رژیم غذایی

8 مزایا و استفاده از فندق افسون گر

فندق افسون گر (Witch Hazel) ترکیبی از خواص دارویی قوی است که می تواند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. این از برگ و پوست Haramelis virginiana، یک نوع بوته بومی شمال امریکا می باشد.

اغلب به پوست و پوست سر اعمال می شود فندق افسون گر توانایی کاهش التهاب و آرام کردن پوست حساس را دارد. همچنین می تواند به چای گیاهی اضافه شود و به صورت خوراکی به عنوان درمان طبیعی برای سایر شرایط مصرف شود. در اینجا 8 مزایای بالا و استفاده از فندق افسون گر آورده می شود.

1. التهاب را کاهش می دهد

التهاب یک پاسخ ایمن طبیعی است که برای محافظت از بدن شما در برابر آسیب و عفونت طراحی شده است.
با این حال، التهاب مزمن، نقش مهمی در توسعه بیماری های خاص دارد.
فندق افسون گر حاوی ترکیبات زیادی با خواص ضد التهابی قوی، از جمله اسید گالیک و تانن ها است.
همچنین حاوی آنتی اکسیدان ها است که به جلوگیری از التهاب گسترده و به خنثی سازی رادیکال های آزاد (ترکیبات ایجاد کننده بیماری) کمک می کند.
بنابراین، فندق افسون گر می تواند مزایای فراوانی داشته باشد و در درمان مسائل مرتبط با التهاب، مانند آکنه، اگزما یا پسوریازیس مفید باشد.
مطالعات نشان می دهد که فندق افسون گر به صورت موضعی می تواند به طور موثر التهاب را کاهش دهد و پوست شما را تسکین دهد.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

2. کاهش تحریکات پوست

پوست حساس، که با علائم حسی غیرطبیعی تعریف شده است بسیار شایع است و در برآوردی از 45٪ آمریکایی ها را شامل می شود.
بعضی از تحقیقات نشان می دهد که استفاده از فندق افسون گر به طور موضعی به پوست حساس می تواند در درمان پوست دارای التهاب، تحریک شده یا شکسته مفید باشد.
در حقیقت، نشان داده شده است که فندق افسون گر اریتم - قرمزی پوست ناشی از آسیب و تحریک را تا حد 27٪ فرو می نشاند.
یک مطالعه در 40 نفر نشان داد که استفاده از لوسیون با 10٪ عصاره فندق افسون گر در کاهش التهاب پوست و درمان اریتم موثر است.
به همین ترتیب، یک تحقیق کوچک دیگر نشان داد که پماد موضعی حاوی فندق افسون گر توانایی تسکین پوست صورت (حساس یا تحریک شده) دارد.

3. به درمان هموروئید کمک می کند

هموروئیدها ناشی از تورم و التهاب رگهای رکتوم و انسداد می باشند که منجر به علائم مانند یبوست، خارش و خونریزی می شود.
فندق افسون گر اغلب به عنوان یک درمان طبیعی برای تسکین درد و ناراحتی ناشی از هموروئید استفاده می شود.
این به طور معمول به یک پارچه یا پنبه اضافه می شود و به طور مستقیم به منطقه آسیب دیده برای تسکین پوست استفاده می شود.
اگر چه تحقیقات محدود است اعتقاد بر این است که فندق افسون گر به درمان عوارض ضد التهابی کمک می کند تا خارش، قرمزی، درد و تورم همراه با هموروئید را درمان کند.
علاوه بر این، دارای خواص هموستاتیک است به این معنی که ممکن است خونریزی ناشی از هموروئید را متوقف کند.
با این حال، مطالعات بیشتری در مورد انسان برای بررسی اثربخشی فندق افسون گر در هموروئید مورد نیاز است.

بیشتر بخوانید: هموروئید یا بواسیر- تشخیص و درمان | هموروئید: علل، درمان ها و پیشگیری| درمان هموروئید به طور طبیعی با آلوئه ورا | چگونه از هموروئید خارجی ترومبوزه سریع ترخلاص شویم| بواسیر ترومبوزه: آنچه شما باید بدانید

4. مبارزه با آکنه

با توجه به ویژگی های ضد التهابی قوی آن، برخی از تحقیقات نشان می دهد که فندق افسون گر می تواند در درمان آکنه مفید باشد.
این می تواند به طور مستقیم پس از پاک کردن یا بخار دادن برای حداکثر اثربخشی برای چهره استفاده شود.
این کار به عنوان یک رطوبت عمل می کند و باعث می شود که بافت ها برای کمک به کاهش انعطاف پذیری پوست، و همچنین پوست شما را تسکین داده و التهاب را کاهش دهد.
این ممکن است باعث جلوگیری از ورود باکتری های عامل اکنه از منافذ پوست شما شود. به همین علت، فندق افسون گر به طور معمول به بسیاری از محصولات ضد آکنه اضافه شده است و مخصوصاً برای افرادی که پوست روغنی دارند مفید است.
با این حال، مطالعات در مورد اثرات فندق افسون گر بر آکنه محدود است و برای تعیین اثربخشی آن لازم است تحقیقات بیشتری انجام شود

5. کاهش حساسیت پوستی

حساسیت پوست سر می تواند از طریق تعدادی از عوامل از جمله درمان برای زیبایی موها در شرایط پوستی، مانند پسوریازیس یا درماتیت سبورئیک ایجاد شود.
قبل از شستن موهای خود، کمی از فندق افسون گر را به پوست سر خود بمالید ممکن است به درمان حساسیت پوستی کمک کرده و علائم مانند خارش و حساسیت را تسکین دهد.
با توجه به یک مطالعه در 1،373 نفر، استفاده از شامپو حاوی عصاره فندق افسون گر در کاهش التهاب پوستی موثر بود.
فندق افسون گر همچنین ممکن است به کاهش التهاب کمک کند که می تواند در کاهش حساسیت پوستی ناشی از شرایط مانند پسوریازیس یا اگزما مفید باشد.
همچنین گاهی اوقات به عنوان یک درمان طبیعی برای از بین بردن علائم سایر مشکلات پوستی مانند شوره سر و خشکی استفاده می شود.
با این حال، برای ارزیابی اثربخشی فندق افسون گر در درمان این شرایط، تحقیقات بیشتری لازم است.

6. نرم کننده زخم گلو

به علت توانایی آن برای کاهش التهاب و عمل به عنوان یک مرطوب کننده، فندق افسون گر گاهی اوقات برای درمان گلو درد استفاده می شود.
جوشاندن یک قاشق چای خوری (5 میلی لیتر) از فندق افسون گر در یک فنجان (240 میلی لیتر) آب برای حدود 10 دقیقه، سپس قرقره کردن با مخلوط، ممکن است تسکین را فراهم کند.
اعتقاد بر این است که به کاهش تورم، کاهش درد و موکوس اضافی خشک شده ناشی از گلو درد کمک می کند.
با این حال، اگرچه خواص ضد التهابی فندق افسون گر به خوبی ثبت شده است استفاده از آن برای درمان گلودرد تنها بر اساس شواهد بی نظیر استوار است.
مطالعات با کیفیت بالا برای شناسایی مزایای بالقوه فندق افسون گر در گلودرد ضروری است.
علاوه بر این، با توجه به محتوای تانن بالا، ممکن است باعث ایجاد حساسیت زخم معده به صورت خوراکی شود بنابراین مهم است که با احتیاط ادامه دهید و اگر دچار نگرانی شدید با پزشک مشورت کنید.

7. محافظت در مقابل آسیب های پوستی

فندق افسون گر غنی از تانن ها است ترکیب گیاهی طبیعی با خواص آنتی اکسیدانی قوی است که می تواند در محافظت از پوست شما در برابر آسیب ها در هنگام استفاده موضعی کمک کند.
یک مطالعه حیوانی نشان می دهد که تانن ها می توانند به عنوان یک مانع عمل کنند و از وارد شدن مواد التهابی به سلول های پوست جلوگیری کنند.
علاوه بر این، یک مطالعه لوله آزمایش نشان داد که فندق افسون گر به خنثی سازی رادیکال های مضر آزاد و جلوگیری از گسترش سلول های سرطانی پوست کمک می کند.
به همین ترتیب، مطالعه دیگری در حیوانات کشف کرد که تانن ها در فندق افسون گر قادر به رشد تومور پوست در موش های در معرض تابش می باشد.
با این حال، بیشتر تحقیقات در حال حاضر محدود به مطالعات در لوله آزمایشی و حیوانات است. مطالعات بیشتر برای ارزیابی اثرات فندق افسون گر بر روی انسان ضروری است.

8. دفع عفونت

برخی مطالعات نشان می دهد که فندق افسون گر ممکن است در مبارزه با نوع خاصی از عفونت های ویروسی مفید باشد.
به عنوان مثال، یک مطالعه در لوله آزمایش نشان داد که تانن ها در فندق افسون گر اثرات ضد ویروسی را در برابر هر دو نوع آنفلوانزا و ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) نشان می دهند.
یکی دیگر از مطالعات آزمایشگاهی نشان داد که عصاره برگ فندق افسون گر فعالیت ویروس هرپس سیمپلکس 1 مهار می کند که اغلب عامل مجروح شدن در زخم های سرد است.
به همین علت، فندق افسون گر اغلب به صورت موضعی به عنوان یک درمان طبیعی برای کمک به درمان زخم های سرد و از بین بردن علائم استفاده می شود.
اما اگر چه مطالعات آزمایشگاهی نتایج بسیار موفقیت آمیزی را به دست آورده اند اما مطالعات انسانی هنوز فاقد آن هستند.
مطالعات بیشتر برای بررسی اثرات فندق افسون گر و تاثیر بالقوه آن بر عفونت های ویروسی در بزرگسالان سالم ضروری است.

نحوه استفاده از فندق افسون گر

اکثر مردم می توانند در استفاده از فندق افسون گر با ریسک کمتری از عوارض جانبی به خطر بیافتند.
پماد ها و عصاره ها می تواند به طور مستقیم به پوست شما چندین بار در روز اعمال شود و به راحتی برای درمان هموروئید پس از هر حرکت روده ای تجویز شود.
بعضی از افراد ممکن است پس از استفاده از فندق افسون گر به صورت موضعی، حساسیت و تحریک پوستی را تجربه کنند.
انجام آزمایش پوستی اولیه در قسمت کوچکی از پوست شما می تواند به جلوگیری از عوارض ناخواسته و واکنش های پوست کمک کند.
علاوه بر این، مصرف 3 - 4 قاشق چای خوری (15 - 20 میلی لیتر) از فندق افسون گر در روز به طور کلی در نظر گرفته می شود مصرف مقدار زیادتر از آن ممکن است باعث التهاب و استفراغ معده شود.
بنابراین، بهتر است فقط از مقادیر کوچک به صورت خوراکی استفاده کنید و در مورد هرگونه عوارض جانبی یا نگرانی با پزشک خود صحبت کنید. 

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search