1. سارا
  2. رژیم غذایی و تغدیه
  3. شنبه, 05 مرداد 1392
سلام من دختری 21 ساله هستم وزن اولیه ی من 84 کیلو بود از اول اسفند شروع کردم به کم خوری و ورزش وزنم و به 75 رسوندم از اول خرداد رژیم گرفتم و به مدت یک ساعت و نیم هر روز ورزش می کردم یک ساعت ایروبیک نیم ساعت استفاده از دستگاه فقط دو کیلو کم کردم بعد از یک ما ه شروع کردم به ورزش سنگین استفاده از دوچرخهی ثابت هفته ی اول 1000 کالری در روز سوزوندم هفته ی دوم 1500 کالری وهفتهی سوم 2000 کالری فقط یک کیلو کم کردم می خواستم بدونم چرا این قدر کاهش وزنم کنده البته ازمایش هم دادم هیچ مشکلی نداشتم
رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
با درود [b]لپتین[/b] هورمونی از جنس چربی است که سبب کم شدن اشتها می شود و [b]گرلین[/b] سبب افزایش اشتها می شود. و هر چقدر بدن چربی بیشتری داشته باشد لپتن بیشتری دارد خواب کافی در کنترل هورمون گرلین موثر است هورمون گرلین در کسانیکه به اندازه کافی نخوابند افزایش می یابد. در رژیم های لاغری، هنگامی که 10 درصد وزن خود را از دست بدهید هورمون های بدن شروع به کار بر علیه بدن می کنند. مثلا ً [b]هومون گرسنگی[/b] ( گرلین ) افزایش می یابد و [b]هورمون سیری[/b] ( لپتین ) کاهش پیدا می کند. و با از دست دادن وزن مقابله می کند و شما احساس گرسنگی دارید لذا هنگامی که گرسنه هستید. می توانید از [b]غذاهای کم کالری و یا با کالری منفی[/b] مانند [b]میوه و سبزیجات[/b] استفاده کنید. اگر روند کاهش وزن شما خوب نیست از خود سوال کنید؟ آیا شما همه وعده های غذایی را می خورید و هیچ وعدهای مخصوصاً صبحانه را فراموش نمی کنید؟ آیا شما روزانه بیش از دو لیتر آب می خورید؟ آیا شما به اندازه کافی غذا می خورید؟ آیا مواد غذایی مناسب می خورید؟ آیا ورزش منظم دارید؟ رژیم غذایی شما مناسب نبوده است و شما از رژیم غذایی لاغری سریع پیروی کردید و بدن شما با [b]کمبود ویتامین واملاح[/b] روبرو شده است کاهش وزن وقتی پیوسته و ماندگاز است که هفته ای 500 کالری بسوزانید 250 کالری با ورزش و 250 کالری را با کاهش مواد غذایی بسوزانید و در مواد غذایی مصرفی از همه گروهای غذایی استفاده شود.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search