رژیم غذایی

چرا با انجام همه اقدامات، کاهش وزن ندارم؟

چرا لاغر نمی شومگاهی اوقات از دست دادن وزن می تواند غیرممکن باشد. ممکن است شما مراقب کالری و کربوهیدرات خود باشید پروتئین کافی مصرف کنید ورزش منظم انجام دهید و تمام چیزهایی شناخته شده برای کاهش وزن را انجام دهید اما مقیاس وزن به سمت پایین حرکت نخواهد کرد.


این مشکل در واقع نسبتاً رایج است و می تواند بسیار ناامید کننده باشد.
به یاد بیاورید که چرا دستیابی به هدف کاهش وزن شما می تواند بسیار دشوار باشد و این که آیا این ایده خوبی است که تلاش کنید.
این مقاله به طور خاص به زنان می پردازد اما اکثر اصول در اینجا برای همه اعمال می شود.
کاهش وزن یک صنعت میلیارد دلار است
چرا بسیاری از زنان نمی توانند وزن هدف خود را بدست آورند
اندازه بدن ایده آل در طول تاریخ زندگی
دیدگاه های مختلف فرهنگی وزن
اگر واقعاً نیاز به از دست دادن وزن دارید
دوست داشتن را یاد بگیرید بدن خود را قبول کنید

کاهش وزن یک صنعت میلیارد دلار است

از دست دادن وزن، یک کسب و کار بزرگ در مقیاس جهانی است.
برآورد شده است که برنامه های کاهش وزن و محصولات تولیدی بیش از 150 میلیارد دلار در سالانه سود تنها در ایالات متحده و اروپا دارد.
برنامه هایی که برای خرید غذای خاص، مکمل ها و سایر محصولات نیاز دارند گران تر از آن هستند.
اگر چه "چربی سوز" و دیگر قرص های رژیمی محبوب هستند آنها اغلب تنظیم نشده و ممکن است کاملا خطرناک باشند.
متأسفانه، حتی کسانی که زیاد اضافه وزن ندارند تمایل به ریسک عواقب بالقوه مضر مصرف قرص های رژیم غذایی دارند.
مطالعه ای که حاوی بیش از 16،000 بزرگسال بود دریافتند که حدود یک سوم کسانی که قرص های کاهش وزن را دریافت کرده اند قبل از مصرف قرص ها چاق نبودند.
واضح است که بسیاری از مردم مقدار زیادی از تلاش و پولشان را برای از دست دادن وزن صرف می کنند.
و حتی اگر شما برنامه کاهش وزن یا خرید قرص ها یا محصولات رژیم غذایی خریداری نکنید ممکن است انرژی و زمان زیادی را برای صرفه جویی در مصرف انرژی صرف کنید.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

چرا بسیاری از زنان نمی توانند وزن هدف خود را بدست آورند

بسیاری از زنان مقدار زیادی پول، زمان و تلاش خود را در تلاش برای از دست دادن وزن صرف می کنند.
با این حال، به نظر می رسد برخی پیشرفت کمی دارند.
عوامل متعددی بر توانایی شما در از دست دادن وزن تاثیر می گذارند.

شرایط سلامتی

بعضی بیماری ها یا اختلالات می توانند کاهش وزن را مشکل سازند از جمله:
لیپیدم: بر این باور است که تقریباً هر یک از نه زن در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می گیرد این بیماری باعث می شود که هیپ و پاهای زن چربی بیش از حد انباشته شود. این اغلب باعث ایجاد کبودی و درد شدید می شود.
هیپوتیروئیدی: سطح پایین هورمون تیروئید باعث کاهش سرعت متابولیسم می شود که می تواند مانع از کاهش وزن شود.
سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS): این وضعیت با مقاومت انسولین و هورمون ها سبب تجمع چربی در شکم می شود. اعتقاد بر این است که تا 21 درصد از زنان در سن باروری را تحت تاثیر قرار می دهد.

تاریخچه رژیم غذایی و وزن

اگر چندین بار در گذشته وزن از دست داده اید و دوباره به دست آورده اید یا اینکه رژیم غذایی یو- یو دارید به احتمال زیاد، هر بار با هر تلاش بعدی، وزن کمتر کاهش می یابد.
در واقع، یک زن با سابقه طولانی از رژیم یو یو، تمایل بیشتری به عدم کاهش وزن دارند و وزن آن نسبتاً ثابت باقی بماند.
تحقیقات نشان داده است که این عمدتاً به دلیل تغییرات در ذخیره سازی چربی است که پس از دوره محرومیت کالری رخ می دهد.
اساساً، بدن شما وقتی بعد از یک دوره محرومیت شروع به غذا خوردن می کند چربی بیشتری ذخیره می کند و یک ذخیره کالری برای وقتی که دوباره رژیم می گیرید دارد.
علاوه بر این، یک مطالعه اخیر حیوانی نشان می دهد که رژیم یو یو ممکن است باعث ایجاد پاسخ ایمنی در بافت چربی می شود که کاهش وزن را مشکل می کند.
باکتری های روده ای نیز ممکن است نقش داشته باشند. به نظر می رسد چرخه های تکرار شده از دست دادن و به دست آوردن وزن سبب افزایش تغییرات در باکتری های روده شود که در طولانی مدت باعث افزایش وزن می شود.

سن

پیری چالش بسیاری برای زنان به شمار می رود از جمله کاهش وزن سخت تر از همیشه است.
علاوه بر این، زنانی که هرگز در گذشته سنگین نبوده اند ممکن است برای حفظ وزن معمول خود با افزایش سن تلاش کنند حتی اگر آنها یک رژیم غذایی سالم بخورند.
بسیاری از زنان در حدود 5/15 پوند (2.3-6.8 کیلوگرم) در طول روند پیری وزن به دست آورند که به علت کاهش در توده عضلانی و فعالیت بدنی است که باعث کندتر شدن سوخت و ساز بدن می شود.
علاوه بر این، افزایش وزن در دوران یائسگی به علت تغییرات زیاد هورمونی رخ می دهد که بسیار شایع است تلاش برای از دست دادن وزن در طول و یا پس از یائسگی می تواند فوق العاده دشوار باشد.

تأثیرات بارداری

متاسفانه، تمایل شما به حمل وزن بیش از حد ممکن است تا حدی ناشی از عواملی باشد که شما کنترل آنها را ندارید.
یکی از این ها ژنتیک است اما سایر عوامل کمتر شناخته شده شامل شرایطی هستند که در رحم قرار گرفته اند.
این شامل رژیم غذایی مادر شما و میزان افزایش وزن در دوران بارداری است.
تحقیقات نشان داده است که زنان دارای وزن بیش از حد در دوران بارداری با احتمال بیشتری نوزادانی بزرگ بدنیا می آورند که در طول دوران کودکی یا بزرگسالان اضافه وزن یا چاقی پیدا می کنند.
علاوه بر این، انتخاب های رژیم غذایی زنان باردار ممکن است بر روی اینکه آیا کودک او در آینده مشکلات وزن را بروز می دهد یا نه، تاثیر می گذارد.
مطالعات حیوانی اخیر نشان دادند موشهایی که با رژیم «غربی» تغذیه شدند بعد از زایمان، نوزادانی با متابولیسم آهسته تر به دنیا می آورند و در طول زندگی خود در چندین نقطه چاق می شوند.

اندازه بدن ایده آل در طول تاریخ زندگی

اگر چه رژیم غذایی و عادات ورزشی شما در تعیین وزن شما نقش مهمی دارند شکل و اندازه اولیه آنها تا حد زیادی توسط ژن های شما تعیین می شود.
در واقع، تحقیقات نشان می دهد که چقدر وزن شما و جایی که شما تمایل به ذخیره چربی دارید به شدت تحت تاثیر الگوی ژنتیکی منحصر به فرد قرار می گیرد.
در طول تاریخ، انواع بدن و اندازه های مختلف "ایده آل" در نظر گرفته شده است.
با این حال، برای فردی که به طور طبیعی لاغر است برای یک فرد طبیعی از دست دادن وزن بیشتر بسیار مشکل است.
در 1800s، امپرسیونیستهای فرانسوی، از جمله مونه، رنوار و سزان، زنان روز را رنگ آمیزی می کردند.
با نگاهی به این نقاشی ها، به راحتی می توانید ببینید که بسیاری از زنان بسیار بزرگتر از مدل های باند امروز هستند.
هیچ انکار نمی کند که بدن "ایده آل" در طول 60 سال گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است
با این حال، زنان در گذشته اغلب با تصاویر غیر قابل دسترس در اینترنت و تلویزیون بودند زنان امروز نیز با تعداد زیادی از تبلیغات برای برنامه ها و محصولات مواجه شده اند که وعده داده اند به آنها کمک کنند تا بدن "ایده آل" را به دست آورند.

دیدگاه های مختلف فرهنگی وزن

اگر چه مردم در سراسر ایالات متحده و بسیاری از اروپا بدن باریک را جذاب می بینند مردم در نقاط مختلف جهان ترجیح می دهند که شکل بزرگتری داشته باشند.
در بسیاری از فرهنگها، حمل وزن اضافی با باروری، مهربانی، خوشبختی، سرزندگی و هماهنگی اجتماعی همراه است.
محققانی که مطالعاتی در مورد جوامع غیر غربی انجام داده اند 81 درصد زنان دارای چربی یا چربی متوسط را ترجیح می دهند در حالی که 90 درصد خانم ها دارای باسن ها و پاهای بزرگ هستند.
با این حال، حتی در میان کشورهای توسعه یافته، آنچه "بدن کامل" در نظر گرفته شده به نظر می رسد بر اساس تنظیمات شخصی و منطقه ای به شدت متفاوت است.
زمانی که از 18 طراح گرافیک در سراسر جهان خواسته شد بدن یک مدل به اندازه ای بزرگ را به بدن "ایده آل" تغییر دهند دامنه نتایج آن تا حدی شگفت انگیز بود.
نسخه های اصلاح شده شاخص های توده بدنی (BMI) فقط 17 در چین تا 25.5 در اسپانیا اختصاص دادند که با وزنی بین 102 - 153 پوند (حدود 46 - 69 کیلوگرم)  برای قد (165 سانتیمتر) است.
به استثنای شاخص توده 17 که کم وزن است این نشان می دهد که طیف گسترده ای از اندازه و شکل بدن جذاب و مطلوب است.

اگر واقعاً نیاز به از دست دادن وزن دارید

اگر اندازه شما روی سلامتی شما تاثیر می گذارد ادامه دادن به کاهش وزن ضروری است.
چاقی، به ویژه چاقی مضر، ممکن است خطر ابتلا به بیماری افزایش داده و امید به زندگی را کاهش دهد حتی بیشتر، با توجه به کاهش تحرک، کاهش سطح انرژی و ننگ اجتماعی می تواند روز به روز زندگی را دشوار سازد.
تحقیقات نشان می دهد برخی از بهترین راه های بالا بردن کاهش وزن شامل خوردن پروتئین در صبحانه و اجتناب از کربوهیدرات های فرآوری شده همراه با استراتژی های دیگر در این مقاله است.
در اینجا چند روش اضافی وجود دارد که ممکن است به کم کردن وزن شما کمک کند:
گروه های پشتیبانی: پیوستن به یک گروه می تواند تشویق، پاسخگویی و انگیزه ارائه دهد علاوه بر گروه های کاهش وزن به صورت آفلاین، آنلاین و در فیس بوک، می توانید جوامع آنلاین را برای lipedema و PCOS پیدا کنید.
پیشرفت حتی اگر آهسته باشد تشخیص دهید: متوجه شوید که به احتمال زیاد وزن شما به آرامی کاهش می یابد و مقداری کاهش وزن را تجربه خواهید کرد حتی یک کیلوگرم از دست دادن در ماه هنوز هم یک موفقیت چشمگیر است.
هنگام تنظیم وزن هدف، واقع بین باشید: تلاش نکنید به وزن ایده آل خود برسید کاهش 5٪ وزن بدن شما نشان می دهد که حساسیت به انسولین را افزایش می دهد و از دست رفتن بیشتر می تواند منافع بیشتری را به همراه داشته باشد.
 جشن برای پیروزی های غیر مقیاس: تمرکز بر پیشرفت در تحرک، انرژی، ارزش های آزمایشگاهی و سایر تغییرات بهداشتی مفید مهم است به ویژه هنگامی که کاهش وزن maddeningly آهسته به نظر می رسد.
اگر چه ترکیب این استراتژی ها در زندگی شما نمی تواند تضمین کند که شما وزن خود را از دست می دهید آنها می توانند به بهبود شانس شما کمک کنند.
تغییر فوکوس روی سلامت مطلوب باشد – نه کاهش وزن
برای بسیاری از زنان، اهداف از دست دادن وزن کمتر از سلامتی مهم است.
شاید شما تا به حال مقداری وزن از دست داده اید اما قادر به از دست دادن 10 - 20 پوند نبوده اید
یا شاید شما همیشه کمی بزرگتر از حد متوسط وزن از دست داده اید اما سعی کرده اید که لاغر شوید تا سایز لباس های کوچکتر بپوشید.
شما تنها نیستید اگر احساس می کنید که هر رژیم غذایی و توصیه کاهش وزن را امتحان کرده اید با این وجود هنوز نمیتوانید نتایج بهتری به رغم بهترین تلاش خود بدست آورید.
در صورتی که این مورد باشد بهتر است تمرکز خود را بر روی سالم، قوی و پر جنب و جوش قرار دهید.
تمرکز بر روی تناسب اندام: هنگامی که سلامتی می آید مطالعات نشان داده اند که مناسب بودن مهمتر از لاغر شدن است علاوه بر این، کار کردن به طور مرتب می تواند مزایای دیگری نیز ارائه دهد.
ایجاد ارتباط بهتر با غذا: به جای رژیم غذایی، بر روی انتخاب غذاهای مقوی توجه کنید بر نشانه های گرسنگی و سیری توجه  کنید و خوردن منظم را یاد بگیرید.
نتایج قبلی تلاش های رژیمی را در نظر بگیرید: به یاد داشته باشید که از دست دادن و به دست آوردن وزن اغلب منجر به افزایش ذخیره چربی و افزایش وزن در طول زمان می شود.
به غیر از کاهش استرس و سرخوردگی، تغییر تمرکز شما برای سلامت مطلوب هدف اصلی شما حتی ممکن است به طور بالقوه منجر به کاهش وزن طبیعی در طول زمان شود.

دوست داشتن را یاد بگیرید بدن خود را قبول کنید

توسعه و قدردانی برای بدن شما می تواند برای سلامتی، شادی و چشم انداز شما در زندگی مفید باشد.
تحقیقات نشان می دهد که تلاش های کاهش وزن مکرر نه تنها سبب افزایش وزن می شود بلکه ممکن است تغییرات خلقی و همچنین افزایش خطر ابتلا به رفتارهای ناسالم مانند غذا خوردن را افزایش دهد.
از سوی دیگر، شواهدی وجود دارد که خوشبختانه وزن شما صرف نظر از اندازه شما ممکن است منجر به رفتارهای سالمتر و سلامت کلی شما شود.
در اینجا چند نکته برای یادگیری چگونگی دوست داشتن و پذیرش بدن شما وجود دارد:
زندگی با اعداد را متوقف کنید: به جای تثبیت وزن، اندازه گیری ها و اندازه لباس، فکر کنید که چگونه احساس می کنید، چه کسی هستید و هدف شما در زندگی چیست؟
اجتناب از مقایسه خود با دیگران: هرگز بدن خود را با شخص دیگری مقایسه نکنید شما منحصر به فرد هستید و دارای کیفیت عالی می باشید تمرکز بر بهترین بودن داشته باشید.
ورزش برای احساس و برنامه های بهتر داشته باشید: برای سوزاندن کالری، فعالیت بدنی فعالیت کنید شما استحقاق سوزاندن کالری را دارید.

مقاله های مرتبط

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search