1. دکتر فتحی
  2. تازه های سلامت
  3. یکشنبه, 17 شهریور 1392

 

 

 

 


GLOBE NEWSWIRE: يک شرکت فعال در زمينه توليد محصولات مونوکلونال آنتي بادي، براي درمان سرطان و بيماریهای اتوايميون اعلام کرده ترکيب اپراتوزوماب ( Epratuzumab ) و ريتوکسيماب ( Rituximab ) به عنوان خط اول درمان مبتلايان به لنفوم فوليکولار، اثربخشي مطلوبی دارد و پيشرفت بيماری را کند مي‌کند...
در 59 بيمار تحت بررسي در اين مطالعه که تمام دوره‌های درمانی را طي کرده بودند، پاسخدهی کامل به اين دارو 88 درصد تخمين زده شد. از ميان آنها 25 بيمار (42درصد) پاسخدهی درمانی کامل و 27درصد ( 45درصد ) پاسخدهی درمانی نسبی داشتند و در 6 بيمار ( 10 درصد ) بيماری تحت کنترل درآمد.
طول مدت بدون پيشرفت بيماری در اين بيماران، 3 سال و نيم بود و طي 3 سال، بيماری 60 درصد از بيماران خاموش باقي ماند. اپراتوزوماب، آنتي‌بادي انسانی ضد CD22 است که اثربخشی خوبی در مونوتراپی موارد عود لنفوم فوليکولار دارد. هرچند ترکيب درمانی ريتوکسيماب با شيمی درمانی، شانس بقای بيمارانی که قبلا تحت درمان قرار نگرفته بودند را بهبود می بخشد، بسياری از بيماران نمي‌توانند يا نمي‌خواهند شيمی درمانی را تحمل کنند.
تعداد 60 بيمار به‌طور هفتگی 360 ميلی گرم بر مترمربع از سطح بدن اپراتوزوماب را همراه 375 ميلی گرم بر مترمربع از سطح بدن ريتوکسيماب، براي 4 دوز اينداکشن دريافت کردند. اين ترکيب در هفته‌های 12، 20، 28 و 36 (در مجموع 8 دوز ) طي 9 ماه ادامه يافت. درمان در گروه تحت کنترل به‌خوبی تحمل شد و ميزان بروز عوارض نزديک به بيمارانی بود که ريتوکسيماب را به تنهايی مصرف کرده بودند.
يکی از بيماران با وجود اينکه تمام دوره‌های درمانی را گذرانده بود قبل از ارزيابی ميزان پاسخدهی درمانی به دليل عفونت باکتريال فوت شد. به گفته دکتر سينتيا ساليوان، سرپرست تحقيق، اثربخشی اپراتوزوماب در ترکيب با ريتوکسيماب در بيمارانی که قبلا هيچ درمانی دريافت نکرده بودند قابل‌توجه بود. آنتي‌بادی ضد CD22، در يک مطالعه فاز 3 در بزرگسالان و کودکان مبتلا به لوسمی لنفوبلاستيک حاد بررسی خواهد شد.
دکتر شيرين ميرزازاده

منبع: مجله سپید

 

 

 

 

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: ایمیل مارکتینگ

Search