1. دکتر فتحی
  2. مباحث پزشکی
  3. چهارشنبه, 24 آذر 1395
با عرض سلام و خسته نباشد

بنده قصد ازدواج با دختری را دارم که مشکل کم کاری تروئید دارد با این وجود واقعا نمیدونم از تصمیمم منصرف بشم یا این که این بیماری برای زندگی مشترکمون خطری نداره لطفا کمکم کنید
رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
0
رای دادن
Undo
با عرض سلام و ادب
من قرص لووتیروکسین مصرف می کنم می خواستم بدونم برای آزمایش ازدواج باید اون روز قرصما بخورم یا نه؟؟ قرص آهن را هم می تونم بخورم؟؟
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
دکتر فتحی پاسخ پذیرفته شده Pending Moderation
0
رای دادن
Undo
اختلال عملکرد تیروئید می تواند به عنوان کمکاری یا پرکاری تیروئید باشد کم کاری تیروئید می تواند بیشتر به عنوان کم کاری تیروئید آشکار ( TSH بالا و سطح هورمون تیروئید کم) و کاری تیروئید تحت بالینی (SCH)) TSH بالا و سطوح طبیعی هورمون تیروئید) است.
اغلب آزمایشگاهها از یک حد بالای طبیعی TSH بین 4 mIU / L و 4.5 mIU / L استفاده می کنند برخی شواهد نشان می دهد که سطح TSH نرمال در دوران بارداری باید به زیر 2.5 mIU / L در سه ماهه اول و زیر 3 mIU / L در سه ماهه دوم و زیر 3.5 mIU / L در سه ماهه سوم کاهش یابد.
کم کاری تیروئید آشکار است با ناباروری، سقط جنین و نتایج نامطلوب بارداری همراه است و ممکن است سبب به تاخیر افتادن رشد عصبی در جنین شود بنابراین، این بیماری نیاز به درمان دارد ارتباط بین SCH و ناباروری و یا حاملگی کمتر آشکار است با این حال.
SCH می تواند بیشتر به افراد با سطح TSH بالاتر از حد بالایی از نرمال و افراد با سطح TSH بین 2.5 mIU / L و 4 و mIU / L تقسیم شود SCH به نظر می رسد در زنان نابارور (با علت ناشناخته) در مقایسه با جمعیت عمومی بیشتر رایج باشد سقط در میان زنان با SCH و سطح TSH> 4 mIU / L و بالاتر باشد اما ارتباط در زنان با سطوح TSH بین 2.5 mIU / L و 4 و mIU / L کمتر مشخص است.
به همین ترتیب، جداشدن زودرس جفت، زایمان زودرس و پارگی زودرس پرده در میان زنان SCH با سطوح TSH> 4 mIU / L شایع تر هستند اما نتایج بارداری زنان با سطوح TSH بین 2.5 mIU / L و 4 mIU / L و هنوز رتبه دهی نشده و به اندازه کافی مطالعه نشده است.
حضور آنتی بادی های تیروئید (پراکسیداز ضد تیروئید اولیه [anti-TPO] یک علت اصلیSCH و کم کاری تیروئید است حضور آنتی بادی های ضد TPO با سقط بالاتر همراه است و درمان با لووتیروکسین نرخ سقط جنین را به خصوص در زنان با سطح TSH> 2.5 mIU / L کاهش می دهد
به طور خلاصه، زنان با کم کاری تیروئید آشکار باید جایگزینی مناسب تیروئید دریافت کنند افراد با SCH و سطح TSH> 4 mIU / L از مکمل لووتیروکسین بهره مند می شوند هدف از مصرف مکمل حفظ سطح TSH زیر2.5 mIU / L است.
زنان با سطوح TSH بین 2.5 mIU / L و 4 mIU / L و آنتی بادی های ضد TPO مثبت به نظر می رسد از مکمل لووتیروکسین بهره مند شوند اما هیچ مدرکی که باروری یا حاملگی در نتایج درمان با لووتیروکسین در غیاب آنتی بادی های ضد TPO بهبود یابد وجود ندارد.
در کم کاری تیروئید، غده تیروئید به اندازه کافی از هورمون های مهم تیروئید تولید نمی کند. سطوح پایین هورمون تیروئید می تواند در انتشار یک تخمک از تخمدان (تخمک گذاری) دخالت نماید که باعث اختلال در باروری می شود. علاوه بر این، برخی از علل کم کاری تیروئید مانند برخی از اختلالات خود ایمنی یا هیپوفیز ممکن است باروری را مختل کند.
برای زنان، درمان کم کاری تیروئید بخش مهمی از هر گونه تلاش برای اصلاح ناباروری است. اگر پس از درمان کم کاری تیروئید ناباروری باقی بماند باید عوامل دیگر دخیل در ناباروری بررسی شود.
این بیماری قابل درمان است افراد زیادی در جامعه مشکل کم کاری تیروئید دارند و با خوردن قرص لوتیروکسین درمان می شوند و اگر هم درمان نشود تا آخر عمر این قرص را باید بخورند بسیاری از افراد بعد از ازدواح با دادن یک آزمایش مشکل کم کاری تیروئید دارند که باید درمان شوند و با درمان بهبودی پیدا می کنند.
در ضمن خیلی از افراد از کم کاری تیروئید خود خبر ندارند و بعد از اردواج متوجه می شوتد و یا فرد ممکن است بیماری دیگری داشته باشد و خود فرد نیز اطلاعی از آن نداشته باشد.
نظر
هنوز نظری داده نشده است.
  • صفحه :
  • 1


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search