خانه داری

بهترین راه ها برای ذخیره پیاز

پیاز، مسلماً یکی از مواد ضروری در آشپزخانه است. آنها در اشکال، رنگ ها و اندازه های مختلف هستند هر کدام استفاده های خاص در آشپزی دارد. به عنوان یک عنصر پخت و پز، مردم تمایل به خرید آنها به صورت عمده دارند.

متأسفانه قبل از اینکه شما را شروع به استفاده از آنها کنید. آنها اغلب نرم و یا شروع به جوانه زدن می کنند.  برای جلوگیری از خراب شدن و صرفه جویی در هزینه، مردم اغلب در مورد بهترین راه برای ذخیره پیاز تعجب می کنند. این مقاله به شما می گوید همه آن چیزهایی که شما باید در مورد نحوه ذخیره پیاز بدانید.
بهتر است برای پیاز معمولی در یک اتاق سرد، خشک، تاریک و با تهویه مناسب ذخیره شود.
بطور معمول، پیازهای زرد در طول سال در دسترس هستند.
طبق گزارش انجمن ملی پیاز (NOA)، آنها بهتر است در یک اتاق سرد، خشک، تاریک و تهویه مناسب، مانند آبدارخانه، انبار، زیرزمین یا گاراژ ذخیره شوند.
این به این دلیل است که آنها به راحتی رطوبت را جذب می کنند. اگر درجه حرارت یا رطوبت زیاد باشد ممکن است شروع به جوانه زدن یا پوسیدن کند.
یک مطالعه نشان داد که ذخیره پیاز در 40-50 درجه فارنهایت (4-10 درجه سانتی گراد) ایده آل است. در این دماها، آنها بهترین ویژگی های خود را حفظ می کنند.
همچنین لازم است برای جلوگیری از پوسیدگی، تهویه مناسب توسط یک سبد باز، کیسه بافته، کیسه توری یا حتی جوراب شلواری انجام خواهد شد.
از ترک پیاز در کیسه های پلاستیکی اجتناب کنید زیرا ممکن است به دلیل عدم تهویه مناسب آنها به سرعت خراب شوند.
علاوه بر این، تاریکی به آنها کمک می کند طولانی تر بمانند. عدم وجود نور خورشید، تغییرات دما و رطوبت (دو عامل سریعتر خراب شدن پیاز) را کاهش می دهد.

اجتناب از ذخیره پیاز در یخچال

پیاز خریداری شده از فروشگاه پوست کاغذی دارند زیرا آنها زود پس از برداشت آماده می شوند.
رطوبت کمک می کند تا پیاز از بین برد.
به همین دلیل است که پیاز بهتر است در مکان سرد، اما خشک، تاریک و تهویه مناسب ذخیره می شود. این شرایط اطمینان حاصل می کند که آنها رطوبت بیش از حد را جذب نکنند.
ذخیره ی کل پیاز در یخچال آنها را به شرایط سرد و مرطوب منتقل می کند. از آنجایی که آنها رطوبت را بسیار راحت جذب می کنند ممکن است سریع تر خراب و نرم تر شوند.
اگر میخواهید پیازها را در یخچال نگه دارید آنها را در یک حوله مرطوب قرار دهید.
با توجه به USDA، آنها می توانند در این شرایط تا 30 روز ادامه دهند.
توجه داشته باشید که این قانون در مورد پیاز کامل است و در مورد پیاز پوست کنده، برش داده شده نیست. پس از برداشتن پوست پیاز، بهتر است آنها را در یخچال تا حداکثر 14 روز نگهداری کنید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

بهترین راه برای ذخیره موسیر

موسیر نزدیک به پیاز است اما طعم ملایم و شیرینی دارد.
مانند پیاز معمولی، موسیر باید در یک مکان سرد، خشک، تاریک و تهویه مناسب ذخیره شوند. این شامل اتاق هایی مانند انبار، زیرزمین، انبار یا گاراژ می باشد.
موسیرها را در یک کیسه سوراخ دار، سبد حصیری، سبد باز یا جوراب شلواری نگهدارید تا اطمینان حاصل شود که آنها به خوبی تهویه ایجاد می کنند. موسیرهایی که به این طریق ذخیره می شوند تا 30 روز باقی می مانند.
به همین ترتیب، موسیرها می توانند در فریزر تا شش ماه ذخیره شوند.
برای فریز موسیر، ابتدا پوست را جدا کنید. سپس موسیرهای پوست کنده را در یک کیسه قابل انجماد یا ظرف محفوظ از هوا قرار دهید و آنها را در فریزر ذخیره کنید.

نحوه ذخیره پیاز در مراحل مختلف پردازش

برای اطمینان از اینکه پیاز تا زمانی می ماند ذخیره سازی مناسب ضروری است.
در اینجا بهترین روش برای ذخیره آنها در مراحل مختلف پردازش آورده می شود.

پوست کندن

هنگامی که پیاز را پوست می کنید آن باید در یخچال نگهداری شود تا از آلودگی باکتری جلوگیری شود.
آن را در یک ظرف محفوظ از هوا قرار دهید و مطمئن شوید که یخچال شما به 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) یا پایین تر است.
طبق اداره USDA، پیاز پوست کنده می تواند در یخچال و فریزر 10 - 14 روز بماند.
پیاز، بریده شده در یخچال می تواند تا 10 روز ذخیره شود.
به سادگی آنها را در پوشش پلاستیکی بسته بندی کنید یا آنها را در یک کیسه قابل انعطاف نگه دارید.
برای استفاده درازمدت، پیاز را می توان در مدت 3 تا 6 ماه در فریزر ذخیره کرد. آنها بهتر است در پختن خوراک مانند سوپ ها، تاس کباب و نوعی غذای گوشتی استفاده شود.

پختن

پیاز سرخ شده را می توان در یخچال 3 تا 5 روز ذخیره کرد.
به سادگی آنها را در یک ظرف محفوظ از هوا و یا کیسه قابل تنظیم در عرض چند ساعت از پخت و پز قرار دهید. اگر برای دوره های طولانی خارج از خانه بیرون از یخچال بمانند ممکن است باکتری ها در آن جا بگیرند.
در عین حال، پیاز پخته شده را می توان در مدت 3 ماه در فریزر ذخیره کرد.

ترشی انداختن

ترشی انداختن یک راه ارزان برای افزایش عمر مفید پیاز است.
این شامل نگهداری آنها در یک محلول است که مانع از رشد باکتری هایی می شود که سبزیجات را معمولاً خراب می کنند. ترشی انداختن ممکن است تا شش ماه طول بکشد.
برای ترشی پیاز، پیاز خرد شده را به یک شیشه یا کوزه سرامیکی پر از سرکه وارد و ترکیبی از نمک، شکر و ادویه جات به آن اضافه نمایید.
پس از باز شدن، بهتر است در یخچال نگهداری شوند که به آنها کمک می کند تا طولانی تر بمانند.

پیاز بهار یا پیازچه را در یخچال ذخیره نمایید

مردم اغلب تعجب می کنند که آیا تفاوت بین پیاز و پیاز بهار وجود دارد.
پیاز بهار، همچنین به عنوان پیازچه شناخته می شود آنها قبل از اینکه به طور کامل رشد کند برداشت می شوند و دارای برگ های توخالی سبز هستند.
موسیر، گیاه مشابه هستند اما آنها مانند پیاز بهار دارای پیازچه نیستند. آنها بزرگتر هستند و دارای بافت طعم دهنده تر با طعم ملایم و شیرین هستند.
از آنجا که موسیر و پیاز بهار شباهت زیادی به هم دارند آنها نیز به روش مشابه ذخیره می شوند.
اگر از پیازهای بهار یا موسیر در عرض یک یا دو روز استفاده می کنید ممکن است آنها را در یک ظرف آب نگهداری کنید. فقط مطمئن شوید که در آشپزخانه خیلی گرم یا مرطوب نباشد.
با این حال، اگر شما قصد استفاده از آنها را چند روز بعد دارید بهتر است آنها را در یک حوله کاغذی کمی مرطوب بپیچید و ساقه را با یک باند لاستیکی ایمن کنید. سپس آنها را تا یک و نیم هفته در کشو یخچال قرار دهید.
شما همچنین می توانید موسیر و پیاز بهار را ریز ریز کنید و آنها را در فریز تا چند ماه نگهدارید. اطمینان حاصل کنید که آنها را در یک کیسه قابل انعطاف یا ظرف محفوظ از هوا ذخیره کنید.
به دلیل داشتن محتوای آب زیاد، موسیر و پیاز بهاره طول عمر کوتاهتری نسبت به پیاز معمولی دارند. این باعث می شود آنها بیشتر در معرض پوسیدگی قرار گیرند.

چگونه پیاز را خرید کنیم

انتخاب پیاز درست همان قدر اهمیت دارد که ذخیره آنها به درستی انجام می شود.
برای پیاز معمولی، زرد و پیاز قرمز، آنهایی که پوست خشک و کاغذی دارند انتخاب کنید. علاوه بر این، لایه بیرونی باید کاملا، عاری از لکه و رطوبت باشد.
آنها همچنین باید برای اندازه خود قوی و سنگین باشند تا اطمینان حاصل شود که آنها آبدار هستند و خیلی ریز نیستند. مراقب باشید که آنهایی را که شروع به رشد کرده اند انتخاب نکنید زیرا آنها به سرعت فشرده می شوند.
شما همچنین باید از پیازی که بویی دارد اجتناب کنید. این ممکن است کوبیده یا خیلی رسیده باشد.
برای پیاز بهار، آنهایی را انتخاب کنید که دارای پیازچه روشن و سفید، پیازچه بی عیب و ساقه های سفت داشته باشند. از آنهایی که پوسیده یا غشای لزج دارند اجتناب کنید.
موسیرهایی که مقدار زیادی سفید و سبز هستند را انتخاب کنید. ساقه های آنها باید واضح، قوی و بدون تغییر رنگ باشند.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (1)

رتبه 4 از 5 بر مبنای 1 رای

  1. علی
  1. 4 / 5

ممنون اطلاعات خوبی ارائه دادید.

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search