پزشکی

تفاوت بین آزمایشات کوید 19 ویروس کرونا

تفاوت بین آزمایشات کوید 19 ویروس کرونا

از خود و دیگران محافظت کنید. ماسک بزنید، مرتباً دست ها را بشویید 6 فوت از دیگران دور باشید.

چه کسی باید آزمایش شود
افرادی که علائم COVID-19 دارند
افرادی که از نزدیک (حداکثر 15 دقیقه یا بیشتر در فاصله کمتر از 6 فوت با یک فرد مبتلا) با کسی که COVID-19 مورد تأیید دارد تماس داشته اند.
افرادی که از طرف ارائه دهنده خدمات سلامتی، نماد محلی یا بخش بهداشت محلی از آنها خواسته شده آزمایش می شوند.
همه نیازی به آزمایش ندارند. اگر آزمایش می کنید باید در خانه خود را قرنطینه کنید منتظر نتیجه آزمایش باشید و از توصیه های ارائه دهنده مراقبت های سلامتی یا یک متخصص بهداشت عمومی پیروی کنید.

بیشتر بخوانید: داروها برای کووید - 19

مطلب مرتبط: رژیم لاغری آنلاین
نرم افزار رژیم لاغری، برنامه کاهش وزن خود را به صورت آنلاین در موبایل و ایمیل خود دریافت کنید
رژیم لاغری
 

تست مولکولی COVID-19 ویروس کرونا (سواب)

در این آزمایش از یک سواب بلند برای جمع آوری مواد، از جمله قطعات فیزیکی ویروس کرونا، از پشت بینی در جایی که با گلو همخوانی دارد استفاده می شود. یک نتیجه مثبت نشان دهنده وجود ماده ژنتیکی ویروسی است اما نشان دهنده وجود عفونت های باکتریایی یا سایر عفونت ها نیست. یک نتیجه منفی نشان می دهد که ویروس SARS-CoV2 که باعث بیماری COVID-19 می شود یافت نشد. وجود سطح ویروسی در بدن با نتیجه آزمایش منفی ممکن است باشد.
این آزمایش برای شناسایی وجود ویروس SARS-CoV-2 که باعث بیماری COVID-19 می شود لازم است

تست سرولوژی COVID-19 (ویروس کرونا)

این یک آزمایش خون است. این ماده برای شناسایی آنتی بادی ها (ایمونوگلوبولین ها، IgG و IgM علیه ویروس کرونا که عامل بیماری موسوم به COVID-19 است طراحی شده است. آنتی بادی پروتئین هایی است که توسط سیستم ایمنی بدن در پاسخ به عفونت تولید می شود و مخصوص آن عفونت خاص است. آنها در قسمت مایع نمونه های خون یافت می شوند که بسته به وجود عوامل لخته شدن، سرم یا پلاسما نامیده می شوند. IgM و IgG ممکن است با هم یا جداگانه سفارش داده شوند.
انجام آزمایش آنتی بادی در موارد زیر مفید است:
ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما معتقد است که ممکن است در معرض ویروس کرونا قرار بگیرید که باعث ایجاد COVID19 می شود بر اساس علائم و نشانه های فعلی یا قبلی شما (به عنوان مثال تب، سرفه، دشواری در تنفس).
شما در مکانی زندگی می کنید یا اخیراً به مکانی سفر کرده اید که انتقال COVID-19 در آن اتفاق می افتد.
شما با فردی که به COVID-19 مشکوک یا تأیید شده اید از نزدیک تماس گرفته اید. یا
شما از COVID-19 بهبود یافته اید.

تست آنتی بادی برای IgG

این آزمایش آنتی بادی IgG را تشخیص می دهد که در اکثر بیماران ظرف هفت تا 10 روز پس از شروع علائم COVID-19 ایجاد می شود. آنتی بادی های IgG پس از گذشت عفونت در خون باقی می مانند. این آنتی بادی ها نشان می دهد که شما ممکن است در گذشته اخیر COVID-19 داشته باشید و آنتی بادی تولید کرده اید که می تواند شما را در برابر عفونت در آینده محافظت کند. در حال حاضر مشخص نیست که آنتی بادی ها چقدر در برابر ویروس کرونا محافظت می کنند.

تست آنتی بادی برای IgM

این آزمایش آنتی بادی های IgM را تشخیص می دهد. IgM معمولاً اولین آنتی بادی تولید شده توسط سیستم ایمنی بدن هنگام حمله ویروس است. آزمایش IgM مثبت نشان می دهد که شما ممکن است آلوده باشید و سیستم ایمنی بدن شما شروع به پاسخ به ویروس کرده است. با تشخیص IgM ممکن است هنوز آلوده باشید یا اینکه اخیراً از عفونت COVID-19 بهبود یافته اید.

همچنین بخوانید: کووید - 19 و ارتباط آن با دیابت و خطرات مربوط به آن

دکتر فتحی
Author: دکتر فتحی

امیدوارم کمکی هرچند کوچک به ارتقا سلامت جامعه شود. سوالات خود را می توانید در انجمن سلامتی مطرح نمایید برای مطرح کردن سوال کلیک کنید. جهت مطرح کردن سوالات خصوصی کلیک کنید.
.
سوال یا نظر خود را مطرح نمایید.

ارسال نظر به صورت مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

نظرات (0)

رتبه 0 از 5 بر مبنای 0 رای
هنوز هیچ نظری درباره این پست وجود ندارد

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search