1. دکتر فتحی
  2. مباحث پزشکی
  3. یکشنبه, 20 مهر 1393

قرص های جلوگیری از قاعدگیقاعدگی نشانه ی سالم و طبیعی بودن یک زن است ورود به اولین دوره قاعدگی یکی از نشانه های تغییر از دختری به زنانگی است و آن چیزی است امکان باردار شدن را برای زنان فراهم می کند.
شروع به خوردن قرصهای جلوگیری از بارداری به طور مداوم برای سرکوب دوره ماهانه آیا واقعاً برای حذف عادت ماهیانه به طور نامحدود تا زمانی که آماده باردار شدن باشید ایمن است؟
وقتی زنان از قرصهای جلوگیری از بارداری استفاده می کنند گاهی اوقات برای یک یا دو دوره در سال استفاده می کنند. اکثر بسته های قرص های کنترل بارداری، حاوی 21 قرص دارای هورمون  و 7 قرص غیر هورمون به نام قرص دارونما می باشد برای از بین بردن دوره ماهانه هفت قرص دارونما خورده می شود و سپس بلافاصله یک بسته قرص جدید از قرص های هورمون شروع می شود.
دکتر جنیفر لاندا، متخصص زنان و هورمون می گوید برخی از کارشناسان نگران آن هستند که درمان به طور کامل ایمن نیست .اما مشکل این است که من نگران سلامت پستان در هنگام مصرف این قرص ها هستم حتی زمانی که شما در حال مصرف قرص های ضد بارداری هستید برای یک هفته از دارونما بدون هورمون استفاده می کنید و یک هفته سینه های خود از تحریک هورمون دور می نمایید. و این نگرانی در مورد سلامت پستان ها را پایین می آورد و هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد آن بی خطر است.
بدون مطالعات طولانی مدت در سلامت، استفاده از قرص های هورمون به طور مداوم برای بیش از یک سال توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA  ) مورد تایید نیست.
اگر شما خونریزی شدید با دوره ماهیانه دارید و نمی توانید بیرون بروید و یا دچار کم خونی شدید هستید و به همین دلیل می خواهید به طور مستمر از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده نمایید من فکر می کنم که زنان برای سلامت پستان نیاز به یک چرخه طبیعی قاعدگی دارند و شما باید با پزشک خود مشورت کنید.

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search