پزشکی

در یائسگی علائم گرگرفتگی و تعریق شبانه 7 سال طول می کشد

زنی با علائم یائسگیعلائم وازوموتور یائسگی ( VMS ) می تواند زندگی زنان را برای مدت طولانی مختل کند. علائم یائسگی حداقل تا 7 سال در بسیاری از زنان وجود دارد. در حالی که تا 80 درصد از زنان علائم وازوموتور یائسگی مانند گرگرفتگی و تعریق شبانه در طول عبور از یائسگی تجربه می کنند تحقیقات جدید نشان می دهد این علائم ممکن است سالها باقی بماند.


در یک مطالعه منتشر شده در JAMA  داخلی بیش از نیمی از زنان علائم وازوموتور یائسگی  VMS را برای بیش از هفت سال در طول عبور از یائسگی تجربه کردند.
مدت زمان علائم وازوموتور یائسگی به طور قابل توجهی در میان گروه های قومی، متنوع و بر اساس مرحله پیشرفت یک زن از یائسگی است.
تجربیات فردی زنان در یائسگی به شدت می تواند متفاوت باشد اما این مطالعه می افزاید: تحقیقات نشان می دهد در باور پزشکان علائم بسیار مخرب تر و مداوم برای زنان است.
 دکتر JoAnn E مانسون استاد پزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد و رئیس بخش پزشکی پیشگیرانه در بریگهام و بیمارستان زنان در اجماع سنتی می گوید گرگرفتگی و تعریق شبانه تنها چند سال به طول می انجامد و تأثیر عمده ای بر کیفیت زندگی زنان نداشته است.
دکترنانسی E آویس نویسنده گفت در حالی که مطالعه ما به طور خاص برای کمک به زنان برای کاهش علائم وازوموتور یائسگی طراحی نشده بود ولی یافته های ما به پزشکان در درک اینکه علائم وازوموتور یائسگی می تواند برای مدت زمان طولانی دوام داشته باشد و شناسایی برخی از ویژگی های زنان، کمک خواهد کرد.

یائسگی یک تجربه متفاوت برای هر زن است

یک مطالعه از زنان با پیشینه های قومی مختلف در مرحله عبور از یائسگی انجام شد و داده ها بین فوریه 1996 و آوریل 2013 جمع آوری شد.
از نزدیک به 1500 زن با علائم وازوموتور یائسگی  مکرر ( تعریف شده برا علائمی که حداقل شش روز در دو هفته قبل رخ داده باشد ) محققان متوسط مجموع مدت زمان علائم وازوموتور یائسگی 7.4 سال تعیین کردند.
زنانی که یائسگی زود هنگام داشتند از وقتی اولین VMS مکرر  را داشتند طولانی ترین مدت زمان علائم وازوموتور یائسگی برای آنها در 11.8 سال بود آنها همچنین علائم وازوموتور یائسگی مکرر را بعد از دوره قاعدگی نهایی خود را برای حدود 9.4 سال داشتند.
زنانی که یائسگی تاخیری داشتند علائم وازوموتور یائسگی آنها در کوتاه ترین مدت زمان 3.4 سال پس از یک دوره نهایی قاعدگی بود.
در این مطالعه در میان گروه های قومی مشخص شده، زنان آمریکایی آفریقایی تبار طولانی ترین مدت زمان VMS 10.1 سال گزارش شده است.
در زنان اسپانیایی ( 8.9 سال ) و زنان سفید غیر اسپانیایی ( 6.5 سال ) گزارش شده است.
زنان ژاپنی و چینی کوتاه ترین طول مدت علائم یائسگی به طور متوسط 4.8 سال و 5.4 سال به ترتیب گزارش شده است.

آویس گفت: تعدادی از مطالعات مقطعی نشان داده است که زنان آفریقایی-آمریکایی احتمال گزارش گرگرفتگی بیشتر و زنان سفید پوست و زنان آسیایی کمتر احتمال گزارش گرگرفتگی دارند. ما واقعاً نمی دانیم چرا این تفاوت ها وجود دارد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

چه عواملی باعث گرگرفتگی می شود

عوامل محیطی خاص نیز برای نفوذ در مدت زمان VMS یک زن نشان داده شده است
مانسون گفت: تا چه حد علائم آزار دهنده کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار داده و نیز با عوامل روانی اجتماعی ارتباط دارند.
این عوامل عبارت از فشار مالی و سطح تحصیلات فردی می باشند.
درک استرس زیاد، حساسیت داشتن بیشتر به علائم، نشانه های افسردگی بیشتر، اضطراب و سن همه با طول مدت VMS ارتباط دارد

کاهش علائم وازوموتور یائسگی VMS برای همه زنان

تعدادی از گزینه های برای مدیریت علائم گذر از یائسگی مانند تغییرات ساده در شیوه زندگی تا مداخلات پزشکی وجود دارد.
برخی از زنان ممکن است فقط با اجتناب از غذاهای تند محرک، گرمای بدن خود را کنترل کنند در حالی که برخی دیگر ممکن است دارو را انتخاب کنند.
درمان جایگزینی هورمون (HRT)، درمانی است که در آن زنان مجدداً هورمون بدن که ساخته نمی شود را پر می کنند.
با این حال، HRT با خطر افزایش ابتلا به سرطان تخمدان ارتباط دارد لذا در هر نوع درمان برای علائم وازوموتور یائسگی، زنان باید با پزشک خود برای بهترین دوره درمانی مشورت کنند.

مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search