پزشکی

داروهای کاهش وزن را برای افراد چاق

داروهای کاهش وزن

نویسندگان نوشتند که رژیم غذایی و ورزش به تنهایی در درازمدت شکست می خورند زیرا چاقی یک بیماری بیولوژیکی است که اغلب به مداخلات دارویی نیاز دارد.

دستورالعمل جدید توصیه می کند که افراد چاق علاوه بر تغییر سبک زندگی، از داروهای کاهش وزن نیز استفاده کنند.
در حال حاضر داروهای متعددی مانند Wegovy، Qysmia، Saxenda و Contrave وجود دارد که برای درمان چاقی تایید شده اند.
راهنمای جدید انجمن گوارش آمریکا (AGA) توصیه می‌ کند که افراد چاق از داروهای کاهش وزن، علاوه بر تغییرات سبک زندگی مانند ورزش و رژیم غذایی، برای رسیدن به اهداف کاهش وزن خود استفاده کنند.
این دستورالعمل‌ها که روز پنجشنبه در مجله Gastroenterology منتشر شد، به دلیل پیشرفت‌هایی که اخیراً در نحوه درمان چاقی انجام شده است، ایجاد شده‌اند.
در حال حاضر داروهای متعددی مانند Wegovy، Qysmia، Saxenda و Contrave وجود دارد که برای درمان چاقی تایید شده‌اند و پزشکانی که این راهنما را نوشته‌اند امیدوارند که اطلاعات روشنی را در اختیار پزشکانی قرار دهد که بیماران مبتلا به چاقی را درمان می ‌کنند.
نویسندگان نوشتند که رژیم غذایی و ورزش به تنهایی در درازمدت شکست می خورند زیرا چاقی یک بیماری بیولوژیکی است که اغلب به مداخلات دارویی نیاز دارد.
دکتر جان مورتون، استاد دانشکده پزشکی ییل و رئیس بخش جراحی چاقی و کم‌ تهاجمی در پزشکی ییل، می‌گوید که راهنمای جدید خلاصه‌ای عالی از داروهای مورد تأیید FDA در دسترس همراه با اطلاعات مفید در مورد ایمنی و اثربخشی آنها را ارائه می‌ دهد. پزشکان تا بفهمند چه چیزی برای بیمارانشان بهتر است.
ما مطمئناً می دانیم که چاقی یک بیماری بیولوژیکی است. مورتون به Healthline گفت که منظور من این است که این بیماری مستقل از انگیزه است، این بیماری مستقل از روانشناسی است - این واقعاً به فیزیولوژی وابسته است.

در اینجا داروهایی است که AGA برای چاقی توصیه می کند

این پانل قویاً از افزودن دارودرمانی به مداخلات سبک زندگی، مانند رژیم غذایی و ورزش، برای بهبود نتایج سلامت در افراد چاق حمایت می کند، که آن ها به عنوان داشتن BMI بیش از 30 کیلوگرم در متر مربع یا BMI بیش از 27 کیلوگرم در متر مربع با عوارض سلامتی مرتبط با وزن تعریف می کنند.
این راهنما ادبیات موجود در مورد ایمنی و اثربخشی چهار دارو - Wegovy، Qysmia، Saxenda و Contrave - را مرور می ‌کند و اطلاعات روشنی در مورد نحوه عملکرد این داروها برای درمان چاقی ارائه می‌کند:
Wegovy (سماگلوتید). اغلب داروی انتخابی برای چاقی، Wegovy دارای مزایای تنظیم کننده قند است و تخلیه معده را به تاخیر می اندازد. این نوع دارو با افزایش خطر پانکراتیت و بیماری کیسه صفرا مرتبط است.
کیسمیا (فنترمین – توپیرامات ER). Qysmia برای بیماران چاق که میگرن را تجربه می کنند توصیه می شود. این دارو نباید به بیماران مبتلا به بیماری قلبی یا فشار خون کنترل نشده داده شود. این دارو همچنین تراتوژن است، بنابراین افراد دارای توانایی باروری باید در مورد خطرات آن مشاوره شوند.
ساکسندا (لیراگلوتید). ساکسندا دارای فواید تنظیم کننده قند است، تخلیه معده را به تاخیر می اندازد و به درمان دیابت نوع 2 کمک می کند. با افزایش خطر پانکراتیت و بیماری کیسه صفرا مرتبط است.
کنتراو (نالترکسون - بوپروپیون ER). این پانل Contrave را برای بیمارانی که سعی در ترک سیگار همراه با بیماران مبتلا به افسردگی دارند توصیه می کند. این دارو نباید به بیماران مبتلا به اختلالات تشنج یا همراه با داروهای مخدر داده شود.
این پانل همچنین به دلیل اثربخشی محدود و نرخ بالای عوارض جانبی، بر ضد استفاده از اورلیستات برای چاقی توصیه کرد. هیدروژل سوپرجاذب خوراکی Gelesis100 فقط برای استفاده در آزمایشات بالینی توصیه می شود.
در نهایت، این پانل استفاده از فنترمین یا دی اتیل پروپیون را با تغییر سبک زندگی به جای تغییر سبک زندگی به تنهایی تشویق کرد.
دکتر جرجی مورنو، یک متخصص داخلی پزشکی ییل، یک پزشک متخصص چاقی دارای گواهی هیئت مدیره و یک استادیار در دانشکده پزشکی ییل، به Healthline گفت می‌گوید: این راهنما عالی است و یک بررسی جامع از شواهدی را ارائه می‌کند که از استفاده از داروهای ضد چاقی در بزرگسالان مبتلا به چاقی یا اضافه وزن همراه با عوارض مرتبط با وزن در بزرگسالانی که رژیم غذایی و ورزش در کاهش وزن آنها مؤثر نبوده است، حمایت می‌ کند.
نرخ چاقی در حال افزایش است
نرخ چاقی در ایالات متحده طی چند دهه گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است - از 30.5٪ در سال 2009-2000 به 41.9٪ در سال های 2019-2020.
چاقی کودکان از 6.2 درصد در سال 1976 تا 1980 به 33 درصد در سال 2017 تا 2018 افزایش یافته است.
چاقی با شرایط سلامتی مختلفی از جمله بیماری قلبی، سکته مغزی، دیابت نوع 2، آپنه خواب، آرتروز و سرطان مرتبط است.
به گفته مورنو، درمان چاقی یک اثر آبشاری دارد، زیرا کنترل گلوکز، سطح کلسترول و فشار خون را نیز بهبود می‌ بخشد.
مورتون گفت: "اگر چاقی را در این کشور درمان کنید، اکثریت قریب به اتفاق بار بیماری را درمان خواهید کرد."
طبق این راهنما، داروهای سبک زندگی برای برنامه‌های درمان چاقی بسیار مهم هستند، با این حال، بدون دارو، اغلب در دستیابی به اهداف مدیریت وزن در بلندمدت به بیماران کمک نمی‌ کنند.
به گفته مورتون، افراد در رژیم غذایی نسبت به زمانی که رژیم ندارند کالری کمتری می سوزانند.
مورتون گفت: "همه اینها بر این واقعیت تأکید می کند که بدن شما می خواهد وزن خود را حفظ کند و آن را رها نمی کند - به همین دلیل است که شما به مداخلات متابولیک مانند این داروها نیاز دارید."

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

موانع داروهای کاهش وزن

درمان‌های دارویی برای مدیریت طولانی‌مدت وزن تأیید شده‌اند، با این حال، بسیاری از پزشکان آنها را تجویز نمی‌ کنند زیرا با داروها آشنا نیستند، نمی‌ توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند یا داروها تحت پوشش برنامه‌های بیمه سلامت بیمار نیستند.
نویسندگان امیدوارند که راهنمای جدید آگاهی را در مورد داروهای کاهش وزن تجویزی که برای چاقی تایید شده اند گسترش دهد و پزشکان بیشتری را تشویق کند که از آنها در برنامه های درمان چاقی استفاده کنند.
اگر علاقه مند به مصرف داروهای تجویزی چاقی هستید، مورتون توصیه می کند با دکتری صحبت کنید که می تواند به شما کمک کند خطرات و مزایای آن را بسنجید و سایر مداخلات مانند جراحی چاقی را ارزیابی کنید که ممکن است برای شما بهترین کار را داشته باشد.
مورنو می‌ گوید: « تصمیم ‌گیری اینکه کدام دارو برای بیمار بهترین است به عوامل متعددی از جمله شرایط مرتبط با وزن، سابقه پزشکی قبلی بیمار و ترجیح بیمار بستگی دارد.
نکته پایان
راهنمای جدید انجمن گوارش آمریکا توصیه می ‌کند که افراد چاق علاوه بر تغییرات سبک زندگی مانند ورزش و رژیم غذایی، از داروهای کاهش وزن برای دستیابی به اهداف کاهش وزن خود استفاده کنند. راهنمای جدید شامل اطلاعاتی در مورد ایمنی و اثربخشی داروهای متعدد مورد استفاده برای درمان چاقی است. نویسندگان امیدوارند این راهنما پزشکان بیشتری را تشویق کند که این داروها را هنگام درمان بیماران مبتلا به چاقی تجویز کنند.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search