1. دکتر فتحی
  2. عمومی
  3. یکشنبه, 11 خرداد 1393

برای اینکه کارآفرین موفقی باشید، نیاز به شخصیت خاصی دارید. این افراد خاص، سعی می‌کنند از بند دنیای سنتی شرکت‌های بزرگ خارج شوند و کسب‌وکارهای کوچک خودشان را ایجاد کنند. داشتن یک ایده‌ی منحصر بفرد فقط نیمی از کار است، این افراد باید خصوصیت‌های زیاد دیگری نیز داشته باشند تا بتوانند در ایجاد کسب‌وکار ایده‌آلشان موفق باشند.
۱ - اعتماد به نفس
یکی از ویژگیهای کارآفرینان این است که اکثرا افرادی با اعتماد به نفس هستند، هم نسبت به خودشان و هم به دیدگاه تجاریشان. آنها به خودشان شک ندارند، حتی وقتی همه‌ی افراد در اطرافشان با آنها مخالف باشند، آنها در درون خود به خوبی می‌دانند که ایده‌های تجاری آنها خوب هستند و موفقیت آمیز خواهند بود. این خصوصیتی است که دیگران را متقاعد می‌کند از آنها کالا بخرند یا برایشان کار کنند.
۲ - نظم
وقتی رئیسی بالای سر شما نباشد که بخواهید به او جواب پس بدهید، باید خودتان کاملاً منظم باشید تا به کارها برسید. بیشتر کارآفرینان ساعات بیشتری را نسبت به مشاغل سابقشان صرف کار کردن می‌کنند، زیرا آنها می‌دانند ادامه‌ی مسیر آنها در گرو سودمندی و اهداف مالیشان است. آنها افراد خودانگیخته‌ای هستند و معمولاً تسلیم تنبلی و بی‌انگیزگی نمی‌شوند. برای حصول اطمینان از کیفیت انجام کارها، آنها معمولاً در تمام ساعات مشغول کار هستند، حتی در آخر هفته‌ها و تعطیلات.
۳ - خلاقیت
حتی اگر کار آنها تحلیلی یا فنی باشد،‌ کارآفرینان تفکر خلاقی دارند. از ویژگیهای کارآفرینان این است که ذهن بازی دارند و متوجه این قضیه هستند که هر رویدادی می‌تواند یک موقعیت کاری باشد. این افراد معمولاً آرزوهای بسیاری در رابطه با اینکه چگونه کسب‌وکارشان می‌تواند نسبت به روش‌های سنتی بهبود پیدا کند یا متفاوت باشد در سر دارند. این افراد معمولاً از شور و اشتیاق و انرژی خلاقانه خود برای دادن ایده‌هایی برای بازار کار استفاده می‌کنند.
۴ - مصمم بودن
کارآفرینان اجازه نمی‌دهند شکست‌های کوچک آنها را ناامید کند. آنها در مواجهه با شکست، سرسخت و مصمم هستند. وقتی یک مشتری احتمالی به آنها نه می‌گوید، بدون اینکه لحظه‌ای را از دست بدهند به سراغ مشتری‌های احتمالی بعدی می‌روند. آنها با سازگاری با جریان‌های دائمی موجود در اقتصاد و بازار، پیوسته در حال کسب معلومات هستند. وقتی ایده‌ای أنطور که برنامه‌ریزی کرده بودند پیش نمی‌رود، آنرا به عنوان یک درس برای یادگیری می‌بینند.
۵ - شجاعت
شجاعت و نترسی، یکی از مهمترین ویژگیهای کارآفرینان است. این افراد از شکست نمی‌ترسند و حاضرند به قیمت سرافکنده شدن نیز ریسک کنند. این افراد خودشان را باور دارند و این به آنها اجازه می‌دهد که به خود اعتماد کنند. آنها به شک و تردید‌های آزاردهنده اجازه نمی‌دهند بر سر راه موفقیتشان قرار بگیرند.

منبع: how.ir    

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search