1. دکتر فتحی
  2. تازه های سلامت
  3. چهارشنبه, 28 آبان 1393

محققان در کالج روماتولوژی آمریکا در نشست سالانه 2014 در بوستون می گویند قرار گرفتن در معرض آنتی بیوتیک در دوران کودکی به طور قابل توجهی خطر ابتلا به آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانان را به صورت وابسته به دوز افزایش می دهد.
آنها نشان می دهند که تغییرات در میکروبیوم انسان ممکن است در بروز این بیماری نقش داشته باشد.
دکتر دانیل هورتون از دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا می گوید به نظر می رسد که میکروبیوم نقش مهمی در انواع بیماریهای مختلف، از جمله بیماری های خود ایمنی شامل التهاب روده و آرتریت روماتوئید و آرتریت پسوریاتیک بازی کند.  
او می گوید ما دریافتیم که قرار گرفتن در معرض آنتی بیوتیک با افزایش خطر ابتلا به آرتریت نوجوانان، با نسبت شانس 2.6 همراه بود و این خطر با هر نسخه اضافی آنتی بیوتیک افزایش می یابد.
محققان با استفاده از یک پایگاه داده سوابق پزشکی مبتنی بر جمعیت، در انگلستان که شامل داده های جامع نسخه های تشخیصی و سرپایی است برای شناسایی افراد جوان تر از 16 سال که به تازگی برای آنها آرتریت تشخیص داده شده بود پیدا کردند و 153 کودک مبتلا به آرتریت نوجوانان، از نظر سن و جنس را با 1530 نفر از گروه شاهد از شیوه های عمومی در انگلستان مقایسه شدند.
برای کودکان در معرض 1 یا 2 دوره از آنتی بیوتیک ها، در مقایسه با کودکانی که هیچ آنتی بیوتیک مصرف نکردند نسبت شانس ابتلا به آرتریت 3.1 بود. برای کودکان در معرض 3 تا 5 دوره از آنتی بیوتیک ، نسبت شانس 3.8 بود.
ارتباط قرار گرفتن در معرض آنتی بیوتیک در دوران کودکی و آرتریت نوجوانان تازه تشخیص داده شده برای کلاس های مختلف از آنتی بیوتیک ها مشابه بود. با این حال، هیچ ارتباط بین توسعه آرتریت و قرار گرفتن در معرض عوامل ضد میکروبی غیر باکتریایی، از جمله ضد قارچ و داروهای ضد ویروسی وجود ندارد.
دکتر هورتون  می گوید این یک واقعیت است که عوامل ضد میکروبی اثر کمتری در توسعه آرتریت دارند زیرا قارچ ها و ویروس ها قسمتی از میکروبیوم انسانی هستند.
با این حال، دکتر هورتون اشاره دارد که نمی توان رد کرد که عفونت خود ممکن است به توسعه بیماری کمک کند.
دکتر هورتون می گوید واقعیت این است که آنتی بیوتیک ها می تواند داروهای بسیار مفید در شرایط خاص برای کودکان باشند.
دکتر هورتون گفت تغییرات در میکروبیوتای روده ناشی از استفاده از آنتی بیوتیک یکی از عوامل محتمل توسعه آرتریت نوجوانان است و این خود یکی از دلایلی است که نباید بدون نیاز به آنتی بیوتیک برای آنها تجویز شود.   

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: ایمیل مارکتینگ

Search