پزشکی

چرا قرمزی چشم اتفاق می افتد و چگونه آن را درمان کنیم؟

قرمزی چشمچشمان شما اغلب پنجره ای برای ضمیر شما هستند وقتی که عروق خونی در سطح چشم منبسط و یا گشاد شوند می تواند سبب قرمزی چشم شود. این زمانی که یک جسم خارجی و یا موادی به چشم شما وارد یا زمانی که عفونت در چشم ایجاد شود اتفاق می افتد قرمزی چشم معمولاً موقتی است و به سرعت پاک می شود.

در اینجا برخی از کارهایی که شما می توانید انجام دهید تا فرایند ساده تر شود آورده می شود.

راه حل های کوتاه مدت برای چشم های قرمز

درمان مناسب برای چشم های قرمز بستگی به علت خاص دارد. به طور کلی، یک یا بیشتر موارد زیر، ناراحتی ناشی از بسیاری از موارد چشم های قرمز را تسکین می دهد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

کمپرس گرم

یک حوله را در آب گرم خیس و روی خارج چشم بگذارید. منطقه اطراف چشم حساس است بنابراین درجه حرارت را در یک سطح معقول نگه دارید. به مدت 10 دقیقه حوله را روی چشم قرار دهید. گرما می تواند جریان خون به منطقه را افزایش دهد. همچنین می تواند سبب افزایش تولید روغن در پلک شما شود. این باعث می شود تا چشمان شما بیشتر روغن کاری شود.

کمپرس سرد

اگر کمپرس گرم موثر نیست شما می توانید رویکرد مخالف را انجام دهید. یک حوله را در آب سرد خیس کنید و آن را فشار دهید و بر روی چشم قرار دهید این ممکن است تسکین کوتاه مدت برای علائم قرمزی چشم را فراهم کند این می تواند هر تورم را از بین ببرد و هر خارش ناشی از التهاب را کاهش دهد. از افراط در دما در اطراف چشم جلوگیری کنید زیرا ممکن است مشکل را بدتر کند.

اشک مصنوعی

اشک در چشم به تمیز نگه داشتن آنها کمک می کند. در خشکی کوتاه مدت و یا طولانی مدت، اشک مصنوعی بدون نسخه ممکن است باعث سالم نگه داشتن چشمان شما شود. اگر اشک مصنوعی سرد توصیه می شود محلول را در یخچال قرار دهید.

راه حل بلند مدت برای چشم های قرمز

اگر شما به طور منظم تجربه قرمزی چشم یا تحریک چشم دارید ممکن است نیاز باشد تا به فکر رفع سریع آن باشید در اینجا چند تغییر در شیوه زندگی که ممکن است علائم را کاهش دهد آورده می شود. اگر مشکل همچنان ادامه دارد باید با دکتر خود صحبت کنید.

عامل تماس

اگر شما در حال تجربه قرمزی مزمن چشم هستید و لنزهای تماسی دارید مشکل ممکن است با عینک حل شود مواد پیدا شده در داخل لنز خاص می تواند احتمال عفونت یا التهاب را افزایش دهد. اگر شما به تازگی تغییر در لنز داشتید و یا اگر شما از همان نوع لنز برای مدتی استفاده می کنید و تجربه قرمزی چشم دارید از دکتر چشم خود کمک بگیرید.
محلول های تماسی که شما استفاده می کنید همچنین می تواند چشم های شما را تحت تاثیر قرار دهد. برخی از محلول های خاص با مواد معینی از لنز سازگار نیستند. اطمینان حاصل کنید که شما از بهترین محلول ها برای لنزهای تماس خود استفاده می کنید.
به رژیم غذایی خود توجه کنید
اگر آب کافی در بدن شما نباشد می تواند باعث قرمزی چشمان شما شود. به طور کلی، یک فرد در حدود 8 لیوان آب در روز برای حفظ تعادل مایعات مناسب نیاز دارد.
خوردن مقدار بیش از حد غذاهای التهابی ممکن است سبب قرمزی چشم شود. غذاهای فرآوری شده، محصولات لبنی و غذاهای آماده در مصرف بیش از اندازه می توانند سبب التهاب شوند. شما می توانید مقدار خوردن این مواد را محدود کنید همچنین خوردن یا اضافه کردن مواد غذایی ضد التهاب را در رژیم غذایی خود افزایش دهید.
تحقیقات نشان داده است که غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا 3 می تواند التهاب را کاهش دهد. این معمولاً در ماهی مانند ماهی آزاد، دانه ها و آجیل مانند بذر کتان یافت می شود. شما همچنین می توانید مکمل های حاوی امگا 3S را استفاده کنید.
از محیط اطراف خود آگاهی داشته باشید
محیط زیست همچنین می توانید چشم های شما را تحت تاثیر قرار دهد. اگر محیط شما به طور مداوم توسط مواد حساسیت زا، مانند گرده یا دود احاطه شده است آن ممکن است ریشه این مشکل باشد. هوای خشک، رطوبت و باد نیز می تواند باعث قرمزی چشم شود.

علت چشم های قرمز چیست؟

اگر چه دلایل بی شماری وجود دارد که چرا چشم شما ممکن است قرمز شود ولی رایج ترین آنها عبارتند از:

ورم ملتحمه ( چشم صورتی )

همانگونه که از نام چشم صورتی پیداست می تواند باعث التهاب در ناحیه اطراف چشم شود. شرایط بسیار مسری در سه شکل باکتریایی، ویروسی و آلرژی ظاهر می شود.
ورم ملتحمه باکتریایی معمولاً با یک آنتی بیوتیک تجویزی درمان می شود. ورم ملتحمه ویروسی را می توان با کمپرس سرد و اشک مصنوعی سرد ساکت کرد. علائم به طور کلی در کمتر از دو هفته از بین می رود.
ورم ملتحمه آلرژیک نیز از کمپرس سرد و اشک مصنوعی سرد بهره می برد. شما همچنین باید قطره آلرژی چشم خنک را در نظر بگیرند. دکتر شما می تواند به شناسایی منبع خاص التهاب و روش کاهش آن کمک کند.

آلرژن

بسیاری از مردم زمانی که در معرض گرده قرار گیرند سوزش چشم را تجربه می کنند. برای کاهش التهاب، در زمان بالاترین تعداد گرده در داخل منزل بمانید. این معمولاً در طول اواسط صبح و اوایل شب است. شما همچنین باید اقدامات احتیاطی را در زمان وزش باد انجام دهید. از محافظ چشم در خارج از منزل استفاده کنید.
قارچ یکی دیگر از حساسیت زاهای شایع است. اگر این مورد برای شما وجود دارد سطح رطوبت خانه خود را بین 30 و 50 درصد نگه دارید. اگر شما در یک آب و هوای مرطوب زندگی می کنید شما ممکن است به یک دستگاه رطوبت زا نیاز داشته باشید. مناطق پر رطوبت مانند زیرزمین و یا حمام را به طور منظم تمیز کنید تا آنها عاری از قارچ شود.
شوره حیوانات خانگی را می توان با برخی از استراتژی های عمومی کنترل کرد. در صورت امکان، حیوانات خانگی خود را در خارج نگه دارید. شما همچنین باید آنها را دور از چیزهایی که با چشم شما تماس دارد مانند بالش و تخت، نگه دارید. از مالیدن چشم خود را پس از دست زدن به حیوان خانگی خوداری کنید و دست خود را پس از هر تماس بشویید.

بلفاریت

بلفاریت یک اختلال التهابی شایع چشم است که باعث قرمزی در ناحیه اطراف چشم است. همچنین می تواند باعث:
خارش
سوزش
پوسته پوسته شدن
دلمه بستن
شواهدی که نشان دهد آنتی بیوتیک در برابر بلفاریت موثر باشد وجود ندارد. برای تمیز نگه داشتن پلک از کمپرس گرم استفاده کنید.

خونریزی زیر ملتحمه

نوع نادرتر از قرمزی چشم، یک پچ خونی رنگ نمایشی بر روی چشم است. این لکه ها معمولاً شبیه کبودی ایجاد شده روی پوست است آن ممکن است پس از یک ضربه دست و یا حتی سرفه یا عطسه رخ دهد. فشار خون بالا و استفاده از رقیق کننده های خون شانس خونریزی را افزایش می دهد.
به طور کلی این در مدت دو هفته بدون درمان پاک می شود. اگر شما هر گونه درد و ناراحتی مداوم دارید با پزشک مشورت کنید.

چه هنگامی باید به یک دکتر مراجعه کنید؟

شما باید یک دکتر را ببینید اگر:
کاهش در بینایی داشته باشید.
احساس درد قابل توجه داشته باشید.
به تازگی تجربه ضربه به سر داشته باشید.
یک آسیب شیمیایی باشد.
یک عمل جراحی اخیر چشم داشته اید.
دارای سابقه درد شدید باشید.
دکتر شما از طریق پرسیدن یک لیست از سوالات برای تشخیص نشانه های شما استفاده می کند. این سوالات عبارتند از:
چه چیزی روی بینایی شما تاثیر می گذارد؟
آیا چشم شما تولید اشک و ترشحات دارد؟
آیا درد چشم دارید؟
آیا شما نسبت به نور حساس هستید و آیا شما هاله رنگی می بینید؟
ایا تاریخچه آسیب لنزتماسی، شیمیایی و یا فیزیکی داشته اید؟
تاریخچه پزشکی چشم شما چگونه است؟

چشم انداز قرمزی چشم

در اغلب موارد، شرایطی که باعث قرمزی جدی چشم نباشد بدون درمان پزشکی بهبود می یابد داروهای خانگی، مانند کمپرس و اشک مصنوعی، می تواند به تسکین هر گونه علائم شما کمک کند اگر این علائم باقی بماند و یا شامل درد یا کاهش بینایی شود شما باید به دنبال مراقبت فوری پزشکی باشید.

مطالب مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search