1. دکتر فتحی
  2. مباحث پزشکی
  3. یکشنبه, 27 فروردين 1396

احساس سوزش در پا نشانه بالینی معمول چند شرایط مؤثر در تمام گروه های سنی است. این می تواند کوتاه مدت و یا بلند مدت و اغلب همراه با قرمزی، تورم و افزایش دمای پا می باشد. معمولاً، این علائم و نشانه به شناسایی علت این بیماری کمک می کند. اگر چه اعمال خستگی عمومی و بیش از حد شایع ترین علل سوختن پا هستند در اینجا برخی از پیامدهای جدی آن که نباید نادیده گرفته شود بیان می شوند.

1. نوروپاتی محیطی: این یک بیماری در اعصاب محیطی است که انتقال سیگنال از مغز به اندام آسیب دیده است. در نتیجه، آنها سیگنال های درد را بدون هر گونه آسیب منتقل می کنند. نوروپاتی محیطی در افراد مبتلا به دیابت شایع است. و این نشانه عوارض دیابت به علت کنترل ضعیف قند خون است.

2. کمبود ویتامین B12: ویتامین B12 نقش مهمی در بسیاری از فرآیندهای بدن، از جمله عملکرد سیستم عصبی ایفا می کند. بنابراین، کمبود B12 می تواند باعث سوزش پا همراه با سوزن سوزن شدن و احساس سوزش در بازوها شود.

3. کم کاری تیروئید: سطح پایین هورمون تیروئید می تواند سبب کم کردن سرعت تمام پروسه ها در بدن شود. هنگامی که اندام یک جریان طبیعی خون دریافت نمی کند تورم ناشی از احتباس آب ممکن است رخ دهد. این مایع انباشته فشار اضافی بر روی اعصاب وارد کرده و باعث درد و احساس سوزش در پا می شود.

4. واسکولیت: گردش خون ممکن است تحت تاثیر التهاب عروق خونی قرار گیرد که واسکولیت نامیده می شود. در این وضعیت، سیستم ایمنی به عروق خونی حمله کرده و باعث التهاب می شود.

5. فشار خون بالا: یکی دیگر از شرایط مربوط به گردش خون است که فشار خون بالا می تواند باعث سوزش پا شود فشار خون بالا همچنین می تواند سبب کاهش گردش خون شده و سبب تغییر در رنگ پوست و در نتیجه، تعداد نبض در پا کاهش می یابد و درجه حرارت در اندام همراه با احساس سوزش کاهش می یابد.

6. تجمع سم: هر چیز بیش از حد می تواند برای سلامتی مضر باشد. این به ویژه برای داروها و مکمل مصرفی است مصرف بیش از حد از مکمل های ویتامین (به طور عمده ویتامین B6) یا مسمومیت با فلزات سنگین می تواند به اعصاب محیطی و رگ های خونی آسیب زده و سبب درد و تورم در پاها شود.

7. بیماری های عفونی: اگر چه سوزش پا ممکن نیست  که یک نشانه ای کلیدی برای بیماری های عفونی باشد آنها نیز می توانند سبب نوروپاتی شوند. برخی از بیماری های که در آنها مشکلات پا ممکن است رخ دهد عبارتند از HIV / ایدز، بیماری لایم و سندرم گیلن باره می باشد.

رای به این پست
نظر
هنوز نظری داده نشده است.


هنوز به این بحث پاسخی داده نشده است
مهمان
پاسخ شما
کد امنیتی
لطفا کپچای زیر را تکمیل نمایید

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تمامي كالاها و خدمات سایت رژیم سلامتی، حسب مورد داراي مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

© 2019 , وب سایت رژیم سلامتیاستفاده از مطالب تنها با درج لینک مستقیم مجاز است. حامی: Email Specialist

Search