1. سارا
  2. مباحث پزشکی
  3. پنج شنبه, 15 فروردين 1392

با سلام خدمت آقای دکتر فتحی و آرزوی طول عمر برای شما و خدمت بیشتر شما به عزیزان کشورمان، از آنجایی که شما را می شناسم و گفته های شما برایم حرف آخر است من و خانواده تصمیم گرفتیم فرم پیوند اعضاء را پر کنیم ولی قبل از آن می خواستم بپرسم مرگ مغزی چیست و آیا امکان دارد اگر کسی بعد از مرگ مغزی اگر اهدای عضو انجام ندهد دوباره به حیاط ادامه دهد و چرا اگر مرگ مغزی صورت گرفته قسمت های دیگر بدن زنده هستند مگر نه اینگه مغز فرمانده تمام اعضای بدن است چرا اعضای دیگر بعد از مرگ مغزی زنده هستند. در حالی که مرکز اصلی پیام از بین رفته است

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
[b]مرگ مغزی[/b] یعنی قطع غیر قابل بازگشت تمام فعالیت های مغز و ساقه مغز که هیچ برگشتی برای فعالیت مجدد مغز وجود ندارد و این فرد هرگز دوباره قادر به زندگی نیست برای اینکه مرگ مغزی اعلام شود باید سه شرط ( اغمای عمیق، قطع کامل تنفس بدون دستگاه و مشخص شدن علت اغماء با اقدامات معمولی ) وجود داشته باشد و در بررسی های بالینی کلیه علائم ( ثابت بودن قطر مردمک چشم به نور، عدم پاسخ به تحریکات شدید، فقدان بازتاب ساقه مغز، عدم واکنش های چشمی و عدم ثبت موج مغزی توسط دستگاه نوار مغز ) باید به مدت 24 ساعت ثابت بماند. در مرگ مغزی فرد بعد از چند ساعت و یا نهایتاً چند روز فوت می کند و اینکه چرا بعد از مرگ مغزی بعضی از ارگان های دیگر بدن زنده هستند مثلا قلب به علت خودکار بودن در صورت داشتن اکسیژن تا مدتی به کار خود ادامه می دهد که اکسیژن لازم توسط دستگاه تنفس مصنوعی تامین می شود دستگاه تنفس بدون فعالیت مغز نمی تواند کار کند و به جای آن از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده می کنند و همین قلب هم تا چند روز بیشتر نمی تواند ادامه دهد و سرانجام از کار می افتد. لذا قلب، کلیه ها و کبد تا مدتی زنده هستند و می توان به دیگران پیوند کرد ولی تخریب اعضای بدن بعد از مرگ مغزی شروع می شود به همبن علت پیوند اعضاء باید هر چه زودتر شروع شود.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search