پزشکی

علائم پزشکی که زنان نباید آنها را نادیده بگیرند

علائمی در زنان که نیاز به بررسی دارند

زنان هسته اصلی بشریت هستند. آنها با توانایی به دنیا آوردن کودک و تعادل قدرت لازم برای اداره هر حوزه در جامعه، یک علاقه پیچیده و مهم را برای بسیاری از دانشگاهیان نشان می دهند.

منابع بی شماری برای دستیابی به زندگی سالم و متعادل برای زنان وجود دارد. اینها می توانند با کمک ارائه دهندگان زن محور مانند متخصصان زنان و ماما و همچنین پزشکان خانواده، روانپزشکان، متخصصان رژیم درمانی و غیره انجام شوند. شما شوکه خواهید شد اگر بدانید که هر نوع سرطانی که از اندام های تولیدمثلی زنان شروع شود می تواند سرطان های انسینوکولوژیک نامیده شود. سرطان دهانه رحم، تخمدان و رحم مواردی است که نیاز به توجه فوری دارد. و به عنوان یک گروه، آنها به عنوان سرطان زنان و زایمان نامیده می شوند. سرطان لوله فالوپ نوع دیگری است اما به ندرت اتفاق می افتد. نیاز سریع به درک علائم سرطان های زنان و بهبود کیفیت زندگی می باشد.
بدن زن در هر مرحله از زندگی تغییر می کند. در حالی که انتقال کاملا طبیعی است اما تغییراتی ایجاد می شود که ممکن است آزار دهنده باشد و شاید علائم آن باشد
با این حال، شریک و مشارکت کننده اصلی در رسیدن به هدف باید خود زنان باشند.

علائم پزشکی که زنان نباید آنها را نادیده بگیرند

گرچه معمولاً هر از گاهی احساس ناراحتی مربوط به یک بیماری معمول است اما در اینجا برخی از علائم پزشکی وجود دارد که زنان نباید آنها را نادیده بگیرند:
کاهش وزن بدون دلیل
خستگی
حالت تهوع یا استفراغ بدون تغییر در رژیم غذایی
سردردهای تکراری
تپش قلب
درد قفسه سینه
خونریزی واژینال غیر قابل توضیح (هر نوع خونریزی واژینال در زنان یائسه)
توده های جدید و مداوم
تنگی نفس
تأیید علائم روانپزشکی نیز مهم است زیرا در مورد آنها به اندازه معمول صحبت نمی شود. علائم شامل:
از دست دادن علاقه یا ناتوانی در احساس لذت
بی خوابی توجیهی یا تغییر در چرخه خواب
افکار مضر تکرار شونده
سوء مصرف مواد
همه اینها ممکن است باعث مراجعه به پزشک برای غربالگری و درمان احتمالی شود.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

عوارض احتمالی

برخی از علائم می تواند نشان دهنده مشکلات مختلف پزشکی باشد که باید توسط پزشک رفع شود.

1. خستگی مداوم

زنان، به ویژه پس از یائسگی، به دلیل الگوهای مختلف هورمونی، در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی و عوارض متعدد آن هستند.
در حالی که خستگی می تواند یک علائم اولیه برای تعدادی از آسیب شناسی ها باشد برای رد علل جدی مانند کم خونی (هموگلوبین پایین در خون) و همچنین بیماری های ریوی و قلبی مانند پلاک، آریتمی و غیره، ممکن است یک مشاوره پزشکی لازم باشد.

2. بی نظمی در قاعدگی

خونریزی نامنظم در مورد زنان سالم شکایتی بسیار شایع و گاه خوش خیم است.
عوامل داخل رحمی و خارج رحمی از پولیپ و فیبروم تا سرطان را در بر می گیرد بنابراین انجام معاینات منظم و آزمایش های بیشتر در صورت لزوم بسیار مهم است.
خونریزی پس از یائسگی شایسته است که جداگانه ذکر شود زیرا می تواند نشانه اولیه بدخیمی در دستگاه زنان باشد.
در چنین حالتی، اولین قدم تعیین منبع خونریزی است. خونریزی واژن پس از یائسگی پس از تأیید، نیاز به توجه فوری دارد.
آتروفی یا نازک شدن پوشش واژن شایع ترین علت است و به دلیل تغییرات هورمونی اجتناب ناپذیر اتفاق می افتد. با این حال، لازم است سرطان مخاط رحم با تصاویر و احتمالاً نمونه برداری منتفی شود.

3. برآمدگی در پستان

تشکیل توده در پستانها اغلب نشان دهنده سرطان پستان است. اگرچه خودآزمایی سینه به دلیل توانایی کم آن در ابتلا به بیماری زودرس، مورد بحث است اما ایجاد احساس خودآگاهی مهم است.
با این کار، هر زنی باید بتواند توده های جدید، تورم و تغییرات پوستی را تشخیص دهد.
طبق گفته کالج زنان و متخصص زنان و زایمان، تصاویر سالانه پستان، از 40 سالگی شروع می شود به عنوان یک استراتژی غربالگری بسیار خوب برای سرطان پستان است.
4. کاهش وزن غیرمنتظره
از بسیاری از دلایل کاهش وزن غیرقابل توجیه بدخیمی دلیل نگران کننده ای است.
اختلالات جذبی، شرایط روانی مانند افسردگی و اختلالات خوردن، مشکلات هورمونی از جمله دیابت، بیماری های عفونی و سوء مصرف مواد از دیگر منابع شایع هستند.

5. تورم در پا

تورم اندام تحتانی ممکن است نشانه ای از بیماری کلیوی، عروقی، ریوی یا قلبی باشد.
برخی از ویژگی های مهم که باید مراقب آنها باشد عبارتند از عدم تقارن در (یک پا در مقابل هر دو)، قرمزی، گرما، درد، تغییرات پوستی و علائم مرتبط مانند خستگی، تغییرات ادرار و درد همراه با ورزش.
یکی از دلایل تورم یک طرفه یا نامتقارن پا که باید به آن اشاره کرد ترومبوز ورید عمقی است که وقتی لخته خون جریان طبیعی ورید را مسدود می کند اتفاق می افتد.

6. مقاربت دردناک

مقاربت دردناک یا دیس پارونی یکی از شکایات شایع در زنان در هر سن، نژاد و زمینه اجتماعی است. علل زنان و زایمان شامل موارد زیر است:
آندومتریوز
سیستیت بینابینی
واژینیسموس
شرایط پوستی فرج
بی نظمی های بکارت
تروما
عفونت ها
یائسگی و تغییرات هورمونی ذاتی ناشی از آن
تغییر سبک زندگی سالم برای زنان
تغییراتی در سبک زندگی زیر می تواند توسط یک زن ایجاد شود تا سالم تر شود:
عادات غذایی متعادل
فعالیت بدنی کافی
معاینات پزشکی منظم
حداقل 7 ساعت خواب هر روز
آبرسانی مناسب
روابط سالم
ضد آفتاب هر روز
نیازهای کالری زنان
شکی نیست که رژیم روزانه شما نقشی اساسی در سلامتی شما دارد. جنبه مهم هر رژیم غذایی متعادل، کالری دریافتی شماست. با این حال، کالری مورد نیاز روزانه زنان نمی تواند یک عدد ثابت باشد.
نیازهای دریافتی انرژی به عوامل زیادی از جمله سن، وزن فعلی، وضعیت باروری، فعالیت بدنی و اهداف تغذیه و بسیاری دیگر بستگی دارد.
مهم است که درک کنید هر روز چه می خورید. یک قانون خوب افزایش مصرف سبزیجات و میوه ها در عین کاهش مصرف چربی های جامد، قند اضافه شده، گوشت قرمز و سدیم است.
یک زن غیر چاق (BMI کمتر از 30)، بدون بیماری های همراه و با سبک زندگی فعال، باید به طور متوسط بین 1200 تا 1800 کالری در روز مصرف کند.
طبق انجمن قلب آمریکا، انجام این تغییرات ظریف اما موثر می تواند خطر بیماری های قلبی عروقی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. بهتر است برای كمك با متخصصان تغذیه مشورت كنید.
حرف آخر
بدن و عملکرد آن با افزایش سن تغییر می کند. زنان در دوران بلوغ، سن باروری، بارداری و یائسگی تغییرات فاحشی را تجربه می کنند که نه تنها بر سلامت جسمی بلکه روحی آنها نیز تأثیر می گذارد.
علاوه بر این، مانند هر شخص دیگری، آسان است که بیماری ها و علائمی را که منجر به عوارض مختلف می شوند گسترش دهد.
با این حال، مصرف یک رژیم غذایی متعادل، استراحت مناسب، حفظ وزن و ایجاد روابط سالم می تواند به زنان در جلوگیری از فشارهای روانی و بیماری های مزمن کمک کند. صرف نظر از این، مشورت منظم با پزشک و به ویژه در صورت بروز علائم نگران کننده ضروری است.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search