توانبخشی

بهترین صندلی را بشناسیم

بهترین صندلی ارگونومیک برای راحتی کار اداری و پشت کامپیوتر چیست؟ برای هر کسی که ساعت ها پشت یک میز کار است صندلی ارگونومیک یک سرمایه ارزشمند است. یک صندلی ارگونومیک برای افرادی که به دنبال بهبود وضع خود و یا درد زانو هستند مفید است .هر کسی که بخشی از روزهای خود را صرف نشستن در کنار میز می کند احتمالاً از سرمایه گذاری در یک صندلی استفاده خواهد کرد.

اداره ایمنی و بهداشت حرفه ای وزارت کار ایالات متحده می گوید: "یک صندلی که به خوبی طراحی شده و به درستی تنظیم می شود یک عنصر ضروری از یک ایستگاه کاری کامپیوتری ایمن و کارآمد است " و ما در این مورد بحث می کنیم؟ علاوه بر این کسانی که احساس سوزش گردن، پشت و شانه دارند یا کسانی که بعد از یک روز از نشستن، بیحسی یا تورم در پاها را تجربه می کنند انتخاب از میان بهترین صندلی های اداری برای یافتن صندلی با ارگونومیک مناسب می تواند تفاوت زیادی را برای راحتی و تجربه مقدار درد ممکن ایجاد کند.
"از آنجا که صندلی تأثیر مستقیم بر تراز بدن (حالت) دارد افراد مبتلا به علائم اسکلتی عضلانی مرتبط با نشست طولانی مدت اغلب توصیه می شود صندلی ایستگاه های کاری خود را عوض کنند" طبق یک متاآنالیز مطالعات متعدد در مورد اثربخشی صندلی برای کاهش درد اسکلتی عضلانی  انجام شده است مقاله بررسی در نشریه  BMCاختلالات اسکلتی عضلانی منتشر شده است.

امکانات برای خرید بهترین صندلی ارگونومیک

پشتیبانی کمری بهترین صندلی های ارگونومیک دارای یک صندلی است که با منحنی های طبیعی ستون فقرات شما منطبق است.
قابلیت تنظیم صندلی هایی که اجازه می دهد صندلی و ارتفاع پشت، زاویه شیب، ارتفاع دسته صندلی و غیره را تنظیم کنید و موقعیت راحت تری را برای شما ایجاد کند.
راحتی دسته صندلی - اگرچه همه صندلی ها آنها را ندارد اگر آنها شامل دسته باشد باید آن ها را در ارتفاع مناسب قرار دهید تا شانه های شما آرام باشند و آرنج ها در زاویه 90 درجه باشند.
مواد بهترین صندلی های ارگونومیک باید دارای کفپوش های حمایتی باشند که بیش از حد سخت و نرم نباشند و باعث افزایش گردش خون شود.
طراحی. اگر شما باید تمام روز در یک صندلی بنشینید ممکن است به خوبی آن را انجام دهید. خوشبختانه، بعضی از بهترین صندلی های ارگونومیک نیز در طرح ها و رنگ های مدرن آمده اند.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

انواع صندلی های ارگونومیک

صندلی های اداری یا اجرایی این ها رایج ترین گزینه های کلاسیک هستند - صندلی های معمولی اداری چرخ دار در مقابل بسیاری از میزها دیده می شود.
اکنون که شما بعضی از مزایای صندلی های ارگونومیک را درک می کنید زمان انتخاب مناسب برای نیازهای شما است برای انتخاب بهترین صندلی های ارگونومیک برای دفتر کار موارد زیر را رعایت نمایید.

معیار های انتخاب بهترین صندلی

راحتی: یافتن صندلی کامل و راحت، یک تلاش ذهنی است که به نوع کار شما بستگی دارد رانی لودر توصیه می کند که صندلی را حداقل 30 دقیقه در نوع تنظیماتی که از آن استفاده می کنید در خانه یا در دفتر آزمایش کنید.
قابل تنظیم: یک صندلی قابل تنظیم ترتیب مناسبتری برای یک محدوده وسیع مردم را تضمین می کند ما صندلی هایی با حداقل ارتفاع قابل تنظیم، ارتفاع صندلی و شیب را جستجو کردیم برخی از صندلی ها همچنین شامل تنظیم عمق صندلی و دستگیره چرخشی می باشد بهترین صندلی ها همچنین اجازه می دهد تا فاصله شیب و میزان نیروی مورد نیاز برای کشیدن صندلی را تغییر دهید.
گارانتی: صندلی دفتر خود را مانند یک دستگاه فکر کنید نه یک تکه از مبلمان. صندلی باید یک ضمانت داشته باشد به این معنی که سازنده با خوشحالی هر چیزی را که می شکند جایگزین کند ما صندلی ها را با حداقل یک گارانتی پنج ساله ترجیح دادیم به طور مشابه، در جایی که بسیاری از صندلی های گرانبها دارای ضمانتی هستند که در مورد هر چیزی به جز سرقت را پوشش می دهد صندلی های ارزان تر دارای ضمانت های محدودی هستند که پوشش و پارگی طبیعی را پوشش نمی دهند.
طول عمر و ساخت مواد: یک صندلی حداقل تا زمانی که گارانتی دارد باید ادامه یابد بسیاری از چیزهای کوچک را ممکن است با یک صندلی اشتباه بگیرند: یک دستگیره می تواند شکسته شود یا یک قطعه ممکن است به طور کامل از بین برود صندلی های ارزانتر به طور معجزه آسایی صدای جیر جیر و صدای خندیدن را در طول زمان ایجاد می کنند اگر یک ماده ارزان یا شبیه به آن داشته باشد در روز اول به شدت تحت فشار قرار خواهد گرفت احتمالا از روز 500 به طور کامل نابود خواهند شد. به طور خاص، کوسن های صندلی می توانند با فوم ارزان تر تهیه شود.
قیمت: صندلی های با قیمت پایین با پلاستیک و فلزی ارزان تر ساخته می شوند اما آنها همچنین تمایل به نگاه نرم و دارای ضمانت های کوتاه و یا غیرمستقیم دارند با افزایش قیمت، بیشتر صندلی های قابل تنظیم با مواد با کیفیت بالا ساخته می شوند ضمانت هایی که تقریبا هر چیزی را جایگزین می کنند و انواع مختلف رنگ و لوازم جانبی را انتخاب کنید.
ظاهر: ما گزینه انتخاب پارچه، رنگ و دیگر گزینه های سفارشی سازی را مهم می دانیم.

تنظیم ارتفاع صندلی

اغلب تنظیم صندلی اداری صندلی معمولاً توسط یک سیلندر پنوماتیک کنترل می شود که اجازه می دهد تنظیم با کشیدن یک اهرم انجام شود برخی صندلی های قدیمی تر یک مکانیسم ساده تر با یک شفت رشته ای دارند که با چرخش صندلی کار می کند.

تنظیم زاویه صندلی

تنظیم زاویه صندلی اشاره به یک ویژگی است که اجازه می دهد تا یک زاویه کوسن صندلی اداری به طور مستقل از کوسن استراحت پشت تنظیم شود در اکثر موارد، کوسن صندلی را می توان به "بدون شناور" به هر زاویه در یک محدوده خاص، یا می توان آن را به یک زاویه ثابت قفل کرد.

تنظیم عمق صندلی

تنظیم عمق صندلی معمولاً توسط کاربران بلندتر استفاده می شود این تنظیم به شما اجازه می دهد کوسن صندلی را به جلو یا عقب بچرخانید و در نتیجه این کار باعث ایجاد صندلی عمیق تر می شود که مناسب افرادی است که قد بلند دارند.

تنظیم ارتفاع پشت صندلی

صندلی های اداری با قابلیت تنظیم ارتفاع به کاربر اجازه می دهد که بالشتک پشت صندلی را به موقعیت راحت تر برساند یا پایین بیاورد این به خصوص در حمایت از حرکت کمر به محل مناسب کمک می کند بیشتر صندلی های اداری با این ویژگی از یک سیستم چرخ دنده برای تنظیم کوسن پشت استفاده می کنند.

تنظیم زاویه برگشت صندلی

تنظیم زاویه پشت یکی دیگر از تنظیمات مفید برای دریافت پشتیبانی کمری در نقطه درست است یک ویژگی تنظیم زاویه اختصاصی، زاویه کوسن استراحت پشت از کوسن صندلی حرکت می دهد در اکثر موارد، بالشتک پشت باقی مانده می تواند به "بدون شناور" منتقل شود یا به یک موقعیت ثابت قفل شود.
این موارد برخی از رایج ترین تنظیمات ارگونومیک را که در صندلی اداری پیدا می کنید را پوشش می دهد ما امیدواریم این به شما کمک کند که تنظیمات مختلف را درک کنید و تصمیم گیری خرید شما را آسان تر کند.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search