پزشکی

درد بالای پستان (راست و چپ) - علل و علائم

درد بالای پستان ها

درد قفسه سینه در اطراف پستان ها | علت درد بالای پستان ها | درد بالای پستان راست | درد بالای پستان چپ 


بسیاری از شرایط یا صدمات ممکن است باعث ایجاد درد بالای پستان شود. درد قفسه سینه، از جمله درد بالای پستان ها، می تواند وضعیت بیماری جدی را نشان دهد. با این حال، برخی از علل درد بالای پستان ها خوش خیم و خود به خود بر طرف می شوند و یا با روش های محافظه کار درمان می شود. مشکلات اسکلتی عضلانی یک منبع معمول درد در بالای پستان ها هستند اگر چه افراد ممکن است به راحتی آنها را نادیده بگیرند. درد در هر جایی در قفسه سینه باعث ایجاد نگرانی می شود و همیشه باید جدی گرفته شود. دو عضو حیاتی، یعنی قلب و ریه، در قفسه سینه قرار دارند. بنابراین درد در قفسه سینه ممکن است به علت بیماری ریه یا بیماری قلبی باشد که می تواند مرگبار باشد. با این حال، درد قفسه سینه همیشه علائم تهدید کننده زندگی نیست. گاهی حتی درد شدید قفسه سینه می تواند به علت شرایط غیر مرگبار مانند ریفلاکس اسید باشد.

درد قفسه سینه در اطراف پستان ها

تشخیص محل دقیق درد قفسه سینه در تشخیص علت مفید است. نوع درد و همچنین علائم دیگر می تواند مفید باشد اما گاهی گمراه کننده است. برای مثال، درد قفسه سینه سوزشی معمولاً با فشار عضله قفسه سینه ارتباط دارد در صورتی که بر روی سطح یا با ریفلاکس اسید (سوزش سر دل) باشد در صورتی که در داخل احساس شود احساس درد می کند. مواردی وجود دارد که این مورد نیست و درد قفسه سینه حمله قلبی می تواند در حالت طبیعی سوزانده و بنابراین با علت ریفلاکس اسید اشتباه می شود.
در هنگام ارزیابی درد قفسه سینه غیرممکن است که از سینه ها استفاده شود. درد می تواند بین سینه ها (درد شکاف)، زیر پستان ها، در داخل و یا پشت پستان باشد و درد سینه در بالای پستان ها باشد. با این حال، هنگام استفاده از سینه به عنوان یک نقطه علامت، ممکن است برخی از تغییرات وجود داشته باشد. به دلیل تفاوت قابل توجهی در اندازه پستان در میان افراد، این احتمال بیشتر به خاطر زنان است.
اندام های بالای پستان
در سطح بالای پستان:
چربی پوست و چربی زیر جلدی.
ماهیچه ها و تاندون ها.
Fascia.
لیگامان ها.
دنده.
کلاویکول (استخوان شانه)
عمیق تر، در داخل حفره قفسه سینه:
پلوورا (در اطراف ریه ها).
ریه ها.
پریکارد (در اطراف قلب)، قلب و عروق خونی بزرگ، مری (لوله غذا) و سایر ساختارهای اصلی مثل تنه سمپاتیک بیشتر در مرکز سینه.

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

علل درد بالای پستان

علت درد بالای پستان ممكن است به علت مشكلی كه در هر كدام از ارگان ها و سازه های ذكر شده در بالا باشد اتفاق افتد. ما می توانیم علل را از دیواره سینه بر روی سطح به اندام های داخلی مانند قلب و ریه ها در حفره قفسه سینه تقسیم کنیم.
با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که ممکن است سینه خود منبع درد، حتی اگر درد بیش از آن احساس شود. بعضی از علل با احتمال بیشتر درد قفسه سینه در بالای پستان در زیر شرح داده شده اند اما شرایط مختلف دیگری نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
همیشه با یک پزشک در مورد درد قفسه سینه مشورت کنید صرف نظر از مکان و طبیعت دقیق آن. درد قفسه سینه که با دشواری تنفس، سرگیجه و سردرگمی رخ می دهد نیاز به مراقبت اورژانس دارد. یکی از رایج ترین انواع درد قفسه سینه، سوزش سر دل، با هیچ یک از این علائم رخ نمی دهد. علاوه بر این، سوزش معده معمولاً مرکزی (مرکز قفسه سینه) است و نه به عنوان درد قفسه سینه یا درد بالای پستان.

دیواره قفسه سینه

دیواره قفسه سینه از پوست بر روی سطح، چربی زیر پوست، بافت همبند، ماهیچه ها، تاندون ها، رباط ها، غضروف ها، مفاصل و استخوان ها تشکیل شده است. عروق خونی و اعصاب نیز در دیواره قفسه سینه اجرا می شود.
تروما: آسیب به دیواره قفسه سینه یکی از دلایل اصلی درد ناگهانی است. درد معمولاً در محل آسیب دیده است. بنابراین هر گونه آسیب، مانند ضربه به قفسه سینه بالای پستان ، مسئول درد بالای پستان است. شکستگی های دنده و کلاویکول (collarbone) ممکن است بعضی از عوارض شدید و دردناکی از آسیب دیواره قفسه سینه باشد.
کشش عضله: عضلات سینه ای بزرگترین عضلات دیواره قفسه سینه هستند که در بالا، پشت و زیر سینه قرار دارند. این عضله ممکن است با فعالیت بیش از حد و یا تقلا، شامل حرکات خاصی از بازوها باشد. این می تواند درد عضلانی را در اطراف پستان ایجاد کند.
کاستوکندریت: التهاب مفاصل بین دنده ها و جناغ، از جمله غضروف بین این استخوان ها، به عنوان کاستوکندریت شناخته می شود. این معمولاً باعث درد در مرکز قفسه سینه می شود (درد استخوان قفسه سینه).
زونا: فعال شدن مجدد ویروس آبله مرغان می تواند موجب التهاب پوست و بافت های زیر پوست، به ویژه اعصاب، که ممکن است موجب بروز درد و بثورات پوستی شود. قفسه سینه معمولاً در محل آسیب دیده است و تمایل دارد در برخی از باندهای خاص (درماتوم) رخ دهد.
علائم
بثور، قرمزی، کبودی و یا تغییر شکل در دیواره قفسه سینه.
درد با استنشاق عمیق.
درد هنگام حرکت بازوها.
تندرنس بخش هایی از دیواره قفسه سینه.

پستان ها

پستان ها از لحاظ فنی بخشی از دیوار قفسه سینه است. با این حال، انواع مختلفی از وضعیت پستان وجود دارد که ممکن است باعث درد قفسه سینه شود. معمولاً این درد در خود پستان است اما می تواند به هر بخش از بالا، پایین یا در هر طرف پستان گسترش یابد. این علل ممکن است از ماستیت (عفونت پستان)، کیست های پستان، تومورهای خوش خیم پستان و حتی سرطان پستان متفاوت باشد.
علائم
ترشح یا تراوش پستان.
سینه بزرگ.
تغییر شکل نوک پستان.
بثورات پستان.
توده های پستان.
گره های لنفاوی زیر بغل متورم.

ریه ها

ریه ها بزرگترین اندام های داخل حفره قفسه سینه هستند. هر گونه بیماری یا اختلال ریه ها، به خصوص وقتی که قسمت های فوقانی ریه ها درگیر است می تواند درد قفسه سینه را در بالای پستان ها قرار دهد. به همین ترتیب بیماری هایی که در اطراف ریه ها (پلورا) قرار دارند نیز می تواند باعث درد شود.
پلورایتیس: همچنین به عنوان پلورزی شناخته شده است این التهاب پلورا است که ریه ها را احاطه کرده است. این احتمال بیشتر به علت عفونت و یا آسیب به پلورا رخ می دهد که عمدتاً با تروما مانند جراحی دیده می شود.
برونشیت: التهاب لوله هایی که هوا را به داخل و خارج از ریه می رسانند می تواند درد قفسه سینه را در بالای پستان ایجاد کند. اغلب این درد ممکن است در مرکز قفسه سینه باشد اما درخت برونشیال عمیق به ریه ها گسترش می یابد.
پنومونی: خود ریه ممکن است دچار التهاب شود و این به عنوان پنومونی شناخته شده است. اغلب اوقات این نتیجه از عفونت ها، به ویژه ویروسی یا باکتری است. این شامل شرایطی مانند سل ریوی (سل) است. برونش ها نیز ممکن است درگیر شوند و این به طور کلی به عنوان برونکوپنومونی نامیده می شود.
پنومونیت شیمیایی: این التهاب ریه به علت قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خاص است. بیشتر احتمال دارد که با استفاده از استنشاق دود گاز، کلر استخر، سفید کننده ها و پاک کننده های فاضلاب، آفت کش ها، روغن های خاص و گرد و غبار کشاورزی اتفاق بیفتد. اسید معده نیز ممکن است به علت استفراغ یا ریفلاکس باشد که به ریه ها وارد می شود (پنومونی آسپیراسیون).
سرطان ریه: یک تومور بدخیم ریه و یا قسمتهای درخت برونش می تواند باعث درد قفسه سینه شود. درد در قسمت های ریه که در آن تومور قرار دارد شدیدتر است. سیگار کشیدن افراد سیگاری و کسانی که در معرض دود دست دوم قرار دارند در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه هستند.
علائم
تنفس دشوار.
صداهای تنفس غیر طبیعی.
سرفه کردن.
خلط (مخاط) و خلط خونین.
سطوح پایین اکسیژن خون.

قلب و خون

اگر چه اغلب قلب در مرکز قرار دارد در حالیکه پستان ها به سمت دو طرف قفسه سینه (جانبی) است گاهی اوقات درد بالای پستان به علت مشکلات قلبی یا شرایط عروق خونی بزرگ است.
پری کاردیت: التهاب پوشش اطراف قلب به عنوان پریکاردیت شناخته می شود. این می تواند با عفونت و یا صدمات، از جمله جراحی روی حفره قفسه سینه رخ دهد. گاهی اوقات داروهای خاصی نیز ممکن است سبب پریکاردیت شوند.
كارديت: واژه كلي براي التهاب ديواره قلب، كارديت است. این شامل التهاب لایه عضلانی (میوکاردیت)، لایه داخلی قلب (اندوکاردیت) و همچنین لایه بیرونی (پریکاردیت) است. دریچه ها همچنین ممکن است ملتهب (والوولیت) باشد.
Angina pectoris و حمله قلبی: هر دو آنژین پاتریس و یک حمله قلبی معمولاً به علت بیماری عروق کرونر است. شریان های قلب تنگ شده (کرونر) می توانند خون کافی برای دیواره قلب تهیه کنند و بخشی از بافت ممکن است مجروح شود یا مرگ بافتی ممکن باشد.
جداشدن آئورت: پاره شدن دیواره داخلی آئورت به عنوان یک محرک آئورت شناخته می شود. وقتی که قوس آئورت تحت تاثیر قرار می گیرد درد ممکن است در بالای پستان گسترش یابد. بیشتر احتمال دارد در افراد مسن رخ دهد یا جایی که بیماری های آئورت مانند آنوریسم آئورت قبل از آن وجود دارد.
علائم
تنگی نفس.
سرگیجه یا سبکی سر
درد قفسه سینه با یا بدون درد بازوی دست چپ یا درد فک.
گیجی.
تعریق بیش از حد.
کاهش هوشیاری

درد بالای پستان راست

درد بالای پستان سمت راست ممکن است به علت هر کدام از علت های ذکر شده در بالا باشد اما معمولاً با قلب و عروق (قلب و عروق خونی) ایجاد نمی شود. قلب نهفته در وسط سینه و کمی به سمت چپ است. بنابراین درد بالای پستان راست معمولاً با قلب ارتباط ندارد. گاهی اوقات درد شانه راست می تواند به علت مشکلات دورتر، مانند سنگ های صفراوی و سایر انواع بیماری های کیسه صفرا باشد.

درد بالای پستان چپ

درد بالای پستان چپ ممکن است ناشی از هر یک از شرایط ذکر شده در بالا باشد. بر خلاف درد بالای سینه راست، یک مشکل قلب یا رگ خونی نیز ممکن است باعث درد بالای پستان چپ شود. در حقیقت وقتی درد در این منطقه اتفاق می افتد مهم است که قلب را به عنوان یک علت احتمالی، مخصوصاً افرادی که خطر ابتلا به حمله قلبی و سایر بیماری های قلبی را دارند کنار بگذارند.

در ادامه بخوانید: درد در کنار چپ بدن  | درد تیز در زیر پستان چپ | درد شکم در سمت چپ و پایین | درد شکم در سمت راست و بالا

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (37)

رتبه 5 از 5 بر مبنای 12 رای

 1. ارشاد

حدود یکماه هست دردی بالا سینه مواجه هستم‌ این درد بصورت افقی از سمت جناق بسمت وسط سینه هست مدام هست انگار مشتی به سینه ی چپم خورده و جایش درد میکند روغن مالی انجام‌دادم نگرانم نکنه سرطانی چیزی باشه چند روز پیش فشارم رفت بالا و دست چپم هم درد...

حدود یکماه هست دردی بالا سینه مواجه هستم‌ این درد بصورت افقی از سمت جناق بسمت وسط سینه هست مدام هست انگار مشتی به سینه ی چپم خورده و جایش درد میکند روغن مالی انجام‌دادم نگرانم نکنه سرطانی چیزی باشه چند روز پیش فشارم رفت بالا و دست چپم هم درد میکرد اورژانسی نوار قلب ازمایش انزیم خون و یک چکاب خون گرفتن همه سالم بودن برجسدگی هم نمیبینم ولی درد داره و انگار خودم هم حساستر شدم لطفا بگید چی میتونه باشه ممنون

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ارشاد
 1. 4.5 / 5

درد بالای سینه که شما توصیف کردید می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. درد سینه می‌تواند ناشی از مشکلات مربوط به قلب، عضلات، استخوان‌ها، ریه‌ها، یا دستگاه گوارش باشد. با توجه به اینکه شما آزمایشاتی مانند نوار قلب و آزمایش خون داشته‌اید و نتایج سالم...

درد بالای سینه که شما توصیف کردید می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. درد سینه می‌تواند ناشی از مشکلات مربوط به قلب، عضلات، استخوان‌ها، ریه‌ها، یا دستگاه گوارش باشد. با توجه به اینکه شما آزمایشاتی مانند نوار قلب و آزمایش خون داشته‌اید و نتایج سالم بوده‌اند، این یک نشانه خوب است. با این حال، همچنان مهم است که با یک پزشک قلب برای ارزیابی دقیق‌تر و تشخیص مشورت کنید.

برخی از علل احتمالی درد سینه عبارتند از:

1. مشکلات عضلانی-اسکلتی: درد می‌تواند ناشی از کشیدگی عضلانی، التهاب غضروف (مانند کندرویت ریبر)، یا دیگر مشکلات مربوط به عضلات و استخوان‌های سینه باشد.

2. مشکلات گوارشی: مانند رفلاکس اسید معده به مری (GERD) که می‌تواند باعث ایجاد درد در قسمت بالایی شکم و سینه شود.

3. مشکلات ریه‌ای: مانند التهاب پلور (پرده اطراف ریه)، که می‌تواند باعث درد سینه شود.

4. اضطراب و استرس: گاهی اوقات استرس و اضطراب می‌توانند باعث درد سینه شوند، به ویژه اگر با تنفس سریع یا حملات پانیک همراه باشند.

اگر درد شما همچنان ادامه دارد یا بدتر می‌شود، یا اگر علائم جدیدی دارید مهم است که دوباره با یک پزشک متخصص قلب مشورت کنید. پزشک ممکن است توصیه کند که آزمایشات بیشتری انجام شود.

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. امیر

سلام وقت بخیر 3 روزی میشه سمت چپ بالا راست پایین سینه ام درد میکنه و چند دقیقه یکبار موقع نفس کشیدن تیر میکشه بعد دردش میزنه به زیر بغلم بعد اروم میشه دوباره تیر میکشه تا بحال سابقه نداشتم 28 سالمه
و ضربه چیزی هم نخورده بنظرتون ممکنه مشکل قلبی...

سلام وقت بخیر 3 روزی میشه سمت چپ بالا راست پایین سینه ام درد میکنه و چند دقیقه یکبار موقع نفس کشیدن تیر میکشه بعد دردش میزنه به زیر بغلم بعد اروم میشه دوباره تیر میکشه تا بحال سابقه نداشتم 28 سالمه
و ضربه چیزی هم نخورده بنظرتون ممکنه مشکل قلبی باشه یا ریه..مچکرم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    امیر
 1. 5 / 5

سلام نزد پزشک قلب بروید تا بررسی شوید

  پیوست ها
 

 1. نوشین

سلام وقت بخیر من حدود دو روزه که بالای سینه چپم در میکنه دقیقا منتهی به شانه و بازوم هستش
ولینک دیشب یهو زیرا سینم چند بار به اندازه چند ثانیه تیر میکشید
یک بار هم درد توی گلوم پیچید
ممکنه خطرناک باشه
البته باید بگم من خانم 31 ساله هستم...

سلام وقت بخیر من حدود دو روزه که بالای سینه چپم در میکنه دقیقا منتهی به شانه و بازوم هستش
ولینک دیشب یهو زیرا سینم چند بار به اندازه چند ثانیه تیر میکشید
یک بار هم درد توی گلوم پیچید
ممکنه خطرناک باشه
البته باید بگم من خانم 31 ساله هستم افتادگی دریچه میترال هم دارم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    نوشین
 1. 4.5 / 5

سلام نیاز به معاینه می باشد ولی یک تست برای هلیکوباکتر پیلوری انجام دهید اگر معده شما میکروب داشت درمان مناسب انجام شود اگر درد با فعالیت شروع می شود و با استراحت کاهش پیدا می کند نیاز به مراجعه به متخصص قلب می باشد

  پیوست ها
 

 1. آ

سلام درد بالای پستان سمت راست برای چیه روز قبل هم سردرد داشتم

  پیوست ها
 

 1. فرزانه

سلام روزگارتون خوش درد قفسه سینه که به دست راست میزنه چه علتی داره ؟ممنون از لطف شما.

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    فرزانه
 1. 5 / 5

سلام نیاز به بررسی می باشد اگر مشکل قلبی ندارید می تواند مروبط مشکل معده باشد

  پیوست ها
 

 1. وحیده

سلام خسته نباشید من خانمی حدودا ۳۵ ساله هستم سه ماه پیش زایمان کردم والان شیر میدم من تقریبا ۱۲روز هست که درد شدیدی دربالای سینه سمت راستم احساس میکنم اصلا هم قطع نمیشه تقریبا ۳روزهم هست سمت راست کمرم هم درد می‌کنه درست نقطه مقابل بالای سینه و...

سلام خسته نباشید من خانمی حدودا ۳۵ ساله هستم سه ماه پیش زایمان کردم والان شیر میدم من تقریبا ۱۲روز هست که درد شدیدی دربالای سینه سمت راستم احساس میکنم اصلا هم قطع نمیشه تقریبا ۳روزهم هست سمت راست کمرم هم درد می‌کنه درست نقطه مقابل بالای سینه و زیر بغل وبازوی سمت راستم.شبها هم کلا یا بایدنخوابم یا نشسته رومبل که اونم درد روهرلحظه احساس میکنم درکل واقعا درد شدیدی دارم یک روز پس از شروع درد نزد متخصص داخلی رفتم نوار قلب هم گرفتن چیزی نبود گفتنداحتمالا اسپاسم باشه آمپول و دارو ویک پماد نوشتند اما فایده ای نداشت چند روز بعد نزد متخصص ارتوپدی رفتم که عکس نوشتن تو عکس هم چیزی نبود
ممنون میشم شماهم راهنمایی بکنید واقعا دارم عذاب میکشم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    وحیده
 1. 4.5 / 5

سلام اگر با حرکت درد شما تشدید می شود احتمال التهاب بین دنده ها وجود دارد نزد پزشک بروید تا برایتان دارو نسخه نمایند

  پیوست ها
 

 1. یاسمن

سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه و الان دوروزه سینه ی چپم قسمت خارجیش درد میکنه دردش اینطوریه ک بعضی وقتا هست و بعضی وقتا نیست یک سره نیست منظورمه و فقطم یه نقطس بنظرتون از چیه ممنون میشم حواب بدید

  پیوست ها
 

 1. علی اکبرآتشکار

سلام من چندروزه بالای سینه سمت چپم درداحساس میکنم به طوری که کلافم میکنه حالت گرفتگی شدید سنگینی میکنه روسینم سلفه هم دارم خلت هم ازگلوم بالا میاد خلت سیاه ممنون میشم راهنماییم کنید

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علی اکبرآتشکار
 1. 5 / 5

سلام یک عکس از ریه بگیرید احتمال عفونت ریه وجود دارد

  پیوست ها
 

 1. رویا

سلام..دچار تنگ نفس شدم....وقتی حالم برسد بالای سینه سمت راست توده سفتی رو احساس کردم..وقتی آرومترشدم توده کمتر شد...ولی الان هم حسش میکنم..نمیدونم انقباض رگ هست یاواقعاتوده ...راهنمایییم کنید

  پیوست ها
 

 1. پریا

سلام من 32 سالمه بالای سینه چپم احساس درد دارم

  پیوست ها
 

 1. Atefe    پریا

سلام .من ب دلیل ی ناراحتی ک برام ایجادشده بالای سینه چپم خیلی درد گرفته ۲۳سالمم هست نمیدونم چیکارکنم میشه راهنماییم کنید

  پیوست ها
 

 1. علي

سلام داكتر محترم ؛
من مدت يك هفته ميشود سمت بازوي راست و پوشت شانه و طرف راست سينه بالاي پستان وقتكه نفس ميكشم فكر ميكنم سوزش احساس ميكنم يا فكر ميكنم چيزي كش ميشود قبلا هيچگونه بيماري نداشتم با پوشت ميخابم احساس راحتي دارم نگرانم كرده. تشكر

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علي
 1. 5 / 5

سلام احتمال التهاب دنده ها وجود دارد از یک پماد رزماری در محل درد استفاده نمایید و یک قرص صد التهاب مصرف کنید و موضع را گرم نگه دارید تا بهبودی حاصل شود

  پیوست ها
 

 1. ليلا

باسلام، مدت ٤ روز است كه زير بغل راست، برامدگي هاي متورم ريزي تشكيل شده كه با لمس دردناك است، از ٢ روز پيش سمت،چپ بيرون سينه،پايين تر از زير بغل مثل سمت راست ولي با درد شديدتر و سوزش همراه است،سمت راست به راحتي با انگشت لمس ميشود ولي سمت چپ عميق...

باسلام، مدت ٤ روز است كه زير بغل راست، برامدگي هاي متورم ريزي تشكيل شده كه با لمس دردناك است، از ٢ روز پيش سمت،چپ بيرون سينه،پايين تر از زير بغل مثل سمت راست ولي با درد شديدتر و سوزش همراه است،سمت راست به راحتي با انگشت لمس ميشود ولي سمت چپ عميق است ولي قابل لمس، لطفا راهنمايي كنيد. با تشكر

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. حسین

سلام درد بالای سینه سمت راست که بزنه به بازوی سمت راست درخانم ها چه علتی نیشه داستع باشه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    حسین
 1. 4.5 / 5

سلام می تواند مربوط به مشکلات معده باشد ولی یک نوار قلب هم بگیرید تا مشکل قلبی نباشد

  پیوست ها
 

 1. مهدیه

سلام اقای دکتر
من خانم ۲۹ساله هستم که از چند ماه قبل درد. پستان سمت راست رو دارم که که متناوب هست و دوره ای هست و بیشتر. دردم طرف سمت راست و بالای پستان هست و احساس میکنم پستان سمت راست کمی بزرگتر از چپ شده و تغییرات پوستی ندارم و در لمس احساس...

سلام اقای دکتر
من خانم ۲۹ساله هستم که از چند ماه قبل درد. پستان سمت راست رو دارم که که متناوب هست و دوره ای هست و بیشتر. دردم طرف سمت راست و بالای پستان هست و احساس میکنم پستان سمت راست کمی بزرگتر از چپ شده و تغییرات پوستی ندارم و در لمس احساس توده ندارم و زیربغل سمت راستم چیزی لمس نمیکنم من از چند ماه قبل کار. کردن با دست سمت راستم زیاده شده و. گاهی اوقات درد بازو و برست رو باهم دارم ،من از چند ماه قبل مصرف قهوه م زیاد. شده بخاطر امتحان که در پیش دارم،اگر ممکنه نظرتون رو در مورد مشکل من بفرمایید ؟

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. زهرا

سلام سمت راست بالای قفسه سینه دردشدیدی دارم همیشگی نیس گذرااست روزی یک یادوبارتیرمیکشه دردشدیدی دارم موقعی که دردش شروع میشه نفسم بالانمیاد

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    زهرا
 1. 4.5 / 5

سلام. احتمال آنژین قلبی وجود دارد نزد پزشک بروید تا بررسی شود

  پیوست ها
 

 1. میم

سلام آقای دکتر خانمی بیست وهشت ساله هستم بعداز غذا خوردن دچار معده درد میشم البته گاهی اوقات به طوری که خم میشم و نمیتونم راست بایستم و حدود یک هفتس که زیر سینه چپ و راست دردهایی را احساس میکنم میشه بگید از چیه

  پیوست ها
 

 1. گل یاس

سلام .چندماه پیش برادرم از پست گردنم را به شوخی بدجور فشار داد طوری که جیغ زدم ..از اون موقع به بعد یه درد خفیف در قسمت چپ سینه چپم حس میکنم ...که کاهی اوقات به کتف و پشت کتم میزنه ..خیلی نگرانم..میترسم دکتر برم ..وحشت و فوبیا دارم..۳۷سالمه

  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    گل یاس
 1. 4.5 / 5

سلام اگر در گذرا است می تواند مربوط به قلب باشد ولی اگر درد دائم است احتمال کشیدگی تاندون عضلات وجود دارد که با گرم کردن و استفاده از ضد التهاب ها برطرف می شود نزد پزشک بروید تا بررسی شوید.

  پیوست ها
 

 1. ساره

سلام اقای دکتر خانمی ۳۰ ساله هستم دو سه روزه درد عمیقی رو در بالای پستان چپم حس میکنم که حتی با جابجاشدنم و تکون خوردنم درد بیشتر میشه همچنین همون قسمت چپ بدنم پشت کتفم درد میکنه قبلا ضربان قلبم بیشتر بوده فشار عصبی هم بخاطر شرایطم زیاد رومه...

سلام اقای دکتر خانمی ۳۰ ساله هستم دو سه روزه درد عمیقی رو در بالای پستان چپم حس میکنم که حتی با جابجاشدنم و تکون خوردنم درد بیشتر میشه همچنین همون قسمت چپ بدنم پشت کتفم درد میکنه قبلا ضربان قلبم بیشتر بوده فشار عصبی هم بخاطر شرایطم زیاد رومه ممنون میشم راهنمایی کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    ساره

سلام نزد پزشک متخصص قلب بروید تا بررسی انجام شود

  پیوست ها
 

 1. طاها

سلام وقت بخیر .ببخشید من حدود دوماه که سمت چپم بالای سینم درد میکنه ومیسوزه .گردنم ودست چپم روی بازوم هم درد میگیره .ازچی هست .ممنون میشم کمکم کنید

  پیوست ها
 

 1. مریم

با سلام و تشکر از توضیح کامل و مفید جنابعالی، استفاده کردم ممنونم.

  پیوست ها
 

 1. علی

سلام و درود خدمت شما
من دردی عجیب بالای سینم بین دنده هام دارم دو سالی هست درگیرشم جدیدا خیلی شدت پیدا کرده و بیشتر شده تایم درد .وقتی تحرک زیاد میشه دردشم بیشتر میشه و دکتر زیاد رفتم چیزی دستگیرم نشده.ی مقدار برونشیت دارم سرفه میکنم دردش به...

سلام و درود خدمت شما
من دردی عجیب بالای سینم بین دنده هام دارم دو سالی هست درگیرشم جدیدا خیلی شدت پیدا کرده و بیشتر شده تایم درد .وقتی تحرک زیاد میشه دردشم بیشتر میشه و دکتر زیاد رفتم چیزی دستگیرم نشده.ی مقدار برونشیت دارم سرفه میکنم دردش به پشتمم میزنه اخیرا باز دکتر رفتم اوراژنس با عکس گفتن دنده سمت راست نزدیک اتصال دنده ها وسط شکسته ولی درد من سمت چپ نزدیک وسط هست .فقط وقتی به نقطه درد دست میزنم خیلی شدید میشه انگار یه خط تا زیر بغلمه دست میخوره درد دارم .مشخصه بیرونه سینه هستش درد ولی نمیدونم چیه میشه راهنماییم کنید

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    علی
 1. 5 / 5

با سلام اگر درد سینه شما با ئست زدن تشدید می شود می تواند مربوط به دنده ها باشد گاهی التهاب بین دنده ها سبب این مشکل می شود

  پیوست ها
 

 1. احمد

وقت بخیر من تقریبا دو ماهی هست درد بالای سینه چپ دارم ۳۶ سال دارم دکتر هم رفتم سونوگرافی از قلب تست ورزش و آزمایش‌های مربوط را انجام دادم ولی هنوز درد هست از ریه عکس گرفتم هیچ مشکلی نبوده ولی خودم احساس میکنم مشکل از قبل از ریه و لوله های ورودی...

وقت بخیر من تقریبا دو ماهی هست درد بالای سینه چپ دارم ۳۶ سال دارم دکتر هم رفتم سونوگرافی از قلب تست ورزش و آزمایش‌های مربوط را انجام دادم ولی هنوز درد هست از ریه عکس گرفتم هیچ مشکلی نبوده ولی خودم احساس میکنم مشکل از قبل از ریه و لوله های ورودی به ریه چپ باشه تقریبا سه ماهه درد کوتاه مدت میاد و میره بوی مواد شوینده به مشامم میخوره بعدش فکرمیکنم بیشتر میشه سیگار میکشم روزی پنج نخ ممنون میشم راهنماییم کنید متشکرم

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. مختار مهدوی

سلام اقای دکتر خسته نباشی. مردی 44 ساله هستم شغلم فروشنده وادمی استرسی وجوشی هستم چند وقت پیش از ناحیه سینه دچار درد شدم حالم خراب بود به پزشک مراجعه کردم گفتند باید انژیو شوی ولی بخاطر تک کلیه بودنم اجازه ندادم وتست ورزش و اسکن هسته ای انجام...

سلام اقای دکتر خسته نباشی. مردی 44 ساله هستم شغلم فروشنده وادمی استرسی وجوشی هستم چند وقت پیش از ناحیه سینه دچار درد شدم حالم خراب بود به پزشک مراجعه کردم گفتند باید انژیو شوی ولی بخاطر تک کلیه بودنم اجازه ندادم وتست ورزش و اسکن هسته ای انجام دادمگفتند وضعت خون رسانی ورگهای قلبت سالم هستند الان بعد گذشت یکی دوماه دوباره همون درد به سراغم اومده در ضمن نوار قلبم کمی مشکل داشت که بعد بررسی های که انجام شد گفتند عظله دریچه قلبت شل است ومورد خاصی ندارد. الان بعد گذشت دو ماه که البته دو سه هفته سرفه های خشک به سراغم اومده دوباره دارم اذیت میشم در ضمن ورزش فوتسالم میرم که مشکلی هم ندارم لطفا اقای دکتر راهنمای کنید. «ممنون وسپاس فراوان.»

ادامه مطلب
  پیوست ها
 

 1. دکتر فتحی    مختار مهدوی
 1. 5 / 5

اگر درد شما با فعالیت شروع می شود و با استراحت تخفیف پیدا می کند و در یک نقطه است احتمال قلبی بودن آن کمتر است اگر سرفه های خشک دارید نیاز به معاینه ریه و اقدامات پاراکلینیک دارد نزد پزشک بروید تا بررسی شوید
با تشکر

  پیوست ها
 
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search