پزشکی

مدفوع دردناك (سفت، بزرگ، خونريزی) علل و درمان

اجابت مزاج دردناکمدفوع سخت می تواند ناخوشایند باشد و ممکن است بعضی اوقات و یا به طور مداوم رخ دهد. هنگامی که ما غذا می خوریم مواد مغذی در روده کوچک جذب می شوند و مایع و فیبر را در روده بزرگ آزاد می کند.

در روده بزرگ، مدفوع شکل می گیرد. همانطور که مدفوع تازه ایجاد شده در طول روده بزرگ حرکت می کند مایع خارج می شود. اگر مدفوع در روده بزرگ و کولون برای بیش از حد طول بماند مایع ان جذب می شود و مدفوع خشک و سخت است. عمل عبور مدفوع، همچنین به عنوان دفع یا داشتن حرکت روده شناخته شده است و بدون احساس درد است. در برخی موارد ممکن است برخی از ناراحتی ها وجود داشته باشد اگرچه اکثر مردم احساس تسکین می کنند. این به علت رکتوم کشیده شده پر از مدفوع است که به طور معمول ناراحت کننده است با انتقال مدفوع در طول حرکت روده به اندازه اصلی آن بازگشت می کند.

چرا مدفوع دردناک است؟

داشتن حرکت روده ای نباید دردناک باشد. وقتی این اتفاق می افتد آن غیر طبیعی است. مدفوع خود نمیتواند دردناک باشد. بیشتر درد در هنگام خروج مدفوع از مقعد و رکتوم وجود دارد. گاهی اوقات نیز ممکن است در طول حرکت روده ای درد شکمی یا حتی کشاله ران دیده شود. صرف نظر از جایی که درد ناشی از آن است نشانه ای از تحریک، آسیب و یا آسیب بافت در منطقه است.
مدفوع دردناک ممکن است با علائم و نشانه های دیگر همراه باشد:
مدفوع سخت، خشک و یا بزرگ
خونریزی از رکتوم
مخاط در مدفوع
خارش مقعدی
عادت روده نامنظم، از جمله یبوست یا اسهال
حتی در صورت عدم وجود علائم و نشانه های دیگر، مدفوع دردناک توسط یک متخصص پزشکی ارزیابی می شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

درد با مدفوع سخت

به طور معمول، مدفوع باید نرم باشد ولی مایع نباشد. با این حال، در شرایطی که منجر به یبوست می شود مدفوع سخت می شود. این به دلیل طولانی بودن مدت مداخله مدفوع در داخل روده بزرگ به دلیل عدم مصرف آب و دفع بیش از حد آب در روده بزرگ است. با عبور مدفوع سخت بر دیواره های رکتوم و کانال مقعد خراش صورت می گیرد و این باعث درد می شود.

درد با مدفوع بزرگ

مدفوع بزرگ که ممکن است با یبوست نیز رخ دهد. بدون حرکت منظم روده، مدفوع فشرده و بزرگ می شود. همچنین ممکن است سخت شود و بنابراین می تواند در طول حرکت روده بزرگی خود را حفظ کند. این اندازه ممکن است موجب خراش در طول دفع شود. در نتيجه ميتواند سبب آسیب به قسمت رکتوم، کانال مقعد و مقعد شده و در نتيجه منجر به درد شود.

درد با خونریزی هنگام عبور مدفوع

آسیب دیدگی دیواره روده بزرگ، رکتوم یا مقعد، به خصوص مواقعی که مویرگ ها یا عروق خونی می شکنند می تواند خونریزی را در هنگام مدفوع منجر شوند. این ممکن است به عنوان خون در مدفوع و یا هنگام پاک کردن پس از یک حرکت روده مشهود است. در بعضی موارد غیر معمول است و آب در کاسه توالت ممکن است قرمز رنگ باشد. اگر این خونریزی همراه با درد باشد احتمالا به علت مشکل کولون کوچک، رکتوم و یا مقعد است.

علل مدفوع دردناك

بعضی از علل درد هنگام عبور مدفوع در زیر بحث شده است. این ها علل شایع تر هستند و علل دیگری نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. همیشه با مددکار پزشکی در مورد مدفوع دردناک مشورت کنید زیرا تحقیقات بیشتری برای شناسایی علت دقیق لازم است.

فیشر مقعد

این ها شکاف های کوچک در پوشش مقعد هستند و در میان افراد مبتلا به یبوست شایع تر است. این به علت ترومای ناشی از مدفوع سخت یا بزرگ به نظر می رسد. هر گونه تروما ممکن است به این شکاف ها منجر شود. این ممکن است با اسهال و حتی با عفونت رخ دهد.

هموروئیدها

رگ های خونی رکتوم می توانند باعث التهاب و تورم شود که به عنوان هموروئید شناخته می شود. معمولا به علت یبوست، اسهال و مدت زمان طولانی در توالت نشسته است. هموروئید بیشتر در افراد چاق و در زنان باردار ایجاد می شود.

کولیت و پروکتیتیس

کولیت (التهاب روده بزرگ) یا پروکتیتیس (التهاب رکتوم اغلب همراه با التهاب مقعد) همچنین ممکن است هنگام عبور از مدفوع درد ایجاد کند. اغلب آن سبب عفونت و یا آسیب به منطقه می شود. علل دیگر ممکن است شامل آلرژی، شرایط خود ایمنی و قطع مصرف خون (ایسکمی) باشد. عفونت بیضه های کوچک غیرطبیعی در روده بزرگ (دیورتیکولیت) همچنین ممکن است باعث مدفوع دردناک شود.

سرطان روده بزرگ

سرطان کولون و یا رکتوم یکی از شایع ترین سرطان ها در سطح جهان است. این همچنین در میان یکی از کشنده ترین سرطانها است. سرطان کولورکتال ممکن است با تغییر در عادت روده (یبوست یا اسهال)، خونریزی رکتال و کاهش وزن غیرقابل پیش بینی باشد. رشد خوش خیم کولون و رکتوم مثل پولیپ نیز می تواند مسئول باشد.

علل دیگر

تعدادی از شرایط دیگر که ممکن است شامل کولون، رکتوم یا مقعد نباشند همچنین می توانند هنگام عبور مدفوع درد ایجاد کنند. برخی از این شرایط ممکن عبارتند از:
سرطان مثانه، پروستات، تخمدانها، رحم یا واژن.
سيستيت (مثانه)، پروستاتيت (پروستات) يا واژينيت (واژن).
فتق در ناحیه شکمی یا لگن.
سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یا اندومتریوز.
حاملگی خارج رحمی.
بیماری های منتقله از راه جنسی (STDs).

درمان برای مدفوع دردناك

علت مدفوع دردناک باید توسط یک متخصص پزشکی تشخیص داده شود. انتخاب درمان بستگی به علت اصلی دارد. با این حال، چند روش ساده رژیم غذایی و شیوه زندگی ممکن است با مدفوع دردناک ناشی از شرایط مشترک مانند یبوست کمک کند. این امر منجر به مدفوع سخت، بزرگ و خشک می شود و علت اصلی شکاف های مقعدی و هموروئیدها است.
غذاهای با فیبر بالا مانند میوه ها، سبزیجات و دانه های کامل بخورید. فیبر را نمی توان هضم کرد و آب را در روده جذب می کند. این کمک می کند تا مدفوع را نرم و لطیف کند. مکمل های فیبر نیز ممکن است مفید باشد.
در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید. برای بزرگسالان این باید حدود 2 لیتر (68 اونس) روزانه باشد هرچند ممکن است مقادیر بالاتری در محیط گرم یا فعالیت بدنی شدید لازم باشد.
از نوشیدنی هایی مانند الکل و نوشیدنی های کافئین که می توانند باعث کم آبی شوند اجتناب کنید. از دست دادن آب در ادرار می تواند به مدفوع سخت، خشک و بزرگ منجر شود.
فعالیت بدنی منظم می تواند به حفظ عادت روده سالم کمک کند. قبل از شروع هر برنامه ورزشی همیشه با یک پزشک مشورت کنید.
پس از داشتن حرکت روده ای، بیش از حد پاک و تمیز نکنید. این می تواند به عضله صدمه ببیند. با این حال، تمیز کردن ناکافی نیز می تواند یک مشکل باشد.
در یک حمام گرم و نرم خیس کنید. این می تواند به کاهش التهاب عضلانی کمک کند و علائم دیگر مانند خارش مقعد را کاهش دهد. با این حال، این تنها یک درمان کوتاه مدت است و مراقبت های پزشکی هنوز لازم است.

درمان های خانگی هموروئید - بواسیر

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (48)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 27 رای

 1. یوسف

سلام دخترم ۱۱ سالشه معذرت می خوام مدفوع که دفع می کند خیلی بزرگ وسفته به طوری که هر دفعه رنج زیادی می کشه دکتر هم که می برمش مقداری ملین می نویسه که هیچ اثری نداره لطفآ راهنمائی کنید متشکرم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    یوسف
 1. 5 / 5

مشکلات مربوط به دفع مدفوع سفت و دردناک می‌تواند نشانه‌ای از یبوست باشد. اگر ملین‌هایی که پزشک تجویز کرده استفاده کرده‌اید و تأثیری نداشته‌اند، ممکن است لازم باشد که رویکردهای دیگری برای مدیریت این وضعیت امتحان شود. چند پیشنهاد عمومی برای کمک به...

مشکلات مربوط به دفع مدفوع سفت و دردناک می‌تواند نشانه‌ای از یبوست باشد. اگر ملین‌هایی که پزشک تجویز کرده استفاده کرده‌اید و تأثیری نداشته‌اند، ممکن است لازم باشد که رویکردهای دیگری برای مدیریت این وضعیت امتحان شود. چند پیشنهاد عمومی برای کمک به بهبود علائم یبوست در کودکان آورده می شود:
1. افزایش مصرف فیبر: مطمئن شوید که دخترتان مقادیر کافی فیبر در رژیم غذایی خود دارد. منابع خوب فیبر شامل میوه‌ها، سبزیجات، دانه‌ها، و غلات کامل است.
2. نوشیدن آب کافی:کم آبی بدن می‌تواند باعث یبوست شود. اطمینان حاصل کنید که دختر شما مقدار کافی آب یا سایر مایعات سالم می‌نوشد.
3. فعالیت بدنی منظم: تشویق کودک به داشتن فعالیت بدنی منظم می‌تواند به تحریک حرکت روده‌ها کمک کند.
4. برنامه منظم برای دفع مدفوع: تشویق کودک به رفتن به دستشویی در زمان‌های مشخص و نیز پس از خوردن وعده‌های غذایی می‌تواند به تنظیم عادت دفع کمک کند.
اگر با وجود این تغییرات، دختر شما همچنان دچار یبوست است، توصیه می‌کنم که دوباره با پزشک مشورت کنید. ممکن است نیاز به تغییر نوع ملین یا بررسی بیشتر برای یافتن علت اصلی یبوست باشد. گاهی اوقات، ممکن است نیاز به مداخلات پزشکی بیشتری باشد تا وضعیت بهبود یابد.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. امیر

سلام. مدتی است هفته ای یک دو بار خروج مدفوع دردناک را تجربه می کنم.ضمنا داروهای درمان صرع مصرف می کنم.روزانه حدود ۸ ساعت در محل کار روی صندلی ساکن هستم. برای درمان و جلوگیری از تکرار این
تجربه دردناک دردناک چه پیشنهاد می کنید.متشکرم

  پیوست ها
 

 1. پدرام

سلام من حدود ۱ ماه است مدفوع سخت و سفت و بزرگ دارم ۱۸ سالم هست و حدود ۲ هفته مصرف آبم رو بیشتراز ۲ لیتر کردم و همچنین مصرف خوردن میوه جات رو افزایش دادم و تحرک و پیاده رویه منظمی دارم اما هیچ پیش رفتی در روند دفع صورت نگرفته

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    پدرام
 1. 5 / 5

سلام به مرور موثر است نزد پزشک گوارش بروید تا معاینه انجام شود

  پیوست ها
 

 1. علی

سلام.من ۲۳سالمه.حدود ۱۰روز مدفوع من یا خیلی بزرگ یا تکه های کوچک هستش و هنگام دفع درد شدید دارم.سال گذشته آزمایش کونولوسکوپی و آندوسکوپی انجام دادم.اما مشکلی نبود.آیا امکان داره در طی یک سال تغییر در روده بوجود آمده باشد.افراد خانواده پدر من...

سلام.من ۲۳سالمه.حدود ۱۰روز مدفوع من یا خیلی بزرگ یا تکه های کوچک هستش و هنگام دفع درد شدید دارم.سال گذشته آزمایش کونولوسکوپی و آندوسکوپی انجام دادم.اما مشکلی نبود.آیا امکان داره در طی یک سال تغییر در روده بوجود آمده باشد.افراد خانواده پدر من اکثرا سرطان روده بزرگ گرفت و فوت کردن.آیا نیازی هست دوباره به متخصص مراجع کنم یا ممکنه بخاطر رژیم غذایی باشد؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علی
 1. 4.5 / 5

با توجه به سابقه کانسر فامیلی بهتر است پیگیری با متخصص گوارش انجام شود

  پیوست ها
 

 1. Javad Pishmal

:ممنونم از اطلاعاتی که دراختیارمون گزاشتید

  پیوست ها
 

 1. لیلا

سلام وقت بخیر
پسر من ۱۲ سالشه و مدفوعش همیشه بزرگ و دردناک هست۔ میشه لطفن راهنمایی بفرمایید۔
سپاس

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    لیلا
 1. 5 / 5

سلام فرزن شما دچار یبوست است
مایعات بیشتری مصرف نماید و روزانه پیاده روی داشته باشد اگر بهتر نشد به پزشک مراجعه نمایید

  پیوست ها
 

 1. نیلوفر

با سلام چند وقتی است که صبح ها یبوست و دفع سخت دارم . فقط صبح ها
لطفا بگین چیکار کنم؟
ممنون

  پیوست ها
 

 1. مهدی
 1. 5 / 5

چند روزه مدفوع بزرگ میکنم
علت و درمانش چیه؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهدی
 1. 5 / 5

یبوست می تواند عامل باشد مصرف مایعات را روزانه به 6 - 8 لیوان برسانید و فیبر های غذایی بیشتر مصرف نمایید و پیاده روی داشته باشید

  پیوست ها
 

 1. خانم
 1. 5 / 5

خیلی خوب

  پیوست ها
 

 1. حميد

سلام
٦٠سالمه،عادت روزانه به مرفين (كشيدن ترياك) دارم.اكثرا هفته ايي يكبار دفع دارم كه هميشه سفت است،اما قابل تحمله،دوبار بحدي سفت وسخت بوده كه به هيچ وجه دفع نميشد،دردشديد ،نيازبه دفع،اما نميامد،دادميزدم ونميدانستم چكاركنم، باشيئي خارجي كمك به...

سلام
٦٠سالمه،عادت روزانه به مرفين (كشيدن ترياك) دارم.اكثرا هفته ايي يكبار دفع دارم كه هميشه سفت است،اما قابل تحمله،دوبار بحدي سفت وسخت بوده كه به هيچ وجه دفع نميشد،دردشديد ،نيازبه دفع،اما نميامد،دادميزدم ونميدانستم چكاركنم، باشيئي خارجي كمك به دفع ميكردم كه همراه باخونريزي بود،بعداز حدوديكساعت بيرون امدم،اما درمرز بيهوشي بودم، فكر اينكه يكبارديگر مبتلابشم مثل كابوسه ،چكنم؟اگر در دشتشوسي گرفتار شدم چه راه حلي است

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محسن

سلام جناب دکتر

بنده 18 سالمه و هیچ کدوم از علائم یبوست رو ندارم ولی مشکلم اینه که فقط ابتدای مدفوعم خشک و سفته ولی بعد از اون مدفوعم کاملا نرم و طبیعیه ایا مشکل خاصی وجود داره؟ اگه خیر چجوری میتونم حلش کنم؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محسن
 1. 5 / 5

سلام
روزانه 6 -8 لیوان اب مصرف نمایید
فیبر غذایی بیشتری مصرف کنید
روزانه پیاده روی داشته باشید

  پیوست ها
 

 1. سجاد

سلام من2ساله که یبوست دارم بارها دکتر رفتم یه سری دارو میدن ولی بعد از تمام شدن ان دوباره یبوست میگیرم واینکه چرا اقای دکتر اولای مدفوعم خشک وسیاه ولی در اخر مدفوعم نرمه اینم بگم که من حتما روزی یکبار اجابت مجاز میکنم فکر میکنم حرکت رودم خوبه ولی...

سلام من2ساله که یبوست دارم بارها دکتر رفتم یه سری دارو میدن ولی بعد از تمام شدن ان دوباره یبوست میگیرم واینکه چرا اقای دکتر اولای مدفوعم خشک وسیاه ولی در اخر مدفوعم نرمه اینم بگم که من حتما روزی یکبار اجابت مجاز میکنم فکر میکنم حرکت رودم خوبه ولی مدفوعم سفته متشکرم اگه راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. نرگس

سلام ۱۸ سالمه چند روزه مدفوع خیلی کلفت دارم و باعث زخم تو مقعد شده و سوزش شدیدی داره به طوری که خیلی سخت میتونم دفع کنم روز به روز هم بدتر میشه(چون هر بار که دفع میکنم زخم بد تر میشه)
خواهشا کمکم کنید??

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نرگس
 1. 5 / 5

سلام
روزانه 8 لیوان اب مصرف نمایید
سبزیجات غذایی را بیشتر مصرف نمایید
پیاده روی داشته باشید
از یک ملین استفاده نمایید

  پیوست ها
 

 1. رستمی

سلام و وقت بخیر در اثر موقع یبوست و مدفوع بزرگ دارم از فیبر و انواع میوه و جوشانده خاکشیر و بارهنگ و ترنجبین هم استفاده کرده ام یه مدتی خوب میشوم ولی دوباره شروع میشود به تنها چیزی که خوب پاسخ میدهد قرص سی لاکس است که میدونم نباید استفاده کنم...

سلام و وقت بخیر در اثر موقع یبوست و مدفوع بزرگ دارم از فیبر و انواع میوه و جوشانده خاکشیر و بارهنگ و ترنجبین هم استفاده کرده ام یه مدتی خوب میشوم ولی دوباره شروع میشود به تنها چیزی که خوب پاسخ میدهد قرص سی لاکس است که میدونم نباید استفاده کنم خسته ام کرده هر کسی هر چی گفته انجام دادم ولی یک هفته خوبم باز شروع میشه
مواردی که مصرف کردم
انجیر در آب خیس شده
جوشانده خاکشیر و بارهنگ
ترنجبین
سبوس برنج
سبوس گندم
بامیه خورشتی

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. فاطمه

سلام اقای دکتر بنده۲۱ سالمه. امروز خون خیلی کم و قرمز روشن مشاهده کردم پس از مدفوع و مدفوع بسیار سفت وبزرگ دوروزه ورزشمو قطع کردم و قرص انتی بیوتیک و اهنم مصرف میکنم خیلی نگرانم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فاطمه
 1. 5 / 5

سلام شما مشکل یبوست پیدا کردید و به نبال ان فیشر آنال لذا لازمست موارد زیر را رعایت نمایید
ورزش پیاده روی داشته باشید
فیبرهای غذایی خود را افزایش دهید
مایعات بیشتری مصرف نمایید روزانه 6- 8 لیوان آب مصرف نمایید
از میوه هایی مانند الو استفاده...

سلام شما مشکل یبوست پیدا کردید و به نبال ان فیشر آنال لذا لازمست موارد زیر را رعایت نمایید
ورزش پیاده روی داشته باشید
فیبرهای غذایی خود را افزایش دهید
مایعات بیشتری مصرف نمایید روزانه 6- 8 لیوان آب مصرف نمایید
از میوه هایی مانند الو استفاده نمایید
اگر بهبودی حاصل نشد به پزشک مراجعه نمایید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. Tina

سلام من ۲۱ ساله هستم و چند وقتی بود رژیم Keto داشتم و از وقتی قطع کردم تقریباً به مدت یک ماه هست یوبوست شدید دارم و مدفوع سفت و بسیار تیز که باعث درد و خونریزی میشه و قبلاً هیچ سابقه ای نداشتم! قرص فیبر، اب و اسموتی زیاد مصرف میکنم و کمک میکنه...

سلام من ۲۱ ساله هستم و چند وقتی بود رژیم Keto داشتم و از وقتی قطع کردم تقریباً به مدت یک ماه هست یوبوست شدید دارم و مدفوع سفت و بسیار تیز که باعث درد و خونریزی میشه و قبلاً هیچ سابقه ای نداشتم! قرص فیبر، اب و اسموتی زیاد مصرف میکنم و کمک میکنه ولی به محض قطع کردن دوباره مدفوع ام بسیار تیز و دردناک و باعث خونریزی میشود! اگر لطف کنید بگید چیکار کنم؟!

با تشکر،

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مهدی

سلام
پسر ۱۶ ساله هستم
چند وقته مدفوع سفت و کلفت دارم
احساس میکنم وقتی مدفوع میکنم مقعدم کمی گشاد میشه
حس میکنم یکم سوراخ مقعدم بزرگتر شده
این مشکل به مرور زمان حل میشه؟
یا مشکل خاصی نداره؟

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مهدی
 1. 4.5 / 5

شما یبوست دارید
روزانه 6 - 8 لیوان آب مصرف کنید
فیبر غذایی بیشتری مصرف نمایید
ورزش پیاده روی داشته باشید
در صورت ادامه یبوست باید علت یبوست بررسی شود

  پیوست ها
 

 1. ندا
 1. 5 / 5

س اقای دکتر من ۱۹سالمه،یک ماهه زایمان کردم‌ ولی چند روزه مدفوعم سخت و بزرگ شده به همراه خونریزی ،حالا چکار کنم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ندا
 1. 5 / 5

سلام علت خونریزی می تواند به علت یبوست باشد
مایعات بیشتری مصرف نمایید سبزیجات بیشتری در غذایی خود مصرف کنید پیاده روی داشته باشید و از پماد آنتی هموروئید داخل مقعد استفاده نمایید

  پیوست ها
 

 1. ندا

س آقای دکتر من ۳۵ سالمه خانم هستم یک ساله نفخ شدیدروده و اجابت مزاج به صورت اورژانسی پیدا میکنم الانم یک بار دفع مدفوع دردناک داشتم وقطور طوری که مقاوم درد میکنه است رسم دارم شما بگید چیکار کنم ممنون میشم

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ندا
 1. 5 / 5

سلام احتمالا شما سندرم روده تحریک پذیر دارید از غذاهای با فودمپ پایین استفاده نمایید و نزد پزشک بروید تا داروی ibs برایتان نسخه شود.

  پیوست ها
 

 1. حامد

سلام ودکتر من شقاق مقعد دارم خیلیم درد دارم مدفوعمم سفت شده چیکار کنم خیلی درد داره

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حامد
 1. 4.5 / 5

از پماد انتی هموروئید استفاده نمایید و مایعات و فیبر غذایی را زیاد نمایید و روزانه پیاده روی داشته باشید

  پیوست ها
 

 1. فرشاد
 1. 5 / 5

علت خون قرمز کم درسطح مدفوع چیه ممنون

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فرشاد
 1. 4.5 / 5

سلام این خون می تواند علل زیادی داشته باشد ولی شایعترین می تواند مربوط به هموروئید باشد نزد پزشک بروید تا معاینه انجام شود

  پیوست ها
 

 1. Parsa

من مشکل دفع مدفوع دارم ولی روم نمیشه برم دکتر چیکار کنم از وجود خون در مدفوع هم میترسم میشه راهنمایی کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Parsa
 1. 5 / 5

سلام نزد پزشک بروید تا معاینه انجام شود احتمال بواسیر وجود دارد

  پیوست ها
 

 1. فریده

سلام آقای دکتر من حدود یک هفته ست یبوست دارم ب خاطر دیسک کمرم اصلا نمیتونم حرکت کنم.لطفا راهنمایی کنید چکار کنم.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فریده
 1. 5 / 5

با سلام
برای مشکل یبوست
فیبر غذایی را افزایش دهید
روزانه 6 - 8 لیوان آب مصرف نمایید
از داروی ضد یبوست با دستور پزشک استفاده نمایید

  پیوست ها
 

 1. Sahar

با سلام چند وقته هنگام مدفوع کردن خیلی درد دارم تا حدی ک تصمیم میگیرم چیزی نخورم تا باعث مدفوع نشه ???‍♀️مدفوع من چند وقته بزرگ شده تا حدی که هنگام مدفوع کردن سوراخ باسنمو میبینم .

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    Sahar
 1. 5 / 5

سلام این مقاله را بخوانید

  پیوست ها
 

 1. mehraban
 1. 5 / 5

سلام ببخشيد من مدتى هست موقع مدفوع درد شديدى دارم وطورى كه تا چند روز اين درد منو اذييت ميكنه ولى بعضى وقتا هم يبوست دارم كه در روز يبار مدفوع ميكنم اون هم با درد زياد و خشكى مدفوع و بعضى وقتا در روز دو سه بار كه بخاطر يبوست ودرد قبل درد ميكنه...

سلام ببخشيد من مدتى هست موقع مدفوع درد شديدى دارم وطورى كه تا چند روز اين درد منو اذييت ميكنه ولى بعضى وقتا هم يبوست دارم كه در روز يبار مدفوع ميكنم اون هم با درد زياد و خشكى مدفوع و بعضى وقتا در روز دو سه بار كه بخاطر يبوست ودرد قبل درد ميكنه ممنون ميشم علتش رو بدونم واقعا خيلى اذييت ميشم خو ريزى ندارم ولى درد زياد وغير قابل تحمل دارم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    mehraban
 1. 4.5 / 5

با سلام شما احتمالا فیشر انال دارید و ان هم به علت یبوست است
- روزانه مایعات زیاد تر مصرف کنید
- ورزش پیاده روی داشته باشید
- فیبرهای غذایی بیشتری مصرف نمایید
- میوه مصرف کنید
- از داریو گیاهی سی لاکس روزی یک عدد برای دو هفته استفاده کنید
- از...

با سلام شما احتمالا فیشر انال دارید و ان هم به علت یبوست است
- روزانه مایعات زیاد تر مصرف کنید
- ورزش پیاده روی داشته باشید
- فیبرهای غذایی بیشتری مصرف نمایید
- میوه مصرف کنید
- از داریو گیاهی سی لاکس روزی یک عدد برای دو هفته استفاده کنید
- از پماد آنتی هموروئید داخل مقعد بعد از اجابت مزاج استعمال کنید.
با تشکر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. محمد
 1. 5 / 5

سلام دکتر اگر شخصی بلاجبار ازمتادن استفاده کند میشود یبوست را با قرص های ملین کننده وتعویض آنها هرشش ماه بخاطر اثر دهی آنها همیشه استفاده کنیم ودرآخرعلت لاغرشدن بیش از۱۵کلیو گرم از وزن بدنم درشش ماه اخیر و همزمان با مصرف ملینها آیا بخاطر همین قرض...

سلام دکتر اگر شخصی بلاجبار ازمتادن استفاده کند میشود یبوست را با قرص های ملین کننده وتعویض آنها هرشش ماه بخاطر اثر دهی آنها همیشه استفاده کنیم ودرآخرعلت لاغرشدن بیش از۱۵کلیو گرم از وزن بدنم درشش ماه اخیر و همزمان با مصرف ملینها آیا بخاطر همین قرض هاست؟؟؟؟؟یعنی ملین ها باعث لاغری وضعیف شدن بدن می شوند؟به نظر شما چکارکنم منو راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    محمد
 1. 5 / 5

با سلام .مصرف متادون را زیر نظر پزشک ترک نمایید مصرف ملین ها باعث دفع اب بدن و کاهش وزن می شود

  پیوست ها
 

 1. الهه
 1. 5 / 5

ممنون

  پیوست ها
 

 1. نیما

با سلام
من از بچگی ام مدفوع با اندازه بزرگ داشتم
ولی هیچکدام از مشکلات این مطلب را نداشتم تنها اندازه ی آن است که باعث خجالت من است
که معمولا حتی به خاطر این خانه فامیل هم حتی نمی مانم دنبال روشی بودم تا اندازه آن را کم کنم
لطفاً پاسخ دهید
با...

با سلام
من از بچگی ام مدفوع با اندازه بزرگ داشتم
ولی هیچکدام از مشکلات این مطلب را نداشتم تنها اندازه ی آن است که باعث خجالت من است
که معمولا حتی به خاطر این خانه فامیل هم حتی نمی مانم دنبال روشی بودم تا اندازه آن را کم کنم
لطفاً پاسخ دهید
با تشکر نیما

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نیما
 1. 5 / 5

با سلام
مصرف آب و فیبرهای غذایی را افزایش دهید

  پیوست ها
 

 1. پوریا    دکتر فتحی
 1. 5 / 5

سلام من یبوست خیلی شدیدی دارم وتقریبا دو روز یکبار شکمم کار میکنه چه کار کنم از پماد انتی همورو ئید هم استفاده کردم الان مدفوعم دفع میشه و خیلی درد دارم وکمی خونریزی هم دارم چه کارکنم

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search