خانه داری

رشد و مراقبت از گل ارکیده دمپایی بانو | پافیوپیدیلوم

نگهداری گل ارکیده دمپایی بانو

ارکیده phalaenopsis به دلیل شکوفه های رنگارنگ و گلبرگ های منحصر به فرد شکل آنها بسیار محبوب است.


اما گونه دیگری از ارکیده نیز وجود دارد که می تواند سرش را همانند شکوفه های فالنوپسیس بچرخاند - این ارکیده بانوی دمپایی است. هزاران نفر از عاشقان گیاهان داخلی، بنفشه آفریقایی را در باغ خود رشد می دهند.
اگر شما هم این کار را انجام می دهید می توانید و باید یک ارکیده paphiopedilum را پرورش دهید. آنها به راحتی بنفشه های آفریقایی آسان هستند!
ارکیده دم پایی بانو دارای گلهایی است که دارای بخشی در شکل کیسه های برجسته شکل و دو قوطی است که بصورت افتاده یا به صورت افقی نگهداری می شوند.

چند نوع پافیوپیدیلوم موجود است؟

تقریباً 60 گونه Paphiopedilum وجود دارد. این گونه خاص Paphiopedilum گیاهی تک گل و دارای لکه های تیره در قسمت پشت و موهای قرمز در پایه گلبرگها و کاسبرگ ها است.
گلبرگها معمولاً به رنگ قهوه ای مایل به قرمز تیره با لمس نارنجی به دست می آیند. علاوه بر گل زیبای این گیاه، به دلیل شاخ و برگهای زیبا و جمع و جور آن، مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به ارکیده قرار گرفته است.
در نگاه اول، هر برگ دارای قسمت سبز بالایی است اما نمای دقیق تر پایه آن را با لکه های بنفش نشان می دهد.
گلهای Paphiopedilum insigne ماندگار هستند (حداکثر 2 ماه)، یک ویژگی غیر معمول برای یک ارکیده است. این یکی از معدود ارکیده هایی است که می تواند با شرایط خانه معمولی سازگار باشد.
اگرچه رشد گل این گیاه آهسته است اما توسط بسیاری از دوستداران ارکیده در سراسر جهان مورد احترام است.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

دمپایی بانوی TRIPIA:

دمپایی بانوی گل رسمی استانی جزیره پرنس ادوارد، استان کانادا است.
دمپایی بانو به دلیل شباهت آن با کفش یا موکاسین در ایالات متحده آمریکا به عنوان گل موکاسین نیز شناخته شده است.
ممکن است این ارکیده را با نام دیگری بشناسید. Paphiopedilums معمولاً به عنوان سایپریپدیوم گفته می شود. این اصطلاح گاهی اوقات به "cyp" کوتاه می شود.
به طور صحیح، سایپریپدیوم گیاهی است که دمپایی های بانوی وحشی نامیده می شود
ارکیده های کشت شده با کنار دمپایی بانو باید به عنوان پفیوپیدیلوم شناخته شوند. آنها توسط بسیاری از متخصصان ارکیده بصورت آنلاین در دسترس هستند.
چندین دلیل خوب برای انتخاب پافیوپیدیلوم نسبت به سایر جنس های ارکیده وجود دارد.
از یک نظر، کشت آنها ساده ترین است. اگرچه Phalaenopsis (ارکیده های پروانه) ساده است.
از طرفی، گلها از یک تا سه ماه دوام می آورند و گیاه وقتی شکوفه ندارد جذاب است. گیاه کوچک کم دارد.

مراقبت از گیاه دمپایی بانو Slipper Lady

گل دادن
Paphiopedilums فصل گل متنوعی دارد. بنابراین، یک مجموعه با دقت انتخاب شده به عنوان حداقل شش گیاه می تواند منجر به جانشینی شکوفه در طول سال شود.
علاوه بر این، طیف وسیعی از رنگ ها و ترکیب ها بسیار گسترده است.
نور مناسب
شش ساعت یا بیشتر از نور روز معمولاً از پنجره های جنوبی یا غربی قابل دستیابی باشد. هنگامی که در خانه هستند پافیوپیدیل ها به نور بهینه نیاز دارند اما باید غیرمستقیم باشد. ارکیده های دمپایی خانم نیز در زیر چراغ های فلورسنت عملکرد خوبی دارند
سایبان در هر ساعت از روز که گیاه در آفتاب مستقیم باشد لازم خواهد بود.
رنگ شاخ و برگ را تماشا کنید. سبز شدید و عمیق ممکن است نور ناکافی را نشان دهد. هشدارهای زرد - سبز نور بیش از حد است.
آبیاری و کوددهی
از آنجا که پفیوپیدیل ها ارکیده های زمینی هستند هیچ وسیله ذخیره آب ندارند. این امر باعث می شود که آنها از ریشه همانند گیاه معمول خانه اب را از میان ریشه جذب کنند.
آنها را به طور مساوی مرطوب نگه دارید. اجازه ندهید گیاه در آب بنشیند و یا خیلی خشک شود. متأسفانه هیچ قاعده ای در رابطه با دفعات آبیاری وجود ندارد.
ممکن است روزانه باشد شاید دو یا سه بار در هفته باشد. نکته مهم، جلوگیری از افراط و خیس و خشکی است. از قضاوت خوب استفاده کنید!
و اگر ارکیده خود را در زیر چراغ های بزرگ نگه می دارید اغلب به آب نیاز دارد. فقط آن را بیش از حد اب ندهید. آبیاری بیش از حد مکرر می تواند باعث پوسیدگی ریشه شود.
با فرض اینکه پفیوپیدیل شما در پوست درخت صنوبر در حال رشد است محیط کاشت مورد استفاده بسیاری از پرورش دهندگان، هر آبیاری دیگر باید با کود تکمیل شود.
باغداران ارگانیک از امولسیون ماهی به میزان یک قاشق چایخوری به یک گالن آب استفاده می کنند.
(برخی دیگر کود شیمیایی 30-10-10 را که مطابق با دستورالعمل سازنده استفاده می شود ترجیح می دهند.) در روزهای کوددهی متناوب، همچنین با استفاده از نیترات آمونیوم به میزان نیمی از قاشق چایخوری به هر گالن آب و امولسیون ماهی، نیتروژن بیشتری اضافه کنید.
هنگامی که ارکیده های Paphiopedilum در رشد کامل هستند باید مرتباً بارور شوند. مهم این است که هرگز ارکیده ای که کاملاً خشک باشد بارور نشود زیرا این می تواند آسیب بزرگی به ریشه ها وارد کند. اگر Paphiopedilum خود را در محیط پوست درخت رشدمی دهید باید کود ارکیده را از نظر نیتروژن بالاتر (30-10-10) انتخاب کنید زیرا وقتی پوست درخت شکسته می شود این فرایند از مقدار زیادی ازت استفاده می کند. شما باید ارکیده خود را ماهیانه یک بار با آب بشویید تا نمک و کود اضافی که می تواند با گذشت زمان ساخته شود از بین ببرد و باعث آسیب نشود.
رطوبت
Paphiopedilums کم رطوبت تر نسبت به سایر ارکیده ها است.
به هوای مرطوب نیاز دارد - ترجیحاً رطوبت نسبی 50 - 60٪ مناسب است. در روزهای آفتابی که رطوبت کم است اسپری شاخ و برگ توصیه می شود. در این نوع هوا برگها به سرعت خشک می شوند و خطر آب باقیمانده در زیر گوشه برگ را از بین می برند.
یک کیسه پلاستیکی که در هنگام اسپری روی جوانه ها و گل ها قرار داده می شود باعث خشک شدن آنها می شود. جوانه های مرطوب ترک می خورند!
علاوه بر این، گیاهان که روزانه اسپری می شوند عاری از گرد و غبار بوده و کمتر مورد حمله حشرات قرار می گیرند.
اگر خانه شما بسیار گرم و خشک است یک مرطوب کننده به اتاق اضافه کنید و شاخ و برگهای را مناسب مرطوب کنید.
دما: در شب 60-65 درجه فارنهایت یا 16 - 18 درجه سانتیگراد و در روز 75 - 80 درجه فارنهایت یا 24 - 27 ° C باشد. برای اطمینان از شکوفه دادن، درجه حرارت شب ارکیده خود را کمی خنک تر کنید. اختلاف 15 درجه انجام خواهد داد.
خاک: مخلوط گلدان گل ارکیده یا 2 قسمت پوست درخت صنوبر درجه خوب: 1 قسمت پرلیت یا ماسه: 1 قسمت خزه اسفگنوم.
کود: کود ارکیده ارگانیک، یا امولسیون ماهی دو بار در ماه در طول فصل رشد تغذیه کنید از کود ارکیده به طور مرتب استفاده کنید. آنها فقط در صورت تغذیه گیاه به طور مرتب گل تولید می کنند.
هر دوسال یک بار گلدان عوض شود و گلدان پلاستیکی برای این گیاه بهتر است زیرا رطوبت را بهتر از گلدان خشتی حفظ می کند.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search