پزشکی

قیمت ایمپلنت | قیمت کاشت دندان چقدر است

کاشت ایمپلنت

ایمپلنت های دندانی استاندارد طلایی جایگزینی دندان هستند زیرا آنها از سلامت فک شما محافظت می کنند و هر دو فرم و عملکرد را به لبخند شما باز می گردانند. مردم اغلب در مورد قیمت ایمپلنت های دندانی سوال می کنند.

در هنگام بررسی ایمپلنت های دندانی، مهم است که در مورد چگونگی تاثیر ایمپلنت بر کیفیت زندگی و سلامت جسمی و همچنین چگونگی پایداری آن ها فکر کنید.
قبل از اینکه بتوانید برنامه ایمپلنت دندان را برنامه ریزی کنید باید بدانید که آیا شما یک نامزد خوب هستید یا نه. همه نمی توانند وارد برنامه ایمپلنت دندان شوند در هنگام بررسی پرونده های ایمپلنت دندانی و هزینه های مرتبط با آن، در اینجا عوامل مورد نظر شما باید مورد توجه قرار گیرد:

طول عمر

ممکن است دندان مصنوعی و بریج ها در ابتدا مقرون به صرفه تر باشند اما هزینه های بالاتری برای مالک دارند زیرا آنها با دوام نیستند. آنها بیشتر در معرض سایش و پاره شدن قرار می گیرند بنابراین باید هر 5 تا 10 سال جایگزین شوند که در بلند مدت می تواند گران تر باشد.
در مقایسه، ایمپلنت های دندانی دوام بیشتری دارند و از مواد مقاوم تر هستند. اگر رهنمودهای مراقبت های دندانپزشکی توصیه شود و با حفظ بهداشت خوب، ایمپلنت های دندانی می توانند برای عمر دوام داشته باشد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

کیفیت زندگی

ایمپلنت های دندانی تأثیر مثبتی بر کیفیت زندگی می گذارند زیرا در ظاهر و قدرت بسیار نزدیک به دندان های طبیعی هستند. این اجازه می دهد تا شما بخورید و از انواع غذاها، از جمله میوه ها و سبزیجات سالم لذت ببرید. این همیشه با دست دندان و بریج ها امکان پذیر نیست زیرا آنها به اندازه کافی در استخوان های فک مانند دندان های طبیعی یا ایمپلنت های دندانی جای نمی گیرند.
همانطور که ایمپلنت های دندانی دائمی هستند مجبور نیستید روزانه آنها در آورده یا تمیز کنید. دندان مصنوعی و بریج ها نیز در هنگام غذا خوردن در عموم مردم باعث لغزش یا خم شدن می شوند که می تواند منجر به خجالت شود.

سلامت استخوان فک

دست دندان مصنوعی و بریج ها در بالای استخوان فک و لثه نشسته اند. آنها به استخوان فک متصل نیستند.
ظاهر دست دندان مصنوعی و بریج ها می تواند گمراه کننده باشد زیرا ممکن است سالم و قابل توصیف به نظر برسند اما یک دندان فراموش شده در ریز لثه می تواند باعث فساد در زیر لثه شود. وقتی استخوان فک خراب شود در طول زمان ضعیف می شود. این می تواند منجر به مشکلات سلامت و تغییرات در شکل گیری و شکل صورت شود. این می تواند به نوبه خود افراد را پیرتر نشان دهد.
ایمپلنت های دندانی از تیتانیوم ساخته شده اند و در استخوان جمجمه قرار دارند. ایمپلنت ها نه تنها عالی عمل می کنند بلکه به حفظ ساختار استخوان کمک می کنند. همانطور که ایمپلنت، استخوان را تقویت می کند این می تواند سلامت کلی دهان را بهبود بخشد و به شما در از بین بردن مشکلات دندانی در آینده کمک کند.

منافع ایمپلنت ( کاشت دندان) چیست؟

ایمپلنت های دندانی مزایای متعددی نسبت به گزینه های جایگزین دندان های سنتی ارائه می دهند:
توقف از دست دادن استخوان - ایمپلنت تیتانیوم به استخوان فک به منظور ثبات دندان، به همان اندازه یک ریشه دندان، فیوز می شود.
طول عمر - به طور معمول و با مراقبت مناسب، یک ایمپلنت دندان طولانی تر از یک بریج یا پروتز است.
بر روی دندان های اطراف تاثیر نمی گذارد - از آنجا که ایمپلنت ها یک درمان مستقل هستند دندان های همسایه را پوشش نمی دهند.
ظاهر طبیعی – ایمپلنت ها بسیار طبیعی هستند و ظاهر زیبایی دارند.
جایگزین عالی - ایمپلنت ها یک جایگزین عالی برای گزینه های جایگزینی دندان هایی مانند بریج و پروتزهای دندانی هستند.
افزایش اعتماد به نفس - یک لبخند بدون درز به میزان قابل توجهی اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد.
خوردن هر غذا - بر خلاف پروتزها، مصرف کنندگان ایمپلنت می توانند غذاهای سخت مورد علاقه خود مانند سیب و آجیل را بخورند.

هزینه روش ایمپلنت چگونه است

روش ایمپلنت دندانی شامل چندین مرحله و متخصصین مختلف می باشد بنابراین توصیه می شود تمام هزینه ها را در نظر بگیرید. دکتر یک برنامه درمان را که مخصوص نیازهای دندانپزشکی شما است ارائه می دهد. این طرح ممکن است شامل روشهایی مانند استخراج دندان، پیوند استخوان یا آرامسازی به طریق داخل عروقی باشد.

برخی پزشکان برای ایمپلنت تخفیف می دهند؟

متخصص ایمپلنت بر روی ارائه بهترین راه حل برای بیماران خود متمرکز است. او تضمین می کند که ایمپلنت های مورد استفاده قوی، با دوام و کیفیت هستند. او تکنولوژی مانند X-Nav را سرمایه گذاری می کند تا روش ایمپلنت دندانی به طور مطلوب انجام شود.
ایمپلنت های دندانی دارای تخفیف در ابتدا ارزان تر می شوند اما اگر آنها به درستی عمل نکنند می توانند مشکل زیادی داشته باشند و نیاز به جایگزینی دارند.
قیمت ایمپلنت بالا است اگر هزینه های جانبی مانند اشعه ایکس، بیهوشی و مراقبت پس از آن نیز وجود داشته باشد به هزینه درمانی اضافه می شود.

ایمپلنت های دندانی و بیمه

ایمپلنت های دندانه ای شهرت دارند که به شدت گران هستند و برای بسیاری از مردم از دسترس خارج می شوند. اکثر بیماران به وضوح بر هزینه ایمپلنت تمرکز دارند. آنها می خواهند چند چیز را بدانند: چقدر هزینه دارد؟ آیا بیمه من ایمپلنت را پوشش می دهد؟
ایمپلنت چقدر با بیمه هزینه می کند؟ واقعیت این است که بسیاری از ارائه دهندگان بیمه هزینه کامل ایمپلنت دندان را پوشش نمی دهند. این به این معنی نیست که بعضی ها انجام نمی دهند فقط معمول نیستند. در چند سال گذشته، سیاست های بیمه دندانپزشکی برای کمک به پوشش ایمپلنت های دندانی در سطوح مختلف شروع شده است. بیمه بیشتر هزینه تاج را پرداخت می کند اما هزینه ایمپلنت را نمی دهد.
چقدر بیمه شما ایمپلنت های دندانی را پوشش می دهد به طور کامل به شرکت، سیاست شما و کسر مبلغ بیمه شما بستگی دارد. قبل از اینکه ایمپلنت دندان خود را با بیمه پوشش دهید باید قبل از آن چک کنید ایا بیمه آن را پوشش می دهد. یک منشی دندانپزشک خوب می تواند به شما در پیدا کردن این مسئله کمک کند و قبل از اینکه در صندلی بنشینید آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد.
هزینه ایمپلنت دندانی تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله نوع بازسازی مورد نیاز و سایر روش های آماده سازی مورد نیاز است. در عمل قیمت درمان ایمپلنت از 2200 دلار شروع تا 5000 دلار متفاوت است اما در کشور ما از 1.5 میلیون تا 3 میلیون تومان متفاوت است.

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت

از آنجا که نیازهای هر بیمار متفاوت است هزینه کلی درمان می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. قیمت بسته به میزان سلامت دهان و دندان شما، تعداد دندانهایی که نیاز به جایگزینی دارند نوع آرامبخش و معیارهای دیگر متفاوت است.

بهداشت دهان و دندان فعلی

مهم است که قبل از دریافت ایمپلنت های دندانی، هرگونه شرایط بهداشت دهان و دندان مانند بیماری لثه، پوسیدگی دندان را تحت درمان قرار دهید. این که آیا شما نیاز به درمان پریودنتال یا درمان کانال ریشه دارید توسط پزشک متخصص تعیین می شود هر یک از این شرایط هزینه درمان شما را افزایش می دهد.

روش های آماده سازی

هنگامی که از دست رفتن دندان رخ می دهد استخوان های فک شما ممکن است شروع به خراب شدن کنند. هرچه بیشتر منتظر درمان باشید بافت های استخوانی بیشتری را ممکن است از دست بدهید. در بعضی موارد ممکن است که بتوانید از یک ایمپلنت به اندازه کافی قوی استفاده کنید. برای بازگرداندن استخوان، دکتر می تواند پیوند استخوان و همچنین روش های بالینی سینوس را در مطب انجام دهد. این درمان ها احتمالاً باعث افزایش هزینه کلی شما می شود و همچنین زمان بندی درمان را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search