درمان های خانگی

درمان خانگی سنگ کلیه

درمان سنگ کلیه به روش سنتی

سنگ کلیه یک مشکل شایع سلامت است. عبور از این سنگ ها می تواند بسیار دردناک باشد و متأسفانه افرادی که سنگ کلیه را تجربه کرده اند احتمالاً دوباره آنها را دریافت می کنند.

اگر شما درد شدید شکمی را تجربه می کنید که به سمت کمر تابیده می شود. شما همچنین متوجه خون در ادرار خود می شوید و احساس مداوم مانند مثانه پر دارید حتی اگر هر بار فقط مقادیر کمی ادرار کنید. شما سابقه سنگ کلیه را دارید و کاملا مطمئن هستید که اپیزود دیگری را تجربه می کنید. و نمی خواهید از داروها یا جراحی هایی برای درمان سنگ کلیه استفاده کنید شما به دنبال داروهای خانگی موفق می باشید که سنگ کلیه را به طور طبیعی و سریع حل کنید.

چرا سنگ کلیه می گیریم؟

کلیه ها ارگان های اساسی هستند که مواد زائد را فیلتر می کنند (و همچنین برخی از داروها و سموم) که در اطراف بدن در جریان خون شما حرکت می کنند. کلیه ها برای انتقال مواد شیمیایی فیلتر شده از بدن، ادرار ایجاد می کنند. سنگ ها از ایجاد رسوبات معدنی در ادرار ما ایجاد می شوند که در کلیه ها به هم می چسبند. به طور معمول، این سنگ ها به دلیل کمبود آب برای رقیق شدن تجمع این مواد معدنی روی پوشش کلیه های ما ایجاد می شوند. برخی از داروها، اختلالات پزشکی (مانند بیماری کرون) و سابقه خانوادگی سنگ کلیه نیز می توانند شانس ابتلای شما به آنها را افزایش دهید.
از آنجا که شناخته شده است که درد زیادی را ایجاد می کند جای تعجب نیست که کسانی که از سنگ کلیه رنج می برند مایل هستند که هر چیزی را برای درمان آنها امتحان کرده و از بروز مجدد آنها جلوگیری کنند. درمان های دارویی شناخته شده شامل استفاده از مسدود کننده های آلفا مانند فلوماکس است که باعث می شود تا مجرای ادرار برای عبور راحت تر سنگ ها، شل شوند. علاوه بر این، روشهای جراحی یا سایر روشهای غیر تهاجمی از درمان جراحی ممکن است برای شکسته شدن سنگهای کلیه اگزالات کلسیم و اسید اوریک تجویز شود. این درمانها شامل یورتروسکوپی و (ESWL) است.
اقدامات پیشگیرانه ای که برای متوقف کردن تشکیل سنگ کلیه استفاده می شود شامل تغییرات رژیم غذایی و رفتاری است. این موارد شامل کاهش میزان سدیم، افزایش مصرف آب برای آبرسانی صحیح، متوقف کردن ورزش بیش از حد، متوقف کردن استفاده از سونا (برای جلوگیری از تعریق زیاد و کم آبی) و خوردن یک رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

علائم چیست؟

مبتلایان به سنگ کلیه ممکن است به شما بگویند که تلاش برای عبور از یک سنگ کلیه بدترین درد آنها در طول زندگی آنها (از درد جمله زایمان) است. برخی از شایع ترین علائم و علائم سنگ کلیه شامل موارد زیر است:
ناگهانی، درد شدید که از بین می رود و مجددا شدت می گیرد. مناطق شایع مبتلا کمر، کشاله ران، شکم، پهلو و اندام تناسلی است.
تهوع و استفراغ
خون در ادرار یا رنگهای غیر طبیعی ادرار
تکرر ادرار مکرر و دردناک
اگرچه سنگ کلیه به طور معمول شرایط تهدید کننده زندگی نیست اما به طور معمول تجربه خوبی نیستند. و تحمل این درد چندان غیرمعمول نیست که شما راهی اتاق اورژانس شوید تا دریابید که چه اتفاقی می افتد.

داروهای جایگزین برای سنگ کلیه

به طور فزاینده، افراد بیشتری علاقه مند به تلاش در معالجه سنگ کلیه در منازل برای کاهش استفاده از داروها، روش ها و جراحی ها هستند. تعدادی از داروهای جایگزین برای درمان سنگ کلیه اذعان شده است. ما این موارد را در زیر ارائه خواهیم داد و در مورد احتمال موفقیت آنها صحبت خواهیم کرد. البته توجه داشته باشید که سنگ های با دایامتر بزرگ را نمی توان با درمان های خانگی درمان نمود و نیاز به درمان های پزشکی سنگ شکن دارند.

1. آب لیمو و روغن زیتون

به نظر وحشتناک می رسد اینطور نیست؟ بعضی از افراد در مخلوط کردن آب لیمو و روغن زیتون برای کمک به حل سنگ کلیه به عنوان یک راه حل خانگی موفق هستند. طرفداران این روش ادعا می کنند که در اولین توجه به علائم، پنج اونس روغن زیتون را با پنج اونس آب لیمو مخلوط کنید. این ترکیب را مستقیم بنوشید و سپس یک لیوان آب بنوشید. دوباره در اواخر بعد از ظهر فرآیند را دوباره تکرار کنید. در صورت امکان حتماً در طول روز مقدار زیادی آب بنوشید و همچنین آب لیمو اضافی نیز بنوشید. این رژیم درمانی را برای چند روز ادامه دهید تا سنگ از بین برود. تصور می شود که آب لیمو (ویتامین C و اسید) می تواند به تجزیه سنگ کلیه کمک کند و روغن زیتون در روانکاری کمک می کند تا سنگ راحت تر عبور کند. تصور می شود روغن زیتون فوق العاده باکره بهترین ماده تشکیل دهنده روغن زیتون برای استفاده است زیرا غلیظ ترین و سالم ترین آنها است.
هشدار: لیمو بسیار اسیدی است و می تواند مینای دندان را از بین ببرد و در سوزش سر دل یا زخم نقش داشته باشد.
نظرسنجی از بیماران نشانگر موفقیت در تعداد بسیار کمی از بیماران دارای سنگ کلیوی است. ما به آن 2 از 5 ستاره می دهیم.

2. سرکه سیب

برخی از علاقه مندان به درمان خانگی با استفاده از سرکه سیب برای درمان سنگ کلیه قسم می خورند. این نظریه که در پشت آن وجود دارد این است که سرکه سیب از اسید سیتریک ساخته شده است که تصور می شود در حل سنگ های کلیه و کمک به بدن در عبور راحت تر سنگ ها نقش دارد. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که سرکه سیب از طریق قلیایی کردن خون و ادرار و جلوگیری از تولید اسید هیدروکلریک در بدن در جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه کمک می کند. طرفداران این داروی خانگی توصیه می کنند که دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با شش تا هشت اونس آب مخلوط کنید و این مخلوط را به طور مکرر در طول روز بخصوص قبل از زمان غذا بنوشید. نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز نیز به شما کمک می کند تا کلیه ها را شستشو دهید. پس از عبور سنگ ها، به شما توصیه می شود نوشیدن این محلول را یک تا دو بار در هفته انجام دهید تا از ایجاد سنگ های کلیوی در آینده جلوگیری شود.
هشدار: سرکه سیب بسیار اسیدی است و می تواند بافت مری را از بین ببرد مینای دندان را از بین ببرد و ممکن است هنگام مصرف با فشار خون و داروهای دیابت خطرناک باشد.
بررسی ها حاکی از موفقیت پراکنده در بعضی از بیمارانی است که مدت طولانی منتظر عبور سنگ بودند. ما به آن 2 از 5 ستاره می دهیم.

3. نوشابه کک و مارچوبه

یک درمان خانگی معمول برای سنگ کلیه شامل نوشیدن مقدار زیادی کک و پیگیری آن با مصرف نصف پوند مارچوبه بخارپز، پوره شده است. طرفداران این روش نشان می دهند که اسید فسفریک موجود در کک در حل سنگ کلیه کمک می کند. مارچوبه به عنوان ادرارآور استفاده می شود. کک به تنهایی شما را کم آب می کند که اگر از سنگ کلیه رنج ببرید چیز خوبی نیست. این ترکیب با دیورزیس از مارچوبه و اسید فسفریک موجود در کک است که کلید شکستن سنگ کلیه و بیرون ریختن آن از بدن است. در تئوری.
ما هیچ مدرکی را ندیده ایم که کک و مارچوبه کمکی در عبور و حل و فصل سنگ کلیه کند. دانشگاه شیکاگو این روش درمانی خانگی را "بی فایده" توصیف کرد و ادامه داد:
"... اثر نوشابه باعث بدتر شدن خطر سنگ شد ..."
ما این درمان را 1 از 5 ستاره می دهیم.
این درمانها چقدر موفق هستند؟
خلاصه ... در بهترین حالت مشکوک است. گزارش های زیادی در مورد افرادی که از این روش های طبیعی استفاده می کنند وجود دارد اما اثربخشی اثبات نشده است. برخی افراد موفقیت را گزارش می کنند اما هیچ یک از این روش های درمانی مبتنی بر واقعیت علمی نیست. برای هر داستان موفقیت حکایتی که به صورت آنلاین منتشر شده است صدها داستان دیگر از شکست (و احتمالاً معده های ناراحت) وجود دارد.

4. غذاهای پر اگزالات را محدود کنید

اگزالات (اسید اگزالیک) یک ماده مغذی موجود در بسیاری از غذاهای گیاهی، از جمله سبزیجات برگ دار، میوه، سبزیجات و کاکائو است.
همچنین بدن شما مقدار قابل توجهی از آن را تولید می کند.
مقدار زیاد اگزالات ممکن است دفع اگزالات در ادرار را افزایش دهد که می تواند برای افرادی که تمایل به تشکیل کریستال اگزالات کلسیم دارند مشکل ساز باشد.
اگزالات می تواند کلسیم و سایر مواد معدنی را به هم متصل کند و کریستالی را تشکیل می دهد که می تواند منجر به تشکیل سنگ شود.
با این حال، غذاهای سرشار از اگزالات نیز بسیار سالم هستند بنابراین یک رژیم غذایی دقیق با اگزالات پایین برای سایر افراد سنگ ساز به مدت طولانی توصیه نمی شود.
یک رژیم غذایی کم اگزالات فقط برای افرادی که مبتلا به هایپراکسالوریا هستند پیشنهاد می شود وضعیتی که با سطح بالای اگزالات در ادرار مشخص می شود.
قبل از تغییر رژیم غذایی، با ارائه دهنده مراقبت های سلامت یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید تا بدانید که آیا شما ممکن است از محدود کردن مصرف غذاهای سرشار از اگزالات استفاده کنید.

5- دوز بالای ویتامین C مصرف نکنید

مطالعات نشان می دهد که مکمل های ویتامینC (اسید اسکوربیک اسید) با خطر بیشتری برای ابتلا به سنگ کلیه همراه است.
دریافت زیاد ویتامین C مکمل ممکن است دفع اگزالات در ادرار را افزایش دهد زیرا برخی از ویتامین C را می توان در بدن به اگزالات تبدیل کرد.
یک مطالعه سوئدی در میان سالمندان و میانسالان تخمین زده است که افرادی که ویتامین C را مصرف می کنند ممکن است دو برابر سنگ کلیه در مقایسه با افرادی که این ویتامین را مصرف نمی کنند ایجاد کنند.
با این حال، توجه داشته باشید که ویتامین C از منابع غذایی، مانند لیموها، با افزایش خطر سنگ همراه نیست.

6- کلسیم کافی دریافت کنید

این یک سوء تفاهم رایج است که برای کاهش خطر ایجاد سنگهای حاوی کلسیم، باید میزان کلسیم مصرفی خود را کاهش دهید.
به هر حال، این چنین نیست. در حقیقت، یک رژیم غذایی حاوی کلسیم با کاهش خطر تشکیل سنگ کلیه همراه است.
در یک مطالعه، مردانی که قبلاً سنگ کلیه حاوی کلسیم داشتند رژیم غذایی حاوی 1200 میلی گرم کلسیم در روز گرفتند. رژیم غذایی همچنین از نظر پروتئین و نمک حیوانی کم بود.
این مردان در حدود 5 درصد از خطر ابتلا به سنگ کلیه دیگر در طی 5 سال نسبت به گروه کنترل که به دنبال رژیم غذایی کم کلسیم 400 میلی گرم در روز بودند کمتر بودند.
کلسیم رژیمی تمایل به پیوند با اگزالات در رژیم دارد که مانع از جذب آن می شود. بنابراین کلیه ها مجبور نیستند آن را از طریق دستگاه ادراری عبور دهند.
فرآورده های لبنی مانند شیر، پنیر و ماست منابع غذایی خوبی برای کلسیم هستند.
برای اکثر بزرگسالان، میزان توصیه شده روزانه (RDA) برای کلسیم 1000 میلی گرم در روز است. با این حال، RDA برای زنان بالای 50 سال و هر کس بالای 70 سال روزانه 1200 میلی گرم در روز است.

7. مصرف منیزیم را افزایش دهید

منیزیم ماده معدنی مهمی است که بسیاری از افراد به مقدار کافی آن را مصرف نمی کنند.
این بیماری در صدها واکنش متابولیکی در بدن شما، از جمله تولید انرژی و حرکات عضلانی نقش دارد.
همچنین شواهدی وجود دارد که منیزیم ممکن است به جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه اگزالات کلسیم کمک کند.
دقیقاً چگونگی این کار به طور کامل درک نشده است اما پیشنهاد شده است که منیزیم می تواند جذب اگزالات در روده را کاهش دهد.
با این وجود، همه مطالعات درمورد این موضوع موافق نیستند.
میزان مصرف روزانه مرجع (RDI ) منیزیم 420 میلی گرم در روز است. اگر می خواهید میزان منیزیم رژیم غذایی خود را افزایش دهید آووکادو، حبوبات و توفو همه منابع غذایی خوبی هستند.
برای به دست آوردن حداکثر فواید، منیزیم را به همراه غذاهایی که دارای اگزالات زیادی هستند مصرف کنید. اگر این گزینه نیست سعی کنید این ماده معدنی را در مدت زمان 12 ساعت از خوردن غذاهای سرشار از اگزالات مصرف کنید.

8- پروتئین حیوانی کمتری بخورید

یک رژیم غذایی سرشار از منابع پروتئین حیوانی، مانند گوشت، ماهی و لبنیات، با خطر بیشتری در ابتلا به سنگ کلیه همراه است.
مصرف زیاد پروتئین حیوانی ممکن است دفع کلسیم را افزایش داده و میزان سیترات را کاهش دهد.
علاوه بر این، منابع پروتئین حیوانی سرشار از پورین هستند. این ترکیبات به اسید اوریک شکسته می شوند و ممکن است خطر تشکیل سنگهای اسید اوریک را افزایش دهند.
تمام غذاها حاوی پورین به مقدارهای مختلف هستند.
کلیه، کبد و سایر گوشت های ارگانیک از نظر پورین بسیار زیاد هستند. از طرف دیگر، غذاهای گیاهی در این مواد کم هستند.

9. Chanca Piedra گرید آزمایشگاهی مصرف کنید

chanca piedra گرید آزمایشگاهی میزان بالایی از موفقیت در درمان سنگ کلیه را نشان داده است. این داروی گیاهی تجزیه می شود و از ایجاد سنگ های جدید کلیه جلوگیری می کند. مزایای بالینی Chanca Piedra طبیعی مربوط به ریلاکس کردن مجرای ادراری (کمک به از بین بردن سنگها یا پاکسازی قطعات پس از لیتوترپسی) و کاهش دفع پروموتورهای بلورسازی ادرار مانند کلسیم است. این نخستین بار در یک مطالعه 2002 در مورد جوندگان، توجه جامعه علمی را جلب کرد که نشان می دهد رشد سنگ کلیه کاهش یافته یا متوقف شده است. مطالعات بعدی نشان داد كه مراحل آزمایشگاه Chanca Piedra در واقع با فرآیندی كه به طور معمول باعث ایجاد سنگ می شود تداخل دارد.
پروفسور دکتر نستور شور در مورد تحقیقات خود در مورد Chanca Piedra صحبت می کند:
"درمان با Phyllanthus niruri به شدت مانع از رشد سنگ ها و کاهش تعداد سنگ ها شد ..."
"این نتایج نشان می دهد که فیلانتوس نیروری دارای اثر مهاری بر رشد کریستال است ..."
چگونه می توانید سنگ کلیه را حل کرده و آنها را عبور دهید؟
بنابراین شما یک یا چند سنگ کلیه در کلیه جا داده اید و می خواهید سریع آن را حل کرده و بیرون بیاورید؟ به دوز بالاتر از مقدار معمول نگهداری نیاز خواهید داشت. بسیاری از مبتلایان متوجه می شوند که می توانند با chanca piedra (گیاه سنگ شکن) خالص و آب حل کنند.

در اینجا نحوه حل سنگ کلیه آورده شده است:

هنگامی که از خواب بیدار می شوید 400 میلی گرم چانکا piedra گیاه سنگ شکن با گرید آزمایشگاهی مصرف کنید.
یک ساعت قبل از غذا صبر کنید تا از حداکثر جذب گیاه اطمینان حاصل شود.
شبانه 400 میلی گرم چانکا پیدرا درجه آزمایشگاهی مصرف کنید.
هنگامی که سنگ عبور کرد فقط به 400mg در روز برسد.
نام Chanca Piedra به معنای واقعی کلمه به "سنگ شکن" ترجمه شده است. دانشمندان و پزشکان در سطح جهان از استفاده از این داروی گیاهی در معالجه سنگ کلیه قدردانی کرده اند. ترکیبات ضد درد Chanca Piedra در هنگام عبور سنگها به کاهش درد کمک می کند و اندازه آن سنگ ها را کاهش می دهد تا ذرات بتوانند به راحتی از جریان ادرار شما عبور کنند. علاوه بر این، Chanca Piedra با گرید ازمایشگاهی به عنوان یک سیستم دفاعی، به اصطلاح، برای کاهش مجدد سنگ کلیه عمل می کند. این اثر به این دلیل که داروی گیاهی عناصر معدنی موجود در کلیه ها مانند- اگزالات اضافی، فسفر و منیزیم را کاهش می دهد ایجاد می شود. در صورت وجود سنگ، می توانید روزها در نوشیدن روغن زیتون، آب لیمو، سرکه سیب، مقادیر زیادی نوشابه کک و پوره مارچوبه صرف کنید. ما نتایج بسیار برتر و مداوم از مبتلایان به سنگ کلیه که Chanca Piedra با گرید آزمایشگاهی را گرفتند می یابیم و علم از آن یافته های دنیای واقعی حمایت می کند.
ما به این درمان 5 از 5 ستاره می دهیم
توجه: مانند هر مکمل یا داروی جدید، قبل از مصرف داروی گیاهی حتماً آن را با پزشک خود در میان بگذارید تا از تداخلات با داروهای فعلی خود اطمینان حاصل کنید.

در ادامه بخوانید: علل سنگ های اسید اوریک کلیه؛ علائم، درمان، پیشگیری

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search