1. رضا
  2. مباحث پزشکی
  3. دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398
وزوز گوش حالتی است که صدایی از گوش می شنوید که هیچ منبع خارجی صدا وجود ندارد. صداهای مختلف می توانند اشکال مختلفی داشته باشند (زنگ زدن، کلیک کردن، وزوز کردن، صدای بلند و غیره) می تواند نرم و یا بلند باشد. گزینه های درمان عبارت از سمعک؛ دستگاه های پوشاننده وزوز گوش؛ دستگاه هایی که سطح سر و صدای پس زمینه را افزایش می دهند. مقابله، آرام سازی، روش های کنترل اضطراب و مشاوره و آموزش می باشد. Tinnitus معمولاً در کودکان رخ نمی دهد.
وزوز گوش چیست؟
وزوز گوش یک شرطی است که صدایی از آن می شنوید که هیچ منبع خارجی صداها وجود ندارد. صداها می توانند کیفیت های مختلفی داشته باشند (زنگ زدن، کلیک کردن، وزوز کردن، صدای بلند، صدای سوت زدن یا صدای زننده) می تواند نرم و یا بلند باشد.
معمولاً، فردی که در معرض وزوز گوش قرار دارد می تواند صداها را بشنود. وزوز گوش می تواند با یا بدون شنوایی رخ دهد و می تواند در یک یا هر دو گوش یا سر درک شود.
تقریبا 50 میلیون آمریکایی نوعی وزوز گوش دارند. برای اکثر مردم، این احساس معمولاً فقط چند دقیقه طول می کشد. ثابت شده که در حدود 12 میلیون نفر مبتلا به وزوز گوش به طور روزافزونی زندگی آنها را درگیر می کند که به دنبال درمان حرفه ای هستند. برای این افراد، وزوز گوش ممکن است موجب از دست دادن خواب، دخالت در تمرکز و ایجاد واکنش های احساسی منفی مانند یاس، ناامیدی و افسردگی شود.
افرادی که در هر سنی می توانند از وزوز گوش آسیب ببینند هر چند که معمولاً در کودکان اتفاق نمی افتد. کودکان مبتلا به وزوز گوش باید برای از دست دادن شنوایی یا سایر علت های اصلی مورد ارزیابی قرار گیرند.
چه چیزی موجب وزوز گوش می شود؟
اگرچه وزوز گوش اغلب علت خاصی ندارد شایعترین علل تشخیصی وزوز گوش عبارتند از:
از دست دادن شنوایی
قرار گرفتن در معرض صداهای بلند
آسیب سر
عوارض جانبی دارو
فشار خون بالا یا پایین
ایجاد موم در کانال گوش
ایجاد مایع در پشت پرده گوش
مشکلات قلب، عروق خونی، گردن، فک و دندان
پزشکتان سعی خواهند کرد علت بیماری را تشخیص دهند. اگر به علت عوارض جانبی دارو یا یک بیماری کلی عمومی (مانند فشار خون بالا) نیست ممکن است شما را به یک متخصص گوش و حلق و بینی و یک متخصص شنوایی (متخصص شنوایی) راهنمایی کند. اگر صدای هوهو فقط در یک گوش باشد وزوز گوش مانند ضربان قلب یا وزوز ضربانی، وزوز گوش با کاهش شنوایی ناگهانی یا نوسانی، فشار یا پری در یک یا هر دو گوش و یا سرگیجه یا مشکلات تعادل دارید مهم است که یک متخصص گوش و حلق و بینی را ببینید. به استثنای علت وزوز گوش که در معاینه فیزیکی واضح است معمولاً آزمون شنوایی مورد نیاز است.
رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search