درمان های خانگی

درمان پروستات - درمان خانگی پروستات

پروستات یک غده ی گردوی شکل است که در اطراف یورترا (لوله ای که ادرار از آن خارج می شود) قرار می گیرد. پروستات بخشی از سیستم تولید مثل مردان است. غده پروستات به عنوان یک عملکرد باروری عمل می کند زیرا آن مایع منی ترشح می کند که به تغذیه و انتقال اسپرم از بیضه ها منجر می شود.. یکی از کارهای اصلی آن، همراه با ارگان های دیگر، افزودن مایع به اسپرم است.

این مایع است که اسپرم را حمل می کند. غده پروستات شروع به رشد می کند و دارای دو مرحله اصلی رشد است. این در طول سال های نوجوانی دو برابر می شود و بعد از 25 سالگی در طول بقیه عمر انسان دوباره رشد می کند. پروستات بیش از حد بزرگ شده باعث ایجاد یک بیماری شناخته شده به نام هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) می شود. در نهایت، پروستات بزرگ شده می تواند بر روی یورترا فشار وارد کند و جریان ادرار را از مثانه محدود کند. این منجر به مشکلاتی مانند:
تکرر ادرار
مشکل در خارج کردن ادرار
نشت ادرار
عفونت های دستگاه ادراری
مشکل در شروع ادرار کردن
جریان ادرار ضعیف
ناتوانی در ادرار کردن
چکه کردن ادرار در پایان ادرار کردن
تخلیه ناقص مثانه
بی اختیاری ادرار
ادرار مکرر در شب
درد با ادرار کردن
کمتر از نیمی از مردان مبتلا به BPH علائم دارند.
درمان های طبیعی شیوه زندگی شناخت علل خطرات غذاها ممکن است به درمان طبیعی پروستات کمک کنند پروستات بزرگ یا بزرگ شدن پروستات خوش خیم زمانی اتفاق می افتد که سلول های پروستات غیر طبیعی تقسیم و ضرب می شوند و باعث افزایش اندام در اندازه می شود. بزرگ شدن پروستات خوش خیم یا BPE نیز معمولاً به نام هیپرپلازی خوش خیم پروستات یا BPH نامیده می شود. پروستات بزرگ شده می تواند نشانه های ناخوشایند و ناراحت کننده ای، اغلب مشکلات ادراری و جنسی را ایجاد کند.
این مشکلات ممکن است کیفیت کلی زندگی یک فرد را کاهش دهد. با این حال، BPH با سرطان ارتباط ندارد و معمولاً یک تهدید جدی برای سلامتی نیست.
گزینه های مختلف درمان شامل طیف گسترده ای از درمان های طبیعی و تغییر سبک زندگی است که ممکن است به کاهش علائم BPH کمک کند.

علل پروستات بزرگ شده چیست؟

غده پروستات، که معمولاً در حدود اندازه و شکل گردو است در اطراف مجرای بین استخوان شکم و راست روده، زیر مثانه قرار می گیرد. در مراحل اولیه بزرگ شدن پروستات، عضله مثانه ضخیم تر می شود و از طریق مجرای تنگ شده ادرار با قدرت بیشتری درگیر می شود. در نتیجه، عضله مثانه ممکن است حساس تر شود و باعث ایجاد نیاز به ادرار بیشتر و ناگهانی می شود.
پروستات به دلیل افزایش تعداد سلولها (هیپرپلازی) افزایش می یابد. با این حال، دلیلی دقیق برای این افزایش ناشناخته است. ممکن است عوامل مختلفی شامل آندروژن ها (هورمون های مردانه)، استروژن ها و عوامل رشد و سایر راه های سیگنالینگ سلولی (ارتباط سلول به سلول) درگیر شوند.
همانطور که پروستات بزرگتر می شود و مجرای ادرار به شدت فشرده می شود مثانه ممکن است قادر به تخلیه کامل نباشد. در بعضی موارد انسداد از بزرگ شدن پروستات ممکن است منجر به رکود و ته نشینی ادرار شود که به نوبه خود باعث عفونت مجاری ادراری، سنگ های مثانه، دیورتیکولای مثانه می شود و به تدریج سبب آسیب مثانه یا کلیه می شود . همچنین ممکن است باعث ناتوانی ناگهانی ادرار شود (احتباس حاد ادراری) - یک اورژانس دردناک پزشکی که نیاز به تخلیه اورژانسی دارد.
BPH ممکن است مربوط به تغییرات هورمونی باشد که با سن رخ می دهد.
در اکثریت قریب به اتفاق، BPH idiopathic است به این معنی که علت شناخته شده ای ندارد. پزشکان و محققان هنوز سعی دارند دقیقاً مشخص کنند که چگونه و به چه علت برخی از سلولهای پروستات شروع به تقسیم غیر طبیعی می کنند.
اما اغلب موارد BPH در مردان حداقل 40 ساله، بیشتر از 50 سالگی و بیشتر است. بنابراین بیشتر مطالعات نشان می دهد که BPH مربوط به تغییرات هورمونی است بویژه آنهایی که به طور طبیعی با سن رخ می دهند.
همانطور که مردان رشد می کنند سطح هورمون آنها، به خصوص سطوح تستوسترون، استروژن و یک محصول جانبی تستوسترون به نام دی هیدروتستوسترون (DHT) تغییر می کند.
چند مطالعه نشان داده است که تغییرات در تعادل این هورمون ها ممکن است سبب رشد و تقسیم برخی از سلول های پروستات به طور غیر طبیعی شود.
خطر برای پروستات بزرگ شده
عوامل خطر بالقوه پروستات بزرگ شده عبارتند از:
سن
دیابت
چاقی
سابقه خانوادگی BPH
بیماری قلبی
میراث آسیایی یا نژاد
اکثر مردان 50 درصد احتمال ابتلا به BPH را در سن 60 سالگی دارند و احتمال 90 درصد آنها در سن 85 سالگی است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

تشخیص پروستات بزرگ شده

پزشک شما با درخواست سوالات دقیق در مورد علائم شما و انجام معاینه فیزیکی شروع خواهد کرد. این آزمایش اولیه احتمالاً شامل موارد زیر است:
در معاینه رکتال دکتر یک انگشت را به راست روده وارد می کند تا پروستات شما را برای بزرگ شدن بررسی کند.
آزمایش ادرار. تجزیه و تحلیل یک نمونه از ادرار شما می تواند به جلوگیری از عفونت و یا شرایط دیگر است که می تواند نشانه های مشابه باشد کمک کند.
آزمایش خون. نتایج می تواند مشکلات کلیوی را نشان دهد.
آزمون خونی آنتی ژن پروستات (PSA .(PSA ماده ای است که در پروستات تولید می شود. در صورت افزایش پروستات، سطح PSA افزایش می یابد. با این حال، سطح PSA بالا نیز می تواند به دلیل روش های اخیر، عفونت، جراحی یا سرطان پروستات باشد.
پس از آن، پزشک ممکن است تستهای اضافی را برای کمک به تایید یک پروستات بزرگ و رد کردن شرایط دیگر توصیه کند. این آزمایشها عبارتند از:
تست جریان ادرار. شما در ظرفی متصل به یک ماشین که میزان قدرت و مقدار جریان ادرار را اندازه گیری می کند ادرار می کنید. نتایج آزمایش ها در صورت بهبود وضعیت یا وضعیت بدتر، در طول زمان تعیین می شود.
آزمون حجم باقی مانده Postvoid. این تست اندازه گیری می کند که آیا می توانید مثانه را به طور کامل خالی کنید. آزمایش می تواند با استفاده از سونوگرافی و یا با قرار دادن یک کاتتر در مثانه شما پس از ادرار کردن برای اندازه گیری میزان ادرار در مثانه انجام می شود.
دفتر خاطرات 24 ساعته. ضبط فرکانس و مقدار ادرار ممکن است به خصوص مفید باشد اگر بیش از یک سوم از خروجی ادراری روزانه شما در شب اتفاق بیفتد.
اگر وضعیت شما پیچیده تر باشد پزشک ممکن است توصیه کند:
سونوگرافی ترانسکتال یک پروب اولتراسوند برای اندازه گیری و ارزیابی پروستات در رکتوم وارد می شود.
بیوپسی پروستات. سوزن با راهنماهای سونوگرافی Transrectal مورد استفاده برای نمونه برداری از بافت (بیوپسی) پروستات است. بررسی بافت می تواند به پزشک شما کمک کند تا سرطان پروستات را تشخیص دهد یا آن را رد کند.
Urodynamic و مطالعات جریان فشار. یک کاتتر از طریق مجرای ادرار به داخل مثانه رانده می شود. آب و یا کمتر شایع هوا - به آرامی به مثانه شما تزریق می شود. سپس دکتر شما می تواند فشار مثانه را اندازه گیری و تعیین کنید که عضلات مثانه چه کار می کنند. این مطالعات معمولا فقط در مردان مبتلا به مشکلات عصبی مشکوک و در مردان مبتلا به پروستات روش قدیمی که هنوز هم علائم دارند.
سیستوسکوپی یک دستگاه روشن و انعطاف پذیر (سینوسکوپ) به داخل مجرای ادرار وارد می شود به پزشک اجازه می دهد داخل مجرای ادرار و مثانه شما را ببینید. قبل از این آزمون یک بیهوشی موضعی داده می شود.

درمان پروستات بزرگ شده

طیف گسترده ای از درمان ها برای پروستات بزرگ شده، از جمله دارو، درمان های مهاجم و جراحی، در دسترس است. بهترین انتخاب درمان برای شما بستگی دارد به چندین عامل، از جمله:
اندازه پروستات شما
سن شما
سلامت عمومی شما
میزان ناراحتی یا رنجی که شما در حال تجربه آن هستید
اگر علائم شما قابل تحمل باشد ممکن است تصمیم بگیرید که درمان را به تعویق بیندازید و به سادگی علائم خود را کنترل کنید. برای برخی از مردان، علائم می توانند بدون درمان کاهش یابد.
برای پروستات بزرگ شده چند گزینه درمان وجود دارد. شما می توانید مسدود کننده های - آلفا مانند ترازوسین (Hytrin) یا تامسولوسین (Flomax) را برای کمک به استراحت عضلات پروستات و مثانه استفاده کنید.
شما همچنین می توانید دوتاستراید (Avodart) یا فیناستراید (Proscar)، نوع دیگری از دارو برای کاهش علائم BPH را مصرف کنید. این دارو هورمون هایی را که سبب رشد پروستات می شود مسدود می کند.
.Tadalafil (Cialis) مطالعات نشان می دهد این دارو، که اغلب برای درمان اختلال نعوظ استفاده می شود همچنین می تواند افزایش پروستات را درمان کند.
همچنین ترکیبات این دو نوع دارو ممکن است توصیه شود. پزشک شما همچنین ممکن است جراحی را برای حذف بافت پروستات اضافی توصیه کند. یک روش جراحی رایج برای BPH به عنوان برداشتن پروستات از راه پیشابراه (TURP) شناخته می شود.
همچنین داروهای طبیعی وجود دارد که ممکن است برای مبارزه با علائم بزرگی پروستات کار کنند. با این حال، شواهد قابل بحث است که آیا این درمان ها در واقع کار می کنند. انجمن اورولوژی آمریکا در حال حاضر هیچ درمان گیاهی برای مدیریت BPH را توصیه نمی کند.
اگر می خواهید هر یک از این داروهای طبیعی را امتحان کنید ابتدا با پزشک خود صحبت کنید. برخی از درمان های گیاهی می توانند با داروهای تجویزی ارتباط برقرار کنند. اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) کیفیت یا خلوص مکمل های گیاهی را تنظیم نمی کند. این به این معنی است که کمبود مواد ثابت وجود دارد.

درمان های طبیعی برای پروستات بزرگ شده
راهنمایی های شیوه زندگی برای مدیریت BPH
چه غذاهایی برای پروستات بزرگ شده مناسب است؟
درمان آیورودا برای بزرگ شدن پروستات
درمان جراحی یا حداقل تهاجمی
سرطان پروستات
درمان های خانگی برای سرطان پروستات

درمان های طبیعی برای پروستات بزرگ شده

اداره غذا و داروی آمریکا هیچ یک از داروهای گیاهی را برای درمان پروستات بزرگ شده تایید نکرده است.
مطالعات در مورد درمان های گیاهی به عنوان درمان برای پروستات بزرگ شده نتایج مختلفی داشته اند. یک مطالعه نشان داد که عصاره پالمتو همانند فیناستراید در کاهش علائم BPH موثر است هرچند حجم پروستات کاهش نمی یابد. اما یک مطالعه کنترل شده با دارونما پس از آن هیچ شواهدی دریافت نکرد که پالمیتو بهتر از پلاسبو است.
دیگر درمان های گیاهی - از جمله عصاره های بتا سیتواسترول، پیجوم و علف چاودار - به عنوان مفید برای کاهش علائم بزرگ شده پروستات پیشنهاد شده است. اما اثربخشی ایمنی و طولانی مدت این درمان ها ثابت نشده است.
اگر هر گونه داروهای گیاهی را مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید. برخی از محصولات گیاهی ممکن است خطر خونریزی یا دخالت در سایر داروهایی که مصرف می کنید را افزایش دهند.

درمان های خانگی برای پروستات بزرگ شده عبارتند از:

1. پیجوم (عصاره آلوی آفریقایی)

Pygeum نیز نشان داده شده است که حاوی طیف گسترده ای از اسیدهای چرب، الکل ها و استرول ها مانند بتا سیتوستول است که اثر آنتی اکسیدان و ضد التهاب بر روی دستگاه ادراری است.
مطالعات اندکی نشان می دهد که مصرف روزانه 100 تا 200 میلی گرم عصاره ی پیجوم و یا تقسیم این دو به دو دوز 50 میلی گرم دو بار در روز ممکن است به کاهش علائم BPH کمک کند.

2. ساوپالمتو

Saw palmetto در اغلب مطالعات یکی از محبوب ترین مکمل های گیاهی است که برای درمان BPH استفاده می شود.
مطالعات متعددی ارتباط با ساوپالمتو علائم BPH را کاهش داده است. این به احتمال زیاد به این دلیل است که تولید تستوسترون را مهار می کند و اندازه عضله داخلی پروستات را کاهش می دهد.
با این حال، مطالعات دیگر قادر به تعیین اینکه آیا استفاده از مصرف مکمل پالمتو در مقایسه با پلاسبو موجب بروز علائم BPH می شود یا خیر نیست.

3. قرص (Zi-Shen (ZSP 

قرص (Zi-Shen (ZSP شامل مخلوطی از سه گیاه، از جمله دارچین چینی است.
این فرمول از طب سنتی چینی است که به قرن 13 اضافه شده است. محققان نشان داده اند که موش ها با توجه به فرمول Zi-Shen میزان BPH را کاهش می دهند.
تحقیقات بیشتری در مورد انسان برای تعیین اینکه آیا آن موثر است مورد نیاز است.

4. Cernilton

برخی از افراد از مکمل های گیاهی ساخته شده از گرده چاودار برای درمان علائم BPH استفاده می کنند. این علائم سخت ممکن است شامل عدم توانایی کامل مثانه و نیاز به دفع ادرار در شب باشد.
تحت نام تجاری Cernilton، گرده چاودار در فرمول چندین مکمل دارویی ثبت شده که جهت کاهش علائم BPH قرار دارد استفاده می شود.
علیرغم محبوبیت آن، هرنلتن هرگز بر روی علائم BPH در هر مقیاس علمی تحقیق نکرده است. با این حال، برخی از آنها نشان می دهد که ممکن است به کاهش حجم کلی پروستات کمک کند.
برای تعیین این که آیا این کار را می کند یا نه، تحقیقات بیشتری لازم است.

5. (Orbignya speciosa (babass

باباسو یا Orbignya speciosa گونه ای از درخت نخل است که بومی برزیل است. چندین قبیله و جوامع بومی برزیل از هسته زمینی یا خشک از درخت برای درمان علائم و شرایط تناسلی استفاده می کنند.
همچنین نشان داده شده است که روغن از دانه های بابسو مانع تولید تستوسترون می شود در حالی که بخش های دیگر دانه حاوی ترکیبات با خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است.

6. خار گزنه

خار گزنه حاوی ترکیبات آنتی اکسیدان و ضد التهابی مشابه آن ها است که در ترکیب با پیجوم و ساوپالمیتو دیده می شود.
ریشه گزنه گاهی اوقات با ترکیبی از ساوپالمیتو استفاده می شود. با این حال، تحقیق بیشتری لازم است تا تعیین کند که آیا آن موثر است.
برگ گزنه (1 قاشق چای خوری) را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید. برای حدود 10 دقیقه خیس بخورد سپس آن را فشار دهید. توصیه می شود که این چای 2 تا 3 بار در روز مصرف کنید.
متناوباً، شما همچنین می توانید از یک مکمل گوشت گزنه استفاده کنید. مقدار مناسب 300 میلی گرم در روز است. شما باید برای دریافت دوز مناسب برای وضعیت خود با دکتر خود مشورت کنید.

7. Cucurbita pepo (دانه کدو تنبل)

دانه های کدو حاوی بتا سیتوستول، ترکیبی شبیه به کلسترول و در برخی از گیاهان یافت می شود. مطالعات مقدماتی نشان داده است که بتا سیتوسترول ممکن است جریان ادرار را بهبود بخشد و میزان ادرار را در مثانه پس از ادرار کاهش دهد.
برخی مطالعات توصیه می کنند 10 گرم عصاره دانه کدو در روز برای علائم BPH مصرف کنند.

8. لیکوپن

لیکوپن یک رنگدانه طبیعی است که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات یافت می شود. یک مطالعه نشان داد که ممکن است پیشرفت BPH را اهسته نماید.
گوجه فرنگی غنی ترین منبع لیکوپن در دسترس اکثر مردم است. اما چند میوه و سبزیجات حاوی مقادیر پایین این آنتی اکسیدان است.
معمولا میوه یا سبزیجات به رنگ صورتی یا قرمز عمیق تر است و محتوای لیکوپن بالاتر دارند.
سایر منابع لیکوپن عبارتند از:
پاپایا
گریپ فروت صورتی
هندوانه
گوآوا
هویج
فلفل قرمز
زردآلو
کلم قرمز

9. روی

قرص های روی ممکن است یک درمان طبیعی برای پروستات بزرگ باشد
مکمل روی ممکن است به کاهش علائم ادراری که به پروستات بزرگ شده مرتبط است کمک کند.
کمبود روی مزمن نشان داده است که احتمال بالقوه بروز BPH افزایش می یابد. مصرف مکمل روی یا افزایش رژیم غذایی روی باعث کاهش علائم ادراری در ارتباط با پروستات بزرگ می شود.
روی موجود در مرغ، غذاهای دریایی و چند نوع دانه و آجیل مانند کنجد و کدو تنبل است.

10. چای سبز

چای سبز دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان ها است که به نام کاتچین ها نشان داده شده است که سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و به طور بالقوه پیشرفت سرطان پروستات را کند می کند.
مهم است که در نظر داشته باشید که چای سبز حاوی کافئین است. کافئین می تواند مثانه را تحریک کند و ناخودآگاه میل به ادرار کند.

11. حمام آب گرم

حمام گرم یک درمان خانگی خوب و موثر برای التهاب پروستات یا بزرگ شدن پروستات است. می توانید در حمام آب گرم برای نیم ساعت با سطح آب تا کمر قرار دهید. حمام گرم باعث کاهش درد و التهاب می شود. این همچنین باکتری ها باعث بروز مشکلاتی هستند را می کشد.

12. ریحان

همه ما از خواص دارویی گیاه ریحان آگاهیم. مطالعات نشان داده است که مصرف ریحان باعث کاهش علائم پروستات با درمان پروستات بزرگ شده است. مصرف ریحان همچنین با سرطان پروستات و مشکلات تومور مبارزه می کند. ریحان دارای خواص ضد التهابی است که باعث کاهش التهاب می شود. شما می توانید 1-2 قاشق چای خوری عصاره ریحان را روزانه مصرف یا آن را به دستور العمل های خود به عنوان برگ یا در فرم پودر اضافه کنید.

 

13. دانه های هندوانه

دانه های هندوانه برای پروستاتیت خوب هستند. آنها حاوی آنتی اکسیدان ها هستند که سموم بدن شما، دستگاه ادراری، مثانه را پاک می کنند و در درمان مشکلات پروستاتیت کمک می کنند. شما می توانید دانه های هندوانه را بخورید یا آنها را در آب جوش کنید. این آب را روزانه 9 تا 10 روز بخورید. دانه های هندوانه نیز خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهند.

14. دانه های کنجد:

دانه کنجد برای سلامت پروستات بسیار مفید است. مصرف دانه های کنجد در رژیم غذایی طبیعی شما یکی از بهترین داروهای خانگی برای پیشگیری از سرطان پروستات است. شما می توانید دانه های کنجد را به مدت یک شب خیس کنید و سپس آنها را برای چند دقیقه در صبح بجوید.

15. آب هویج

مطالعات نشان داده است که آب هویج برای مبارزه با مشکلات پروستات مانند پروستاتیت و سرطان پروستات مفید است. شما می توانید یک لیوان آب هویج تازه را روزانه بخورید تا از مشکلات کم کنید. ترکیب آب هویج با سایر آبمیوه های سالم مانند اسفناج یا آب گوجه فرنگی برای به دست آوردن یک لیوان سلامت خوب است.

16. Goldenseal

گلدنسیل یک گیاه محبوب ایالات متحده است که دارای خواص دارویی متعددی است. همچنین در درمان پروستاتیت حاد و عفونت پروستات مورد استفاده قرار می گیرد. آن دارای خواص آنتی بیوتیک است که باکتری هایی را که باعث بروز اختلالات پروستات می شوند حذف می کند. همچنین در کوچک کردن پروستات بزرگ کمک می کند. خواص دیورتیک نیز باعث راحت کردن مشکل ادراری می شود.

17. آووکادوها

آووکادو یک درمان بزرگ طبیعی برای پروستات بزرگ است. چرا؟ از آنجا که آنها از بتا سیتوستولر غنی هستند. این یک ماده کلسترول مانند است که با التهاب مبارزه می کند و باعث می شود تا پروستات شما کوچک شود. این ماده لنفوسیت ها را افزایش می دهد و اثر سلول های کشنده طبیعی را افزایش می دهد.
مطالعات متعددی از مواد ضد التهابی در آوکادو حمایت می کنند. یک آزمایش دو سو کور از 519 مرد که بتا- سیتسترول را دریافت کرد جریان ادرار را بهبود بخشید. یکی دیگر از بررسی های سیستماتیک ادعا می کند که آوکادو حاوی کاروتنوئیدهای زیست فعال است. این مواد با بتا سیتوستولول برای مبارزه با سلولهای سرطانی که پروستات را بزرگ می کنند، عمل می کنند.
خوردن به طور مرتب آووکادو، این سوپر غذای غنی از مواد مغذی جریان ادرار را بهبود می بخشد و می تواند سیستم ایمنی بدن شما را افزایش دهد.

18. سرکه سیب

سرکه سیب خام، به کاهش غده پروستات متورم کمک می کند همچنین، آن به کاهش وزن کمک می کند تا از عوارض پروستات بزرگ مانند UTIs جلوگیری کند. شما به سادگی 1-2 قاشق غذاخوری سرکه سیب خام یا فیلتر نشده را یک قاشق غذاخوری عسل در یک لیوان آب گرم مخلوط نمایید. این را حداقل دو بار در روز بنوشید گزینه دیگر، حدود 1 فنجان سرکه سیب، وان حمام آب خنک اضافه کنید و در حدود 10 دقیقه در ان خیس بمانید.

19. سبزیجات

خوردن سبزیجات بیشتر می تواند خطر ابتلا به BPH را کاهش دهد. سبزیجات برگ سبز به ویژه مهم هستند زیرا آنها در آنتی اکسیدان ها غنی هستند. سبزیجات کریستالی مانند بروکلی نیز خطر ابتلا به مشکلات پروستات از جمله BPH و سرطان پروستات را کاهش می دهد.
افرادی که پیاز و سیر را به طور منظم می خورند نیز ممکن است از خطر کمتر BPH بهره مند شوند. پیاز و سیر اغلب در طب طبیعی برای مبارزه با عفونت استفاده می شود و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

20. شیرین بیان

این گیاه شامل ترکیباتی است که ممکن است از تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون (DHT)، هورمون مردانه ای که نقش مهمی در رشد و افزایش پروستات دارد جلوگیری کند.

21. شبدر قرمز

شبدر قرمز یکی از غنی ترین منابع ایزوفلاون ها است و بر این باورند که رشد BPH را محدود می کند.

22. Swedish Flower Pollen

گرده گل گل سوئدی موجب جریان ادرار سالم می شود و به حفظ عملکرد طبیعی سلول های پروستات کمک می کند.

23. کران بری

زغال اخته غنی از آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیبات طبیعی هستند که در درمان اختلالات دستگاه ادراری مانند پروستاتیت بسیار موثر هستند. Cranberries نیز در سرطان پروستات موثر هستند و از این رو آنها را می توان به عنوان یکی از درمان های مؤثر در خانه برای اختلالات پروستات است.
آب کران بری برای اختلالات پروستات
همه ممکن است طعم کران بری را دوست نداشته باشند و آب حتی سخت تر است اما مزایای سلامتی آن قطعاً شما را به نوشیدن آن وادار می کند. برای پروستاتیت خفیف، شما ممکن است کران بری بخورید اما در صورتی که علائم بسیار قوی است شما باید یک بطری آب زغال اخته خریداری کنید. اما اطمینان حاصل کنید که آن را در فرم رقیق بنوشید یک قاشق غذاخوری زنجبیل را به شیشه اضافه کنید. یک یا دو فنجان در روز می تواند علائم پروستاتیت را کاهش دهد و از این میوه به عنوان یکی از داروهای خانگی برای اختلالات پروستات استفاده می کند.

24. پاپایا

پاپایا یک منبع غنی از لیکوپن بیوفلاونوئید است که برای حفظ سلامتی خوب بسیار ضروری است. این شامل مقدار زیادی از مواد مغذی مانند ویتامین A، ویتامین C و همچنین گروه های B کمپلکس مانند فولات و پانتوتتیک اسید، ویتامین E، مواد معدنی از جمله منیزیم و پتاسیم است و منبع غنی از فیبر است. این برای سلامتی کولون مفید است. این باعث می شود پاپایا یک درمان عالی برای پروستاتیت باشد.

25. قهوه

افرادی که بیش از 6 فنجان قهوه مصرف کرده اند خطر ابتلا به پروستات بزرگ شده را 20٪ کاهش می دهد. علاوه بر این، احتمال ایجاد یک فرم سرطان پروستات نیز 60٪ کاهش یافت. سرطان پروستات، در واقع، می تواند به سرعت رشد کند و سپس به اندام های مختلف بدن شما گسترش یابد.
در صورت مصرف 1 تا 3 فنجان در روز، خطر این بیماری را می توان 30٪ کاهش داد. با این وجود، بسیاری از متخصصان پزشکی توصیه می کنند که نباید قهوه بیش از حد مصرف کنید تا این بیماری را خنثی کند زیرا قهوه می تواند چندین مشکل سلامتی را در صورت مصرف بیش از حد ایجاد کند.

26. دانه های کتان

اگر شما بعضی از داروهای طبیعی خانگی برای پروستات بزرگ را جستجو می کنید استفاده از دانه های کتان یکی از بهترین راه ها برای شماست. روغن ماهی مانند روغن ماهی، دانه های کتان، در اسیدهای چرب امگا 3 بسیار غنی هستند. از این رو، افزایش مصرف دانه های کتان در رژیم غذایی روزانه می تواند به حفظ سلامت غده پروستات کمک کند و التهاب را در حالت خفیف حفظ کند.
شما می توانید تعداد انگشت شماری از دانه های کتان را برشته کنید و سپس آنها را خوب بشویید. شما یک قاشق غذا خوری پودر تخم کتان را در طول وعده های غذایی خود مصرف می کنید و آن را روی سس، غلات و سبزیجات پخته بریزید. علاوه بر این، اگر بخواهید، میتوانید آن را ساده بخورید.

27. ابریشم ذرت

ابریشم ذرت برای مبارزه با نشانه های بزرگ شدن پروستات بسیار مفید است. این به عنوان یک دیورتیک طبیعی کار می کند. علاوه بر این، آن نیز به استراحت عضلات ادرار کمک می کند. این منجر به بهبود جریان ادرار می شود. برای نتایج فوری، شما می توانید از آن به صورت زیر استفاده کنید.
4 فنجان آب را با ابریشم 6 سنبله ذرت تازه مخلوط کنید. آن را به جوش آورید و سپس ده دقیقه بجوشانید. فشار دهید و سپس حدود سه فنجان چای ابریشم ذرت هر روز بخورید.
یکی دیگر از گزینه این است که عصاره ابریشم ذرت (15 قطره) را به یک فنجان آب اضافه کنید و سپس آن را چند بار در روز مصرف کنید.

28. سیر

اگر به دنبال داروهای طبیعی خانگی برای غدد پروستات بزرگ هستید فراموش نکنید سیر را امتحان کنید. این نه تنها بوی قوی و ادویه خوشمزه برای عطر و طعم غذا است بلکه یک گیاه قوی بالقوه دارویی برای درمان بسیاری از بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، بیماری، سرماخوردگی، فشار خون، سلامت استخوان، مشکلات کبدی، بیماری آلزایمر و زوال عقل است . به خصوص، این گیاه خانواده آلیوم ممکن است کمک های فعال در غلبه بر مشکلات پروستات از جمله پروستات بزرگ شود.
آلیسین سیر به عنوان دارویی قدرتمند حاوی خواص ضد ویروسی، ضد باکتریایی است که اثرات مثبت زیادی بر درمان پروستاتیت دارد. یک مطالعه نشان داد افرادی که سیر مصرف کرده بودند 28 درصد احتمال کمتر ابتلا به BPH را نسبت به مردان که هرگز سیر مصرف نکردند داشتند. علاوه بر این، یک مطالعه منتشر شده در تحقیقات تغذیه در سال 2003 همچنین نشان داد که مردان مبتلا به BPH و سرطان پروستات که ماهی یکبار مصرف مکمل سیر دارند ممکن است بهبود قابل ملاحظه ای نظیر افزایش جریان ادرار، کاهش فرکانس ادراری و اندازه غده پروستات را تجربه کنند. بنابراین، شما نباید سیر را در جستجوی خود برای درمان خانگی برای درمان بزرگ شدن پروستات نادیده بگیرید. در اینجا یک روش سریع و آسان است:
دو میخک سیر تازه را بردارید
میخک سیر را جدا کنید
پایین پایه هر گل میخک را بردارید و پوست آن را بردارید
تمام ساقه های پوست کنده را با آب بشویید
میخک سیر خرد شده را در یک مخلوط کن
برای گرفتن آب سیر تازه بریزید
به آب سیر تازه را با یک یا دو قاشق غذاخوری عسل در یک لیوان آب گرم ولرم بریزید و خوب به هم بزنید.
مایع را دو بار در روز قبل از صبحانه و قبل از رفتن به رختخواب بخورید.

29. استفاده از روغن های ضروری

روغن های ضروری توصیه شده برای غده پروستات بزرگ شامل رزماری، myrrh، آویشن، مریم گلی، پونه و روغن زمستان سبز می باشد. سه اسانس اساسی که توصیه می کنم برای از بین بردن علائم استفاده کنید عبارتند از کندر، Myrrh و پونه. کندر کمک می کند تا درد و التهاب را کاهش دهد دو مسئله عمده مرتبط با پروستاتیت باکتریایی و غیر باکتریایی است. روغن Myrrh دارای خواص ضد باکتری است و می توان آن را برای آرام کردن ماهیچه های خود استفاده کرد و به کاهش درد کمک کرد. هر دو روغن درخت مر و روغن کندر می توانند به طور موضعی به منطقه ای در زیر بدن ناحیه دستگاه تناسلی دو بار در روز استفاده شود.
روغن اسانس پونه کوهی دارای خواص ضد باکتری، ضد قارچی و ضد ویروسی است. مطالعات نشان می دهد که مزایای روغن پونه نسبت به آنتی بیوتیک های تجویزی برتر است زیرا می تواند به طور موثر بدون عوارض جانبی مضر و خطر مقاومت آنتی بیوتیکی، باکتریها را بکشد.
برای استفاده از روغن پونه کوهی برای درمان پروستاتیت باکتریال، 3-4 قطره را با ½ قاشق چای خوری روغن نارگیل ترکیب کنید و حداکثر دو هفته آن را روزی دو بار در روز استفاده کنید.

30. Quercetin

علاوه بر روی و بتا سیتوسترول، کوئرستین یکی دیگر از مکمل های ضروری برای حمایت از درمان BPH است که باید توجه داشته باشید. Quercetin یک فلاونوئید است که می تواند در سیب، پیاز، انگور قرمز، کاپر و بسیاری از سبزیجات دیگر یافت شود. مطالعات نشان داده اند که مصرف مکرر مکمل کوورسیتین می تواند علائم پروستاتیت مزمن را کاهش و بهبود دهد و همچنین رشد سلول های سرطانی پروستات را متوقف کند.
کوئرستین می تواند به جلوگیری از افزایش غده پروستات با مهار رشد سلول ها کمک کند. همچنین ضد التهاب را نشان می دهد که می تواند یک کاندیدا خوب برای کاهش درد و تورم در طول زمان از پروستات بزرگ شود. بنابراین، شما باید کوئرستین را به عنوان یکی از داروهای طبیعی خانگی مورد نیاز برای غده پروستات بزرگ استفاده کنید. برای به دست آوردن مزایای کوئرستین، روش زیر را انجام دهید:
روش 1:
یک سیب سرخ ارگانیک تازه بگیرید
آن را با آب تمیز کنید
پوست سیب را بکنید
سیب را به چهار یا شش قطعه بریزید
هسته و دانه را بردارید
هر روز سیب را بخورید
روش 2:
انگور قرمز تازه را انتخاب کنید
آنها را با آب بشویید
از آب استخراج شده انگور استفاده کنید
انگور را از طریق یک غربال عبور دهید تا آب انگور تازه به دست آورید
این آب را یکبار در روز بخورید
توجه: شما می توانید از سیب سرخ و انگور قرمز برای طعم بهتر تهیه کنید.
روش 3:
قرص های کوئرستین را از یک فروشگاه سلامت خریداری کنید
500 میلی گرم کوئرستین را دو بار در روز مصرف کنید
توجه داشته باشید:
قبل از مصرف قرص های کوئرستین، با پزشک خود مشورت کنید.
عوارض جانبی مصرف کوئرستین ممکن است شامل ناراحتی معده و سردرد باشد.

31. پودر تریفالا

Triphala یک فرمول گیاهی سنتی آئورودیک است که شامل سه میوه است: (Amalaki (Emblica officinalis)، Bibhitaki (Terminalia belerica و (Haritaki .(Terminalia chebula پودر triphala از قسمت های مساوی از این سه میوه بدون بذر ساخته شده است. به طور سنتی، مزایای سلامتی این پودر وجود دارد. این می تواند به پاک کردن داخلی طبیعی، حفظ نظم به آرامی، تغذیه و جوان سازی بافت ها کمک کند.
پودر Triphala همچنین به هضم و جذب سالم کمک می کند. علاوه بر این، پودر به علت اثرات بهبودی آن برای بیماری چشم، کم خونی، درد استخوان و مفصلی، فشار خون، آلرژی، سرگیجه و بیماری حرکت، اگزما، مشکلات پوستی و مو شناخته شده است. سپس این گیاه باستانی توجه شفاخانه های غیر سنتی را در تلاش برای درمان پروستات بزرگ افزایش داد.
بنابراین چگونه می تواند پودر triphala برای بهبودی بزرگ شدن پروستات مفید باشد؟ اولین عامل که ما باید بدانیم این است که پودر triphala با آنتی اکسیدان طبیعی، ضد التهاب و ضد باکتری همراه است. این می تواند به کاهش علائم ناراحت کننده در ارتباط با بافت پروستات کمک کند. عامل دوم این است که مکمل پودر تریفالا ممکن است عدم تعادل هورمونی را تنظیم کند و سپس غده پروستات سالم را ارتقا دهد. با این مزایا، پودر triphala به عنوان یک درمان خانگی مناسب برای غده پروستات بزرگ استفاده می شود. آنچه همه شما باید انجام دهید این است:
300 میلی لیتر آب را در یک ظرف به جوش آورید
یک قاشق غذا خوری پودر تریفالا را در تابه اضافه کنید و خوب هم بزنید.
مخلوط را به مدت 20 دقیقه تحت حرارت کم ادامه دهید.
مایع را از طریق یک مش خوب عبور دهید
وقتی که چای داغ است به آرامی از چای لذت ببرید
چای را یک تا دو بار در روز بخورید
نکته: اگر شما نمی توانید پودر triphala را پیدا کنید به جای آن از قرص های سه تایی یا عصاره مایع استفاده کنید.

32. آب

در صورت پروستاتیت، آب بیشتر مصرف می شود زیرا آب باعث افزایش جریان ادرار و تخریب سموم یا باکتری هایی می شود که باعث پروستاتیت می شوند. این داروها در درمان مشکلات پروستات کمک می کنند. با این حال، به یاد داشته باشید که توصیه پزشک و مداخله پزشکی لازم است تا این مشکلات را کاملاً درمان کنید.

32. تمرینات کگل

تمرینات تقویتی یا تمرینات کگل می تواند در کاهش برخی ناراحتی های پروستات بزرگ کمک کند زیرا در تقویت و خم شدن عضلات لگن خاص برای کمک به کنترل ادرار مفید هستند. شما فقط باید مثانه را خالی کنید و روی زمین با زانوهای خم و جدا از هم قرار گیرید. سپس، به آرامی ماهیچه های کف لگن را برای مدت 5 ثانیه سفت کنید قبل از اینکه آنها را 5 ثانیه ریلاکس کنید. با این حال، مردان مبتلا به پروستاتیت مزمن یا سندرم درد مزمن لگنی، باید از این نوع ورزش استفاده نکنند.

34. یوگا

بهتر است که یوگا را در ترکیب با سایر داروهای طبیعی برای غدد پروستات انجام دهید. یوگا نه تنها یک اقدام پیشگیرانه خوب است بلکه یک درمان حمایتی برای مردان مبتلا به BPH است. یوگا می تواند به تقویت عضلات لگن کمک کند که موجب کاهش ناراحتی پروستات بزرگ شده می شود. برای تمرین یوگا صبور باشید و خواهید دید که علائم بزرگ شدن پروستات به طور قابل توجهی بهبود می یابد.

راهنمایی های شیوه زندگی برای مدیریت BPH

راهنمایی های شیوه زندگی که ممکن است به افراد کمک کند تا علائم یک پروستات بزرگ را کنترل کند شامل موارد زیر است:
تلاش برای ادرار کردن حداقل یک بار قبل از خروج از خانه برای جلوگیری از نشت ادرار و یا سایر حوادث عمومی که می تواند بسیار استرس زا و شرم آور باشد.
دو بار تلاش برای دوباره ادرار کردن چند دقیقه بعد از اولین بار ادرار کردن، برای تخلیه مثانه تا آنجا که ممکن است داشته باشید.
تا 2 ساعت قبل از خواب سعی کنید مایعات ننوشید تا از خوابیدن با یک مثانه پر جلوگیری کنید.
سعی کنید با نوشیدن حداقل 2 لیتر آب در روز خود را هیدراته نمایید.
سعی کنید وزن بدن سالم را تا حد ممکن حفظ کنید.
ورزش به طور مرتب و اغلب ممکن است.
سعی نکنید بیش از حد در یک زمان بخورید.
سعی کنید فشار را کاهش دهید یا از آن اجتناب کنید تا نیازی به ادرار نباشد.
از محصولاتی که باعث کمبود آب بدن می شوند مانند داروهای سرماخوردگی و ضد انعقاد اجتناب و یا انها را محدود کنید.
کافئین و الکل را محدود کنید. آنها می توانند تولید ادرار را افزایش دهند مثانه را تحریک و علائم بدتر می کند.
ضد انعقاد یا آنتی هیستامین ها محدود کنید. این داروها گروهی از عضلات اطراف مجرای ادرار را کنترل می کنند که جریان ادرار را کنترل می کنند و باعث ادرار می شوند.
از پدهای جاذب ادرار یا شلوار برای جذب نشت ادرار و کاهش رطوبت و ناراحتی استفاده کنید.
استفاده از غلاف ادراری، که به شکل کاندوم شکل می گیرد و روی آلت تناسلی مناسب است برای تخلیه ادرار به یک کیسه کوچک که به پایه متصل است.
ماساژ مجرای ادرار بعد از ادرار کردن، به آرامی با فشار دادن انگشتان به سمت بالا از پایه اسکروتوم، سعی کنید هر ادراری که در مجرای ادرار به وجود می آید را فشار دهید و از هرگونه نشتی جلوگیری کنید.
رژیم غذایی سالم را دنبال کنید. چاقی با پروستات بزرگ شده همراه است.
فعال بمانید. عدم فعالیت به احتباس ادرار کمک می کند. حتی مقدار کمی از ورزش می تواند به کاهش مشکلات ادراری ناشی از پروستات بزرگ کمک کند.
گرم نگهدارید. دماهای سردتر می تواند باعث احتباس ادرار و افزایش ضرورت ادرار شود.

چه غذاهایی برای پروستات بزرگ شده مناسب است؟

غده پروستات می تواند به انواع مختلف غذا پاسخ دهد. در مورد رژیم غذایی پروستات بزرگ بیشتر بدانید.
غذاهایی که ممکن است کمک کنند.
انواع مختلف غذاها و مواد مغذی می تواند باعث کاهش BPH یا علائم مربوط به آن شود.
غذاهایی که ممکن است برای BPH سودمند باشند عبارتند از:
مواد غذایی غنی از فیبر، مانند غلات کامل، حبوبات، لوبیا، سبزیجات تیره، برگ سبز
حاوی آنتی اکسیدان ها، معمولاً رنگ های قرمز تیره، زرد و نارنجی هستند.
غذاهای غنی از روی، مانند تخم مرغ، انواع غذاهای دریایی و آجیل.
محصولاتی که حاوی فیتواستروژن ها هستند مانند غذاهای سویا، نخود، یونجه و لوبیا فووا.
غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا 3، از جمله اکثر ماهی ها و بعضی از آجیل ها و دانه ها مانند دانه چیا.
غذاهایی که افراد مبتلا به BPH یا کسانی که در معرض خطر ابتلا به آن هستند باید اجتناب کنند یا محدود شوند.
کافئین
شیرین کننده های مصنوعی
الکل
نیکوتین
نوشیدنی های گازدار
نشاسته، غذاهای تصفیه شده
گوشت قرمز
تغییرات غذایی ممکن است به مدیریت یا جلوگیری از پروستات بزرگ شده و علائم ناشی از آن کمک کند.

درمان آیورودا برای بزرگ شدن پروستات

تشخیص زود هنگام پروستات
بزرگ شدن پروستات می تواند با علائم آن تشخیص داده شود و با آزمایش آزمایشگاهی تأیید شود.
PSA (آنتی ژن اختصاصی پروستات): افزایش PSA در خون می تواند کمک کند که اندازه بزرگ شدن پروستات خوش خیم یا سرطانی باشد.
پروستات بزرگ شده توسط آزمون رکتوم
اندازه گیری پروتئین در ادرار
با این حال، داروهای آیورودا و گزینه های درمان طبیعی وجود دارد که به کاهش سطح PSA کمک می کند و آنها را به کنترل عادی محدود می کند. داروهای Ayurvedic خاصی وجود دارد که در مورد هیپرتروفی خوش خیم پروستات کمک می کند تا اندازه پروستات را کاهش دهد. بعضی از درمانهای آیوروداییک برای پروستات بزرگ در زیر آمده است.
داروهای Ayurvedic: این گیاهان بهترین درمان آیورودا برای پروستات بزرگ شده هستند:

شیلات (آسفالتوم)

این یک ماده معدنی موجود در منطقه هیمالیای هند است که با ضد پیری و چندین مزیت دیگر نیز شناخته شده است.
این تونیک متعادل شامل مواد معدنی و ترکیبات آلی است. این امر برای کمک به هضم و جذب مواد غذایی انجام می شود.
Shilajeet اغلب در ترکیب با دیگر decoctions گیاهی خاص برای پشتیبانی از توابع مختلف استفاده می شود. به طور سنتی آن در عفونت های دستگاه تناسلی، دیابت، پروستات بزرگ، آسم، برونش، مشکلات معده، استرس، اضطراب و علائم حاملگی مورد استفاده قرار گرفته است.
این برای درمان انواع اختلالات روانی مردانه است که به سیستم ادراری تناسلی مربوط می شود. این حتی برای درمان ناراحتی در ادرار کردن به دلیل غده پروستات بزرگ شده است.
این یکی از داروهای ارزشمند pureAyurvedic است که در درمان غده پروستات بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و اثبات شده است که قدرت جنسی در مردان تا حدودی افزایش می یابد. این عمل به عنوان یک افزایش دهنده ی میل جنسی طبیعی کمک می کند که در طولانی شدن نعوظ و افزایش زندگی جنسی موثر است.

USHIRA) VETIVERIA ZIZANIOIDES)

Ushira محبوب به عنوان Khas شناخته می شود یا Khus چمن در هند است. این یک چمن پر زرق و برق دار است که در سراسر دشت ها و تپه های پایین تر هند، به ویژه در ساحل های رودخانه، یافت می شود.
بخش های مختلف این چمن برای بسیاری از بیماری ها مانند زخم دهان، تب، جوش، صرع، سوختگی، سردرد، پروستات بزرگ و غیره استفاده می شود.
این اثرات Ushira به علت حضور sesquiterpenes در ریشه ها و ترکیبات فنولی در برگ است.

SWED CHANDAN) SANTALUM ALBUM)

بومی جنوب هند است. این یک درخت انگلی است درختان اطراف ریشه آن تغذیه می کند.
Swet Chandan و روغن اساسی آن از برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود. بوی اسانس چاندان، ذهن، سیستم عصبی و خلق و خو را آرام می کند در نتیجه، هوش، شجاعت، قدرت و شادی را بیدار می کند و تحسین می کند.
این نیز برای اهداف دارویی به عنوان داروی آرامبخش، معطر، دیورتیک، ضدعفونی کننده، داروهای ضد افسردگی، تسکین دهنده قلب، دفع ادرار، خواص حاد و مزمن معده استفاده می شود که می تواند به درمان مشکلات مانند اسیدیته، گونوره، بزرگ شدن پروستات، بیماری های برونش و پوست کمک کند.
همچنین برای عفونت های دستگاه ادراری، بیماری های تنفسی، کیستیت و گونوره، مفید است.
این گیاه تمام این فعالیت ها را با کمک فیتوشیمیایی موجود در قسمت های گیاهی انجام می دهد. مواد اصلی شیمیایی اسانس ان است که از C15H24 تشکیل شده است. دارای هیدروکربن هایی مانند سانتون، نورتری سیکلو اکاسانتالن، آلدئیدها مانند نور تریسیکولا کاسانتالال 3،7،8 و اسیدهای α و β-santalic اسید و کربوهیدرات هایی مانند سانتنول، α-santalol، beta-santalol، teresantalol و غیره.

GOKSHURA

سیب زمینی کوچک (Tribulus terrestris) به طور سنتی برای کاهش التهاب و بهبود ادرار استفاده می شود که شامل توانایی کاهش احساسات دردناک و سوزان در هنگام ادرار می شود.
این گیاه دارای داروی درمانی در افزایش سطح تستوسترون و افزایش جریان خون به آلت تناسلی است که باعث بهبود عملکرد اندام های جنسی می شود. این به طور منظم در جریان ادرار مناسب، توقف ادرار پس از ادرار، قادر به خواست کنترل فوری در ادرار مکرر و نیز قدرت متابولیسم سیستم ادراری است.

KHADIR

Acacia catechu به طور سنتی به منظور کاهش پروستات بزرگ شده استفاده می شود.
آن دارای مهار کننده آنزیم ضد میکروبی، آنتی اکسیدان، 5 α-ردوکتاز و تبدیل تستوسترون به خواص دی هیدروتستوسترون است. همه این فعالیت ها ترکیب و به کاهش اندازه پروستات کمک می کند. این موثر ترین درمان آیورودا برای بزرگ شدن پروستات است.

SHATAVARI

اسپاراگوس رسیماسوس به کاهش التهاب کمک می کند و ادرار را بهبود می بخشد از جمله احتباس ادرار.
این یک درمان کلی تسکین دهنده برای سیستم ادراری است. سازنده و تعادل دهنده برای اندام های تولید مثل، منجر به افزایش کیفیت مایع و همچنین کمیت می شود.
این گیاه خنک کننده به عنوان یک پاک کننده خون عمل می کند از سیستم ایمنی پشتیبانی می کند و به عنوان یک درمان آرام بخش برای غشاهای خشک یا التهاب ارگان های جنسی عمل می کند. به عنوان یک قاعده ملایم، می تواند احتقان پروستات بزرگ را تسکسن دهد.

PUNARNAVA

این علف هرز در همه موارد ادراری ناشی از بیماری های پروستات تجویز می شود.
Punarnava کمک می کند تا جریان خون کلیوی را افزایش دهد. این دارو به عنوان یک داروی مؤثر دیورتیک، ضد اسپاسموتیک و ضد التهابی استفاده می شود که دارای ویژگی های ضد درد برای مسائل مربوط به دستگاه ادراری، از جمله عفونت ها است.
برخلاف اکثر دیورتیک ها که سم زدایی می کنند punarnava یک سازنده بافت است. این گیاه به طور کامل برای مشکلات پروستات طراحی شده است.

GORAKHMUNDI

خار گلوب در درمان بزرگ شدن پروستات بسیار مفید است. این فعالیت های مهار کننده و ضد آندروژنی 5 α-ردوکتاز را نشان می دهد.
این یک تصفیه کننده خون و محرک برای قلب است از این رو، در ضعف قلب، همراه با ادم مورد استفاده قرار می گیرد. روغن های خوراکی ریشه های آن به عنوان یک فلفل دلمه ای مفید است.

LATA KARANJ: CAESALPINIA BONDUCELLA

همچنین مشخص شده است که یک اقدام تسکین دهنده و ضد التهابی ایجاد می کند که باعث افزایش محبوبیت پروستات بزرگ می شود. این به از بین بردن مشکلات ادراری کمک می کند.
دانه های آن حاوی اسید استئاریک، پالمتیک، اکتادکا -4، اکتادکا-2، لیگوسریک، لینولنیک و اولئیک است. آنها همچنین حاوی باندوسلین، آرژنین، citrulline و اسید اسپاراتیک است که ممکن است در مدیریت پروستات بزرگ موثر باشد.

درمان جراحی پروستات یا حداقل تهاجمی

درمان جراحی ممکن است توصیه شود اگر:
نشانه های شما متوسط یا شدید باشد.
داروها علائم شما را تسکین نداده اند.
شما انسداد مجاری ادراری، سنگهای مثانه، خون در ادرار یا مشکلات کلیوی دارید.
شما درمان قطعی را ترجیح می دهید.
در صورت داشتن موارد زیر درمان جراحی یا حداقل تهاجمی ممکن است یک گزینه ای نباشد:
عفونت مجاری ادراری درمان نشده.
بیماری ساختار اورترال.
سابقه پرتو درمانی پروستات یا جراحی دستگاه ادراری.
اختلال عصبی، مانند بیماری پارکینسون یا مولتیپل اسکلروز.
هر گونه روش پروستات می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. بسته به روش انتخابی شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:
اسپرم به جای آن که از طریق آلت تناسلی در طول انزال (انزال رتروگراد) خارج شود به عقب برگشته و به مثانه منتقل می شود.
مشکل موقت در ادرار کردن.
عفونت مجاری ادراری.
خون ریزی.
اختلال نعوظ.
به ندرت، از دست دادن کنترل مثانه (بی اختیاری).
انواع مختلفی از درمان های جراحی و حداقل تهاجمی وجود دارد.

برداشتن پروستات از را مجرای ادرار (TURP)

اسکوپ روشنی به داخل مجرای ادرار وارد می شود و جراح تمام آن را از قسمت خارج پروستات حذف می کند. TURP به طور کلی علائم را به سرعت از بین می برد و اکثر مردان بعد از این روش، جریان ادرار قوی تر دارند. بعد از TURP شما ممکن است به طور موقت به کاتتر نیاز داشته باشید تا مثانه شما را تخلیه کنید.

برش پروستات از را مجرای ادرار (TUIP)

اسکوپ روشنی داخل مجرای ادرار قرار می گیرد و جراح یک یا دو قطعه کوچک از غده پروستات را خارج می کند و ادرار را از طریق مجرای ادرار آسان تر می کند. این جراحی ممکن است گزینه ای باشد اگر شما یک غده پروستات کوچک یا متوسط داشته باشید به ویژه اگر شما مشکلات سلامتی داشته باشید که جراحی های دیگر را بیش از حد خطرناک می کند.

ترموتراپی مایکروویو Transurethral (TUMT)

دکتر شما الکترودهای مخصوص را از طریق مجرای ادرار به داخل پروستات وارد می کند. انرژی مایکروویو از الکترود بخش داخلی غده پروستات بزرگ را از بین می برد و آن را کوچکتر می کند و جریان ادرار اسان می کند. TUMT ممکن است فقط تا حدی علائم شما را تسکین دهد و ممکن است قبل از اینکه نتایج را متوجه شوید کمی طول بکشد. این جراحی عمومی است و فقط در پروستات های کوچک در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرد زیرا درمان مجدد ممکن است ضروری باشد.

سوزن Transurethral سوزن (TUNA)

در این روش سرپایی، یک اسکوپ به داخل مجرای ادرار منتقل می شود و به پزشک اجازه می دهد سوزن را در غده پروستات قرار دهد. امواج رادیویی از طریق سوزن عبور می کنند با حرارت دادن بافت پروستات بیش از حد را از بین می برند. این روش ممکن است انتخاب خوبی باشد اگر به راحتی خونریزی می کنید یا مشکلات دیگری سلامتی داشته باشید. با این حال، مانند TUMT، TUNA ممکن است فقط تسکین جزئی ارائه دهد و نتایج ممکن است کمی طول بکشد.

لیزر درمانی

لیزر با انرژی بالا، بافت پروستات بیش از حد رشد کرده را از بین می برد. لیزر درمان به طور کلی علائم را از بین می برد و خطر ابتلا به عوارض جانبی نسبت به جراحی غیر لیزر را پایین می آورد. لیزر درمانی ممکن است در مردان استفاده شود که نباید سایر روشهای پروستات را داشته باشند چرا که آنها داروهای کاهش دهنده خون را دارند.
گزینه های لیزر درمانی عبارتند از:
روش آباتیو. این روش ها بافت پروستات انسدادی افزایش یافته را تبخیر می کند تا جریان ادرار را افزایش دهد. نمونه هایی از جمله تبخیر فتوسلکتیو پروستات (PVP) و لیزر هالیمون آباتیو پروستات (HoLAP) است. روشهای الباتیو ممکن است موجب تحریک علائم ادراری پس از جراحی شوند بنابراین در موارد نادر ممکن است یک روش برشی دیگر در بعضی موارد مورد نیاز باشد.
روش های Enucleative. روشهای Enucleative مانند لیزر هالیمون Enucleative پروستات (HoLEP)، بطور کلی بافت مسدود کننده جریان ادرار را خارج و از رشد بافت جلوگیری می کنند. بافت برداشته شده میتواند برای سرطان پروستات و سایر شرایط مورد بررسی قرار گیرد. این روش ها مشابه پروستاتکتومی باز است.
لیفت پروستات
در این روش تجربی، برچسب های ویژه برای فشرده سازی دو طرف پروستات برای افزایش جریان ادرار استفاده می شود. داده های بلند مدت در مورد اثربخشی این روش در دسترس نیست.

امبولیزاسیون

در این روش تجربی، خون رسانی به پروستات مسدود شده و پروستات به اندازه ای کاهش می یابد. داده های بلند مدت در مورد اثربخشی این روش در دسترس نیست.

پروستاتکتومی باز یا ربات کمک کننده

جراح یک برش در پایین شکم می دهد تا به پروستات برسد و بافت را حذف کند. پروستاتکتومی باز معمولا انجام می شود اگر پروستات بسیار بزرگ، آسیب مثانه یا سایر عوامل پیچیده را تجربه می کنید. معمولاً نیاز به بستری کوتاه در بیمارستان دارید و با خطر بیشتری برای نیاز به انتقال خون همراه است.

مراقبت پیگیری

مراقبت و پیگیری شما بستگی به روش خاصی دارد که برای درمان پروستات بزرگ شده استفاده می شود.
در صورت استفاده از لیزر، سوزن ترانس یورترال و یا درمان مایکروویو ترانس یورترال، ممکن است پزشک شما به مدت هفت روز فعالیت سنگین و ورزش بیش از حد را محدود کند. اگر پروستاتکتومی باز یا ربات کمک کننده استفاده کرده باشید ممکن است لازم باشد فعالیت را برای مدت شش هفته محدود کنید.

سرطان پروستات

همانطور که از نام آن پیداست، توسعه سرطان در غدد پروستات مردان است. اکثر سرطان های پروستات به سرعت رشد می کنند اما برخی از آنها نسبتا سریعتر هستند. سلول های سرطانی ممکن است از پروستات به سایر قسمت های بدن، به ویژه استخوان ها و گره های لنفاوی گسترش یابد. فاکتورهایی که خطر ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می دهند عبارتند از: سن بالاتر، سابقه خانوادگی بیماری و نژاد. حدود 99٪ موارد در افراد بالای 50 سال رخ می دهد. مراحل اولیه سرطان پروستات هیچ علامتی ندارند. نشانه هایی که با مراحل پیشرفت بیشتری در سرطان پروستات ظاهر می شود ادرار مکرر، ناکچوریا (افزایش ادرار در شب)، مشکل شروع و حفظ جریان ثابت ادرار، هماچوری (خون در ادرار) و دیزوری (ادرار دردناک) است. علت اصلی سرطان پروستات باقی می ماند زیرا آن به خوبی درک نمی شود. با این حال، عوامل خطر اولیه را می توان به چاقی، سن و سابقه خانوادگی نسبت داد. این نوع سرطان در مردان کمتر از 45 سال نیز بسیار غیر معمول است.
پیش زمینه ژنتیکی ممکن است به خطر ابتلا به سرطان پروستات کمک کند که توسط انجمن های نژاد، خانواده و انواع خاص ژن پیشنهاد شده است. مردان نسبی درجه اول (پدر یا برادر) با سرطان پروستات دو برابر خطر ابتلا به سرطان پروستات را تشکیل می دهند و کسانی که دارای دو بستگان درجه اول هستند در مقایسه با مردان بدون سابقه خانوادگی، دارای پنج برابر بیشتر هستند. تنها آزمون که می تواند به طور کامل تشخیص سرطان پروستات را تایید کند بیوپسی است قطعات کوچک پروستات برای بررسی میکروسکوپی حذف می شود. با این حال، قبل از بیوپسی، آزمون تهاجمی کمتر می تواند انجام شود.

درمان های خانگی برای سرطان پروستات

1. زنجبیل

زنجبیل یکی از داروهای اصلی قدرتمند برای اختلالات پروستات است زیرا گیاهان و ریشه های آن خاصیت ضد میکروبی و ضد التهابی دارند. هنگامی که به طور منظم مصرف شود آن از proliferation سلول های سرطانی جلوگیری می کند و بنابراین در درمان سرطان پروستات کمک می کند.
زنجبیل برای اختلالات پروستات
مصرف زنجبیل برای بیمارانی که تحت شیمی درمانی قرار می گیرند نیز مفید است. زنجبیل می تواند به کاهش عوارض جانبی شیمی درمانی مانند استفراغ و حالت تهوع کمک کند. شما می توانید آب خالص ان را بنوشید یا آن را با عسل ترکیب کنید تا آن را شیرین کنید. این یکی از بهترین درمان های طبیعی برای پروستات است.

2. انار

میوه های انار برای هزاران سال به عنوان دارو استفاده شده و آب میوه حاوی بیش از 100 فیتوکمیکال است. انار یکی از غذاهای فوق العاده است که برای سلامتی کلی خوب است. این مواد غذایی حاوی مواد مغذی مورد نیاز برای تقویت سیستم ایمنی بدن و ترمیم مکانیسم بدن است. و خبر خوب این است که آن نیز یکی از داروهای خانگی قوی برای اختلالات پروستات است.
آب انار برای اختلالات پروستات
محققان علمی ثابت کرده اند که انار در درمان سرطان پروستات کمک می کند. این همچنین پیشگیری کلی در برابر سرطان را ارائه می دهد. محتویات انار مانع گسترش سلول های سرطانی می شود. مصرف انار روزانه می تواند در درمان سرطان پروستات کمک کند. حالا شما می دانید که آسان و لذت بخش است که استفاده از انار به عنوان یکی از داروهای خانگی برای اختلالات پروستات باشد.

3. گوجه فرنگیها

گوجه فرنگی حاوی ماده ای فعال است که به عنوان لیکوپن شناخته می شود که آنتی اکسیدان قوی آن است. این عنصر در جلوگیری از وقوع و گسترش سرطان کمک می کند. شما می توانید یا گوجه فرنگی خام بخورید یا گوجه فرنگی را به شکل کچاپ، سوپ گوجه فرنگی یا سس اسپاگتی بخورید. این یکی از بهترین داروهای خانگی برای اختلالات پروستات است. آب گوجه فرنگی برای افراد مبتلا به اختلالات پروستات از انواع مختلفی برخوردار است و قطعاً یک درمان خوب و همچنین ساده ترین آن است. آب گوجه فرنگی یکی از اعضای آزمایش شده از داروهای خانگی برای اختلالات پروستات است. علاوه بر این مزیت اضافه شده است که دارای محتوای کربوهیدرات کم است که به نوبه خود می تواند در حفظ وزن سالم کمک کند. شما می توانید از گوجه فرنگی به عنوان داروهای خانگی برای اختلالات پروستات با جایگزین قهوه شب خود را با آب گوجه فرنگی استفاده کنید یا اگر شما نمی خواهید آن را در شب مصرف کنید می توانید آن را در هر زمان در طول روز داشته باشید. در صورتی که طعم و مزه زیادی را دوست نداشته باشید سعی کنید کمی شکر و نمک به آن اضافه کنید. با مصرف به طور مرتب آب گوجه فرنگی قطعاً به زودی نتایج خوبی خواهید دید.

4. ویتامین دی

از لحاظ علمی اثبات شده است که حضور ویتامین D به اندازه کافی می تواند در جلوگیری از ابتلا به سرطان پروستات، یک درمان سالم ساده طبیعی برای پروستات کمک کند. این نه تنها مانع از بروز سرطان پروستات می شود بلکه همچنین در درمان سرطان پروستات کمک می کند. غلات و ماهی های آب سرد بعضی از بهترین منابع ویتامین D هستند. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب نیز می تواند در ایجاد ویتامین D در بدن شما کمک کند. به طور خلاصه، شما می توانید از مکمل های ویتامین D3 استفاده کنید.

5. غذاهای سویا

غذاهای سویا حاوی ماده ای فعال است که به نام فیتواستروژن ها شناخته می شود که ترشح تستوسترون را مهار می کند. این جریان خون را در منطقه غده پروستات محدود می کند و بنابراین رشد سلول های سرطانی را مهار می کند. سویا فقط یکی از داروهای خانگی برای اختلالات پروستات است اما برای بیماران مبتلا به سرطان پروستات، هیچ چیز کمتر از یک برکت نیست. سویا نعمتی برای افراد دچار دیابت ملیتوس کنترل نشده و سرطان پروستات است. سویا حاوی ایزوفلاون ها هستند که به کاهش سطح قند خون کمک می کنند و بدن را به خوبی تغذیه می کنند.

سویا برای اختلالات پروستات
برای استفاده از سویا در برابر سرطان پروستات و استفاده از آن به عنوان یکی از داروهای خانگی برای اختلالات پروستات، بهتر است بیشتر از غذای سویا در رژیم منظم خود استفاده کنید و خود را از همه انواع اختلالات پروستات محافظت کنید.
این درمان خانگی بسیار موثر است که می تواند قطعا در بهبودی سرطان پروستات کمک کند. از این رو، بسیاری از محصولات سویا را در رژیم غذایی خود قرار دهید و از این ساده ترین راه های خانگی برای اختلالات پروستات به خوبی استفاده کنید. پس برای چی منتظری؟ برای درمان آسان پروستات از این داروهای طبیعی ساده و موثر استفاده کنید. تمام این داروهای طبیعی برای پروستات با چندین مزایای بهداشتی نیز ایمن و موثر هستند. اگر از این داروهای طبیعی خانگی برای اختلالات پروستات استفاده می کنید به زودی به تمام مزایای استفاده از یک پروستات سالم خواهید رسید. درمان های خانگی برای اختلالات پروستات نه تنها برای درمان مسائل هستند بلکه برای پیشگیری از انواع اختلالات پروستات نیز مفید هستند. و شما باید بدانید چقدر مهم است که از این بیماری جلوگیری شود.

6. ویتامین E

این ویتامین به عنوان یک آنتی اکسیدان در بدن انسان نقش دارد. بر طبق نظر محققان، تخمین زده شده است که میزان بروز سرطان پروستات در بین افرادی که 50 میکروگرم ویتامین E برای 5-8 سال دریافت می کنند 32 درصد کاهش می یابد

 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search