1. دکتر فتحی
  2. مباحث پزشکی
  3. سه شنبه, 20 آذر 1397
یک لوله (Endotracheal (ET برای کمک به نفس فرد استفاده می شود. این از گلو به داخل تراشه منتقل می شود. قرار دادن آن به داخل تراشه باید به اندازه کافی دقیق باشد اما نه خیلی عمیق که باعث آسیب های داخلی شود طول مناسب باید قبل از قرار دادن آن تعیین شود. این طول مناسب با اندازه گیری ویژگی های خاص در بدن فرد و در نظر گرفتن سایر جنبه های فردی مورد توجه قرار می گیرد.
تطبیق اندازه لوله ET برای یک بیمار
علامت اندازه بر روی لوله ET را پیدا کنید. قطر خارجی (OD) و قطر داخلی (ID) لوله تراشه باید در کنار لوله نشان داده شود. اندازه ID های استاندارد از 3.5 میلی متر برای نوزادان کوچک تا 8.5 میلی متر برای مردان بالغ است.
به طور کلی، در هنگام اشاره به اندازه یک لوله ET، شما در مورد قطر داخلی صحبت می کنید. این به این دلیل است که قطر داخلی مقدار هوا را برای فردی که لوله گذاری شده است می تواند تعیین کند.
مارک روی طول لوله ET را بررسی کنید. لوله های ID / OD ET کوچکتر طول کمتری دارند زیرا آنها معمولاً در افرادی که دارای فاصله کوتاهی بین دهان و تراشه هستند استفاده می شود. به طور کلی، لوله های ET به اندازه 7.0-9.0 میلی متر به اندازه کافی بلند هستند تا لوله های 20 تا 25 سانتیمتر (7.9 - 9.8 اینچ) را در پایین گلو وارد کنید اگر چه طول کلی می تواند متفاوت باشد.
مارک هایی با طول مشخصی وجود دارند که به فرد اجازه می دهد تا بداند چه مقداری لوله را پایین ببرد.
بعضی از پزشکان تصمیم می گیرند تا انتهای لوله های ET را برش دهند تا طول برای هر یک از بیماران یک طول مشخصی باشد. این به ویژه در کودکان بسیار رایج است زیرا طول مدت مورد نیاز می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.
از سن برای انتخاب اندازه ی لوله ET برای نوزادان و کودکان استفاده کنید. هنگام اندازه گیری سایز یک لوله در یک کودک، باید مراقب باشید. از آنجا که بدن آنها بسیار کوچک است شما باید اندازه گیری های دقیق تری نسبت به بزرگسالان داشته باشید. با توجه به این، اندازه لوله های ET براساس سن خاصی از کودک آورده می شود
نوزادان: 2.5 - 4.0 میلی متر
نوزاد زیر 6 ماه: 3.5 - 4.0 میلیمتر
نوزاد بین 6 ماه و 1 سال: 4.0 - 4.5 میلی متر
کودک 1 و 2 سال: 4.5 - 5.0 میلی متر
کودک بیش از 2 سال: سن کودک را به 4 تقسیم و 4 میلیمتر اضافه کنید
اندازه مناسب برای بیمار را انتخاب کنید (اندازه به قطر داخلی، ID اشاره دارد)
به عنوان مثال. بزرگسالان زن لوله تراشه 7.5mm، مرد بالغ لوله تراشه 8.5mm؛ اما با فرد متفاوت است.
کودک کمتر از 10 سال لوله تراشه کاف دار: اندازه = 3.5 + 4 / سن
کودک کمتر از 10 سال لوله تراشه بدون کاف: اندازه = 4 + 4 / سن
رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search