1. سپیده
  2. مباحث پزشکی
  3. یکشنبه, 31 شهریور 1392

سلام. من بابت مشکل آمنوره ثانویه که طی رژیم سخت لاغری به وجود اومده بود به دکتر زنان مراجعه کردم و برام سونوگرافی نوشت که فعلا انجام ندادم قرص مدروکسی پروژسترون داده 10 روز شبی 2 تا بخورم که امشب 6شب میشه که استفاده کردم.میخوام بدونم کی اثر میکنه؟امکان داره اثر نداشته باشه؟این دارو  عوارض جدی که نداره؟لطفا راهنماییم کنین؟

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
چگونه مدروکسی پروژسترون به سیکل قاعدگی کمک می کند
(مدروکسی پروژسترون) Provera ممکن است به دلایل مختلف تجویز شود اغلب برای درمان دوره های شدید قاعدگی یا دوره های متوقف شده (آمنوره) که به علت مشکل اساسی هورمون هستند تجویز می شود. Provera (مدروکسی پروژسترون) یک فرم مصنوعی پروژسترون است که یک هورمون طبیعی است که پس از تخمک گذاری تولید می شود (زمانی که تخمک از تخمدان آزاد می شود).
علاوه بر این، Provera گاهی اوقات با استروژن برای درمان علائم مربوط به یائسگی (به عنوان مثال، گرگرفتگی) در زنان یائسه که یک رحم دارند استفاده می شود. در این مورد، هدف از Provera جلوگیری از ضخیم شدن پوشش رحم است که می تواند منجر به سرطان رحم شود. Provera همچنین می تواند در آزمایش چالش پروژسترون مورد استفاده قرار گیرد.
Provera و Amenorrhea
آمنوره ثانویه زمانی اتفاق می افتد که یک زن در دوره های منظم برای بیش از سه ماه (زمانی که آنها به طور منظم استفاده می شود) و یا بیش از شش ماه (اگر آنها نامنظم استفاده می شود) متوقف می شود. تعدادی از علل بالقوه آمنوره ثانویه وجود دارد:
بارداری
بیماری تیرویید
سندرم تخمدان پلی کیستیک
سطح پرولاکتین بالا
آمنوره هیپوتالاموس: وضعیتی که ممکن است در نتیجه استرس، کاهش وزن بیش از حد یا تمرین شدید ایجاد شود
به منظور پیدا کردن علت آمنوره ثانویه ثانویه زن، پزشک تعدادی از تست هایی مانند تست بارداری، هورمون های خون و یک آزمایش چالش پروژسترون progesterone challenge (که همچنین به عنوان تست بازگیری پروژسترون نامیده می شود) را سفارش می دهد.
در آزمایش چالش پروژسترون، برای یک زن ممکن است 5 میلی گرم یا 10 میلی گرم Provera را برای پنج تا 10 روز تجویز کنند تا ببیند آیا او خونریزی واژینال را تجربه می کند یا خیر. اگر یک زن خونریزی واژینال را در عرض دو هفته پس از مصرف Provera تجربه نکند یا او دارای سطوح پایین استروژن در بدن خود است و یا او دارای اختلال اثر بیرون ریزی، مانند سندرم Asherman است.
اگر یک خانم خونریزی واژینال را تجربه کند (که معمولاً در طول 3-7 روز پس از متوقف شدن Provera اتفاق می افتد)، پس از آن او به اندازه کافی استروژن در بدن دارد بنابراین آمنوره او از عدم تخمک گذاری است (که عدم تخمک گذاری نامیده می شود). در این حالت، دکتر سپس آزمایش های بیشتری را برای تعیین علت عدم تخمک گذاری او انجام خواهد داد.
Provera و خونریزی رحم غیرطبیعی
اگر یک زن مبتلا به عدم تخمک گذاری مزمن باشد ممکن است خونریزی غیرطبیعی رحم ایجاد کند که خونریزی نامنظم یا بیش از حد قاعدگی است.
مشکل عدم تخمک گذاری مزمن این است که می تواند منجر به رشد بیش از حد بافت رحم شود که به نام هیپرپلازی اندومتری، که می تواند به سرطان رحم تبدیل شود.
سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یک مثال کلاسیک از یک بیماری است که اغلب باعث قاعدگی نامنظم از عدم تخمک گذاری مزمن می شود. سندروم تخمدان پلی کیستیک شایع ترین اختلال غدد درون ریز در زنان سن بارور است. دو ویژگی مشخص PCOS عبارتند از دوره های نامنظم و سطوح بالایی از آندروژن ها (مانند تستوسترون) که به توسعه آکنه و هیرسوتیسم کمک می کند. مشکلات متابولیک مانند چاقی و مقاومت به انسولین نیز در PCOS رایج است.
معمولا یک ترکیب استروژن پروژسترون (به عنوان مثال "قرص";) برای زنان مبتلا به PCOS برای تنظیم چرخه های قاعدگی زن، محافظت از رحم از رشد بیش از حد و همچنین درمان اثرات داشتن سطح آندروژن بالا (برای مثلا آکنه) توصیه می شود برای زنانی که نمی توانند بخورند یا یک ترکیب ضد بارداری استروژن - پروژسترون بخورند
Provera یک گزینه است. Provera با جلوگیری از رشد بیش از حد بافت در پوشش رحم کار می کند.
Provera و درمان جایگزین هورمون
Provera همچنین ممکن است در ترکیب با استروژن در زنان یائسه دارای رحم استفاده شود. ترکیبی از استروژن و پروژسترون، درمان جایگزینی هورمون نامیده می شود و هدف آن درمان علائم مربوط به یائسگی از قبیل گرگرفتگی است.
هدف از اضافه کردن پروژسترون بر استروژن، جلوگیری از ضخیم شدن رحم است. به همین دلیل است که پروژسترون فقط برای زنان که هنوز رحم دارند داده می شود. در هر دو Provera یا یک پروژسترون طبیعی (بیشتر رایج) تجویز می شود.
چه انتظاراتی از Provera می رود
از آنجا که Provera یک هورمون است ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. شایعترین آنها سردرد، حالت تهوع، تندرنس پستان و تغییرات خلقی است. این عوارض جانبی باید چند روز پس از مصرف Provera کاهش یابد.
سایر عوارض جانبی ممکن است عبارتند از:
تغییر در خونریزی یا جریان قاعدگی
آکنه
افزایش وزن
خستگی یا مشکلات خواب
این مهم است که توجه داشته باشید که پروورا در بارداری منع مصرف دارد بنابراین حتما به پزشک خود بگویید اگر شما فکر می کنم شما ممکن است باردار شوید. گاهی اوقات پزشک شما قبل از مصرف این دارو آزمایش خون یا آزمایش حاملگی ادرار سفارش می دهد.
علاوه بر این، Provera به خودی خود یک ابزار قابل اعتماد برای جلوگیری از بارداری نیست حتی اگر این هورمون باشد. اگر Provera را مصرف می کنید حتما از مانع ضد بارداری (مثلا کاندوم) برای جلوگیری از بارداری استفاده کنید.
قبل از مصرف Provera، تمام مشکلات پزشکی و داروهای خود را با پزشک خود مرور کنید. علاوه بر بارداری، موارد منع مصرف دیگر را به مصرف پروورا علاوه بر عوارض جانبی، به خصوص اگر آن را با استروژن ترکیب وجود دارد.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
زهرا پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام می خواستم از اقای دکتر بپرسم هورمون مدروکسی پروژسترون چگونه بر روی چرخه قاعدگی اثر می کند ممنون از پاسخ شما
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
Depo-Provera یک نام تجاری شناخته شده برای مدروکسی پروژسترون استات است که یک تزریق پیشگیرانه برای زنان است که شامل هورمون پروژسترون است. Depo-Provera به عنوان یک تزریق هر سه ماه داده می شود. Depo-Provera معمولا تخمک گذاری را خنثی می کند تخمدان شما را از آزاد شدن تخمک حفظ می کند. Depo Provera سبب ضخیم شدن مخاط نیز می شود تا مانع رسیدن اسپرم به تخمک شود.
Medroxyprogesterone acetate در دوز پایین تر نیز در دسترس است. این نسخه Depo-SubQ Provera 104 نامیده می شود. در حالی که Depo-Provera عمیق به عضله تزریق می شود Depo-SubQ Provera 104 فقط زیر پوست تزریق می شود.
Depo-Provera و Depo-SubQ Provera 104 مزایا و خطرات مشابهی دارند. برای استفاده از Depo-Provera یا Depo-SubQ Provera 104، شما باید از پزشک یا سایر ارائه دهنده خدمات سلامت خود بازدید کنید.
Depo-Provera برای پیشگیری از بارداری استفاده می شود. پزشک شما ممکن است Depo-Provera را توصیه کند اگر:
شما نمی خواهید قرص ضد بارداری را هر روز مصرف کنید
شما می خواهید یا نیاز دارید که از مصرف استروژن اجتناب کنید.
شما مشکلات سلامت مانند کم خونی، تشنج، بیماری سلول داسی شکل، اندومتریوز یا فیبروئید رحمی دارید.
در میان مزایای مختلف، Depo-Provera:
استفاده روزانه نیازی نیست.
نیاز به قطع رابطه جنسی برای پیشگیری از بارداری را از بین می برد.
کمردرد و درد قاعدگی را کاهش می دهد.
جریان خون قاعدگی را کاهش می دهد و در برخی موارد قاعدگی را متوقف می کند.
کاهش خطر ابتلا به سرطان آندومتر.
Depo-Provera برای همه مناسب نیست. ارائه دهنده خدمات سلامت شما ممکن است شما را از استفاده از Depo-Provera اجتناب کند اگر شما:
خونریزی واژینال نامعلوم.
سرطان پستان.
بیماری کبد.
حساسیت به هر جزء .Depo-Provera
عوامل خطر پوکی استخوان.
سابقه افسردگی.
سابقه حمله قلبی یا سکته مغزی.
علاوه بر این، اگر دیابت یا سابقه بیماری قلب یا سکته مغزی دارید به پزشک خود اطلاع دهید.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Www.f.baser پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من چهار ماهه ک جلوگیری ندارم و ی مدت قرص اکوفن استفاده کردم حالا میگن ک ناباروری میاره من قصد بارداری دارم الان دکتر بهم قرص مدروکسی پروژسترون تجویز کرده عایا کسی هست که با استفاده از این قرص باردار شده باشه لطفا کمکم کنید
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Shiva.mirzaei24 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام ایا قرص مدروکسی پروژسترون از بارداری جلوگیری میکنه یانه ؟ یا اگه واسه اینکه باردار نشم قرص ال دی بخورم مشکلی پیش نمیاد ممنونم منتظر جوابتون هستم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
p2hkosar پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من می خواهم پیادرهی کربلا باشم ولی تا اون وقت پریود می شم چون میگرن دارم نمی تونم ال دی بخورم اگهمدروکسی پروژسترون بخورم به عوارضی که قرص داره دچار نمی شم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
b.daneshdoost پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام.بنده 32 ساله و متاهل هستم.دو ماه پریود نشدن و بعد بدون دارو پریود شدم ولی خونریزی قطع نمی شد به پزشک مراجعه کردم قرص استروژن تجویز کردن.الان نزدیک 10روز هست مصرف میکنم و لک بینی دارم.ایا طبیعی هست؟لطفا کمک کنید خیلی نگرانم.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Nasrinrezaee67 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام دکتر برای من قرص مدروفم تجویز کرده اما از زمان مصرف این دارو روی صورتم جوش های چرکی و درداوری بوجود اومده ایا این علایم باید پیگیری شود یا باید قرص قطع شود یا این عوارض طبیعی هست و ایرادی ندارد لطفا منو راهنمایی کنید
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Zare656 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
چی بخورم ضد این قرص باشه
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
rashahr پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام خسته نباشبد, من ۲۱سالمه.. ب علت نامنظم بودن مریضیم دکتر قرص پروژسترون رو تجویز کرده منم ب روشی ک گفتن دارم مصرف میکنم اما الان درد پستان دارم... نوک سینه هام درد داره ویکی از اون یکی نوکش برجسته تر شده میخوام بدونم بخاطر مصرف همین قرصه؟؟؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
bjsaadi پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 52سالم ماه قبل پریودنشدم دکترقرص مدروکسی پروژسترون برام تجویزکرداین ماه هم دوباره نشدم دکترم بازم همون قرص رابهم داده سوالم اینه که چه ضرورتی داره ازقرص استفاده کنم؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
N.hashemi51 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من حدود 7 ماه پیش پیوند کلیه انجام دادم سه ماه است بعد دوره پریودی به مدت 20 الی25 روز خونریزی دارم به طوری که hb 5 شده دکتر زنان برام مدروکسی پرژسترون 5 نوشته من مصرف نکردم ایا مصرف این دارو برای بیماران پیوندی مشکل نداره؟دز دارو چه مقدار باشه؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Goodgirle72 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من برای عقب افتادن پریودیم قرص مدروکسی رو دکتربهم داد ولی الان میگن اگه مصرف کنی یه سالی نمیتونی بارداربشی در صورتی که من میخوام پریودیم منظم بشه تا بارداربشم لطفا راهنمایی کنید
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Faeze_abd پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من فقط قایدگیم ۳ یا ۴ روز هر. ماه به تاخیر می افتاد و. پزشکم برا پروژسترون تجویز کرده و من بعد. از من بعد از. ۳ماه مصرف متوجه شدم اصلا مشکل تنضیم قائدگی نداشتم و به محض قطع مصرف ۷ روز پریود میشم و ۷روز پاکم.الان یه ماه و نیم این وضعیت ادامه داره و هر پزشکی میرم میگه دوباره باید مصرف کنی اما تا قطع میشه همونه.دارم زجر میکشم من مشکلی نداشتم التماس می کنم کمکم کنید اگه دیگه هیچوقت مصرف نکنم دوباره خودش خوب میشه؟چیکار کنم آخه.۲۶ سالمه
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
meryshery7 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام.من دکتر رفتم برای کیستم دکتر بهم قرص مدروکسی پروژسترون دادن.قبلا استفاده کردم سینه هام درد گرفته.میشه راهنمایی کنید
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
فائزه پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام من زن 31 ساله هستم قبلا یک ازدواج ناموفق داشته ام فعلا مجردم.که از سن هیجده سالگی قرص مدروکسی پروژسترون مصرف میکنم.و اگه این قرص رو مصرف نکنم عادت ماهانه نمیشم.الان دوماهی هست که در بازوی چپم احساس درد و در سونوگرافی یک کیستک 9 میلی خوش خیم در سینه چپم تشخیص داده شد.آیا این درد بازو بر اثر دوره طولانی مصرف قرص مدروکسی پرژسترون می باشدو چه قرصی جایگیزین این می تواند باشد.و آیا تاثیری بر باردار شدنم میذاره؟با تشکر از آقای دکتر
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
hanas پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام با مراجعه به پزشک و تشخیص فیبروم ساب سروزال برام قرص مدروفم 5 رو به مدت 10 روز تجویز کردن که از 6 روز قبل از شروع دوره پریود این دارو رو روزی 3 عدد قرص می خورم الان با گذشت 3 روز از زمان پریودم هنوز پریود نشده ام می خواستم بدونم این قرص چه تاثیری بر روی پریود داره ؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
منیژه صادقیه پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
باسلام من ماه قبل بعداز اتمام پریود و دو روز پاکی دوباره پریود شدم که با خوردن مفنامیک اسید و ترنسید بعداز ۸روز پاک شدم برای موعد بعدی پریودم دراین ماه ،پریودم به مدت ۸روزدعقب افتاد رفتم دکتر سونو داد ولی خوشبختانه همان فیبرومای قدیمی بودن و ضخلمت اندومترم زیاد شده بود که دکتر بهم مدروکسی پروژسترون داد من شب اول دوتا خوردم و فردای همین روز پریود شدم حالا نمیدونم با توجه به اینکه پریود صورت گرفته است باید قرص پروژستزونمو ادامه بدم؟یا قطع کنم البته تا الان ۶تاشو خوردم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
santamaria.1373 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 21 سالمه به خاطر قاعدگی نامنظم دکتر زنان برام مدروکسی پروژسترون تجویز کردن که باید از شب چهاردهم سیکل قاعدگی به مدت 10 شب شبی دوتا مصرف میکردم، یک دوره استفاده کردم ولی این دفعه بعد از گذشت چهارده روز از پریودی شب چهاردهم فراموش کردم قرص را مصرف کنم و ظهر روز بع یعنی روز پانزدهم پریود شدم آیا این پریودی ناگهانی به خاطر فراموشی مصرف قرص است؟ الان چه باید بکنم صبر کنم که دوباره چهارده روز بگذرد و بعد قرص را مصرف کنم؟ راهنماییم کنید.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
hoda_sa67 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام خوردن قرص مدروکسی پروژسترون با قرص ال دی مشکلی به وجود می آورد؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
elnaz.khajavi90 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 23 سالمه و نامزدم و دخترم دی 94 پریود شدم و دیگه نشدم به پزشک مراجعه کردم و سونگرافی نوشتند که در سونگرافی کیستهای ریز موجود بود و دکتد کپسول پینی سیلین و مدروفم نوشت 20 روز بخورم 4 روز مونده بود قرصم تموم شه پریود شدم ولی فقط درد دارم یعنی لکه هست خیلی میترسم چون خوندم احتمال حاملگیم با اینکه دختر باشی وجود داره لطفا جواب بدید ایا نرمال الان که روزه سومم هست من فقط لکه ببینم مرسی
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
.rezavamadi پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام آقای دکتر خسته نباشید... من یه ساله ازدواج کردم الان ۲۱ سالمه دو تا تخمدونام کیست ریزه دارن و همچنین کمی تنبلی تخمدان،رفتم دکتر قرص کلوموفین و پروژسترون برام تجویز کرد،کلوموفین رو از شب پنجم تا نهم پریودی خوردم هر وقت قرص رو می خوردم دلدرد شدید میگرفتم و از شب دهم تا شانزدهم پریودیم یه شب در میون نزدیکی داشتیم الان پنج شب از خوردن قرص پروژسترون میگذره هر دفعه که میخورم دلدرد شدیدی میگیرم بنظر شما دلیل این دلدرد شدید چیه؟و اینکه ممکن هست من باردار شده باشم؟؟ با تشکر
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
leila پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
من برای جلوگیری از خونریزی نامنظم عادت ماهیانه قرص مدروکسی مصرف کردم الان ۱۳روزه که قطع کردم ولی پریود نشدم آیا امکان حاملگی وجوود داره توروخدا زودتر جواب بدین
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
sabahi پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
باسلام من یک زن 42 ساله هستم حدود یکساله که پریودام بجای دوره 28روزه 20 روزه شده بود اخیرا هم بیشتر از 2ماه خونریزی داشتم که به دکتر مراجعه کردم وسونوگرافی کیست تخمدان چپ به اندازه 5/5*4ومیوم مورال داخل رحم وضخامت بالای اندومتر وبزرگی رحم نشون میداد تست پایپل هم (بیو پلازی)نشون میده ضمنا دچار کم خونی شدید شدم به نحوی که هموگلوبین وفریتین خونم 8شده .الان دکتر برام مدروکسی پروژسترون نوشته وگفته باید عمل بشم ورحمم رو بردارن .به نظر شم عمل برداشتن رحم برای من لازمه؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
mahnaz.pir پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
من 3ماه دارم از این قرص استفاده میکنم ولی این ماه آخر که استفاده کردم هنوز قرصم تموم نشده پریود شدم شکم و کمرمم درد میکنه دلیلش چیه ممکن باردار باشم و بهم آسیب رسونده باشه
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
sasi.yellow پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام میخوام بدونم در حین مصرف قرص مدروکسی باردار میشمیا جلوگیری میکنه؟ ممنون
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
زینب پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 26سالمه ومتاهل ام.حدود پنج روزبعد از پریودیم رابطه داشتم وقرص ارژانسی استفاده کردم.بعد 6روز لکه بینی ودرد پریودی دارم،ایا مصرف قرص مدروکسی پرژسترون روش مناسبی برای قطع کردن این خونریزی است؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Ar_sa92 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من به خاطر لكه بيني و نا منظمي پريد مدروكسي و ياز مصرف ميكنم ميخوام ببينم مصرف اين دوتا قرص باهم تداخلي نداره و همينطور بعد از مصرف مدروكسي پروژسترون سوزش و تكرر ادرار شديد گرفتم چيكار كنم كه عوارضش كمتر بشه چون قراره ٢ماه مصرف كنم و اگه توي اين مدت همينطوري باشم بيچاره ميشم ممنون اگه راهنماييم كنيد
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
negin پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام من دختری دارم هفده ساله چند ماهی پریود نشد دکتر مراجعه کردیم کیست داشت که با مصرف قرص ال دی به مدت یک ماه کیست بر طرف شد ولی الان دخترم دوماه دوباره پریود نشده ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید؟ ایا خوردن قرص پرژسترون خوبه؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
sohrabvesali پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من شکوفه هستم،دکتر بهم قرص پروستروژن داده، فراموش کردم چه طور مصرف کنم میشه راهنماییم کنید، از چه تاریخی تا چه تاریخی باید مصرف کنم، ممنون میشم جواب بدید. :(:(:(:(
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Armina_l پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام خسته نباشید.من دختری 20 ساله هستم بدلیل لکه بینی خارج از دوره قاعدگی دکتر زنان واسم این قرص رو تجویز کرد اما بعد از،استفاده اون قرص با فشار به ،سینه ام مایع شیری رنگ خارج میشه. نگران کنندس؟ نیاز،به مشورت با پزشک معالجم هست یا خیر؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
nilofar_faraji پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 2 ساله جلوگیری نمیکنم باردار نشدم به دکتر مراجعه کردم به من قرص مدروکسی پروژسترون دادن آیا خوردن این قرص باعث ایجاد بارداری میشه؟ 2 ماه پیش شبی 3 تا کلومفین دکترم تجویز کرد ک با خوردن آن فقط 10 روز پریودم عقب افتاد و از بچه خبری نبود .
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
elhamkhodarahmi پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 24 سالمه و عقد هستم دو ماهه که قاعده گی من عقب میفته این ماه طولانی تر شده زیر دلم خیلی درد میکنه علائم مریضی رو هم دارم، تست بارداری هم دادم منفی نشون داد میشه بگین علتش چی میتونه باشه؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
winkerstar.2312 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام. من یه دختر 15 ساله هستم که پریودی نامنظمی داشتم. دکتر رفتم کیست تخمدان داشتم قرص ال دی بهم دادن و کیست هام برطرف شد. اما پریودیم بازم منظم نشد. دوباره دکتر رفتم بهم قرص مدروکسی پروژسترون دادن الان مصرف میکنم. سینه های خییییلی کوچیکی دارم. میخواستم بدونم این قرص ها باعث بزرگ شدن سینه هام میشه؟ باتشکر
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
maryam پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 21 سالمه پریودیه نا منظمی دارم تقریبا 7 یا 8 ماهی یه بار پریود میشم داروی سیپروترون کامپاند خوردم 10 کیلو وزن اضافه کردم دیگه نخوردم .الان بهم گفتن مدروکسی پروژسترون بخورم می ترسم دوباره وزن اضافه کنم میشه راهنماییم کنید ک چطور کنترل کنم یا جایگزینی نداره این دارو ک باعث اضافه وزن نشه
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
azadeh.a1991 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام به علت وجود کیست هموراژیک در تخمدان راست دکتر واسه من مدروکسی پروژسترون تجویز کردن به مدت ده روز،روزی دوتا،الان روز هفتم که خونریزی و لکه بینی دارم برای بارداری هم پرسیدم از دکتر زنان گفتن مشکلی نداره برای اقدام راهنمایی کنید لطفا که علت خونریزی کیست یا نه ?
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
arghavankamali77 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من از این دارو چند وتی هست استفاده میکنم اگر رابطه جنسی صورت گرفته باشه احتمال بارداری هست ؟ مصرف این دارو چه تاثیری رو جنین داره
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
elmira پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام خسته نباشید .من کیست تخمدان دارم .الان در دوران پریود قرص celebrex میخورم .و تا ده دوز قبلش باید پروژستورن بخورم.اگه این روند ادامه پیدا کنه من خیلی از این عوارض مثل همین چاقی برام اتفاق میوفته؟؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
lida.lida67 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام لیدا هستم 26 ساله مدتی بود که برای جلوگیری از بارداری قرص LD مصرف میکردم بعد از قطع کردن مصرف قرص دچار اختلالات قاعدگی شدم به پزشک مراجعه کردم تشخیص دادن تنبلی تخمدان دارم که برام قرص مدروفرم نوشتن از روز 14 تا 24 قاعدگی روزی دوتا مصرف کنم.میخواستم بدونم این دارو عوارضی در بارداری نداشته باشه؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Mersede1370m پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
آیا مصرف مدروکسی پروزسترون در بارداری مشکلی پیش نمی اورد
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
mina_a2_2007 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام این قرص مدروسکی پروژسترون از حاملگی جلوگیری میکنه یعنی مصرفش نمیزاره حامله بشیم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
kshabnamlghaffari پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من ۱۵ سال سن دارم و چند ماهی لکه بینی داشتم پیش متخصص زنان رفتم و برام سونوگرافی نوشت هیچ مشکلی نداشتم فقط مقدار کمی ضخامت رحمم زیاد بود که دکترم گفت چون نزدیک پریودته طبیعیه ایشون فقط به من قرص مدروکسی رودادن که از روز۱۰ بعدقاعدگی تا ۱۵ روز بخورم نگرانی من عوارض این قرص هست واینکه ایا وقعا بعدقطع کردن قرص لکه بینی هام تموم میشه؟؟؟ این لکه بینی چه علتی داره؟؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
مهمان پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من دختری 26سالمه هستم الان یک هفته اس عادت ماهیانه ام عقب افتاده و 5 روزه دارم قرص مدرکسی پرژسترون می خورم البته بدون دستور پزشک:( البته در زمان تحصیلم این اتفاق برام افتاده بود و به دستور پزشک مصرف کردم و خوب شده بودم در حال حاضر کار می کنم و سرکار و خونه خیلی استرس دارم لطفا کمکم کنید
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
parsian.573010 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید من چند ماه ازدواج کردم و اصلا جلوگیری نداشتم.ولی ار همون ابتدا پریودیم روزهای اول به صورت لکه بینی تا چند روز و بعد یکی دو خیلی شدید میشد نهایته تا 10 -12 روز طول میکشید. به دکتر مراجعه کردم یک دوره 10 روزه از روز 15 پریودی قرص مدروکسی دادن ....خوردم ولی حالا درست روز ی که منظر پریودی بودم لک دیدم الان 5 روزه آیا طبیعی است ...تاثیر قرص چه بود من اصلا قصد جلوگیری نداشتم . آیا با مصرف این قرص میشود باردار شد خواهش میکنم جواب بدید یا این قرص رو برای جلوگیری تجویز میکنن.ممنون
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
parvin.farokhivash پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 8 ماهه ای یو دی گذاشتم بدون عوارض بوده سونو هم دادم جابجا نشده اما یکماهه خونریزی و لکه بینی دارم دکتر بهم مدروکسی پروژسترون داده به نظر شما موثره؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
ساینا پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 16سالمه پرولاکتین خونم بالاست دکتر بهم دارو داده اما همچنان پریود نمی شم مدروکسی هم داده
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
monirb20 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام و خسته نباشید ایا قرص مدروکسی پروژسترون رو بعد اینکه پریود شدم قطع کنم؟ اخه من 2روز بعد استفاده ار قرص پریود شدم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
m.sh.s.h.1365 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام. من الان سه ماه و16 روزه که سزارین شدم از بیست روز بعد از زایمان خونریزیم شروع شد و از اون موقع بعد از سه یا چهار روز دوباره پریود میشدم سه بار رفتم دکتر گفتن از عفونته و هربار بهم آزیترومایسن و مفنامیک اسید داده مصرف کردم تا هفته پیش که همچنان خونریزی ادامه داشت یعنی هفت روز پریود بودم هفت روز پاک که دکتر بهم گفت هورمونام بهم ریخته که بهم مدروکسی پروژسترون با مفنامیک داده شبی دوتا بخورم . اما بعد چند روز دوباره خونریری کم شروع شده که بازم گفتن همراه با مفنامیک و ترانگزامیک اسید ادامه بدم الان همش رو مصرف می کنم ولی تاثیر نداره لکه بینی دارم . باید چی کار کنم؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Sunset_sh69 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من با دلدرد شديد،نفخ،يبوست و اضافه وزن بيش از حد مواجه شدم چيكار بايد بكنم؟؟؟؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
www.somayeh.amini پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 18 سالمه یه یکماه پریود بودم 14روز خونریزی داشتم بقیه روزاش کله بینی بعد رفتم دکتر به من قرص مدروکسی پروژستون بهم داد گفت به مدت 10روز شبی 2عددبخور الان که شب 10هم تموم شد دوباره کله بینیم شروع شد باید چیکارکنم لطفا راهنماییم کنیدمتشکرم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
reterfd پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
خسیس بازی در آوردید باز.. کاش می گذاشتید امکان کپی از مطالب برای اس ام اس دادن به دوستان را می داشتیم.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
صبا پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام
مدروکسی پروژسترون استات متعلق به گروهی از داروها به نام پروژستوژن است این جایگزین هورمون جنسی طبیعی زنانه شده و پروژسترون تولید می کند از آن برای کمک به مشکلاتی از قبیل دوره های قاعدگی ( سنگین، دردناک، نامنظم یا از دست رفته ) استفاده می شود.
مدروکسی پروژسترون استات همچنین برای اندومتریوز استفاده می شود اندومتریوز یک بیماری است که در آن بافت خطوط داخل رحم در جای دیگر از بدن، اغلب در ناحیه لگن یا شکم پیدا می شود سلول ها در این بافت برای رشد و زنده ماندن نیاز استروژن ( یکی دیگر از هورمونهای جنسی زنانه) دارد. مدروکسی پروژسترون استات اثر استروژن بر سلولهای اندومتریوز را کاهش می دهد این به این معنی است که تکه های اندومتریوز نیز کوچک می شود.
مدروکسی پروژسترون استات است در دوزهای بالاتر برای کمک به درمان برخی سرطان ها، به خصوص سرطان آندومتر استفاده می شود.
مدروکسی پروژسترون استات تزریقی برای جلوگیری از حاملگی، و قرص آن در ترکیب با استروژن برای درمان جایگزینی هورمون ( HRT ) در طول یائسگی استفاده می شود.
نکات لازم قبل از مصرف مدروکسی پروژسترون
برخی داروها مناسب برای افراد با شرایط خاص نیستند و گاهی اوقات یک دارو ممکن است تنها مورد استفاده قرار گیرد به این دلایل، قبل از اینکه شما شروع به مصرف مدروکسی پروژسترون نمایید مهم این است که اگر شما هر یک از موارد زیر را دارید با پزشک خود در میان بگذارید
اگر باردار هستید، یا شیردهی دارید.
اگر شما میگرن، آسم، صرع و یا فشار خون بالا دارید.
اگر شما هر گونه خونریزی واژینال غیر از دوره ماهانه طبیعی خود دارید.
اگر شما همیشه یک لخته خون در پاها و ریه ها خود داشته اید.
اگر شما آنژین یا اگر شما یک حمله قلبی داشته اید.
اگر شما هر گونه مشکلاتی در کبد یا کلیه خود دارید.
اگر شما همیشه افسردگی دارید.
اگر شما دیابت ( قند بیش از حد در خون ) دارید.
اگر شما سرطان پستان دارید.
اگر در طول بارداری شما مشکلاتی از قبیل خارش شدید، زردی، و یا یک بیماری پوستی به نام پمفیگوئید حاملگی داشته اید.
اگر شما پورفیری (بیماری ارثی خونی نادر ) دارید.
اگر شما همیشه یک واکنش آلرژیک به دارو داشته اید.
اگر شما در حال استفاده از هر داروی دیگری هستید این شامل هر دارویی که مصرف می کنید حتی داروهای بدون نسخه که برای خرید در دسترس هستند مانند ( داروهای گیاهی و مکمل ) با پزشک مشورت کنید.
طریقه مصرف قرص مدروکسی پروژسترون
شما می توانید قرص مدروکسی پروژسترون قبل، در طول یا بعد از وعده های غذایی خود مصرف کنید.
سعی کنید مدروکسی پروژسترون را در یک زمان از روز، هر روز مصرف کنید این کمک خواهد کرد که شما آن را به یاد داشته باشید و مصرف آن را فراموش نکنید اگر شما یک دوز از دارو را فراموش کردید در هر زمان از روز که بیاد آوردید مصرف کنید ولی دو دوز دارو را با هم مصرف نکنید.
مشکلات مدروکسی پروژسترون استات چیست؟
هر دارو همراه با اثرات مفید خود، می تواند عوارض جانبی ناخواسته نیز داشته باشد اگر هر کدام از عوارض جانبی زیر را داشتید با دکتر خود در میان بگذارید.
در موارد سردرد، ابتدا به توصیه پزشک یک مسکن مناسب استفاده نمایید اگر سردرد ادامه دارد و یا بطورغیر منتظره ای شدید است در اسرع وقت با دکتر خود صحبت کنید.
داشتن احساس بیماری، وعده های غذایی ساده بخورید و از غذاهای زیاد چرب و شیرین یا تند اجتناب کنید.
دوره نامنظم، حساس شدن پستان، تغییرات وزن، احساس سرگیجه یا خواب آلودگی، اختلال در خواب، تغییر در میل جنسی، تغییرات خلق و خوی، بثورات پوست، لکه های مانند آکنه، تغییرات در رشد مو، پاها و مچ پای متورم ( به علت احتباس مایعات ) اگر هر یک از این علائم را داشتید با دکتر خود در میان بگذارید
اگر شما تجربه هر گونه علائم دیگری که شما فکر می کنید ممکن است به دلیل این دارو باشد آنها را با پزشک یا دکتر داروساز خود در میان بگذارید.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
zeynabkahoori پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام خسته نباشی من الان 2ماه هست خونریزی دارم و اینکه مجردم دکتر گفت دیواره رحمم ظخبم شده 14بود نطر شما چیه البته تیروئید کم کار هم دارم ؟ باید چکار کنم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
n.salahian پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام خسته نباشید من 4ماهه پریود نشدم آمپولم زدم اما هیچ تاثیری نداشته آزمایش هورمون هم دادم گفتن رحمم کند شده ازدواجم نکردم باید چیکار کنم با تشکر
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
abdollah.sadrpor89 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام و خسته نباشید من 20 سالمه و مجرد .از دوره ای که پریود میشم پریودم نامنظمه رفتم ازمایش اینا گفتن تخمدان هات تنبل هستن وداروی مدروفم5 دادن گفتن از 16 صبح وشب مصرف کنین مصرف کردم ولی باز منظم نشده اخه ؟مشکلی در بارداریم که میخوایم 2یا3 سال دیگه اقدام کنیم ایجاد می کنه یا نه؟2ساله هم ازدواج کردیم.تورو خدا کمکم کنین
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
zoots125 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
اگر هرداروی هرومنوی رامصرف میکنیدحتمازیر نظرپژشک متخصص انجام دهید
نظر
اطلاعات مهم مدروکسی پروژسترون
اگر شما خونریزی واژینال تشخیص داده نشده، بیماری کبد، سرطان سینه، حاملگی، سکته یا لخته شدن خون داشته باشید نباید از Depo-Provera ( مدروکسی پروژسترون ) استفاده کنید.
Medroxyprogesterone مدروکسی پروژسترون اگر در طول مدت زمان طولانی مصرف شود می تواند کلسیم ذخیره شده در استخوان ها را کاهش دهد که ممکن است باعث از دست دادن استخوان (پوکی استخوان) شود. از دست دادن استخوان ممکن است غیر قابل برگشت باشد.
اگر استخوان های شما کلسیم از دست داده است به ویژه بعد از یائسگی، احتمال بروز شکستگی استخوان بیشتر است. شما نباید از این دارو برای مدت بیش از 2 سال استفاده کنید مگر آنکه سایر روش های کنترل زایمان برای شما مناسب نباشد.
Depo-Provera از شما از بیماری های منتقله از راه جنسی از جمله HIV و ایدز محافظت نمی کند. استفاده از کاندوم تنها راه محافظت از خود در برابر این بیماری ها است.
اثرات جانبی Depo-Provera
اگر علائم واکنش آلرژیک به Depo-Provera مانند کهیر، دشواری تنفس، تورم چهره، لبها، زبان یا گلو دارید با اورژانسی تماس بگیرید
در صورتی که یکی از موارد زیر را دارید با دکتر خود در میان بگذارید:
دوره های قاعدگی که سنگین تر یا طولانی تر از حد طبیعی هستند.
درد شدید در پایین معده.
تورم در صورت، یا دستها، مچ پا و پاها.
درد، خونریزی، چرک یا تغییرات پوستی در محل تزریق.
علائم افسردگی (مشکلات خواب، ضعف، تغییرات خلقی).
مشکلات کبدی - درد بالای معده، خارش، خستگی، ادرار تیره، زردی (زرد شدن پوست یا چشم).
نشانه های لخته خون - بی حسی یا ضعف ناگهانی، سردرد شدید، درد قفسه سینه، سرفه ناگهانی، سرفه خونی.
مشکلات بینایی یا گفتار، تورم یا درد در یک دست یا پا.
عوارض جانبی متداول Depo Provera ممکن است شامل موارد زیر باشد:
تغییرات در دوره قاعدگی شما.
تورم، افزایش وزن.
سردرد.
توده در پوست در محل تزریق.

  1. دکتر فتحی
  2. 5 سال قبل
هنوز نظری داده نشده است.
shamimyas1390 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام خسته نباشید من 30 سالمه و مجردم وداروی اسپروژن و پرژسترون مصرف می کنم الان مچ یک دست و پام یکم تورم داره ولی خیلی درد می کنه نمی دونم چی کار کنم لطفا راهنمایی کنید.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
s.somayeh.adeli پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من سی سال دارم به دلیل زخیم شدن جداره رحم و عقب افتادن قاعدگی پزشک برای من آمپول تجویز کرده و گفته قرص مدروکسی پروژسترون رو هم از روز چهاردهم قاعدگی شروع کنم ، آیا در زمان خوردن این قرص باید جلوگیری داشته باشم ؟ روی جعبه قرص نوشته بود در زمان بارداری مصرف نشود ؟ پزشک به من دستور دادن که جلوگیری نکنم ! آیا ممکن است بارداری در دوره مصرف قرص رخ دهد و اگر رخ دهد خطرناک نخواهد بود ؟ :(
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Maryamziroohi پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
باسلام و خسته نباشید.من33 سالمه ومجردم.دردهای قاعدگی شدیدی دارم و دوره قاعدگی بهم ریخته و لکه بینی ب دکترهای زیادی مراجعه کردم دراخرب یک جراح عمومی ک طی ازمایش خونی renge Eosinophil=1 شدبرام سنونوشت ک گفت کیست وفیبرم داری اماکوچکه ولی دیواره رحمت ضخیمه.برام فقط قرص مدروکسی پروژسترون تجویزکردند کهفته اول شبی یکی وهفته دوم بمدت10 شب دوتامصرف کنم.من خیلی نگرانم.یعنی این قرص کیستای منو ازبین میبره یادوره قاعدگیو دردمو تنظیم میکنه؟ونگران اینم ک وزن کم کنم .خواهش میکنم راهنماییم کنید
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
maryamvampaire پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من دختری 17 ساله هستم تنبلی تخمدان دارم تحت نظر اقای دکتر ساسان شرقی هستم مدروکسی پروژسترون مصرف میکنم نمیدونم چ بلایی سرم اومده !! یعنی من نمیتونم بارور شم ؟؟یا چی ؟؟ ممنون میشم روشنم کنید
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
nazi پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام از مرداد ماه تا حالا به طور نامنظم خونریزی دارم .در سونگرافی یک کیست سه سانت و یه میوم هفت میلی متر داشتم دکتر برایم دو ورقه قرص ال دی تجویز کرد در زمان خوردن اولین ورقه قرص(روز شانزدهم قرص خوردن)دوباره خونریزی داشتم .الان دکتر به من ویتامین k1 داده برای سه روز تزریق .امروز دومین روزه که تزریق کردم ولی لکه بینی دارم و همچنین هر دوازده ساعت مدروکسی پروژسترون میخورم .میشه من و راهنمایی کنید چرا هنوز خونریزی دارم ؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
e.talebi67 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام من تقربا سه هفته اس بروزسترون مصرف ميكنم كي ميتونم برا بارداري اقدام كنم؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
zahra پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
بچهها من 6 ماهه این قرص رو خوردم .... 3 ماه اول که خوردم بعدش به فاصله های کوتاه پریود میشدم .. رفتم دکتر گفت دنت هنوز بهش احتیاج داره دوباره مصرفش کردم واسه 3 ماه دیگه ..... الان که قطعش کردم دوباره پریودی نامنظمم شروع شده .... یکی از خانوما اینجا نوشته بود که این قرص عوارضی داره که یکی از عوارضش ریزش مو و طاسیه .... چند روز پیش می خواستم موهامو رنگ کنم متوجه شدم چند قسمت سرم به طور کلی مو نداره ... رفتم دکتر گفت ریزش مو سکه ایه!!! یعنی این از عوارض این قرص لعنتی بوده؟؟؟ اونجا حواسم نبود به دکتر بگم من این قرص رو مصرف می کنم.....
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام - در پاسخ به رالی اگر پزشک زنان تشخیص دادند حتماً موثر است. - در پاسخ به رضایی اولین روز خونریزی شروع یک سیکل قاعدگی است و یک دوره ماهیانه از اولین روز خونریزی شروع و تا اولین روز خونریزی در ماه بعد می باشد لذا روز 15 قاعدگی از اولین روز شروع خونریزی محاسبه می شود. - در پاسخ به آنا و آدین قرص مدروکسی پروژسترون اثر ضد بارداری ندارد.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
rali.khoshroo6962 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 24سالمه چهارماه ازدواج کردم قصد بچه دارشدن دارم ولی هنوز رخ نداده رفتم دکتر بهم قرص مدروکسی داد بنظرشما این دارو ماثره؟ ممنون میشم جواب سوالم بدین
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
adinediba98 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام من از روز 15 سیکل قاعدگیم قرص پروژسترون مصرف میکنم امکان بارداری هست؟؟؟؟؟؟؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
rezai پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
باسلام و خسته نباشید من 38 سال سن دارم دو ماه است پریودیم نامنظم شده به پزشک مراجعه کردم و قرص مدروفم مدروکسی پرستروژن برام نوشت که از روز 15 قاعدگی مصرف کنم میخواستم ببینم 15 قاعدگی از چه زمانی شروع می شه و باتوجه به سن بالایی که دارم ایا امکان بارداری برای من وجود دارد یا این اختلال در پریودی از علائم یائسگیه
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
_se پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام.من إز روز ١٦ عادت بأيد ١٠ عدد مدرفم ميخوردم.كه ٧تا قرص خوردم پريود شدم.يعني ١٠روز زودتر إز موقع.و خون سياه رنگ شده.جوش هم ميزنم.چيكار كنم؟به خوردن قرص ادامه بدم؟دليلش چيه؟!!
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
ana.m397 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام خسته نباشبد من مشکل نازایی دارم رفتم دکتر منو سنوی داخلی کرد بهم گفت که پلیپ توی لوله رحم دارم برام قرص مدروکسی پروژسترون تجویز کرد از شب 14 قاعدگی مصرف کنم دوره اول مصرف کردم ایا در حین مصرف باردار بشم لطفا جواب
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
neda پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام. من 27 سال سن دارم. دوره های پریودم معمولا بین 26-28 روزه و امروز (93/07/19) روز 9 پریودمه که تموم شده و حدود 18 روز دیگه مجدد یریود می شم اما قصد دارم پریودم به تعویق بیفته ، داروخانه بهم قرص مدروفم5 (مدروکسی پروژسترون) داده و گفته دو روز قبل از پریود بعدی 2عدد بخورم بعدش روزی یکی تا وقتی که مجدد بخوام پریود شم. با این توضیحات چند سوال داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید: آیا با این روش 100% از پریود بعدیم جلوگیری می شه؟ آیا روش مصرف رو صحیح به من گفتن؟ آیا قرص باید سر ساعت معینی مصرف بشه؟ آیا عوارض خاصی داره که باید از بروز آن مطلع بود؟ آیا پیشنهاد دیگری دارید ؟ (این توضیح رو هم اضافه کنم که برای پیشگیری از پریود چند سال پیش وقت کنکور سیپروترون کامپاند مصرف کردم که اصلا بهم نساخت و بعد از 3 قرص نتونستم بخورم)
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
ziayi2020 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام اقای دکتر خسته نباشید بنده23 سالمه ومجردم تنبلی تخمدان دارم وضخامت رحمم بیشتره .دکتررفتم گفت تنبلی تخمدانت خوب نمیشه تاابد درسته؟ ایا خودارضایی باعث تنبلی تخمدان میشه؟باتنبلی تخمدان میشه بچه دارشد؟راهنماییم کنید ممنون
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
عوارض مدروکسی پروژسترون
مدروکسی پروژسترون استات ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند اگر هر یک از این علائم شدید هستند و یا خوب نمی شوند با دکتر خود در میان بگذارید
تغییر در دوره قاعدگی
افزایش وزن
ضعف
خستگی
عصبی
تحریک پذیری
افسردگی
مشکل به خواب رفتن یا در خواب ماندن
گرگرفتگی
درد پستان، تورم، حساسیت به لمس
درد معده و یا نفخ
گرفتگی عضلات پا
درد پشت و یا مفاصل
آکنه
از دست دادن مو در پوست سر
تورم، قرمزی، سوزش یا خارش مهبل (واژن)
ترشحات سفید واژن
تغییر در میل جنسی
علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا
درد، سوزش، برآمدگی، قرمزی یا زخم در محل تزریق دارو
برخی از عوارض جانبی می تواند جدی باشند این عوارض نادر هستند اما اگر شما تجربه هر کدام از آنها را داشتید با دکتر خود تماس بگیرید آن علائم عبارتند از:
تنگی نفس ناگهانی
درد سینه ناگهانی تیز و یا فشاری
سرفه کردن همراه خون
سردرد شدید
تهوع
استفراغ
سرگیجه یا غش
تغییر و یا از دست دادن بینایی
دوبینی
چشم بر آمده
مشکل در صحبت کردن
ضعف یا بی حسی در یک دست یا پا
تشنج
زردی پوست یا چشم ها
خستگی بیش از حد
درد، تورم، گرمی، قرمزی، حساسیت به لمس تنهادر یک پا
قاعده گی با خونریزی سنگین تر که طول کشیده و طولانی تر از طبیعی است
درد شدید و یا حساسیت به لمس در زیر کمر
راش
کهیر
خارش
اشکال در تنفس یا بلع
تورم دست ها، پاها، مچ پا، و یا پایین پاها
ادرار دارای مشکل، دردناک و یا مکرر
درد ثابت، چرک، گرمی، تورم یا خونریزی در محل که در آن دارو تزریق شده است
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
mahbobeh.raeisi پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
باسلام قرص مدروکسی پروژسترون رو به خاطر بی نظمی قاعدگی مصرف کردم دچار بزرگی سینه شده ام ایا باید مصرف قرص رو قطع کنم با توجه اینکه تازه یک ماه است که مصرف دارم با تشکر
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
moshi70 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام دختری 39سال هستم که مدت سه ما. که لکه بینی دارم بعد از انجام سونوگرافی دکتر گفتند که دیوار رحم ضخیم شده و یا پولیپ و یا توده دیده شده که قرص مدرکسی پروژسترون تجویز کردن آیا این قرص مر. چاق میکنه،و من احتیاج به عمل دارم یا نه با تشکر
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
mahsa پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من همیشه پریودام کاملا سروقت بوده این ماه تقریبا سه هفته اس که پریودم عقب افتاده البته قبل از اخرین پریودم نزدیکی بدون دخول داشتم بعدش پریود شدم و اون اخرین بار بود برای این تاخیر پیش دکتر رفتم و اون مدروکسی پروژسترون داد و گفت 3 روز روزی3 تا بخورم سوالم اینه ایا امکان حاملگی برام وجود داره دوم اینکه بعد قطع قرص چندوقت بعد باید پریود میشم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
ho0o0oraaa پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من همیشه پریودام کاملا سروقت بوده این ماه تقریبا سه هفته اس که پریودم عقب افتاده البته قبل از اخرین پریودم نزدیکی بدون دخول داشتم بعدش پریود شدم و اون اخرین بار بود برای این تاخیر پیش دکتر رفتم و اون مدروکسی پروژسترون داد و گفت 3 روز روزی3 تا بخورم سوالم اینه ایا امکان حاملگی برام وجود داره دوم اینکه بعد قطع قرص چندوقت بعد باید پریود میشم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
herman پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من اکثر اوقات قائدگی نا منظم دارم و جهت این مشکل و نازایی به پزشک مراجعه کردم اکنون از ا روز دوم قاعدگی از این قرص مدروکسی پرژسترون استفاده می کنم و تاری دید عصبانیت وحالت بی حسی و ضعف شدید دارم سرگیجه و تهوع و زیر شکمم درد می کند مشکل جیست؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
sh.lovebird پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام خسته نباشید من قصد بارداری دارم رفتم دکتر به خاطر نامنظمی قاعدگیم قرص پروژسترون داد که از روز 14قاعدگی روزی 2تا بخورم فقظ نمیدونم از روز اول قاعدگی حساب کنم این 14روزو یا وقتی قاعدگیم تموم شد راستی هر دو تا قرص رو باهم بخورم یا هر کدوم در ساعتهای مختلف؟ممنون میشم جواب بدید
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
fateme.sajadi93 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام ؛ من کم کاری تیروئیدو کیست سینه دارم.لووتیروکسین وویتامین ای و ب6 مصرف میکنم . میخوام برای بارداری اقدام کنم لطفا بفرماییید قرص ویتاگنوس بخوام برای افزایش فعالیت تخمدان استفاده کنم بل توجه به مشکلاتی که دارم عارضای نخواهد داشت ممنونم
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
leila4g2003 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام. وقتتون بخیر. بنا به توصیه پزشکم به دلیل لک بینایی که بعد از قاعدگیم داشتم قرار شد قرص مدروفم از روز هفدهم قاعدگیم به مدت هفت شب مصرف کنم. الان هفت روز از اتمام دوره مصرف گذشته اما هنوز پریود نشدم. لازم به ذکر که حدود دوماه پیش هم به دلیل قطع نشدن لک بینی بعد از سقط پزشک همین قرص را تجویز کرده بود اما بعد گذشت سه روز از اتمام مصرف پریودم شروع شد. بنظر شما شروع نشدن پریودم چه دلیلی میت نه داشته باشه؟ (در ضمن امروز تست بیبی چکم منفی بود) با تشکر از توجه شما
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
mahsa پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام، دکتر برای کم کاری تخمدانم قرص متفورمین و مدروکسی پروژسترون تجویز کرده که متفورمین رو هفته اول روزی 1 عدد،هفته دوم روزی 2 عدد،و از هفته سوم روزی 3 عدد مصرف می کنم.و پروژسترون هم از روز 14 سیکل تا 24 سیکل روزی 2 عدد بایستی مصرف کنم. می خواستم ببینم این قرصها باعث افزایش وزن میشود.خیلی نگران اضافه وزن هستم. :(
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
sahar پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
slm vas darde peryodam tajviz misheee
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
marivannetxalidi پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
باسلام ایا قرص مدروکسی پروژسترون برای چه چیزی مصرف می شود
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
reza_rajaei43 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
آیا قرص مدروکسی پروژسترون 5 میلی گرم جلو گیری از بارداری می کند یا خیر ؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
Saghia48 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام .. خسته نباشید.. من برای مشکل بارداریم به دکتر مراجعه کردم و ایشون به من فولیک اسید و کلومفین و مدروکسی پروژسترون (از روز16 سیکل) تجویز کردن.. با مطالبی که شما نوشتین دلیل تجویز مدروکسی رو نمیدونم.. (چون قاعدگی منظم دارم و برای بارداری اقدام کردم)و دچار تردید شدم .. لطفا یاریم کنین.. که آیا مصرف کنم یا نه؟!؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
soheila.n5050 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام,من کیست تخمدان دارم تحت نظر دکترمتبحریم هرچند وقت یکبار باتوجه به نتیجه سونوگرافی .قرص مدروکسی پرزسترون,استفاده میکنم,خوب میشم,یه مدت دیگه دوباره کیست تخمدان عود میکنه,خواستم ازشما بپرسم آیا با عمل بسته میتوان این کیستهارو ازبین برد.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
maryam.noruzi پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
خواهش میکنم جواب مشخصی درباره ی اوضاع مامان جونم به من بدهید یادم رفته بود ببخشید (واون دکتر خیلی .......... گفتند مفنامیک اسید استفاده کنند من نمیدونم چیکار کنم مدروکسی یا دکتر یا مفنامیک اسید مریم :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
maryam.noruzi پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام خسته نباشید : دختر مامانم مریم مادر من به علت لک هایی که به مدت 1 ماه مدام داشتند خیلی اذیت می شدند ولی بعد از اینکه مادرم رو نزد پزشک زنان بردیم برای مادرم (مدروکسی پروژسترون و به همراه چند داروی دیگر) دادند وگفتند به مدت 3 هفته از آن استفاده کنید ولی بعد از اینکه مدت آن تمام شد نزدیک پریودی ایشان بود که 5 روز عقب افتاده بود پریود شدند وقتیکه پریود شدند نهایتأ تا 5 روز با درد شدیدی از ناحیه ی کمر ،ران ،پا به طوریکه شب اصلأ نتوانستند بخوابند و قربونش برم خیلی اذیت شدند ایشون ناراحتی قلبی هم دارند من نظریه این دکترشان را پیش چند نفر دیگر مطرح کردم با توجه به سونوگرافی که داشتند (( یک میوم باابعاد x4cm در جدارخلفی بادی رحم با اثر فشاری بر روی اندومتر مشهود است و از خلف به خارج کپسول رحم buIge شده است مخاط اندمتر منظم و ضصخامت مخاط 6mm می باشد )) دکتر خیلی خیلی خوبی فرمودند باید عمل بسته انجام بدهند خواهش تمنا:(:( در این مورد راهنمایی کاملی به این دختر خیلی خیلی نگران اوضاع مادر راهنمایی بدهید خواهش می کنم ویه مورد دیگر اینکه مادرم که پریود هستند آیا با توضیحاتی که ارائه دادم آیا باید باز هم مدروکسی استفاده کنند یا نه
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
esf.fatemeh پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من بیست سالمه و مجردم. حدود چند ماهی لکه بینی داشتم که دکتر کلی سنوگرافی و آزمایش برام نوشت و انجام دادم ولی مشکل خاصی نداشتم .دکترمو عوض کردم اون مدروکسی پروژستورون و قطره ویتاگنوس بهم داد که به محض مصرف کردن اینا صورتم پر از جوش شد. میخواستم ببینم دلیلش این دارو میتونه باشه؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
bahareh پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 31 سالمه وبه علت داشتن كيست در تخمدان دكتر قرص مدروكسي پروژسترون به من دادند ولي من اين دارو را اشتباه استفاده كردم به مدت 21 شب و شبي 2عدد و الان 2ماه هست عادت نشدم باعث نگرانيم شده لطفا راهنمايي كنيد ممنون...
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
zmbaran16 پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام من 16 سالمه و عادت ماهگی من چن ماهی عقب افتاده بود به دکتر مراجعه کردم و ایشون به من قرص مدروکسی پروژسترون رو تجویز کردن خواستم بدونم دلیلش چی بوده؟واین قرص چه تاثیری داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(واز چه زمانی باید شروع کنم 16روز بعد از سیکل یا 16روز از همان شروع سیکل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
fatemealinia پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
سلام مصرف قرص مدروکسی پروزسترون برای شیردهی مشکلی ایجاد نمیکند
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با سلام
مدروکسی پروژسترون استات یک نوع هورمون زنانه ( پروژسترون ) است و در زنانی که باردار نیستند و به دوره منوپوز نرفته اند استفاده می شود از این دارو برای درمان خونریزی غیر طبیعی رحم و برای باز گرداندن دوره قاعدگی طبیعی در زنانی که برای چند ماه آمنوره شده اند استفاده می شود. مدروکسی پروژسترون استات برای کاهش علائم گرگرفتگی در یائسگی به عنوان ترکیب جایگزین استروژن استفاده می شود. برای درمان آمنوره و خونریزی غیر طبیعی رحم این دارو را معمولاً یکبار در روز برای مدت 5 -10 روز در طول نیمه دوم چرخه قاعدگی استفاده می شود معمولا خونریزی بعد از 3 – 7 روز توقف قرص مدروکسی پروژسترون شروع می شود. برای دستور مقدارمصرف دارو از پزشک زنان کمک بگیرید.
از آنجائیکه اکثر داروها دارای عوارضی هم هستند و پزشک با توجه به بیماری و عوارض دارو بررسی انجام داده و دارو را تجویز می کند با مصرف این دارو ممکن است عوارضی مانند ( تهوع، نفخ، حساس شدن پستانها، سردرد، تغییر در ترشحات واژن، نوسانات خلقی، تاری دید، سرگیجه، خواب آلودگی، افزایش یا کاهش وزن ) رخ دهد. اگر هر یک از این علائم را داشتید به پزشک خود اطلاع دهید بسیاری از مردم این عوارض را ندارند.
از عوارض این دارو ( خونریزی واژینال غیر معمول مانند ( لکه بینی، خونریزی، تغییر خلق و خوی مانند ( افسردگی، از دست دادن حافظه )، تورم دست و پا، ( سوزش، درد و تکرر ادرار )،توده پستان، تکه های تیره در پوست یا صورت ( ملاسما ) ، خستگی غیر معمول، زردی چشم و پوست ) می باشد
این دارو به ندرت عوارض جدی مانند ( حمله قلبی، سکته، لخته شده خون در ریه ها و یا پا ها ، کوری ) دیده می شود
کسانیکه از این قرص استفاده می کنند باید توجه داشته باشند که در صورتی که دچار درد در ( قفسه سینه، فک و بازوی چپ )، ضعف در یک طرف بدن، لکنت زبان، تغییرات ناگهانی بینایی مانند ( تاری دید ) از دست بینایی ) گیجی، سردرد ناگهانی شدید ، سرگیجه شدید، غش، مشکل در تنفس، سرفه خونی، ( درد ، قرمزی، تورم و ضعف در دست و پا ) شدند از اورژانس پزشکی کمک بگیرند
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search