رضا (میهمان) در یکشنبه, دسامبر 15 2013, 05:51 PM

خروپف

0

با سلام

اقای دکتر دیگه ار خروپف خسته شده ام خانواده از دست من به غذاب هستند صبح ها وقتی از خواب بیدار می شوم خسته ام آیا راهی هست که من از این مشکل نجات پیدا کنم

 • پاسخ داده شده توسط دکتر فتحی در دوشنبه, دسامبر 23 2013, 10:51 PM · پنهان · #1
  با سلام
  خروپف ممکن است یک مشکل برای اعضای خانواده باشد. که توسط ارتعاش بافت ها در راه های هوایی بینی و گلو ایجاد می شود. خروپف با جریان هوای آشفته از طریق راه های هوایی تنگ ایجاد می شود. خرخر کردن نیز ممکن است نشانه ای از بیماری زمینه ای باشد. خرخر صدا ناشی از جریان هوای آشفته است که باعث می شود بافت ها به هنگام خواب ارتعاش پیدا کنند. درمان خروپف غیر جراحی و جراحی است. برخی از درمان های غیر جراحی مانند ( تغییرات رفتاری، دستگاه های دندانپزشکی، دستگاه و داروهای بینی، CPAP بینی ) می باشد.
  تغییرات رفتاری شامل کاهش وزن، تغییر موقعیت خواب، پرهیز از الکل، توقف سیگار کشیدن و تغییر داروهایی ( آرامبخش ) که ممکن است باعث خروپف شود.
  بخشی از خروپف در اثر باریک شدن توسط زبان و سقوط کام در هنگام خواب ایجاد می شود دستگاه های دندانپزشکی برای نگه داشتن فک به جلو ساخته شده اند با وجود برخی از اشکالات در این دستگاه ها، ممکن است 70٪ تا 90 ٪ از موارد سبب بهبود خروپف شود.
  برای افراد مبتلا به معابر باریک بینی، خرخر را می توان با استفاده از دستگاه های بینی یا داروها کاهش داد. اگر تورم مخاط بینی ناشی از آلرژی یا تحریک باشد ممکن است اسپری های بینی مانند ( اسپری های استروئید بینی و دکونژستان های بینی ) کمک کند. آب نمک به شستن مواد محرک ( گرد و غبار، گرده و دود ) از بینی کمک می کند و بدون عوارض جانبی سبب مرطوب نگهداشتن مخاط می شود. اسپری های استروئیدی موجب کاهش التهاب در مجرای بینی می شود.
  و عوارض جانبی بسیار کمی با این اسپری وجود دارد. ضد احتقان بینی می تواند به بهبود خروپف که ناشی از احتقان بینی کمک کند. همچنین ممکن است برای افرادی که فقط هنگام عفونت های تنفسی فوقانی و یا سرماخوردگی خروپف می کند موثر باشد.
  CPAP یا فشار راه هوایی مثبت مداوم، یک دستگاهی است که معمولا در بیماران با تشخیص بالینی آپنه انسدادی خواب استفاده می شود. این دستگاه ثابت کرده است که باعث بهبود ذهنی و عینی از خروپف و سایر علائم آپنه انسدادی خواب می شود.
  جراحی به منظور کاهش انسداد یا باریک شدن در منطقه آناتومیک که سبب خروپف است برای درمان خروپف انجام می شود عمل جراحی تنها در یکی از مناطق تنگ ممکن است خروپف را کاهش دهد اما آن را به طور کامل از بین نمی برد درمان جراحی خروپف به طور کلی در راه بینی، کام، زبان کوچک و زبان متمرکز شده است. بسیاری از اعمال جراحی در مطب پزشک انجام می شود. اعمال جراحی شامل ( استفاده از انرژی فرکانس رادیویی، جراحی انحراف تیغه بینی، پولیپ بینی، اولکتومی، لیزر، ایمپلنت کام و غیره ) می باشد.
  رژیم سلامتی - دکتر فتحی
جواب شما
لطفا برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
انجمن رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com