1. سارا
  2. مباحث پزشکی
  3. پنج شنبه, 26 بهمن 1396

من ۲۵ سال سن دارم و نزدیک بین هستنم می خواستم از اقای دکتر بپرسم بهترین سن مناسب برای عمل لیزیک چشم کدام است؟

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
FDA در ایالات متحده استفاده از لیزیک را برای کسانی که 18 سال یا بیشتر را دارند، تایید کرده است. بسیاری از پزشکان ممکن است از شما بخواهند چند سال دیگر منتظر بمانند تا اطمینان حاصل شود که انکسار چشم شما پایدار است. این به این دلیل است که تجویز نسخه چشم معمولاً پس از 18 سالگی تغییر نمی کند. توصیه می شود قبل از رفتن به LASIK یک نسخه پایدار برای حداقل یک سال داشته باشید. فیزیولوژی و عملکرد چشم در طول 40 سالگی تغییر زیادی می کند. اکثر مردم برای خواندن و کارهای نزدیک به عینک نیاز دارند و این وضعیت به عنوان پیرچشمی شناخته شده است. لیزیک پیرچشمی را اصلاح نمی کند به طور معمول، برای افرادی که حدود 40 سال سن دارند لیزیک ارائه نمی شود با توجه به گروه های سنی خاص توصیه های عمومی در این مورد مطرح می شود که بسته به نوع بیمار در نظر گرفته شده است. دوران کودکی و نوجوانی: چشم به رشد تا حداقل هجده سالگی ادامه می دهد. به همین دلیل، کارشناسان توصیه می کنند که جراحی برای اصلاح بینایی تا سن ۱۸ سال انجام نشود زیرا مزایا موقت خواهد بود و بیمار با عینک باقی خواهد ماند همچنین، لیزیک جراحی انتخابی است بنابراین بهتر است بیمار سن رضایت را بدست آورد. با این حال، لیزیک با موفقیت برای درمان خطاهای شدید انکساری در بیماران جوانتر از هجده سال، به ویژه افرادی که از آمبلیوپی یا چشم تنبل رنج می برند، استفاده می شود، زمانی که درمان معمول با عینک یا لنزهای تماسی نتواند نتایج مطلوب را به دست آورد. سن طلایی: هیچ محدودیت بالایی از سن ثابت وجود ندارد و وابسته به سلامت چشم و نیازهای تصویری افراد است. برای بیمارانی که دلایل آلی برای از دست دادن بینایی از جمله آب مروارید ندارند و هیچگونه مانع پزشکی ندارند می توانند به راحتی تحت عمل قرار گیرند. بیمار نیز باید درک کند که توسعه کاتاراکت اجتناب ناپذیر است و دید لیزر از آن جلوگیری نخواهد کرد. همچنین در بخش کوچکی از بیماران که پس از جراحی آب مروارید تصحیح بینایی مورد نظر را نداشتند ممکن است عمل جراحی اصلاح لیزر چشم را انجام دهد تا دید بهتر را بدون عینک فراهم کند. بنابراین حکم نهایی در مورد جراحی اصلاح لیزر و بینایی چیست؟ هیچ راهنمایی عمومی وجود ندارد که برای بیمار فرد درست باشد. در واقع، با تغییرات در تکنولوژی و اصلاح ایمنی لیزر، معیارهای واجد شرایط بودن برای عمل جراحی به طور مداوم تغییر می کند. سن، همانطور که برای هر چیز دیگری که می خواهید سعی کنید زندگی خود را بدست آورید تنها یک عدد است. دلایل تصمیم گیری واجد شرایط بودن و موفقیت تصحیح لیزیک چشم بیشتر به یک ارزیابی جامع چشم برای تعیین واجد شرایط بودن، و همچنین نیازهای بصری شما بستگی دارد. در نتیجه، اجازه ندهید که سن شما از جستجوی مشاوره با چشم پزشک برای گفتگو برای تصحیح لیزیک چشم جلوگیری کند.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: ایمیل مارکتینگ

Search