پزشکی

چه عواملی باعث احساس سوزش و خارش در بازوی چپ می شود؟

سوزش دست چپسوزن سوزن شدن در دست چپ اغلب با آسیب به اعصاب محلی و یا رگ های خونی ایجاد می شود ارزیابی شدت علائم دیگر برای تعیین علت دقیق و درمان مناسب است سوزش در دست چپ اغلب مانند یک سیخ زنی و یا احساس غیر طبیعی است.

گاهی اوقات یک سوزش یا احساس بی حس با این علائم همراه می باشد سوزن سوزن شدن یا بی حسی در دست چپ به عنوان پارستزی شناخته شده است و می تواند توسط تعدادی از بیماری های مختلف ایجاد شود در اغلب موارد این نشانه آن است که جریان خون و یا عملکرد عصب در بازو قطع شده است.

علل سوزش و خارش در بازوی چپ: آیا یک زنگ هشدار برای وقوع حمله قلبی است؟

بسیاری از موارد زمانی که دست چپ شروع به بی حسی و یا حس خارش و سوزش دارد ممکن است یک اثر جانبی از شروع یک حمله قلبی باشد بی حسی ناشی از حمله قلبی قریب الوقوع خواهد شد که با تنگی یا سفتی در فک یا قفسه سینه همراه است این درد معمولاً به عنوان یک احساس فشردن یا احساس مقدار زیادی از فشار بر روی قفسه سینه است که شروع به انتشار به پشت و پایین بازو می کند و وضعیت شما را بدتر خواهد کرد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

سایر علل بالقوه سوزن سوزن شدن در دست چپ عبارتند از:

استروک - سوزن سوزن شدن یا بی حسی ناگهانی در دست چپ می تواند نشانه ای از یک سکته مغزی قریب الوقوع باشد ممکن است شروع به احساس سرگیجه بسیار یا سبکی سر و یک طرف از بدن شما شروع به افتادگی خواهد کرد ممکن است کلمات بریده بریده بگویید و در برقراری ارتباط مشکل پیدا نمایید.
کمبود ویتامین - کمبود ویتامین B12 اغلب باعث بی حسی یا سوزش در اندام می شود این ماده مغذی برای مغز سالم و توسعه عصب ضروری است بنابراین کمبود آن می تواند باعث شروع حس های عجیب و غریب در بدن شود اگر اعصاب شما به درستی حفظ نشده باشند.
جریان خون نامناسب - کاهش جریان خون به هر بخشی از بازوی چپ می تواند علت احساس سوزش و یا احساس بی حسی شود یک قطعه لباس یا جواهرات تنگ ممکن است سبب قطع گردش خون به بقیه بازو شود و منجر به احساس سوزن سوزن شدن و اغلب "به خواب رفتن " شود نشستن و یا درازکشیدن در زاویه های دشوار سبب جریان خون نامناسب به بازو شده و سبب این وضعیت می شود.
سندرم تونل مچ دست و یا CTS - فشار بیش از حد بر مفاصل می تواند به سندرم تونل مچ دست ( یک بیماری است که در آن گردش خون تحت ستم بافت فشرده می شود) منجر شود کسانی که اغلب می نشینند یا در وضعیت بدی نشسته و فعالیت تایپ کردن بیش از حد دارند و یا فعالیت هایی دارند که سخت بر روی مچ دست فشار وارد می کند مستعد ابتلا به این بیماری هستند.
اختلات عروقی - اگر رگ های خونی آسیب دیده و یا تحت فشار واقع شوند می تواند به گردش خون در دست چپ آسیب برساند شما ممکن است متوجه آبی رنگ شدن نوک انگشتان یا از دست دادن حس آن شوید که به بالای بازو انتشار پیدا می کند در موارد شدیدتر ممکن است شما متوجه ضعف عضلانی در بازوی خود شوید که از مواد مغذی به علت کاهش جریان خون محروم شده است.
آسیب عصب - آسیب عصبی در ستون فقرات، شانه یا گردن می تواند علت بی حسی در بازوی چپ باشد یک دیسک برآمده و یا یک عصب تحت فشار در شانه مکرر می تواند عامل این بیماری باشد.

درمان سوزش در بازوی سمت چپ

مراقبت در منزل اغلب می تواند به کاهش برخی از ناراحتی های در حال توسعه سوزن سوزن شدن در دست چپ کمک کند اما شرایط شدید نیاز به کمک پزشکی دارد.
سندرم تونل مچ - اگر شما از سندرم تونل مچ دست رنج می برید برای جلوگیری از فعالیت هایی که سبب تشدید وضعیت شما می شود تلاش کنید در یک وضعیت مناسب تر بنشینید و در کار کردن مچ دست را در وضعیت درست قرار دهید دکتر شما ممکن است تمریناتی که فشار بر مفاصل شما را خنثی می کند توصیه کند.
کمبود ویتامین - افراد مبتلا به کمبود ویتامین می توانند مکمل هایی را برای افزایش جذب مواد مغذی لازم مصرف کنند.
برای صدمات عصبی - اگر آسیب عصبی در بازو ناشی از یک بیماری مانند دیابت باشد تنظیم رژیم غذایی می تواند به تنظیم گردش خون به طور موثرتر برای جلوگیری از ایجاد آسیب بیشتر کمک کند.
برای صدمات بازو - جراحات بازو که می تواند منجر به سوزش شود با استراحت درمان می شود از کشیدن دست چپ خود اجتناب کنید در مناطق ضرب دیده و یا متورم کمپرس سرد قرار دهید و در نشستن بازو برای کمک به کاهش تورم بالاتر از قلب قرار دهید برای اطمینان از این وضعیت با دکتر خود مشورت کنید.
برای شرایط شدید - اگر احساس سوزن سوزن شدن در دست چپ همراه با یک احساس ضعف ناگهانی، گیجی و یا یک احساسی که شما نمی توانید حرکات بدن، اجابت مزاج، سرگیجه و یا افزایش ادرار را کنترل کنید یا سوزن سوزن شدنی که هنگام راه رفتن و یا تلاش برای حرکت دادن بازوی شما و یا ممکن است سبب از دست دادن آگاهی شود مهم است که باید به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشید این می تواند نشانه ای از آسیب شدید باشد که می تواند به یک بیماری تهدید کننده زندگی منجر شود.
برای شرایط دیگر - اگر شما احساس بی حسی بعد از افتادن یا آسیب به پشت یا گردن دارید با دکتر خود برای ارزیابی میزان آسیب تماس بگیرید شما همچنین اگر به طور ناگهانی تجربه احساس سوزن سوزن شدن در بازوی خود بدون هیچ علت ظاهری دارید باید با دکتر خود تماس بگیرید زیرا ممکن است عصب و یا عضله شما آسیب دیده باشد که نیاز به درمان برای جلوگیری از وخیم تر شدن وضعیت باشد این امر به ویژه مهم است اگر شما توسعه یک راش پوستی یا اگر بی حسی در دست خود همراه با اسپاسم های عضلانی، سرگیجه، تغییرات غیرعادی در رفتار و یا شخصیت، یا درد در گردن، ساعد و انگشتان دارید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (20)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 5 رای

 1. سیما

با سلام من روماتیسم مفصلی دار م دو روز بعداز خوردنقرص سلفاسیزین500 و سلکو ک سیب دوت انگشتان اشاره وانگشت میانی سر شدند بعداز دو هفته هر دوتا دستام سر. شد. با قطع کردن این داروها بهتر شدم. اما الان سه تا انگشت دست چپمم سر هستند همراه با سوزش...

با سلام من روماتیسم مفصلی دار م دو روز بعداز خوردنقرص سلفاسیزین500 و سلکو ک سیب دوت انگشتان اشاره وانگشت میانی سر شدند بعداز دو هفته هر دوتا دستام سر. شد. با قطع کردن این داروها بهتر شدم. اما الان سه تا انگشت دست چپمم سر هستند همراه با سوزش با زو سمت چپ دلیل چیست با تشکر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. سالار

سلام آقای دکتر بنده هنگام خواب احساس لرزش در بدن دارم وبیدارمیسم یهو دردست چپ درد می نه وزیر بازو دنده های اولی درد میکشه چکار باید بکنم

  پیوست ها
 

 1. رها

باسلام من حدود دوهفته هست که دست چپم بازو و ساق دست خارش شدید گرفته بازوم ورم کرده خیلی کم ک خودم متوجه میشم با کمی درد من مشکل گردنی ندارم ام ای ار دادم ولی دکتر گفت مشکل عصبی دارم و باید ب دکتر اعصاب مراجعه کنم تا قرص ارامبخش مصرف کنم برلی...

باسلام من حدود دوهفته هست که دست چپم بازو و ساق دست خارش شدید گرفته بازوم ورم کرده خیلی کم ک خودم متوجه میشم با کمی درد من مشکل گردنی ندارم ام ای ار دادم ولی دکتر گفت مشکل عصبی دارم و باید ب دکتر اعصاب مراجعه کنم تا قرص ارامبخش مصرف کنم برلی دردای گردن . رگ پشت گردنم بیشتر مواقع درد میکنه . ممکن هست این خارشو درد تو دست چپم غیر عادی باشه ؟ و حساسیت نباشه ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. احمد
 1. 5 / 5

سلام شب بخیر مدتی است بازو دست چپم اندازه سکه میسوزد بیشتر در وقت خواب مشکل چیست احمد

  پیوست ها
 

 1. محمدرضا

باسلام وصبح بخیر
چند روزی هست بازوی سمت چپ هنگام بلند کردن جسمی یا فشار اوردن میسوزه

  پیوست ها
 

 1. Golamsalarvand

سلام شب بخیر آقای دکتر من حدود دو ماه است که از سمت چپ زیر بغل سر شانه کردن و بازو ساق و انگشتان دست چپ درد دارم ام ارای گردن دادم سی تی آن ژیو شدم دکتر گوارش رفتم جز چندتا قرص معده مشکلی دیگه نداشتم حال اینکه درد حتی به وسط شانهام هم رسیده و...

سلام شب بخیر آقای دکتر من حدود دو ماه است که از سمت چپ زیر بغل سر شانه کردن و بازو ساق و انگشتان دست چپ درد دارم ام ارای گردن دادم سی تی آن ژیو شدم دکتر گوارش رفتم جز چندتا قرص معده مشکلی دیگه نداشتم حال اینکه درد حتی به وسط شانهام هم رسیده و بهتر نشدم خواهشن بفرمایید چکار کنم استرس و نگرانی دارم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Golamsalarvand
 1. 5 / 5

سلام این درد می تواند قلبی باشد نزد پزشک قلب بروید تا بررسی انجام شود

  پیوست ها
 

 1. mojtaba

با سلام
من جفت دستانم از ناحیه ی بازو فقط داغ می شود و دمای جفت بازو نسبت به ساعد بالاتر است می خواهم بدانم مشکل از چی میتواند باشد.
ممنوم

  پیوست ها
 

 1. مرضیه

سلام وقت بخیر
از دیشب دست چپم درد میکنه از سمت چپ گردن تا پایین گاهی هم سوزش دارم در سرشانه و درقفسه سینه ام از پشت گاهی احساس تیر کشیدن دارم
ممنون میشم پاسخگو باشد به سوالم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مرضیه
 1. 5 / 5

سلام احتمال مشکل قلبی وجود دارد برای تست ورزش نزد پزشک قلب بروید

  پیوست ها
 

 1. مجید

با سلام و خسته نباشید
پشت دست چپم گاهی اوقات داغ می شود و انگار دارد می سوزد این نشانه چیست

  پیوست ها
 

 1. عنایتی

سلام خسته نباشید ببخشید من قسمت‌هایی از بدنم داغ میکنه الانم ی مدته بازوی دست چپم شدیدا داغ میکنه و میخاره بعضی وقتام دردمیکنه... بعد این داغ کردنا تو کل بدنم اتفاق میافته ینی ی روز ساق پای راستم ی روز ساق پای چپم ی روز کشاله رانمه ی بار شکمم ولی...

سلام خسته نباشید ببخشید من قسمت‌هایی از بدنم داغ میکنه الانم ی مدته بازوی دست چپم شدیدا داغ میکنه و میخاره بعضی وقتام دردمیکنه... بعد این داغ کردنا تو کل بدنم اتفاق میافته ینی ی روز ساق پای راستم ی روز ساق پای چپم ی روز کشاله رانمه ی بار شکمم ولی بازوی دست چپم چند روزیه که به صورت ثابت داغ میکنه... به نظرتون مشکلم چی میتونه باشه

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. حسن    عنایتی

سلام من بازوی دست چپ خیلی خارش داره جوش زیر پوستی میزنه اما درد ندارد بیشتر وقتها ساق پاهایم درد میکند مخصوصا صبح که از خواب بیدار میشم بیشتر درد میکند اما زمانی که گرمی استفاده میکنم بازوی سمت چپ خارش دارد وخیلی هم سفت شده

  پیوست ها
 

 1. محمد

با سلام من چند ماهی هست که بازوهام و پاهام میسوزه و جوش میزنه دلیلش چیه

  پیوست ها
 

 1. احد
 1. 4.5 / 5

سلام من سوزش دردست چپ وگاهي پشت كتف چپ دارم ابتداً پس از نوارقلب واكو وتست ورزش دكترقلب كلينيك اعلام كردن بايد انژيو شود .من جهت اطمينان از پيشنهاد دكتر خدمت متخصص قلب رفتم كخ ايشان نظر دكتر كلينيك راتأييد كرد چون من عازم تهران بودم ايشن گفتن شما...

سلام من سوزش دردست چپ وگاهي پشت كتف چپ دارم ابتداً پس از نوارقلب واكو وتست ورزش دكترقلب كلينيك اعلام كردن بايد انژيو شود .من جهت اطمينان از پيشنهاد دكتر خدمت متخصص قلب رفتم كخ ايشان نظر دكتر كلينيك راتأييد كرد چون من عازم تهران بودم ايشن گفتن شما بامراجعه به بيمارستان قلب شهيد رجاي سيتي انژو بكنيد نتيجه مشابه انژيو گرافي دارد پس اسيتي انژيو مشخص شد رگهاي من كمتر ٥٠٪؜ گرفتگي دارد دكتر متخصص اول نظرش انژيو گرافي ودكتر دونظرش صرفدارو ورژيم غذايي وورزش براي مدت دوتاسه ماه است هنوز سوزش بازوي چپ ودرد خفيف كتف چپ هست نظر مشورتي خودتتان راباتوجه مقاله علمي ارائه شده به جهت نگراني ازسكته راازطريق تلگرام بفرماييد.

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 5 سال قبل توسط دکتر فتحی ویرایش شد دکتر فتحی

 1. دکتر فتحی    احد
 1. 5 / 5

با سلام در این زمینه بهتر است از پزشک متخصص قلب مشورت بخواهید تا در صورت لزوم انژیو انجام شود

  پیوست ها
 

 1. امین کیانی

سلام و خدا قوت ماهیچه بازوی چپ من مدتی است که درد میکند طوریکه وقتی مچ دستم را میچرخانم ماهیچه بازوی من درد میگیرد

  پیوست ها
 

 1. مهدی

با سلام.حدوداً ۴۵ روز است که انگشت کوچک دست چپم قسمت بیرونی،سوزش شدیدی دارد مخصوصاً هنگام شستشو و کشیدن دست راست بر روی آن،البته سابقه مشکل قلبی هم بعلت دریچه میترال قلب دارم و در طول روز چندین بار مخصوصاً هنگام عصبی شدن قلب درد دارم
در صورت...

با سلام.حدوداً ۴۵ روز است که انگشت کوچک دست چپم قسمت بیرونی،سوزش شدیدی دارد مخصوصاً هنگام شستشو و کشیدن دست راست بر روی آن،البته سابقه مشکل قلبی هم بعلت دریچه میترال قلب دارم و در طول روز چندین بار مخصوصاً هنگام عصبی شدن قلب درد دارم
در صورت امکان بفرمائید باید چه کاری انجام بدم
ممنون از شما

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. neda

با سلام
ممنون از شما که به سوالات پاسخ می دهید.
بنده با توجه به اینکه در محیط کار کار تایپ زیاد انجام می دهم مدتی است دست چپم انگشتان و بازو سوزش دارد و گاهی گردن هم درگیر می کند. به نظر شما برای درمان از کجا شروع کنم؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    neda

با سلام ممکن است گرفتار سندرم تونل کارپ شده باشید به پزشک ارتوپد جهت معاینه مراجعه نمایید.

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search