1. دکتر فتحی
  2. مباحث پزشکی
  3. جمعه, 08 مرداد 1395

تعدادی از دلایلی وجود دارد که چرا باید از خودارضایی جلوگیری کنید. بنابراین، چگونه باید از استمناء جلوگیری کنید؟ تمرکز انرژی بر روی حرفه های دیگر مانند فعالیت ها و سرگرمی های جدید می تواند به شما کمک کند اصرار برای شرکت در استمناء را محدود کنید. از نظر خود فرد، استمناء راه طبیعی و سالم برای بیان و جلب رضایت خود از نظر جنسی است. با این حال، وقتی استمناء به یک اعتیاد در نقطه ای در زندگی مذهبی و یا شخصی شما تبدیل شود شما ممکن است نیاز به اقدام برای ترک آن داشته باشید. یادگیری متوقف کردن خودارضایی یک راه از تسلط میل شما و تصویب نظم و انضباط شما برای جلوگیری از ضربه به خود با شرکت در چنین رفتارهایی است.

راه های جلوگیری از استمناء کدامند؟

اگر شما تصمیم برای متوقف کردن خودارضایی گرفته اید در این جا چند روش برای شروع ترک عادت آورده می شود که شما می توانید انجام دهید.
1. احساس مجرم بودن را متوقف کنید - اولین گام در گرفتن یک رفتار اعتیاد آور بیش از حد، متوقف کردن احساس مجرم بودن است. اگر شما به خاطر رفتار بد و احساس مجرم بودن خود در خانه بمانید این تنها باعث می شود آن کار وسوسه انگیز را ادامه دهید. این کاملا قابل قبول است که در طول مسیر خود برای بهبودی خود را ببخشید و به جای تمرکز بر لغزش خود و به جای ضربه به خود بر روی انرژی بیش از حد در توقف این حادثه تمرکز کنید.
2. از وسوسه کننده ها خلاص شوید - هر چیزی که شما را به افزایش شرکت در استمناء وسوسه می کند حذف کنید. اگر شما اسباب یا وسایل بازی مربوط را ذخیره دارید آن ها را دور بیاندازید. وب سایت های بر روی کامپیوتر که به شما اجازه دسترسی به محتوای مستهجن می دهد را بلوک کنید. اگر شما کسی را در خانه خود دارید که می توانید مشکل را راحت با او مطرح کنید و وقتی قادر به بلوک وب سایت ها نیستید از آنها بخواهید تا کلمه عبور شما را تغییر دهند. از شرایط مانند دوش آب گرم یا ماندن تا دیر وقت در زیر دوش اجتناب کنید بنابراین شما وسوسه نخواهید شد.
3. برنامه های اجتماعی خود را پر کنید - این طوری شما احساس بی حوصله و تنهایی نمی کنید. تنهایی در مقابل، وسوسه به خودارضایی را افزایش می دهد به خصوص اگر شما احساس کنید که استفاده از استمناء جایگزینی برای تعامل عاشقانه است. ملالت به ذهن شما زمان برای سرگردانی در افکار جنسی می دهد و وقت و انرژی برای استمناء را در شما فراهم می کند.
4. گرایش به فعالیت ها و عادت های جدید پیدا کنید - همانطور که کار می کنید برنامه خود را با فعالیت های دیگر پر کنید و کانال دیگری برای انرژی خود پیدا کنید. برای انرژی خود یک خروجی خلاقانه پیدا کنید و وقت خود را پر کنید و در کاری که انجام می دهید احساس داشته باشید و نیاز به استمناء برای احساس رضایت نیست. یک سرگرمی جدید، پیوستن به یک باشگاه، شروع به بازی های ورزشی و یا پیدا کردن یک فعالیت داوطلبانه ای برای پر کردن زمان خود مناسب است.
5. رژیم غذایی خود را تغییر دهید - افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات می تواند سبب احساس هوشیاری در شما شده و انرژی شرکت در فعالیت های دیگر را به شما می دهد. این همچنین می تواند قدرت مغز شما را افزایش داده و سبب هل دادن شما به طرف خودارضایی شود و شما باید در برابر این فشار مقاومت کنید.
6. صبور باشید - شما یک شبه قادر به توقف خودارضایی نمی باشید. این کاملا قابل درک است اگر شما یک عود یا مبارزه با رفتن به طرف عادت داشته باشید. یک سیستم پاداش و یا ایست بازرسی راه اندازی کنید تا موقع وسوسه شدن بتوانید استفاده کنید این به شما کمک خواهد کرد که از ماندن تنها در خانه و انجام عمل منفی جلوگیری کنید.
7. فرد قابل اعتماد پیدا کنید - گاهی اوقات ممکن است برای توقف خودارضایی به طور کامل به کمک نیاز داشته باشید. کسی همانند یک رهبر مذهبی یا مشاور قابل اعتماد پیدا کنید بنابراین شما می توانید از میل خود صحبت کنید و مجموعه ای از ابزار پیدا کنید که بتواند به شما در توقف خودارضایی کمک کند. ارائه مشاوره تخصصی با مراقبین اعتیاد جنسی ممکن است قادر به کمک در پیدا کردن راه های سالم برای خلاص شدن از شر این غرایز باشند.

نکاتی برای توقف استمناء

برای میل به ترک خودارضایی زمان زیادی را در خانه صرف نکنید - با توجه بیشتر شما به گرفتاری خود، بیشتر احتمال دارد که شما یک عود داشته باشید. به جای تمرکز بر سرکوب افکار جنسی خود، در مورد جایگزینی چیزهای دیگر که یک سطح از رضایت را فراهم کند فکر کنید در مورد اهداف که شما یک بار در نظر گرفتید برای دستیابی به این اهداف فکر کنید. خود را شلوغ و فعال نگه داشتن، به ذهن شما فرصت بیشتری برای فکر در مورد چیزهای دیگر می دهد.
با خودتان صادق باشید - در مورد چگونه شروع شدن مشکل استمناء و راه قطع اصرار به ادامه فکر کنید اغلب ریشه اعتیاد از احساسات منفی در مورد خودتان است. رسیدن به ریشه این مشکلات و کار برای حل آنها می تواند اصرار در جلق زدن را محدود کند.
آماده به صرف مقدار زیادی از زمان برای کار بر روی اعتیاد خود باشید - اغلب می تواند ماه ها یا بیشتر طول بکشد تا به طور کامل یک اعتیاد برطرف شود و مقدار زیادی از وقت شما را می گیرد. درک کنید که مقابله با عود دشوار است. اجازه ندهید که لحظات دلسرد شدن شما را از هدف کلی باز دارد.

 

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: ایمیل مارکتینگ

Search