را بدهد صدمات خاص می توانند شیوه عملکرد بازوی شما را تحت تاثیر قرار دهد و آن در زمانی که شما دچار یک شکستگی مارپیچی با استخوان بازو هستید واقعاً درست است.

علائم شکستگی مارپیچی ( اسپیرال ) بازو

ممکن است یک الگوی شکستگی مارپیچی در استخوان بازو با توجه به برخی آسیب های پیچشی رخ دهد آن ممکن است در شفت استخوان بازو باشد زمانی که شما بازوی خود را در پایین تر قفل کرده و یا آن را در ماشین آلات به دام انداخته در حالی که بدن شما می چرخد به طور مشابه، نیروهای پیچش مستقیم اعمال شده در طول چرخش یا پرتاب بازو نیز ممکن است یک علت شکستگی مارپیچی استخوان بازو باشد.
اگر در شما یک شکستگی مارپیچی رخ دهد استخوان بازو شما متحمل چند علائم زیر خواهد شد.
ممکن است درد شدید پس از یک آسیب و یا یک نیروی ناگهانی بر روی بازوی شما ایجاد شود.
شما ممکن است قادر به کنترل بخش پایین تر بازوی خود نباشید و آن ممکن است سبب شلی بازو شود.
شما ممکن است در زمان حرکت دست خود درد شدید را تجربه کنید.
قسمت فوقانی بازو شما ممکن است با خمیدگی در استخوان تغییر شکل دهد.
شما ممکن است انتهای استخوان را در صورت داشتن شکستگی باز ببینید.
محل شکستگی شما ممکن است به سرعت پس از آسیب متورم شود.
شما ممکن است رنگ بنفش و کبودی را بعد از آسیب ببینید.
ممکن است بی حسی در زیر شکستگی در کسانیکه آسیب به عصب دارند رخ دهد.
شما ممکن است قادر به بلند کردن مچ دست و یا حتی راست کردن انگشتان دست خود در آسیب به عصب رادیال نباشید.
اگر رگ های خونی شما آسیب دیده باشند دست شما ممکن است بی حس و سرد باشد.
ممکن است متوجه هیچ نبضی در مچ دست بعد از آسیب نشوید.
شما ممکن است مقدار علائم خاصی از حساسیت به لمس، درد، کبودی، تورم و درد در بازو حتی پس از شروع درمان برای ثبات در شکستگی داشته باشید این معمولاً در نتیجه آسیب در اطراف استخوان شکسته است در حالی که نشانه های شما ممکن است بعد از چند هفته بهبود یابد ولی اگر شما دچار بی حسی در منطقه آسیب دیده هستید باید به دنبال توجهات پزشکی باشید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

درمان شکستگی مارپیچی ( اسپیرال ) بازو

شما معمولاً نیازی به هیچ عمل جراحی برای درمان شکستگی مارپیچی استخوان بازو ندارید ولی باید آتل ویژه ای برای حفظ بازوی خود (در بازیگران برای به حداقل رساندن جنبش ) داشته باشید یک شکستگی باز در بازو ممکن است به جراحی نیاز داشته باشد دکتر شما استخوان بازو را با پیچ و پلاک و یا یک میله فلزی تعمیر می کند شما همچنین در یک شکستگی باز نیاز به مصرف آنتی بیوتیک به صورت داخل وریدی دارید این مهم است که درمان فیزیکی را پس از شروع التیام بازو شروع کنید درمان فیزیکی به بهبود قدرت در عضلات بازو برای بازگرداندن دامنه طبیعی حرکت در شانه و آرنج کمک می کند شما باید کار با درمانگر خود را برای چند ماه برای اطمینان از ریکاوری مناسب ادامه دهید.

عوارض احتمالی با شکستگی پایدار استخوان بازو

زمانی که شما دچار شکستگی مارپیچی استخوان بازو می شوید شانس شما این است که بدون هیچ گونه عمل جراحی و یا مداخله پزشکی جدی بهبود می یابید اکثر مردم با عملکرد طبیعی در عرض چند هفته بهبود می یابند اما عوارض خاصی ممکن است به وجود آید برخی از اغلب عوارض احتمالی شکستگی استخوان بازو عبارتند از:
جوش نخوردن: استخوان شکسته شما نتواند به درمان پاسخ دهد و جوش نخورد. استخوان ممکن است به طور کامل بهبود نیابد اگر شما مشکل زمینه ای داشته باشید مصرف دخانیات در میان شایع ترین علل جوش نخوردن است.
بد جوش خوردن: در بد جوش خوردن، استخوان خارج از محور مناسب بهبود می یابد این اتفاق زمانی می افتد که شما موفق به ثابت نگه داشتن استخوان در طول مدت بهبودی نشوید ممکن است برای حفظ استخوان جهت قرار گرفتن در یک موقعیت اشتباه جراحی لازم باشد.
آسیب عصب: اعصاب در پایین بازوی بسیار نزدیک به استخوان بازو قرار دارند هر گونه صدمه به این منطقه می تواند سبب آسیب به عصب رادیال شود بهبود آسیب عصب ممکن است چند ماه طول بکشد.
سفتی آرنج یا شانه: سفتی شانه یا ضعف بعد از شکستگی پروگزیمال بازو کاملاً رایج است در حالی که یک شکستگی دیستال استخوان بازو می تواند سبب مشکلات آرنج شود ضعف معمولاً ناشی از آسیب تاندون یا عضلانی است.

چگونه از شکستگی استخوان بازو جلوگیری کنیم؟

یک بازوی شکسته ممکن است به خوبی در نتیجه یک حادثه غیر منتظره باشد با این حال، شما همیشه می توانید اقدامات پیشگیرانه برای کاهش خطر ابتلا به شکستگی مارپیچی استخوان بازو باشید برای مثال:
حفظ یک رژیم غذایی سالم مهم است. شما باید غذاهای غنی از کلسیم مانند شیر، ماست و پنیر را برای استحکام استخوان بخورید مصرف ویتامین D خود را به خوبی برای بهبود جذب کلسیم افزایش دهید غذاهای غنی شده، مانند آب پرتقال و شیر، ماهی های چرب و اشعه نور خورشید بهترین منابع ویتامین D هستند.
به طور منظم تمرین کنید. شما باید از درمانگرهای فیزیکی خود برای انجام تمرینات تحمل وزن برای بهبود وضعیت و تعادل استفاده کنید شما باید تمرینات تقویت را برای کاهش خطر ابتلا به صدمات استخوان انجام دهید.
برای جلوگیری از سقوط اقداماتی انجام دهید. شایع ترین علت داشتن یک بازوی شکسته سقوط به جلو بر روی دست است شما باید کفش مناسب، لباس و اقداماتی را برای از بین بردن خطرات اصلی برای کاهش شانس سقوط انجام دهید از نور کافی در فضای زندگی مطمئن شوید و در راه پله از گرفتن نرده استفاده کنید.
از وسایل محافظ استفاده کنید مطمئن باشید که در فعالیت های در معرض خطر، لباس محافظ بپوشید پوشیدن محافظ مچ دست حفاظت خوبی در درگیر شدن در فعالیت هایی مانند اسنوبورد، اسکیت، فوتبال و راگبی ارائه می دهد.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (2)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 1 رای

  1. مرضیه

سلام خسته نباشید
برادر من ۶ روز پیش بازو شو عمل کرد و پیچ و پلاتین گذاشته مچ دستش مقداری ورم کرده و انگشتان دستش و نمیتونه به سمت بالا ببره و اینکه مچ دستش و انگشتان دستش گزگز میکنه ، این ها بعد از عمل جراحی بازو طبیعی هستش؟
ممنونم از شما

  پیوست ها
 

  1. دکتر فتحی    مرضیه
  1. 5 / 5

با سلام اگر گچ گیری سفت باشد می تواند سبب تورم شود نیاز به معاینه می باشد نزد پزشک بروید تا بررسی شود

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search