رژیم غذایی

در رژیم لاغری چه مدت طول می کشد تا 20 پوند وزن از دست بدهید؟

کاهش 20 پوند وزن

هنگامی که به رژیم کاهش وزن می روید عوامل متعددی وجود دارد که بر سرعت و یا آهسته کردن کاهش وزن تاثیر می گذارد. هر کس متفاوت است و این یکی از دلایلی است که چرا مردم نمی توانند پاسخ قطعی به مدت زمان کاهش وزن بدهند.


متاسفانه هیچ تضمینی جادویی وجود ندارد که چقدر می تواند کاهش وزن سریع رخ دهد. تخمین هایی وجود دارد که ما می توانیم حدس بزنیم چه مدت ممکن است 20 پوند از دست بدهیم اما ممکن است سریعتر یا کوتاهتر از آنچه انتظار داریم باشد.
در اینجا برخی از دستورالعمل های کلی را تخمین می زنیم که در چه مدت می توانید 20 پوند را از دست بدهید. با این حال، در نظر داشته باشید که این تنها برآورد شده است و واریانس فردی بالایی وجود دارد.
بیشتر وب سایت های کاهش وزن به شما می گویند که برای کاهش یک پوند چربی شما باید 3500 کالری از دست بدهید. این برآوردی از مقدار کالری موجود در یک پوند چربی است و این تعداد برای سال ها استفاده شده است.
به تازگی برخی از متخصصان سلامت در مورد چگونگی دقیق تخمین 3500 کالری در هر پوند سوال می کنند اما هرگز کمتر از آن نمی تواند نقطه شروع خوبی برای طراحی از دست دادن وزن باشد. توصیه های معمول برای برداشتن حدود 500 کالری در روز از طریق ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش است.
شما می توانید نیازهای کالری اولیه خود را از بسیاری از برنامه های تناسب اندام و یا وب سایت ها (و یا از محاسبگر BMI ما استفاده کنید) که همه از معادله رایج برای تعیین نیازهای کالری شخص استفاده می کنند.
از آن تعداد می توانید حدود 500 کالری را در روز برای کاهش وزن کاهش دهید در حالی که این مقدار کمتر از 1200 تا 1000 کالری در روز نیست.

کیفیت و کمیت کالری

سایر نکات ابتدایی شامل تمرکز بر کیفیت کالری، نه فقط میزان کالری است. اگر میزان کالری مورد نیاز برای مصرف کالری شما 1200 کالری باشد لازم است تا مطمئن شوید که کالری بدن شما مواد مغذی را فراهم می کند و از قند یا مواد غذایی حاوی نگهدارنده نباشد.
تمرکز بر گرفتن مقدار زیادی میوه ها و سبزیجات برای کاهش وزن؛ این نیز به شما کمک می کند تا نوع مناسب غذا را مصرف کنید.
بعضی از مردم مایل به تمرکز بر تعداد کالری دارند و بعضی افراد ندارند. برای کسانی که نمی خواهند روی اعداد تمرکز کنند به جای آن روی کیفیت غذاها تمرکز می کنند. چگونه می توانید رژیم غذایی خود را تغییر دهید بنابراین ایا شما در حال خوردن غذاها در فرم های طبیعی هستید؟

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

1-2 پوند در هفته

پاسخ کوتاه چه مدت طول می کشد تا 20 پوند از دست بدهید؟ به طور کلی، برآورد سریع 10-20 هفته خواهد بود. این بر اساس این فرضیه است که هر کس در هفته 1-2 پوند از دست می دهد این توصیه شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) است.
از دست دادن 1-2 پوند در هفته توصیه ای برای کاهش وزن مناسب است و می تواند در دراز مدت حفظ شود. همچنین به عنوان یک روش ایمن برای کاهش وزن شناخته شده است. با استفاده از مثال فوق، از دست دادن یک پوند در هفته ممکن است کسری کالری در طول هفته با 3500 کالری (500 در روز) برابر باشد. بنابراین، کاهش وزن 2 پوند در هفته، بیشتر از 1000 کالری در روز است.

سریعتر از 10 هفته؟

آیا می توانید 20 پوند را سریعتر از دستورالعمل CDC یک تا دو پوند در هفته از دست بدهید؟ این امکان وجود دارد. هرچه وزن بیشتری برای از دست دادن دارید راحت تر است که در هفته بیش از 1-2 پوند از دست بدهید. با این حال، معمولاً کاهش وزن در طولانی مدت می تواند سخت تر شود. به یاد داشته باشید، همه افراد متفاوت هستند و بعضی از مردم می توانند با اضافه کردن برخی تنظیمات شیوه زندگی، کاهش وزن اضافی را سریع کنند.

عواملي كه می توانند سرعت كاهش وزن را بالا یا پایین ببرند

ژنتیک می تواند نقش مهمی در تنظیم وزن ایفا کند. معادله از دست دادن وزن مصرف کمتر 500 کالری در روز، این را به حساب نمی آورد. سطح هورمون، سن، توده عضلانی، میزان خواب، سطح استرس و جنس نیز بر تنظیم وزن بدن در خارج از رژیم غذایی و ورزش تأثیر می گذارد.
عامل دیگر از دست دادن وزن هماهنگی است. از دست دادن 1-2 پوند به طور مداوم بیش از 10 تا 20 هفته می تواند چالش برانگیز باشد اما با توجه به اینکه شیوه زندگی شما تغییر می کند بیشتر شما احتمالاً موفق خواهید بود. اگر مصرف مواد غذایی سالم و ورزش کافی را کاهش دهید از دست دادن 20 پوند ممکن است بیش از 10 تا 20 هفته طول بکشد.
نتیجه
کاهش وزن دارای متغیرهای زیادی است و بدن هر انسان دارای تفاوت هایی است که کنترل وزن بدن را کنترل می کند. یک راهنمای کلی برای کاهش وزن، یک پوند چربی با 3500 کالری مرتبط می کند. بنابراین، کاهش وزن یک پوند در هفته، کمبود کالری 500 کالری در روز را می خواهد.
یک دستورالعمل کلی برای از دست دادن 20 پوند بر اساس کاهش وزن 1-2 پوند در هفته، 10 تا 20 هفته خواهد بود. بسیاری از عوامل می توانند این مدت زمان را افزایش یا کاهش دهند. بعضی از عوامل دیگر علاوه بر کالری مصرفی و ورزش که بر تعادل وزن تاثیر می گذارند عبارتند از: سطح هورمون، سن، توده چربی، جنسیت، سطح استرس و الگوهای خواب.

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search