1. دکتر فتحی
  2. مباحث پزشکی
  3. جمعه, 12 دی 1393

هنگامی که زگیل در یک شخص توسعه یابد درمان باید در اسرع وقت آغاز شود. هر چند که ممکن است زگیل بدون درمان از بین برود با گذشت زمان، سیستم ایمنی بدن شما قادر به از بین بردن ویروس پاپیلومای انسانی است عامل زگیل می باشد. به علاوه، زگیل متعدد، بزرگتر و بیشتر سخت تر از بین می رود.

برخی از درمان های محبوب برای زگیل:

سرما درمانی ( انجماد ) روش ارجح برای از بین بردن زگیل معمولی در بزرگسالان و کودکان بزرگتر است. درمان تکرار ممکن است لازم باشد.

الکتروسرجری ( سوزاندن )، کورتاژ و یا عمل جراحی لیزر می تواند برای زگیل پس از انواع دیگر درمان ها مانند استفاده از چسب اسید سالیسیلیک و یا مواد شیمیایی برای از بین بردن زگیل کف پا استفاده می شود.

لایه برداری به روش ( اسید سالیسیلیک ، ترتینوئین، اسید گلیکولیک یا فرمول دیگر ) ممکن است به درمان مسطح کردن زگیل کمک کند.

لایه برداری شیمیایی با اسید گلیکولیک، ترتینوئین و یا یک فرمول قوی تر از اسید سالیسیلیک.

پزشک داروهایی مانند کرم رتینوئید، کانتاریدین یا Imiquimod نسخه می کند.

برای زگیل در دست ها و پاها، اغلب از نیتروژن مایع منجمد، استفاده از لیزر و درمان ضایعات عروقی با مسدود کردن رگ های خونی در زگیل و درمان های خانگی با اسید سالیسیلیک17در صد استفاده می شود اگر چه درمان های سنتی اغلب برای خلاص شدن از این مشکل کافی هستند زگیل می تواند حداقل برای یک بار دوباره عود کند. اکثراً درمان در حدود 70 درصد از مردم موثر است.

سلول های بنیادی: در این درمان از سیستم ایمنی بدن خود بیمار برای مبارزه با زگیل استفاده می کنند. این درمان زمانی استفاده می شود که زگیل با وجود درمان های دیگر باقی بماند. یک نوع درمان سلول های بنیادی شامل استفاده از یک ماده شیمیایی مانند diphencyprone (DCP) در زگیل است که واکنش های آلرژیک خفیف در اطراف زگیل رخ می دهد. این واکنش ممکن است سبب رفتن زگیل شود.

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search