10 راه طبیعی برای غلبه بر اضطراب

راههای طبیعی دمان اضطراببرآورد شده 1 نفر از هر 10 آمریکایی در حال مصرف داروهای ضد افسردگی است اما تحقیقات نشان می دهد که این داروها می توانند عوارض جانبی تند و زننده مانند لرزش، سردرد، سوء هاضمه، استفراغ و حتی بی خوابی داشته باشند.

اضطراب یک همدم ثابت است که همه چیز را فاجعه بار می کند و حتی کوچکترین نگرانی ها را غیر قابل تحمل می کند. چه موقع اتفاقی می افتد وقتی که یک رویداد یا ترومای بزرگ رخ دهد؟ باید یاد بگیرید که چگونه سطوح اضطراب را مدیریت کنید. برای اجتناب از تمام عوارض جانبی این ده درمان خانگی را برای افسردگی و اضطراب امتحان کنید.

6 غذاهایی که موجب تقویت خلق شما می شود

1. امگا 3

امگا 3 با حفظ سلول های مغز شما در یک موقعیت سالم کمک می کند تا در برابر افسردگی و اضطراب محافظت کنید. منابع امگا 3 عبارتند از ماهی مانند ماهی سالمون، ماهی تن یا مکمل ماهی می باشد. اگر شما غذاهای گیاهی را ترجیح می دهید می توانید گردو یا دانه کتان را بخورید.

2. مخمر سنت جان

داروهای ضد افسردگی طبیعی برای سن بالا بسیار مفید است. با افزایش سطح سروتونین در بدن، در برابر افسردگی کمک می کند. در مصرف آن احتیاط کنید و با با دکتر خود مشورت نمایید.

بیشتر بدانید: چگونه مخمر سنت جان با افسردگی مبارزه می کند

3. زعفران

زعفران همانند مواد داروی محبوب Prozac کار می کند و دارای مزایای دیگری نیز برای سلامتی است هشدار: در اینجا شما باید کمی تحقیق انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که شما در حال خرید زعفران واقعی هستید.

4. زردچوبه

این ادویه با افزایش سطح سروتونین و دوپامین در بدن باعث کاهش افسردگی می شود. این همانند Prozac است و می تواند در هر ترکیب یا مقدار استفاده شود. همچنین می تواند در بسیاری از راه های دیگر مفید باشد.

5. ویتامین های B

به ویژه ویتامین B6 و B12 بر سطح خلقی و استرس تاثیر می گذارد. ویتامین های B عمدتاً در محصولات حیوانی موجود می باشند. مکمل ها نیز انتخاب خوبی هستند.

6. منیزیم

این ماده معدنی ماهیچه های شما را شل کرده و هورمون استرس کورتیزول را کاهش می دهد. اسفناج و دیگر سبزیجات برگدار منبع خوبی از منیزیم هستند.

بیشتر بخوانید: 10 غذای غنی از منیزیم که فوق العاده سالم هستند

4 فعالیتی که موجب آرامش ذهن شما می شود

1. ورزش

فقط 30 دقیقه 3 بار در هفته به اندازه کافی برای ایجاد یک تفاوت بزرگ در زندگی شما کافی است. انجام این کار خارج از منافع اضافی مانند ایجاد خلق و خو، تاثیر بر ویتامین D را فراهم می کند.

2. نور خورشید

خورشید ویتامین D را که تأثیر زیادی بر خلق و خوی شما دارد فراهم می کند و اگر کمبود داشته باشید منجر به افسردگی می شود. سعی کنید 15 دقیقه در برابر نور خورشید باقی بمانید. خوردن مکمل ها و انجام نور درمانی نیز کمک می کند.

3. مراقبه

یک روش بسیار موثر برای کاهش استرس و اضطراب است. مدیتیشن ذهنی کمک می کند تا به آرامش ذهن در خارج از افکار منفی برسید.

4. تمرین تنفس

تمرینات تنفس عمیق که در آن شما عمداً نفس های طولانی، آهسته و عمیق میگیرید اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد.

  تبليغات

دکتر فتحی
نويسنده: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود.سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید.

برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.

جهت درخواست رژیم غذایی کلیک کنید.


نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com