زیبایی

چگونه موهای بالای لب را از بین ببریم

روش حذف موهای بالای لب

وقتی وارد بلوغ می شویم رشد موهای ناخواسته در قسمت های مختلف بدن به بخشی منظم از زندگی ما تبدیل می شود. در صورت ما، موهای ناخواسته عمدتا در نواحی بالای لب بالا و چانه رشد می کنند.

دلایل زیادی باعث افزایش رشد مو در ناحیه لب بالایی و چانه می شود از جمله شرایط مختلف فیزیولوژیکی مانند هیرسوتیسم، هیپرپلازی مادرزادی آدرنال، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، سندرم کوشینگ، ژنتیک، تغییرات هورمونی و موارد دیگر.
موهای زائد صورت موضوعی است که اکثر خانم ها باید با آن کنار بیایند. غالباً، به دلیل هنجارهای جامعه یا به انتخاب شخصی، این موهای ناخواسته صورت، از جمله موهای لب بالا، باعث می شود زنان نسبت به ظاهر خود از خود آگاه شوند و بر اعتماد به نفس آنها تأثیر بگذارد.
در حالی که معمولاً وجود برخی از رشد موهای صورت است که با اصلاح منظم، نخ کشیدن یا واکس زدن مو قابل کنترل است در برخی از خانم ها ممکن است رشد موهای ضخیم یا بیش از حد لب بالایی داشته باشند.
در حقیقت، 5٪ -10٪ از زنان دارای مشکلات رشد موی لب بالا هستند. این مشکلات معمولاً به دلیل عوامل ارثی، عدم تعادل هورمونی یا سندرم تخمدان پلی کیستیک رخ می دهد.
این یک آرزو رایج است که در بین افراد، به ویژه خانم ها، موهای زائد صورت موثرتر یا حتی به طور دائمی برداشته می شود. خبر خوب این است که چندین روش درمانی پزشکی و خانگی می توانند رشد موهای لب بالا را مدیریت کنند که در این مقاله مورد بحث قرار خواهد گرفت.

درمان های داخل مطب برای حذف موهای لب بالا

برای درمان های پزشکی که می تواند رشد ناخواسته موهای صورت را کاهش داده و یا حتی آن را به طور دائمی از بین ببرد با متخصص پوست خود مشورت کنید. در اینجا رایج ترین گزینه ها وجود دارد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

1. لیزر درمانی

لیزر درمانی یکی از متداول ترین و موثرترین روش ها برای کاهش دائمی موهای لب بالا است. این شامل استفاده از انرژی حرارتی و هدف قرار دادن یک پرتو نور متمرکز بر ریشه مو برای از بین بردن آن در داخل فولیکول است.
در حالی که لیزر درمانی پرهزینه است اما پس از چند جلسه منجر به کاهش دائمی مو می شود بنابراین هزینه های دیگر روش های حذف مو را از بین می برد.
هر جلسه ضخامت ساقه مو و تراکم کلی آن را کاهش می دهد و انتظار می رود هر جلسه 20 درصد رشد مو کاهش یابد. چندین جلسه می تواند رشد مو را برای 2-3 ماه به تأخیر بیندازد. علاوه بر این، لیزر درمانی بدون درد است و پوست شما را صاف می کند.

2. Dermaplaning

درماپلانینگ نوعی اصلاح است که به بهترین وجه توسط یک فرد حرفه ای انجام می شود. این شامل استفاده از چاقوی تیز برای از بین بردن موها و همچنین افزایش گردش سلول های پوست است.
این روش همچنین با از بین بردن سلولهای پوستی مرده روی سطح، لایه برداری پوست، موهای نازک و ضعیف (peach fuzz) را از بین می برد و به کاهش چین و چروک پوست کمک می کند.
از دراماپلانینگ می توان به عنوان یک روش بدون درد اما موقت در رفع موهای زائد استفاده کرد. موثرتر و کاملتر از اصلاح ساده است.

درمان های خانگی برای حذف موهای لب بالا

از بین بردن موهای لب بالا در خانه یک روش معمول است و می تواند به روش های مختلفی انجام شود. همیشه قبل از امتحان روش جدیدی برای از بین بردن موهای لب بالا، تست پچ را انجام دهید.
در اینجا برخی از روش های معمول حذف مو وجود دارد که می توانید در خانه امتحان کنید.

1. تراشیدن مو

تراشیدن موهای ناخواسته با استفاده از تیغ یکی از ساده ترین و بدون درد موهای زائد است که می توانید در خانه انجام دهید.
دستورالعمل:
در قسمت مورد نظر از کرم اصلاح استفاده کنید.
لب بالایی را به سمت پایین بکشید تا پوست کشیده شود.
از تیغ تیز استفاده کنید و در جهت رشد مو اصلاح کنید. برای جلوگیری از بریدگی از ضربه های کوتاه استفاده کنید. از تراشیدن نقاط با زخم یا لکه های باز خودداری کنید.

2. نخ زدن

نخ کشیدن یکی دیگر از روش های معمول حذف مو است که می تواند در خانه یا در سالن ها انجام شود.
نخ زدن شامل پیچاندن نخ های پنبه ای دوتایی روی ناحیه لب بالایی برای بیرون کشیدن مو از فولیکول ها است. این روش اغلب دردناک است و ممکن است باعث قرمزی پوست شود.
با این حال، نخ کشیدن یک روش بهداشتی برای از بین بردن مو است که می تواند ناحیه را از موهای ناخواسته صورت تا 3 هفته حفظ کند.

3. اپیلاسیون

موم مالی یک روش سریع و آسان از بین بردن مو است که نه تنها موها را از ریشه بیرون می آورد بلکه پوست شما را از سلول های مرده پوست و آلودگی پاک می کند. این روش، مانند نخ کشیدن، نیز دردناک است و اگر پوست شما حساس باشد ممکن است باعث قرمزی شود.
توجه: اپیلاسیون لب بالا معمولاً توصیه نمی شود زیرا ممکن است کمی خشن باشد.
دستورالعمل ها:
مقداری موم صورت را گرم کنید و آن را یکبار در یک طرف روی ناحیه لب بالایی خود بمالید.
نوار مومی را روی موم قرار دهید. می توانید از نوارهای واکس صورت آماده نیز استفاده کنید.
هنگامی که موم خنک شد نوار موم را در جهت مخالف رشد مو بکشید.

4. موزدایی

با استفاده از موچین می توانید به راحتی موهای بالای لب خود را از بین ببرید. با این حال، بهتر است از موچین برای بیرون کشیدن رشته های ریز مو استفاده کنید زیرا کندن موهای بالغ می تواند بسیار دردناک باشد.
شما می توانید موهایی را که دارای یک ساقه به اندازه کافی بلند است و می توان آن را گرفت موچین کنید. کندن مو تا 3 هفته از رشد مو جلوگیری می کند. این یک روش حذف مو نسبتاً ارزان است زیرا فقط به یک موچین و آینه دستی احتیاج دارد که می تواند سالها مورد استفاده قرار گیرد.

5. کرم های موبر

کرم های موبر یک راه حل سریع و آسان برای رشد ناخواسته مو هستند. این کرم به حل شدن موهای سطحی کمک می کند و حذف آن آسان است.
با این حال، این اثر فقط تا 3 روز ادامه دارد. علاوه بر این، کرم های موبر حاوی مواد شیمیایی هستند و بنابراین، استفاده مکرر از آنها ممکن است برای پوست شما مضر باشد.
دستورالعمل ها:
کرم را به ناحیه لب بالایی خود بمالید.
بگذارید به مدت مشخص شده در دستورالعمل ها بماند.
با استفاده از کاردک تهیه شده کرم را بردارید.

6. اپیلاتور

اپیلاتور وسیله ای است که شامل موچین یا دیسک های چرخان است که از منافذ فولیکول مو را بیرون می کشد. مکانیسم مشابه موچین است. با این حال، اپیلاتور به جای حذف یک مو در یک زمان، می تواند یک دسته از موها را با هم از بین ببرد.
دستورالعمل ها:
پوست خود را با استفاده از اسکراب صورت لایه برداری کنید.
اپیلاتور را از قسمت مورد نظر اجرا کنید.

7. شکر زدن

شکر فرآیندی شبیه اپیلاسیون است که موها را از ریشه بیرون می آورد. از یک خمیر چسبناک ساخته شده از شکر استفاده می کند که به ساقه موهای شما می چسبد و هنگام کشیدن خمیر آن را بیرون می کشد. با این حال، این روش درد کمتری نسبت به اپیلاسیون دارد.
دستورالعمل ها:
½ فنجان شکر، 2 قاشق غذاخوری آب و ½ فنجان آب لیمو را مخلوط کنید.
مخلوط را بجوشانید تا رنگ آن کهربایی شود.
اجازه دهید خمیر حدود 45 دقیقه خنک شود. این مخلوط یک قوام تافی مانند ایجاد می کند و سپس می توان از آن استفاده کرد.
از این گلوله خمیر قند استفاده کنید و آن را روی سطح پوست خود، در جهت مخالف رشد موهایتان بکشید.
خمیر را بیرون بکشید و موها را با آن خارج کنید.
در پایان
موهای لب بالایی یک تظاهرات رایج است می تواند چند رشته نازک یا ظاهر سبیل کامل باشد. برای برخی از افراد، این موهای ناخواسته می توانند آزار دهنده باشند.
روش های مختلفی برای از بین بردن مو ناخواسته وجود دارد که می تواند موهای ناخواسته را در ناحیه لب بالایی به طور دائم یا موقت از بین ببرد. اگر از روش های حذف مو در خانه استفاده می کنید ممکن است لازم باشد این روش را هر چند هفته یک بار تکرار کنید. اگر به دنبال راه حل دائمی هستید با متخصص پوست خود مشورت کنید.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search