درمان های خانگی

10 راه برای درمان گردن درد در خانه

درمان گردن درد

در این مقاله:

چگونه درد گردن را در خانه مدیریت کنیم
بیشترین سوالات در مورد گردن درد
کلمه پایانی
ناراحتی گردن یک مسئله مکرر است که ممکن است به دلیل مواردی مانند وضعیت بد بدن، ضربه، یا مسائل پزشکی زمینه ای ایجاد شود.
در حالی که انواع درمان های خانگی وجود دارد که می تواند به تسکین گردن درد کمک کند، ممکن است گاهی اوقات نیاز به درمان دارویی باشد.
در این مقاله درمان‌های عملی مختلف در منزل برای ناراحتی گردن مورد بررسی قرار می‌گیرد که می‌توانید به سادگی آن‌ها را در برنامه‌های روزمره خود قرار دهید.

چگونه درد گردن را در خانه مدیریت کنیم

ممکن است با اتخاذ یک رویکرد طبیعی و کل نگر، ناراحتی گردن را کاهش دهید و کیفیت زندگی خود را افزایش دهید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

1. یک کیسه یخ بزنید

استفاده از یخ ممکن است به عنوان یک ضد التهاب برای کاهش درد و تورم عمل کند. برای گردن درد، بهتر است با استفاده از یخ یا کیسه های سرد شروع کنید، زیرا می توانند به طور لحظه ای رگ های خونی کوچک را ببندند و از بدتر شدن تورم جلوگیری کنند.
بعد از چند روز می توانید به طور متناوب از گرما و یخ استفاده کنید. اعمال گرما به طور مداوم ممکن است منجر به تورم بیشتر شود.

2. عصاره گلرنگ را بمالید

عصاره گلرنگ یک درمان طبیعی است که قرن هاست برای کاهش درد و التهاب از جمله گردن درد استفاده می شود.
گلرنگ حاوی ترکیباتی به نام فلاونوئیدها است که خواص ضد التهابی و ضد درد دارند. این ترکیبات برای کاهش التهاب در بدن کار می کنند که می تواند به کاهش درد مرتبط با گردن درد کمک کند.
یک مطالعه آینده نگر با برچسب باز نشان داد که استفاده از عصاره غلیظ گلرنگ در مناطق آسیب دیده به طور قابل توجهی درد و ناراحتی را در بیماران مبتلا به گردن درد مزمن کاهش می دهد.

3. از روش درمانی گرم استفاده کنید

به خوبی ثابت شده است که گرما با افزایش جریان خون در بافت، درد را کاهش می دهد و بهبودی را افزایش می دهد.
گرما دو فایده دارد. اول، ناراحتی را کاهش می دهد و دوم، گردش خون را بهبود می بخشد. هنگامی که در یک محیط بالینی استفاده می شود، اغلب دو تا سه بار در هفته در جلسات 15 دقیقه ای تکرار می شود.
یک کارآزمایی تصادفی‌سازی و کنترل‌شده آزمایش کرد که آیا افزودن گرما درمانی باعث بهبود پیروی از یک رژیم ورزشی خانگی در افرادی که از گردن درد رنج می‌برند یا خیر. انطباق بهبود یافته تمرینات خانگی با اثر حرارت آهسته مداوم نشان داده شد که منجر به بهبود قدرت عضلانی و دامنه حرکتی می شود.

4. روی بالش های ارگونومیک بخوابید

گردن درد و سایر علائمی که منجر به اختلال در خواب می شود ممکن است با حمایت ناکافی از بالش تشدید شود.
گروهی از دانشمندان کار انجام شده روی بالش های ارگونومیک را بررسی کردند. مشخص شد که در مقایسه با بالش های پر، بالش های لاستیکی و فنری ممکن است عملکرد بهتری داشته باشند. در افراد مبتلا به گردن درد مداوم، استفاده از بالش فنری و لاستیکی در کاهش درد گردن، علائم بیداری و اختلال و همچنین در بهبود رضایت از بالش مفید است.
ارتفاع و طراحی بالش ممکن است تاثیر قابل توجهی بر تراز دهانه رحم داشته باشد. بالش‌های ارگونومیک با اطمینان از اینکه گردن، شانه‌ها و ستون فقرات در یک راستا قرار دارند، ممکن است کیفیت خواب را بهبود بخشد و همچنین درد را کاهش دهد.

5. گردن خود را ماساژ دهید

ماساژ اغلب پس از استفاده از یخ یا گرما استفاده می شود و می تواند تنش و اسپاسم عضلانی را تسکین دهد و در نتیجه درد را کاهش دهد.
یک کارآزمایی تصادفی‌سازی و کنترل‌شده برای تعیین اینکه آیا ماساژ درمانی برای بیماران مبتلا به ناراحتی مداوم گردن بهتر از کتاب مراقبت از خود است، انجام شد. طبق این مطالعه، ماساژ درمانی بی خطر است و حداقل به طور موقت ممکن است به درمان گردن درد مزمن کمک کند.

6. حمام نمک اپسوم بگیرید

نمک اپسوم یا سولفات منیزیم همانطور که از نظر علمی شناخته می شود، برای کاهش سفتی و ناراحتی ماهیچه ها مفید است، اما تحقیقات بیشتری برای تعیین مکانیسم دقیق این عمل درمانی مورد نیاز است.
رایج ترین راه برای استفاده از این شل کننده عضلانی طبیعی، تهیه یک حمام آرامش بخش نمک اپسوم برای خود است.
نحوه استفاده:
یک وان را با آب گرم پر کنید، چند پیمانه نمک اپسوم به آن اضافه کنید و سپس بدن دردناک خود را در آن غوطه ور کنید.

7. این تغییرات سبک زندگی را بگنجانید

گاهی اوقات، روشی که برای انجام کارهای روزمره خود انجام می دهید، مسئول گردن درد است و تغییرات ساده می تواند منجر به کاهش قابل توجه درد شود.
اگر مشاهده شود که یک فعالیت خاص باعث ایجاد گردن درد می شود که عود می کند، ممکن است لازم باشد آن فعالیت محدود یا اجتناب شود.
برای صاف نگه داشتن گردن در هنگام ارسال پیامک، گوشی را باید نزدیک تر از سطح چشم نگه دارید. علاوه بر این، فعالیت‌هایی مانند گذراندن ساعت‌های زیادی در روز در حالی که گردن خود را روی گوشی هوشمند می‌چرخانید، کاهش دهید.

8. تمرینات گرم کردن گردن را انجام دهید

باید عضلات گردن خود را با چند حرکت سریع مانند چرخاندن سر، حرکت سر به جلو و عقب و تغییر وضعیت بدن در هنگام استفاده از تلفن هوشمند یا کتابخوان الکترونیکی هر 30 تا 40 دقیقه گرم کنید. این کار را حداقل 10 بار تکرار کنید.
شما همچنین می توانید این تمرین گرم کردن را امتحان کنید:
با یک دست کف صندلی خود را بگیرید.
چانه خود را کمی به سمت زیر بغل بچرخانید تا زمانی که کشش راحت در طرف مقابل گردن احساس شود. آن موقعیت را به مدت 20 ثانیه نگه دارید.
سه بار در هر طرف تکرار کنید.

9. بهبود وضعیت بدن می تواند کمک کند

اگر وضعیت نامناسب باعث گردن درد می شود، تغییرات ساده ممکن است راه حل باشد. این می‌تواند شامل تغییر یک ایستگاه کاری برای ارگونومیک‌تر شدن باشد، با صندلی، مانیتورهای تک یا چندگانه، تلفن‌های همراه و صفحه‌کلید به گونه‌ای قرار بگیرند که بدن، سر و گردن را در یک موقعیت طبیعی تر قرار دهند.
همچنین می توانید یاد بگیرید که به پشت (به جای شکم یا پهلو) با یک بالش و تشک ارگونومیک راحت بخوابید.

10. تمرینات گردن را انجام دهید

تمرینات گردن یک راه عالی برای تسکین درد عضلات و تقویت بیشتر آنها است.
در اینجا یک تمرین ساده وجود دارد که می توانید دنبال کنید:
شانه ها و چانه خود را هر بار چند ثانیه به عقب بکشید.
کتف و چانه را به مدت 20 تا 30 ثانیه جمع کنید.
این تمرین را 4 تا 5 بار در روز تکرار کنید، به خصوص زمانی که خمیده کار می کنید.
این تمرین با تقویت عضلات تثبیت کننده گردن و سر به رفع ناراحتی گردن و بی ثباتی وضعیتی کمک می کند.

سوالات پرطرفدار در مورد گردن درد

چگونه بفهمم گردن درد من جدی است؟
اگر مطمئن هستید که گردن درد شما ناشی از خواب نادرست، وضعیت بدنی نامناسب و غیره است، می توانید با درمان های خانگی ساده آن را درمان کنید. با این حال، اگر گردن درد شما ناشی از آسیبی در گذشته نزدیک بوده است یا اگر مشکلات زمینه‌ای دیگری دارید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید.
چه زمانی باید نگران گردن درد خود باشم؟
شما باید نگران گردن درد خود باشید که در اثر آسیب یا تصادف ایجاد شده باشد یا حتی پس از امتحان برخی درمان های خانگی کاهش نیافته باشد. برای رد کردن مشکلات پزشکی، ایده خوبی است که به یک پزشک مراجعه کنید.
آیا مشکل دیگری می تواند باعث گردن درد شود؟
بله، مسائلی مانند تشکیل بیش از حد گاز و کمردرد نیز می تواند منجر به گردن درد شود.
گردن درد همچنین می تواند ناشی از افسردگی جسمی باشد. اگر به این مشکوک هستید، لطفاً در اولین فرصت با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.
برای درمان گردن درد در خانه چه کنم؟
اگر مطمئن هستید که گردن درد شما به دلیل وضعیت نامناسب، عادات خواب نادرست و غیره است، می توانید از درمان های خانگی که در بالا ذکر شد، شروع به گرم کردن آب گرم کنید.
می توانید پاراستامول مصرف کنید یا از پمادهای ضد درد نیز استفاده کنید.
چگونه بخوابم که گردنم درد نکند؟
می توانید از یک بالش گردنی استفاده کنید که به صورت ارگونومیک برای حمایت از سر و کاهش فشار از گردن شما طراحی شده است. همچنین می توانید از چند بالش برای حمایت از شانه ها و کمر خود استفاده کنید.
آیا کاری هست که از انجام دادن آن در خانه اجتناب کنم؟
از انجام هر گونه فعالیت بالقوه خطرناک خودداری کنید زیرا نمی توانید گردن خود را حرکت دهید، مانند دوچرخه سواری یا رانندگی. فقط زمانی از یقه گردن استفاده کنید که جراح ارتوپد به شما توصیه کند.
چه زمانی باید به ارتوپدی مراجعه کنم؟
اگر حتی پس از چند هفته بهبودی در علائم شما مشاهده نشد یا اگر علائم دیگری مانند لرز، احساس سوزن سوزن شدن، یا سردی اندام ها را داشتید، باید به ارتوپدی مراجعه کنید.

endکلمه پایانی

ناراحتی گردن اغلب توسط عوامل خطر روانی، از جمله استرس مزمن، فقدان حمایت اجتماعی، اضطراب و افسردگی ایجاد می شود. ناراحتی گردن ممکن است ناشی از شرایط خاص مانند بیماری های خود ایمنی یا مشکلات عصبی-عضلانی اسکلتی باشد.
مطالعات بیشتری مورد نیاز است، اما همچنین شواهدی وجود دارد که عوامل جمعیت شناختی مانند سن و جنس ممکن است بر بروز و پیشرفت ناراحتی گردن تأثیر بگذارد.
چندین درمان خانگی وجود دارد که می توانید برای گردن درد حاد امتحان کنید. اگر درد شما فروکش نکرد یا اگر مشکوک هستید که ممکن است مشکل دیگری باعث آن شده باشد، بهتر است برای رد کردن عوارض به پزشک مراجعه کنید.
درمان‌های خانگی مانند استفاده از کیسه یخ، گرم کردن داغ یا حمام نمک اپسوم آسان است و نتایج سریعی را نشان می‌دهد. حفظ وضعیت بدنی مناسب و استراحت مکرر از ساعات طولانی کار در یک مکان و انجام حرکات آرام گردن، تمرین خوبی است.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search