پزشکی

بهترین شیر خشک برای وزن گیری کودک کدام است؟

اکثر شیر خشک ها از شیر گاو به عنوان پایه ای برای پروتئین استفاده می کنند و بیشتر شبیه شیر مادر هستند اما بعضی از آنها ممکن است از سویا ساخته شوند. در حالی که به طور جهانی شناخته شده است شیر مادر بهترین است.

شیر خشک می تواند کمک بزرگ به مادرانی باشد که شیر کافی برای تغذیه نوزاد خود ندارند و همچنین برای نوزادانی که دارای معده های بسیار حساس هستند غذای مورد نیاز را بدون نگرانی در مورد آلرژن ها و یا غذاهای دشوار معرفی کنند.

شیرخشک شیر گاو و سویا | دیگر شیر خشک ها | آهن برای نوزاد | بهترین توصیه برای تغذیه با شیر خشک | فرم های مختلف شیرخشک | 15 تا از بهترین شیرخشک های کودک
وقتی شیرخوار خود را قنداق می کنید ممکن است فکر کنید که آیا می خواهید برای او شیرخشک بخرید. شما کدام شیر خشک را بهترین انتخاب می دانید؟ اگر این سوالات شما را ناراحت می کنند پس باید پست ما را در مورد بهترین شیر خشک برای کودک بخوانید.
شیر کامل؟ شیر گاو؟ سویا؟ سوپرمارکت ها حاوی مجموعه گسترده ای از گزینه های شیر خشک نوزاد هستند. بعضی از شیر خشک ها حاوی آهن هستند در حالی که برخی دیگر حاوی اسیدهای چرب ضروری مانند ARA و DHA هستند. بعضی از آنها برای نوزادانی با عدم تحمل لاکتوز هستند در حالی که برخی از آنها برای نوزادانی هستند که نیاز به مواد مغذی بالاتری دارند. پس چگونه می توانم بهترین و مناسب ترین شیر خشک را برای کودک انتخاب کنم؟ خوب، برای اولین بار، شما نیاز به درک چند اصول اولیه شیر خشک نوزاد دارید. بنابراین در ادامه پست ما را بخوانید!
پزشکان ترجیح می دهند که مادران شیردهی کنند و شیردهی بهتر است. اما اگر شما نمی توانید تمام وقت یا به طور کلی شیردهی کنید ابتدا با خرید فقط یک شیرخشک به مدت یک یا دو هفته ادامه دهید. به این ترتیب قبل از اینکه به مقدار زیادی خرید کنید می توانید ببینید که ایا کودک شما آن را دوست دارد.
گرچه فرمول شیرخشک حاوی همه چیزهایی نیست که در شیر مادر وجود دارد اما دارای ویتامین ها و سایر مواد مغذی مورد نیاز نوزادان و همچنین کالری است. بهترین شیرخشک برای کودک شما ان است که متخصصین اطفال توصیه کنند و کودک شما آن را قبول کند خبر خوب این است که تمام فرمولاسیون شیرخشک ها توسط اداره غذا و داروی (FDA) تنظیم شده است و باید از همان الزامات تغذیه ای برخوردار باشد شیرخشک بر اساس تقلید از شیر مادر طراحی شده است اما مواد تشکیل دهنده می توانند متفاوت باشند.

شیرخشک شیر گاو و سویا

پزشک کودک شما باید یک شیرخشک را پیشنهاد کند که برای فرد کوچک شما مناسب است. اکثر پزشکان توصیه می کنند که نوزاد یکی از شیرهای تهیه شده از شیر گاو را بخورد. اکثر فرمول های موجود امروزه از آن ساخته شده اند.
اگر یک کودک آلرژی شیر یا شیرخشک داشته باشد و با آنها موافق نیست پزشکان ممکن است شیرخشک ساخته شده از شیر سویا را پیشنهاد کنند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

شیرخشک های دیگر

اگر آلرژی در خانواده شما اتفاق می افتد پزشک شما ممکن است از یک شیرخشک "هیدرولیز شده" استفاده کند که برای هضم آسان تر است. این ممکن است باعث کاهش احتمال آلرژی کودک شما شود.
برخی از شیرخشک ها نیز دارای پروبیوتیک ها، باکتری های "خوب" هستند که در روده زندگی می کنند و در برخی از ماست ها هستند. پروبیوتیک ها به حفظ روده سالم تر کمک می کنند.
بعضی از شیرخشک ها دارای پروبیوتیک هستند كه كربوهیدراتهایی هستند كه به باكتری های خوب می انجامد و در روده نوزاد رشد می كند. از پزشک کودک خود بپرسید که کودک شما چه شیرخشکی نیاز دارد.

آهن برای نوزاد

یک محصول را انتخاب کنید که با آهن تقویت شود مگر اینکه پزشک شما این را نگوید. آکادمی اطفال آمریکا توصیه می کند که تمام نوزادانی که شیر مادر نمی خورند باید تا یک سالگی شیرخشک حاوی آهن را دریافت کنند. این کمک می کند تا از کم خونی جلوگیری شود که سطح آهن پایین در خون آنها است.

بهترین توصیه برای تغذیه با شیرخشک

ابتدا دست ها را بشویید درست مثل اینکه پیش از هر چیزی که می خواهید بخورید دست هایتان را می شویید وقتی میخواهید شیرخشک فرزندتان را تهیه کنید دستهای خود را بشویید.
از آب سالم استفاده کنید شما همچنین می توانید از آبی استفاده کنید که حداقل یک دقیقه آن را جوش داده اید و آنرا خنک کرده اید. اگر پودر یا کنسانتره مایع را با آب مخلوط کنید به اندازه ها توجه کنید آنها مهم هستند.
شیرخشک را در مایکروویو گرم نکنید که همه چیز را به طور غیرمستقیم گرم می کند. در عوض، بطری را در یک ظرف آب گرم برای چند دقیقه بگذارید یا آن را تحت یک شیر آب داغ کنید.
بطری را به سمت بالا بکشید تمام شیشه را با شیرخشک پر کنید. این کمک می کند تا کودک شما را از بلعیدن هوا جلوگیری کند.
کودک شما باید تا یک ساعت بعد از مخلوط کردن شیر را بنوشد. هر شیرخشک استفاده نشده را دور بریزید شما می توانید بطری ها را قبل از زمان استفاده مخلوط کرده و آنها را در یخچال قرار دهید و تا 24 ساعت نگهداری کنید.
از پزشک خود بپرسید که کودک شما باید چقدر و در چه وقت بخورد. اکثر نوزادان بسته به وزن و سن آنها نیاز به 2-4 اونس در هر خوراک دارند.
اگر کودک شما دچار استفراغ یا اسهال باشد اغلب وزن نداشته و یا اگر فکر می کنید شیرخشک با او موافق نیست از پزشک خود بپرسید که آیا شما باید به نوع دیگری از شیرخشک تغییر دهید.

فرم های مختلف شیرخشک:

اگر می خواهید بهترین شیرخشک را  برای نوزادتان انتخاب کنید ابتدا باید از اشکال مختلف آن مطلع شوید. شیرخشک های غذایی در سه فرم آماده برای استفاده، پودر و کنسانتره مایع موجود می باشد.


1. شیرخشک آماده برای استفاده:

استفاده از شیرخشک آماده برای استفاده نوزاد مناسب ترین است. این نیازی به مخلوط کردن یا اندازه گیری ندارد شما فقط باید باز کنید و مصرف کنید. اکثر بیمارستان ها آماده استفاده از این شیرخشک ها برای نوزادان هستند. این سالم و بهداشتی است و هنگامی که شما در مورد ایمنی آب نگران هستید مفید است. شیرخشک آماده برای استفاده، عمر مفید کوتاهی دارند. شما باید از آنها در 48 ساعت استفاده کنید.

2. پودر شیرخشک:

شیرخشک پودری ارزان ترین فرمول غذایی و سازگار با محیط زیست است. این کمترین جا را در قوطی می گیرد با این حال، شیرخشک های پودری زمان بیشتری برای آماده سازی از شیرخشک های دیگر می گیرند. و شما باید دستورالعمل های خوبی را دنبال کنید.

3. کنسانتره مایع:

شیرخشک غلیظ مایع نیاز به مخلوط کردن مقادیر مساوی شیرخشک و آب دارد. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل ها را به دقت بخوانید. اگر از آماده سازی شیرخشک مقایسه کنید کنسانتره مایع ارزان تر است و فضای کمتری را ذخیره می کند. اما اگر آن را با فرمول پودری مقایسه کنید آن گران تر است.

انواع مختلفی از شیرخشک برای نوزادان:

شیرخشک های مختلفی برای نیازهای هر کودک وجود دارد. برخی از این موارد عبارتند از:

1. شیرخشک بر پایه شیر گاو

بسیاری از شیرخشک های بر پایه شیر گاو به عنوان ماده اصلی آن است. تولید کنندگان پروتئین شیر را تغییر می دهند تا هضم آن برای کودکان آسان تر شود.

2. شیرخشک سویا:

بر اساس شیرخشک های سویا، نام تجاری پروتئین گیاهی را تغییر می دهد تا هضم آن را کاهش دهد. اگر شما یک گیاهخوار هستید یا کودک شما در معرض مشکل در هضم شیرخشک مبتنی بر شیر گاو است پزشک شیرخشک های سویا را توصیه خواهد کرد.

3. شیرخشک بدون لاکتوز:

عدم تحمل لاکتوز، معمولاً به عنوان ناتوانی در هضم لاکتوز، یک بیماری نادر در نوزادان است. اما اگر تشخیص داده شود متخصص اطفال یک شیرخشک را پیشنهاد می کند که به جای لاکتوز شربت ذرت دارد.

4. شیرخشک  وسیع هیدرولیز:

در شیرخشک، نام تجاری پروتئین را به قسمت های کوچکتر تقسیم می کند تا هضم آن را برای نوزادان آسان تر کنند. پزشکان این نوع شیرخشک را برای نوزادانی که با جذب مواد مغذی  مشکل دارند و یا نوزادانی با آلرژی چندگانه توصیه می کنند.

5. شیرخشک متابولیک:

اگر کودک شما بیمار است و نیاز به تغذیه خاص دارد پزشک ممکن است شیرخشک متابولیک را پیشنهاد کند.

15 تا از بهترین شیرخشک های کودک:

فرمول های نوزاد به طور مداوم برای ایجاد پروفایل های تغذیه ای نزدیک به شیر مادر رشد می کنند. مارک های مختلف بر ترکیبی متفاوت از پروتئین، چربی ها و مواد مغذی و کربوهیدرات تأکید می کنند. با صدها مارک مختلف در بازار، می تواند برای مادران گیج کننده باشد. شما مجبور نیستید دیگر نگران باشید. ما لیستی از بهترین شیرخشک ها را برای نوزادان را در اینجا آورده ایم:

1. شیرخشک نوزاد اینفامیل Enfamil:

Enfamil اینفامیل یکی از مارک های پیشرو در شیرخشک های نوزاد است. حتی متخصصان اطفال این شیرخشک را به مادران توصیه می کنند. شیرخشک نوزاد Enfamil همیشه نزدیکترین شیرخشک به شیر مادر است. تولید کنندگان این شیرخشک ادعا می کنند که نیازهای تغذیه ای نوزادان را تا 12 ماه برآورده می کند. این فرمول دارای پروبیوتیک های دوگانه است که به نوزادان از حمایت طبیعی خود کمک می کند. علاوه بر این، حضور مواد مغذی مانند کولین و DHA نقش مهمی در رشد مغز کودک شما خواهد داشت.

2. شیرخشک پودری جنتلGentle

اگر کودک شما دارای معده حساس باشد باید شیرخشک پودری ملایم را برای او انتخاب کنید. سیستم گوارش نوزاد در طول سال اول زندگی توسعه می یابد بنابراین مهم است که تغذیه ای ملایم به کودک خود بدهید. پروتئین های کوچک برای هضم آسان هستند و حتی مدفوع نرم را ترویج می دهند. اسیدهای چرب در شیرخشک پودری جنتل مغز و چشم کودک شما را تقویت می کند.

3. شیرخشک سمیلاک نئوشور NeoSure Similac 

شیرخشک سمیلاک نئوشور یک شیرخشک متراکم برای تغذیه کودکان پیش از موعد است مقدار ویتامین و مواد معدنی موجود در شیرخشک رشد کودک شما را تقویت می کند این شرکت ادعا می کند که در مقایسه با سایر شیرخشک های نوزاد، افزایش وزن و دور سر بیشتر را پشتیبانی می کند همچنین از توسعه زبان زود هنگام پشتیبانی می کند.

4. شیرخشک آماده جربر Gerber همراه با آهن بدون نیاز به آب

Gerber یکی از مارک های پیشرو در تغذیه نوزادان و کودکان دوران کودکی است شروع خوب برای تغذیه نوزادانی است که دارای حساسیت هستند شیرخشک دارای پروتئین سایز کوچک برای معده کوچک است این پروتئین ها به راحتی قابل هضم هستند این شیرخشک دارای آنتی اکسیدان ها و پروبیوتیک ها، شبیه شیر مادر هستند.

5. شیرخشک Enfagrow Toddler

Enfagrow یک فرمول برای بچه های 1 تا 3 ساله است این 22 مواد مغذی مورد نیاز برای رشد سالم دارد دفاع طبیعی پروبیوتیک های دوگانه به حفظ سلامت گوارشی کودک کمک می کند ویتامین D و کلسیم در شیرخشک، دندان ها و استخوان ها را قوی می کند شیرخشک در دو طعم خوشمزه - وانیل و شیر طبیعی موجود است.

6.Similac Go & Grow

Similac Go & Grow حاوی امگا 3 و 6 است بنابراین شما می توانید اعتماد کنید که شما در حال تغذیه نوزاد خود با شیرخشک نزدیک به شیر خود هستید Similac  Go & Grow یکی از معدود شیرخشک های حاوی Lutein و گالاکتوالیکوساکارید ها، مواد مغذی است که نوزاد شما فقط از شیر مادر دریافت می کند این شیرخشک بدون گلوتن نیز هست بنابراین کودکان مبتلا به حساسیت نگران نباشید این مارک همچنین دارای یک شیرخشک برای نوزادان با معده حساس است.

7.  NIDO Kinder نیدو کیندر

این شیرخشک ، تمام نیازهای تغذیه ای را که کودکان نوپا به آنها نیاز دارند تامین می کند این شامل ترکیب منحصر به فرد از فیبر است که کمک می کند تا سیستم گوارش کودک شما را حفظ کند شیرخشک نسبتاً ارزان تر از بیشتر شیرخشک های موجود در بازار است شما همچنین می توانید آن را با غلات و کوکی ها مخلوط کنید.
نکته: پودر نستله NIDO Kinder 1+ برای کودکان زیر سن یک سال نیست.

8. بهترین شیرخشک اطفال ارگانیک

Organic Infant Formula، یک شیرخشک غنی از پروتئین با کیفیت بالا، مواد معدنی، ویتامین ها و اسید های چرب ضروری است این حاوی مواد مغذی DHA و ARA است که به طور طبیعی در شیر مادر وجود دارد این مواد مغذی باعث رشد مغز و چشم کودک می شود حتی نسبت آب پنیر و کازئین به شیر مادر هم همین است این نام تجاری همچنین از مواد جامد گلوکز آلی و لاکتوز آلی به عنوان منبع کربوهیدرات استفاده می کند این حاوی هیچ آنتی بیوتیک، هورمون رشد، استروئیدها یا علف کش های مضر یا آفت کش ها نیست و این مطابق با الزامات    FDAبرای تغذیه نوزاد است.

9. Baby’s Only Organic Dairy with DHA & ARA Formula

اگر فرزند شما بیش از یک سال دارد و مستعد ابتلا به آلرژی است پس تنها لبنیات ارگانیک با شیرخشک DHA و ARA باید انتخاب شما باشد شیرخشک کاملا بدون گلوتن است این حاوی هیچ شربت ذرت یا سایر مواد تشکیل دهنده GMO نیست این حاوی چربی های DHA و ARA است که از فسفولیپید های تخم مرغ حاصل می شود این شیرخشک یک فرم طبیعی اسید چرب طبیعی است برند همچنین ادعا می کند که هیچ هورمون رشد مصنوعی، آنتی بیوتیک ها و استروئیدها در شیرخشک وجود ندارد.

10. اینفامیل رگولین پودری بر پایه شیر

Enfamil Reguline یک شیرخشک است که به سیستم گوارش شما کمک می کند مدفوع نرم و راحت را ایجاد کند در حالی که آن تمام تغذیه ای که نیاز دارد تولید می کند حتی مطالعات بالینی می گویند که نوزادان تغذیه شده با شیرخشک  Enfamil Infant در هفته اول مصرف مدفوع نرم تری دارند این شامل ترکیبی از دو پروبیوتیک (کربوهیدرات در شیر مادر که باکتری های خوب موجود در روده کودک را تغذیه می کند) پروتئین آسان هضم است بنابراین شما می توانید آن را به نوزاد خود تحویل دهید تا زمانی که شیرخشک مصرف می کند.

11. ورمونت ارگانیک TM

اگر شما یکی از آن مادران هستید که احساس می کنید در مورد محیط زیست نگران هستند و مایل به انتخاب یک شیوه زندگی ارگانیک برای خانواده خود هستید سپس شیرخشک ارگانیک مبتنی بر شیری ورمونت Organics TM می تواند برای شما باشد علاوه بر این، حاوی تمام مواد مغذی موجود در شیر مادر است

12. Nutramigen with Enflora LGG

آیا کودک شما در مورد گاز و مشکل خواب به علت بیماری کولیک مشکل دارد؟ سپس یک تغییر ساده در شیرخشک می تواند یک جهان از تفاوت ایجاد کند   Nutramigen با Enflora LGG ادعا می کند که به علت شیر گاو در طی 48 ساعت مصرف، کولیک را کنترل می کند پروتئین هیپوالرژنی Miniscule در شیرخشک تهدیدی برای نوزادان حساس نیست علاوه بر این، آن را نیز تغذیه کامل برای کودک شما برای رسیدن به نقاط قوت اصلی را فراهم می کند.

13. شیر خشک  PurAmino بر پایه آمینواسید هیپوالرژنیک

PurAmino Hypoallergenic یک شیرخشک تقویت کننده آهن برای نوزادان و کودکان نوپا است که از آلرژی پروتئین قوی شیر رنج می برند در تغذیه نوزاد، معرفی تدریجی غذاهای جامد پس از چهار ماه ضروری است این به توسعه کلی کودک شما کمک می کند اما در موارد آلرژی غذایی شدید، می توانید از  PurAmino Hypoallergenic به عنوان جایگزین غذا استفاده کنید این شیرخشک سهم قابل توجهی در رفاه این نوزادان خواهد داشت شیرخشک نیز ملایم برای روی شکم است این به خوبی برای کودکان مبتلا به ریفلاکس اسید کار می کند.


14. شیرخشک EleCare

Elecare یک شیرخشک اسید آمینه برای نوزادانی است که نمی توانند پروتئین هیدرولیز را تحمل کنند آن سوء جذب پروتئین، سوزش معده، سندرم روده کوچک، آلرژی غذایی شدید، اختلالات گوارشی ائوزینوفیلیک و سایر شرایط که در آن نوزاد نیاز به یک رژیم غذایی اسید آمینه دارد را مدیریت می کند شیرخشک با از بین بردن پتانسیل واکنش آلرژیک کار می کند همچنین از رشد کودکان زمانی که به عنوان منبع اولیه تغذیه استفاده می شود حمایت می کند علاوه بر این، مواد مغذی به مغز و چشم کودکان کمک خواهد کرد.

15. شیر خشک پودری اطفال Parent’s Choice Organic

انتخاب شیر خشک Parent’s Choice Organic یک مکمل تغذیه ای برای نوزادان است این شیر خشک شامل تمام مواد مغذی است که کودک شما در طول روزهای اولیه خود نیاز دارد این شیر خشک شامل استروئیدها، آنتی بیوتیک ها و علف کش ها و آفت کش ها نیست شیر خشک ایده آل برای کودکان 0 تا 12 ماهه است.

مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (2)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 1 رای

  1. محمدذاکر کرد

سلام کودک من یک ماه هستش و تیروئید دارد دلش هم درد میکند از چه شیری استفاده بکنم ایا شیر اینفامیل براش مناسب هست

  پیوست ها
 

  1. دکتر فتحی    محمدذاکر کرد
  1. 5 / 5

سلام هر شیری که برای او سازگار باشد می توانید مصرف نمایید

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search