1. مسیح
  2. تازه های سلامت
  3. دوشنبه, 17 شهریور 1393

تحقیقات نشان داده است که محیط مسواک برای پرورش میکروارگانیسم ها یا موجودات ریز میکروسکوپی بسیار مناسب است. اما این باکتری ها تهدیدی خیلی بزرگ برای دندان های شما نیست. پژوهشگرانی دریافتند که این میکروارگانیسم ها انسانها را بیمار نمی کنند زیرا خمیر دندان ها دارای ترکیبات ضد باکتری است که از گسترش این موجودات جلوگیری می کنند. این باکتریها برای زنده ماندن به رطوبت نیاز دارند لذا بعد از خشک شدن مسواک، تعدادی از آنها می میرند.
نکاتی جهت تمیز کردن مسواک
پس از مسواک زدن مسواک خود را بشویید و سپس بگذارید تا در مجاورت هوا خشک شود.
برای کشتن میکروب ها می توانید مسواک خود را به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه در آب در حال جوشیدن قرار دهید دقت کنید.
انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کند به طور متوسط هر ۳ ماه یکبار مسواک خود تعویض کنید البته این مدت زمان به نوع مسواک، دارنده مسواک بستگی دارد بهترین زمان عوض کردن مسواک وقتی است که موهای برس مسواک از حالت عمودی خارج شده باشد.
برخی از برس مسواک ها به گونه ای است که خود زمان تعویض را یادآوری می کنند. موهای برس برخی مسواکها به هنگام فرسوده شدن تغییر رنگ می دهند و ما از روی تغییر رنگ زمان تعویض مسواک را متوجه می شویم.

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: ایمیل مارکتینگ

Search