7 علت اصلی سوزش کف پا

0

احساس سوزش در پا نشانه بالینی معمول چند شرایط مؤثر در تمام گروه های سنی است. این می تواند کوتاه مدت و یا بلند مدت و اغلب همراه با قرمزی، تورم و افزایش دمای پا می باشد. معمولاً، این علائم و نشانه به شناسایی علت این بیماری کمک می کند. اگر چه اعمال خستگی عمومی و بیش از حد شایع ترین علل سوختن پا هستند در اینجا برخی از پیامدهای جدی آن که نباید نادیده گرفته شود بیان می شوند.

1. نوروپاتی محیطی: این یک بیماری در اعصاب محیطی است که انتقال سیگنال از مغز به اندام آسیب دیده است. در نتیجه، آنها سیگنال های درد را بدون هر گونه آسیب منتقل می کنند. نوروپاتی محیطی در افراد مبتلا به دیابت شایع است. و این نشانه عوارض دیابت به علت کنترل ضعیف قند خون است.

2. کمبود ویتامین B12: ویتامین B12 نقش مهمی در بسیاری از فرآیندهای بدن، از جمله عملکرد سیستم عصبی ایفا می کند. بنابراین، کمبود B12 می تواند باعث سوزش پا همراه با سوزن سوزن شدن و احساس سوزش در بازوها شود.

3. کم کاری تیروئید: سطح پایین هورمون تیروئید می تواند سبب کم کردن سرعت تمام پروسه ها در بدن شود. هنگامی که اندام یک جریان طبیعی خون دریافت نمی کند تورم ناشی از احتباس آب ممکن است رخ دهد. این مایع انباشته فشار اضافی بر روی اعصاب وارد کرده و باعث درد و احساس سوزش در پا می شود.

4. واسکولیت: گردش خون ممکن است تحت تاثیر التهاب عروق خونی قرار گیرد که واسکولیت نامیده می شود. در این وضعیت، سیستم ایمنی به عروق خونی حمله کرده و باعث التهاب می شود.

5. فشار خون بالا: یکی دیگر از شرایط مربوط به گردش خون است که فشار خون بالا می تواند باعث سوزش پا شود فشار خون بالا همچنین می تواند سبب کاهش گردش خون شده و سبب تغییر در رنگ پوست و در نتیجه، تعداد نبض در پا کاهش می یابد و درجه حرارت در اندام همراه با احساس سوزش کاهش می یابد.

6. تجمع سم: هر چیز بیش از حد می تواند برای سلامتی مضر باشد. این به ویژه برای داروها و مکمل مصرفی است مصرف بیش از حد از مکمل های ویتامین (به طور عمده ویتامین B6) یا مسمومیت با فلزات سنگین می تواند به اعصاب محیطی و رگ های خونی آسیب زده و سبب درد و تورم در پاها شود.

7. بیماری های عفونی: اگر چه سوزش پا ممکن نیست  که یک نشانه ای کلیدی برای بیماری های عفونی باشد آنها نیز می توانند سبب نوروپاتی شوند. برخی از بیماری های که در آنها مشکلات پا ممکن است رخ دهد عبارتند از HIV / ایدز، بیماری لایم و سندرم گیلن باره می باشد.

رژیم سلامتی - دکتر فتحی
  • هنوز پاسخی برای این مبحث ارسال نشده است.
جواب شما
لطفا برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید
انجمن رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم سلامتی

سایت تخصصی رژیم درمانی دکتر حسین فتحی ضمن ارایه مطالب مفیدی پیرامون رژیم های غذایی و تغذیه، امکاناتی نظیر پرسش و پاسخ، خدمات رایگان تغذیه و لاغری،دستورهای غذایی، امکان ارایه انواع رژیم های غذایی نظیر رژیم لاغری، رژیم چاقی، برنامه رژیم غذایی، دیابت، فشارخون، چربی خون بالا، رژیم ورزشکاران، رژیم برای ثابت ماندن وزن، چاقی و ... توسط پزشک به صورت اینترنتی فراهم گردیده است با عضویت در سایت امکاناتی نظیر مطرح کردن موضوعات پزشکی و تغذیه در انجمن سلامتی، سوال از پزشک به صورت خصوصی و دریافت خبرنامه ... برای شما بوجود می آید.

پست الکترونیکی : admin at foodregime.com & rejimesalamati at gmail.com