1. دکتر فتحی
  2. مباحث پزشکی
  3. شنبه, 01 شهریور 1393

خونریزی بینی شایع است. خون دماغ همیشه یک مشکل پزشکی نیست و با اقدامات ساده برطرف می شود.

برای کنترل خونریزی اقدامات زیر را انجام دهید

- صاف بنشینید تا فشار خون داخل عروق بینی کاهش یابد و سپس کمی به جلو خم شوید تا خون به به معده نرود

- بینی خود با انگشت شست و اشاره ی برای مدت 5 -10 دقیقه بگیرید.

- تا چند ساعت بعد از خونریزی مواظب باشید تا به بینی شما ضزبه نخورد و تا حد امکان سر خود را به جلو خم نکنید و بالاتر از قلب نگه دارید.

- اگر خوریزی مجدد شروع شد به کمک بازدم شدید لخته های خون را از طریق بینی خارج کنید و از اسپری ضد احتقان دارای اکسی در دو طرف بینی استفاده کنید و دوباره بینی را نگه و در صورت لزوم با پزشک خود تماس بگیرید.

- اگر خونریزی بعد از 20 دقیقه متوقف نشد به اورژانس پزشکی مراجعه نمایید.

- در اثر خونریزی بینی بعد از ( تصادف، سقوط از ارتفاع و یا ترما به سر ) ممکن است بینی شما شکسته باشد لذا به نزد پزشک بروید.

- در خونریزی هایی که مکرر رخ می دهد ممکن است به کوتر بینی با استفاده از ( لیزر، نیترات نقره و جریان الکتریکی ) نیاز باشد. پزشک ممکن است از به کمک گاز خاص و فشار به رگ های خونی توسط بالن لاتکس از خونریزی را متوقف کند.

- اگرخونریزی بینی در فردی که در حال مصرف رقیق کننده های خون مانند ( آسپرین و وارفارین ) می باشد رخ دهد باید دوز داروها توسط پزشک تنظیم شود.

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: ایمیل مارکتینگ

Search