پزشکی

آیا خوابیدن به پشت بر روی کف برای شما خوب است؟

ممکن است کمی عجیب و غریب به نظر برسد اما خواب روی زمین ممکن است در واقع سلامت شما را بهبود بخشیده و درد کمر را کاهش دهد. سطح سخت کف می تواند از ستون فقرات شما پشتیبانی کند که از تشک نرم حاصل نمی شود اما برای به دست آوردن منافع، باید درست انجام شود.


طریقه خواب شما تعیین می کند که آیا از کمردرد رنج می برید یا نه. خواب بر روی زمین یک راه خوب برای حمایت از ستون فقرات است. اما شما باید در راه صحیح بخوابید!
یکی از دلایل اصلی که مردم از درد پشت رنج می برند وضعیت نامنظم آنها در حال خوابیدن است. شما حدود یک سوم زندگی خود را صرف خواب می کنید و اگر شما آن را در حالت درست نگذارید احتمالاً خیلی زیاد كمر درد دریافت خواهید کرد مردم معمولاً فکر می کنند که داشتن تشک راحت و نرم بهترین راه برای حمایت از ستون فقرات است اما آیا واقعاً این مورد درست است؟
خانواده های ژاپنی ترجیح می دهند بر روی زمین بخوابند و همچنین در فرهنگ عامه نیز رایج می باشد. کنت مونت کریستو یکی از شخصیت های برجسته ای است که با وجود ثروتش بر روی کف می‌خوابید زیرا او در طول سال های زندان عادت کرده بود که اینگونه بخوابید.
سوال این است که آیا برای کمر شما خوب است؟

آیا خوابیدن در کف برای شما خوب است؟

بیشتر افراد مبتلا به کمر درد فکر می کنند که داشتن یک خواب بر روی یک تشک نرم می تواند باعث تسکین درد آنها شود. با این حال، تشک های نرم به آرامی قادر به ارائه حمایت مورد نیاز به پشت نیستند که منجر به وضعیت بدی در طول خواب و ناهماهنگی ستون فقرات می شود.
بله، خوابیدن بر روی زمین می تواند برای پشت شما بسیار مفید باشد زیرا آن را از ستون فقرات شما پشتیبانی می کند و به شما کمک می کند تا کمر خود را هنگام دراز کشیدن صاف نگه دارید.
افرادی که سعی کرده اند آن برای آنها بسیار مفید است و موقع بیدارشدن از خواب احساس خیلی بهتر از قبل دارند. دراز کشیدن بر روی پشت خود بر چیزی به مراتب نرمتر از کف  بدون یک بالش راه ایده آل برای خواب است. اگر اینگونه بخوابید ستون فقرات شما در موقعیت بی طرف باقی می ماند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

نکاتی برای خواب بهتر در کف:

اگر می خواهید راحت روی زمین باقی بمانید دراز کشیدن روی حصیر یوگا یک گزینه خوب است. این در حالی است که در حال حاضر پشت سر هم از زیر زمین پشتیبانی می کند کوسن هایی را که برای راحتی باقی می ماند در حالی که روی زمین قرار دارد ارائه می دهد.
بهتر است که در پشت خود بخوابید تا بهترین نتایج را بدست آورید. دلیل این امر این است که این موقعیت از ستون فقرات شما پشتیبانی می کند که به آن نیاز دارد. شما با استفاده از خوابیدن روی شکم یا به یک سمت این مزایا را پیدا نخواهید کرد.
تسكین عضلات همسترینگ و فلكسورهای حركتی یك نتیجه از خوابیدن در موقعیت جنین است و یا خوابیدن به یک طرف در مدت شش تا هشت ساعت می تواند باعث درد پشتی شود. علاوه بر این، خوابیدن در چنین وضعیتی نیز باعث افزایش قدرت عضلات گردن شما می شود و باعث درد کمر فوقانی می شود.
برای چند شب اول احساس ناراحتی دارید
خوابیدن روی زمین در مراحل اولیه بسیار راحت نیست و ممکن است بخواهید با بالش های بسیاری بخوابید. با این حال، سعی کنید از یک بالش تنها در هنگام خواب استفاده کنید زیرا چیز مهم این است که پشت را زیر سازی نکنید اما از آن حمایت کنید.
بعضی از مردم فکر می کنند که خوابیدن در کف بد است اما این کاملا نادرست است. اگر چه افرادی که اضافه وزن دارند و یا به راحتی عادت به خواب در هر جایی روی تشک نرم را ندارند در صبح احساس جراحت کمتری دارند اما این طبیعی است و همان احساس درد در صبح روز بعد از یک تمرین ورزشی است.

چه کسی نباید بر روی کف بخوابد؟

خوابیدن روی زمین برای افراد سالم کاملاً ایمن است. با این حال، اگر شما از یک وضعیت سلامتی رنج می برید که شما نیاز دارید در رختخواب خاصی بخوابید یا اگر در پایه ای که دارای طبقه بتونی است ساکن شوید برای خوابیدن روی زمین غیر عملی است.
بهتر است این روش را حداقل چند شب انجام دهید تا مطمئن شوید که آیا برای بازگشت شما مناسب است یا نه. پس از همه، کمر درد شما تنها چیزی است که مانع خوابیدن به  این روش می شود.

مزایای سلامت خوابیدن در کف

کشش: خواب بر روی کف بدن شما را قادر می سازد تا در حالی که شما خواب می بینید و به فرم کامل خود نفوذ می کنید. در مقایسه، هنگامی که در یک تشک می نشینید بدن شما نمیتواند به طور کامل کشش یابد و در یک موقعیت فشرده و متمرکز قرار گیرد که می تواند مسائل همسویی با سیستم اسکلتی عضلانی ایجاد کند.
وضعیت: خواب روی پشت بر روی یک طبقه سخت می تواند به بهبود وضعیت شما کمک کند و به طور طبیعی شما را به حالت ایستاده تبدیل می کند.
کمر درد: کمر درد پایین ستون فقرات را می توان با خوابیدن بر روی کف کاهش داد زیرا مانع از بروز هرگونه اختلال می شود که ممکن است باعث بروز اعصاب و استخوان شود.
استرس: تحقیقات نشان داده است که خواب در موقعیت طبیعی روی زمین می تواند فشار را کاهش دهد و خلق و خوی شما را بهتر کند.
تراز: زمانی که روی کف می خوابید بافت ها و شانه های خود را در موقعیت های طبیعی تر و متقارن قرار دهید که می تواند درد و رنج را کاهش دهد و postur را بهبود بخشد.

نکاتی برای خوابیدن روی کف

اگر می خواهید سعی کنید برای بهبود وضع خود و یا کاهش درد خود بر روی زمین بخوابید راهنمایی های زیر ممکن است انتقال از تشک شما را آسان کند.
استفاده از تشک: یک تشک نازک از قبیل یک تشک یوگا می تواند برخی از  مزایای ارائه شده توسط خواب در یک کف سخت و صاف فراهم کند.
خواب بر روی پشت: خواب بر روی پشت شما مزایای بالقوه ای را که هنگام خواب بر روی کف بدست می آید به حداکثر می رساند.
فرش را انتخاب کنید: هر زمان که ممکن است، روی کف کفپوش فرش بخوابید زیرا خوابیدن روی چوب جنگلی و سرامیک می تواند بیش از حد ناراحت کننده باشد.
از یک کیسه خواب استفاده کنید: می توانید از یک کیسه خواب استفاده کنید تا یک لایه نازک بین شما و کف و همچنین پوشش گرم ایجاد کنید.
از یک بالش استفاده کنید: در حالی که در یک سطح صاف مانند کف قرار می گیرید. نباید بیش از یک بالش که به درستی سر و گردن شما را نگه دارد استفاده کنید.
اطمینان حاصل کنید که کف تمیز است: هیچ کس نمی خواهد در ورقه های کثیف بخوابد و در همان حالت، شما نباید در یک طبقه کثیف بخوابید. اطمینان حاصل کنید که کف را قبل از خواب بر روی آن تمیز کرده اید تا از گرد و غبار و سایر آلرژن ها جلوگیری کنید و باعث بیماری شما نشود.
خواب روی زمین یک راه طبیعی برای بهبود وضع خود و کاهش درد کمر است هرچند ممکن است در ابتدا یک انتخاب عجیب و غریب به نظر برسد. با استفاده از یک تشک و بالش نازک می تواند انتقال از تخت به کف را کاهش داد هرچند همیشه اطمینان حاصل شود که پزشک شما این گزینه را تایید کرده است زیرا ممکن است به طور جداگانه به شما مربوط باشد.

تجربیات افرادی که در کف خوابیده اند

من و دوستم چند روز در کف خواب بودیم. در ابتدا فقط برای یک آخر هفته بود در حالی که مادربزرگ من حرکت کرد و ما برای کمک به او در اطرافش بودیم.
من بر روی یک پتو راحت قرار می گیرم در حالی که دوستم فقط روی یک پتو نازک می خوابد زیرا او کمی سخت تر از من است. به پشت خوابیدن بر روی زمین متفاوت از  به پشت خوابیدن بر روی بستر است در کف خوابیدن در مقایسه با خوابیدن روی تخت، قطعاً سفت تر است. چند روز پس از خواب بر روی زمین متوجه شدم که پشت من احساس متفاوت دارد. پس از خوابیدن روی تخت فقط چند ساعت، بیدار شدم و ناگهان برگشتم. به همین دلیل من دیگر در رختخواب باقی نمی مانم و Netflix را تماشا می کنم در حالی که من در رختخواب نیستم.
این تنها شایستگی بود که وقتی در حال سفر بودم بر روی زمین خوابیدم. اکنون شروع به خواب روی زمین کردم چون درد پشتم متوقف شد.
کمر درد من به طور کامل رفع شده است. من کمی تحقیق در اینترنت در مورد مزایای خواب بر روی تخت انجام دادم که نتیجه ای نداشت. اگر چه خوابیدن روی تخت راحت است اما موقعیت های بدن طبیعی را مختل می کند و دلیل اصلی این است که بسیاری از مردم امروزه از مسائل پشت رنج می برند.
من در حال برنامه ریزی برای خرید تشک های کمپینگ نازک برای خواب روی زمین هستم اگرچه من فکر می کنم که مواد بازی کودکان غربی نیز گزینه خوبی است. ما از پتو مصنوعی ارزان برای پوشش دادن خود استفاده می کنیم.

مقاله های مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search